Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz.Ömer'e Gelin Olmak !! (3 Kullanıcı)

su_sıla

Kayıtlı Kullanıcı
Allah herkese anlayıp dinleyecegi hayırlı eşler kısmet etsin
Aileler evlatları için en iyisi ve en hayırlısını ister .

Kadını, güzelliği dolayısıyla alma. Güzelliğinin kendisini helâke sürüklemesinden korkulur. (Kadını) mala yüzünden de alma. Çünkü servetinin kendini azdırmasından korkulur. Ancak dindar olan kadını al. (Hadîs-i şerîf meâli)

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Allah herkese anlayıp dinleyecegi hayırlı eşler kısmet etsin
Aileler evlatları için en iyisi ve en hayırlısını ister .

Kadını, güzelliği dolayısıyla alma. Güzelliğinin kendisini helâke sürüklemesinden korkulur. (Kadını) mala yüzünden de alma. Çünkü servetinin kendini azdırmasından korkulur. Ancak dindar olan kadını al. (Hadîs-i şerîf meâli)

Kadını dindarlığı sebebiyle alan kişi güzelliği de bulur malı da..

Katkınızdan dolayı Rabbim Razı olsun..Selametle...

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Kadını dindarlığı sebebiyle alan kişi güzelliği de bulur malı da..
kesinlikle katılıyorum..çok güzel bir düşünce.
ALLAH razı olsun çok güzel bi paylaşımdı..daha öncede okumuştum ama anlam itibari ile her defasında etkiliyor beni....
RABBİM
hz.ömerdeki gibi dindarlık,
o kızdaki gibi sağlam,kuvvetli iman,
ve hz.ömer'in oğlundaki gibi anne ve babaya düşkünlük,bağlılık nasip etsin bizlere...
selam ve dua ile

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
kesinlikle katılıyorum..çok güzel bir düşünce.
ALLAH razı olsun çok güzel bi paylaşımdı..daha öncede okumuştum ama anlam itibari ile her defasında etkiliyor beni....
RABBİM
hz.ömerdeki gibi dindarlık,
o kızdaki gibi sağlam,kuvvetli iman,
ve hz.ömer'in oğlundaki gibi anne ve babaya düşkünlük,bağlılık nasip etsin bizlere...
selam ve dua ile

Maşallah duanın güzelliğine bak!..Amin demesi de bizden...
Dua bizden inşallah..Rabbime emanetsiniz..

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm.
Emeğinize sağlık, Rahman c.c razı olsun inşallah..
Güzel bir paylaşımdı.. Allah c.c, bir kulu sevmişse (ki o ezelden kulunu sevdiğini, ona değer verdiğini nimetleriyle, verdiği ihsan ve lütuflarla izhar buyuruyor) O'nun sevdiğini elbette başkaları da sevecektir.. Bizlere buyurduğu, ''Kur'an ahlakı ile ahlaklanmayı'', kendi rızasına bir vesile kılan Rabbimiz c.c, insanı da insana sevdiriyor bu vesileyle..
Sevgiden, sevgi doğuyor inşallah.. Rahman c.c, muhabbetinden ve Kur'an ahlakından ayırmasın inşallah..
Selam ve Dua ile, Rabbimize emanet olunuz.

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm engin abi.konun için allah razı olsun.hayırlı geceler.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.
Emeğinize sağlık, Rahman c.c razı olsun inşallah..
Güzel bir paylaşımdı.. Allah c.c, bir kulu sevmişse (ki o ezelden kulunu sevdiğini, ona değer verdiğini nimetleriyle, verdiği ihsan ve lütuflarla izhar buyuruyor) O'nun sevdiğini elbette başkaları da sevecektir.. Bizlere buyurduğu, ''Kur'an ahlakı ile ahlaklanmayı'', kendi rızasına bir vesile kılan Rabbimiz c.c, insanı da insana sevdiriyor bu vesileyle..
Sevgiden, sevgi doğuyor inşallah.. Rahman c.c, muhabbetinden ve Kur'an ahlakından ayırmasın inşallah..
Selam ve Dua ile, Rabbimize emanet olunuz.
Aleyküm Selam..
Ne güzel katkı maşallah...Dualarına amin diyorum..
Akşamınız Hayr olsun inşallah..
Selamün Aleyküm..

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm engin abi.konun için allah razı olsun.hayırlı geceler.

Aleyküm Selam Sevgili Kardeşim...
Allah Celle Celalüh senden razı olsun..Sana ve ailenede hayırlı geceler olsun inşallah.. Dualarında bizleride unutma inşallah...

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
hayy maşallahhhh öyle tabi dogru soze ne hacet

Peygamberimiz, Hz. Ömer'in "İhtiyacımızı gidermek için ne gibi mal elde edelim?" diye sorması üzerine şu tavsiyede bulunurlar: "Malın en faziletlisi zikreden bir dil, şükreden bir kalb ve âhireti ile ilgili (İslâmî) hizmetlerde ona yardım eden imanlı bir hanım."(Tirmizî, Tefsirü'l-Kur'ân.- 48, IbnİMâce, Nikâh: 5.)

Ayrıca ''Güzele 40 günde doyulur ama güzel huyluya kırk yılda doyulmaz'' diye de boşuna dememişler...

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimiz, Hz. Ömer'in "İhtiyacımızı gidermek için ne gibi mal elde edelim?" diye sorması üzerine şu tavsiyede bulunurlar: "Malın en faziletlisi zikreden bir dil, şükreden bir kalb ve âhireti ile ilgili (İslâmî) hizmetlerde ona yardım eden imanlı bir hanım."(Tirmizî, Tefsirü'l-Kur'ân.- 48, IbnİMâce, Nikâh: 5.)

Ayrıca ''Güzele 40 günde doyulur ama güzel huyluya kırk yılda doyulmaz'' diye de boşuna dememişler...

oo maşallah engin kardeş aynen katılıyorum bi ayrıca guzellık tek bi cizgiye bakar yaslılıkta var guuzellık fanı elhamdulıllah rabbım vermiş herkese guzellık ama iman lazım iman ne guzel seyler yazmişsiniz ne dogru seyler bunlar.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Ömer'e gelin olmak o kadar kolay ki... Allah'ın her şeyi bildiğini ve gördüğünü bilmek, ondan bir şey gizlenemeyeceğini idrak etmek ve o hal ile yaşamak o kadar o kadar kolay ki...

ufuk35

Kayıtlı Kullanıcı
Çok anlamlıydı.Teşekkür ederim.

mervenur16

Kayıtlı Kullanıcı
Ben bunu okumuştum buraya taşıdığın için sağol.

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
Çok çok güzeldi...
Allah celle celalüh razı olsun.Selametle kalınız...

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
yarabwo9.jpg

Böyle daha iyi oldu sanırım. Katkınız için teşekkürler..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt