Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz. Yusuf dizisi istegi (1 Kullanıcı)

yavuz1

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum kardesler,
küçük bir sorum olacakti, Hz. Yusuf dizisinin tüm bölümlerini WinRar arsivinden siteye upload edebilirmisiniz ? Simdiden tesekkur ediyorum, cevap olumsuz bile olsa cevap verseniz memnun olurum, Allah'a emanet olun.
Selametle

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum salam kardeşim...45 bölüm...hem bunu geçtim upload etmek kul hakkı olmaz mı? cd yi almayı deneyin inşallah...

_YUSUF_

Yönetici
AleykümSelam kardeş
Hz.Yusuh filmini bilmemde, Yusuf suresinin tefsirini upload etmemizi istersen yardımcı olurum inşaAllah.

Yahu ben anlamıyorum bizi, Yani bu diziyi çeken Allah subhanehü ve tealadan dahamı iyi anlatacakta Yusuf Alyhisselamın hayatını, dizi peşinde koşturuyoruz.Açalım bakalım Allah'u teala Yusuf Aleyhisselam hakkında ne kadar anlatmış, ne anlatmış bize.Yalan yanlış rivayetleri, bize lazım olmayacak özelliklerini bir kenara bırakalımda, Allah bize ne kadar anlatmışsa, bize ne kadarı lazımsa onun peşinde olalım değilmi yani.Böyle yapmassak olmayan bir Yusuf-Züleyha aşkından bahseder dururuz.
Hayırlı geceler olsun

yavuz1

Kayıtlı Kullanıcı
dogru azerbaycanli kardes, kul hakki olur da zaten o cd leri aldigimiz zaman, para kime gittigine bilsek.. ama dogru bundan sakinmak lazim.
Yusuf kardesim, Yusuf suresinin tefsirini sana zahmet olmasa yolliyabilirsin, dogru soyluyorsun ama bugunlerde biseyi anlamanin en kolay yolu dizi, film vs.
selametle, Allah'a emanet olun

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
AleykümSelam kardeş
Hz.Yusuh filmini bilmemde, Yusuf suresinin tefsirini upload etmemizi istersen yardımcı olurum inşaAllah.

Yahu ben anlamıyorum bizi, Yani bu diziyi çeken Allah subhanehü ve tealadan dahamı iyi anlatacakta Yusuf Alyhisselamın hayatını, dizi peşinde koşturuyoruz.Açalım bakalım Allah'u teala Yusuf Aleyhisselam hakkında ne kadar anlatmış, ne anlatmış bize.Yalan yanlış rivayetleri, bize lazım olmayacak özelliklerini bir kenara bırakalımda, Allah bize ne kadar anlatmışsa, bize ne kadarı lazımsa onun peşinde olalım değilmi yani.Böyle yapmassak olmayan bir Yusuf-Züleyha aşkından bahseder dururuz.
Hayırlı geceler olsun

Bu sözlerden çok ders çıkarılır ....

ALLAH c.c razı olsun

muferikul

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamseli.com
Yusuf kardeşim yanlış düşünüyorsunuz..
O zaman herşeyi Kuran'an'ı Kerim'den bakalım kendimize çıkarılacak olanı çıakralım.
Hz .Yusuf filmi öyle kendi kafalarına göre çekilmemiştir.
2 Sene alimler hocalar ile istişare edilip bilgi toplandıktan sonra bu film için start verilmiştir.

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
O zaman herşeyi Kuran'an'ı Kerim'den bakalım kendimize çıkarılacak olanı çıakralım.
2 Sene alimler hocalar ile istişare edilip bilgi toplandıktan sonra bu film için start verilmiştir.
kimmiş o alimler hocalar kardeşim söylermisin...
bence yusuf kardeşim doğru söylüyor...

_YUSUF_

Yönetici

Hangi konuda yanlış düşünüyrum? Hz.Allah'ın Yusuf aleyhissselam kıssasını insanlaran daha iyi anlatacağı konusundamı?

İkinci husus tabiki herşeyi Kur'an'ı kerimden çıkarmalıyız.Orada bulamassak efendimiz a.s sünnetine başvuralım ordada bulamassak sahabenin, tabiinin, olmadı tabei tabinin sünnetine başvuralım.
Sonrada amelimize start verelim inşaAllah.
Müslümanın tavrı böyle olmalıdır sevgili kardeşim

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
AleykümSelam kardeş

Hayırlı geceler olsun
selamun Aleykum Yusuf Kardeş
Allah razı olsun anlatım olarak yani yazılı değilde sözlüanlatımlı tefsirleri siteye koyabilmek mümkünmü acaba.
Selam ve Du ile

_YUSUF_

Yönetici
selamun Aleykum Yusuf Kardeş
Allah razı olsun anlatım olarak yani yazılı değilde sözlüanlatımlı tefsirleri siteye koyabilmek mümkünmü acaba.
Selam ve Du ile

Ve Aleyküm Selam
Aşağıdaki adreste değerli hocalarımızdan tefsir dersleri mevcut.Bunlardan dilerdiğinizi dinleyebilirsiniz.
http://www.israfm.com/
Hayırlı geceler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt