Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz. Pir Guvsu'l-azam Abdulkadir Geylani (ksa) der ki; (1 Kullanıcı)

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
— «BİR TALİBİN CİHÂD MAHALLERİ sırasıyla ilk önceleri şunlardır:

1- Asla ister doğru yere, ister yalan yere ALLAH'ın ismiyle yemin etme ve
lisânını yeminden vaz geçir!.. Eğer buna muvaffak olursan nurun artar... Gözü, kalbi, vücûdun kuvvetlenir... Halk içinde heybetli ve muhterem görünürsün!..

2- Gerek lâtife, gerek ciddî surette olsun yalan söylemekten vazgeçmek.
Halk eğer buna muvaffak olursa Allah onun sadrını genişletir, ferahlatır.

3- Vadinde, ahdinde dur!.. Vadinde durmamak yalancılıktır.

4- Halktan bir şeye lanet etmekten ve halka eziyet etmekten sakın!.. Çünkü bu âdet sıddikinin ahlâkındandır. Ve bunu yapan kimse için dünyada Allah'ın koruması altında bulunarak akıbeti iyi ve Allah'ın yanında makbul dereceye varır.

5- Her ne kadar hakkında zulüm vuku bulursa halktan birisinin aleyhine
beddua etme ve o kimseye mukabele etme!... Bu insanların yüksek derecelere çıkarır. Halk ona hürmet eder.

6- Kıble ehline, halkı doğru yola çıkartmaya çalışan insanlar üzerine fena
sözlerde bulunma!..

7- Dışarıdan ve kalbinden HAK'ın rızâsı olmayan şeyi işletmekten ve ona
bakmaktan çekin!...

8- Kendi yiyeceğini kendisi kazan!.. Geçimini başkasının sırtına yüklenme!...

9- Başkasında bulunan bir şeye tama etme!.. Kendi hâline daim şükür et!..
Bu hâlle mükemmel olur...

10- Herkesin yanında tevâzûda bulun ve kendini küçük gör!.. Bu halle
sâlihin menziline erişir...

İşte artık bu hallere dikkat etmeye gönlüne nakşetmeğe başlar bu huylarla
huylanmaya gayret eylersen bil ki bu yola ilk adımını atabilir sin... Artık bundan sonra daha fazla gayretkâr olabilirsen bu yolun sâlikleri arasına katılabilirsin...Benim müridim olabilirsin!... Ve benim müridim olabirisen sana ne mutlu...

Zira; Müridim hoş olmadığı vakitde zâtımın hoş olması onlara kâfidir. Hakk Teâlâ Hazretlerinin izzet-i ilâhiyyesiyle zât-ı akdes Gavsiyem maşrıkda olduğu halde yardım elim mağribde bulunan müridimin üzerindedir.

Eğer o müridimin hâtûnu açılmış olup vaziyeti kötü bir halde, bir mecburiyet
karşısında, bir çaresizlik, bir ihtiyaç içerisinde bulunursa meşrıkdan yardım elimi uzatarak o fena halden, kötü ve zararlı vaziyetden onu kurtarırım.
Cenâb-ı Feyyâz-ı Mutlak Hazretlerinin izzet-i celîlesiyle kıyamet gününde
cehennemin kapısı önünde durarak her bir müdirimi cehennem ateşine uğratmaksızın geçireceğim. Çünkü Cenâb-ı Vâcibül Vücud Hazretleri zât-ı velayetime intisab eden müridlerimi cehennem ateşiyle yakmayacağına dair vaad buyurmuşdur.

Buna binaen bir kimse zât-ı velâyet-i kudsiyyeme intisab ederse kabul buyururum Cenâb-ı Hakk Celle ve Alâ hazretlerine kabul ettiririm.

Bununla beraber münker ve nekirden ahd aldım. Ki mürid-lerime kabirde tazyik buyurmayacaklardır. Yâni müridlerim Cenâb-ı Feyyâz-ı Mutlak Hazretlerinden her an ve zaman hususî hediyelere hissedar olacaklardır.

Allâhümmec'alnâ min müridi seyyidinâ Abdülkâdîr ve yessir lenâ hazerâtihî
radıyallahü teâlâ anhü ve kaddesallahü teâlâ esrarehû. Âmin.

Not:
(gaybın dili'nden alıntıdır. Tüm kitabın okunmasını öneriyoruz.)
Kitabı ücretsiz olarak aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
http://www.kitsan.com/assets/file/gaybindili.pdf

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
selam ve dua ile...allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt