Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HZ SÜLEYMAN İLE KARICA (1 Kullanıcı)

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
6 Ağu 2006
Mesajlar
1,236
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
38
Konum
Uzun ve düşünülmüş yoldan.
Bir gün Süleyman Peygamber bir karınca bir yıllık yiyeceğinin miktarını sorar. Karıncada
-Bir buğday tanesi yerim diye cevap verir.
Cevabı kontrol etmek isteyen Süleymen Peygamber karıncayı bir şişeye koyar.Yanına bir buğday tanesi koyarak hava alacak şekilde şişeyi kapatır.Ondan sonra da bir yıl bekler.
Müddeti dolunca şişeyi açtığında bir de bakar ki karınca buğday tanesinin yarısını yemiş, yarısınıda bırakmıştır.Kendi kendine meraklanır.Acaba neden yemedi?
Bunun üzerine Hz Süleyman karıcaya buğday tanesini tamamen neden yemediğini sorar.Karıncada -Daha önce benim yiyececeğimi yüce Allah verirdi.Ben de Ona güvenerek bir buğday tanesini tamam olarak yerdim.Çünkü Obeni asla unutmaz ve ihmal etmezdi.Fakat bu işi sen üzerine alınca doğrusu nihayet bu aciz bir insandır diye sana pek güvenemedim. Belki beni unutup yiyeceğimi ihmal edebilirsin.O Yüzden de bir yıllık yiyeceğimin yarısını yiyerek, diğer yarısını da ertesi yıla bıraktım diye cevap verdi

alıntı
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt