Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz.Ömer'e Gelin Olmak !! (2 Kullanıcı)

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Hazret-i Ömer r.a. Halife.. Her zamanki tedbili kıyafet haliyle.. Gece... Medine sokaklarını dolaşıyor dolaşıyor... Karanlık gece... Bir evin önünden geçmekte... Evden sesler gelmekte... Acaba ne oluyordu? Durdu. Kulak kabarttı. Dinlemeye başladı. Bir anne ve kızı.
Anne:
-Kızım, yarın satacağımız süte su karıştır!
-Anne, Halife süte su karıştırmayı yasak etmedi mi?
-Kızım, gecenin bu saatinde Halifenin nereden haberi olacak, O şimdi yatağında uyuyor.
-Anne! Anne! Halife uyuyor, haberi olmaz diyorsun! Herşeyi bilen, gören ve herşeye kâdir olan Allahü teâlâ bizi görüyor, hâlimizi biliyor! Hilemizi insanlardan gizleyebiliriz, fakat herşeyi bilen ve gören Allah'tan nasıl gizlersin?

Hazret-i Ömer, bu kızın güzel ahlâkına çok hayran kaldı. Bu durumu hanımına da anlattı. Sonra da , o kızı oğlu Âsım'a nikâh etti. Kız Ömer'e gelin oldu.

Ömer'e gelin olmak o kadar kolay ki... Allah'ın her şeyi bildiğini ve gördüğünü bilmek, ondan bir şey gizlenemeyeceğini idrak etmek ve o hal ile yaşamak o kadar o kadar kolay ki...
Gelin olunacak Ömer'mi, her devirde bir Ömer bulunur, yeterki o güzel ahlak olsun. Ömer bulur Ömer'e buldurulur...

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim emeyine sağlık daha öncede okumuştum güzel bir paylaşımdı

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim
cok anlamlı bır paylaşım
emeğıme sağlık
allah her daım hak yolunda olmayı nasıp etsın amın
allaha emanet ol

GEVHER

Yönetici
Allah'ın her şeyi bildiğini ve gördüğünü bilmek, ondan bir şey gizlenemeyeceğini idrak etmek ve o hal ile yaşamak...

yaşamımızı bu esasa göre devam ettirmek zaten bizlerin tek huzur ve kurtuluş yolu .

Allah razı olsun paylaşımınız için. Allaha emanet olun..

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim emeyine sağlık daha öncede okumuştum güzel bir paylaşımdı

Aleyküm Selam..
Bana da ilk defa bugün okumak nasip oldu ve hemen kardeşlerimle paylaşmak istedim..
Selam ve dua ile..

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim
cok anlamlı bır paylaşım
emeğıme sağlık
allah her daım hak yolunda olmayı nasıp etsın amın
allaha emanet ol

Aleyküm Selam Sevgili Hocam..
Rabbim nasiplenebilmeyi nasip etsin.. Bize şah damarımızdan daha yakın, ondan neyimiz var ki gizli?? Her daim aklımıza getirebilirsek ne mutlu bize...
Sizlerde inşallah Allah celle celalühe emanetsiniz...

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın her şeyi bildiğini ve gördüğünü bilmek, ondan bir şey gizlenemeyeceğini idrak etmek ve o hal ile yaşamak...

yaşamımızı bu esasa göre devam ettirmek zaten bizlerin tek huzur ve kurtuluş yolu .

Allah razı olsun paylaşımınız için. Allaha emanet olun..

Ecmain..Katkınız için teşekkürler..
Selametle inşallah..

*ELİF*

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim razı olsun paylaştıgın için,bende ilk defa okudum,Rabbim hepimize ihsanı nasip etsin:)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim.Rabbim razı olsun,sevabınıza yazsın inşallah.selam ve dua ile kalın.......

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. KARDEŞİM. ELİNE EMEGİNE SAGLIK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI...
BENDE DİNİ HİKAYELER DİYE BİR KİTAP VARDI ORADAN OKUMUŞTUM, O ZAMAN ÇOK BEGENMİŞTİM, ŞİMDİDE BEGENEREK OKUDUM....
EVET KİMSE GÖRMEZ AMA ALLAH...
BUNUN İTRAKİNDE ALLAH DİLEGİYLE...
SELAM VE DUA İLE...

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum
aleykum selam inşa-ALLAH
es secerken mal mulk guzellık oz onunde bulundurmamalı
guzel AHLAK dinini bilen birilerini bulmakta marıfet
inşa-ALLAH konu cok guzel bizlerde o guzel ahlaıklı genclern oluruz inşa-ALLAH
selam ve dua ile kalın kardeşim emegınıze saglık olsun.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim.Rabbim razı olsun,sevabınıza yazsın inşallah.selam ve dua ile kalın.......

Aleyküm Selam..Amin inşallah sizlerinde hesabınıza inşallah sevap olarak geçer.
İncinur kardeşime selamlar, Öpüyorum yanaklarından:)
Selametle inşallah..

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. KARDEŞİM. ELİNE EMEGİNE SAGLIK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI...
BENDE DİNİ HİKAYELER DİYE BİR KİTAP VARDI ORADAN OKUMUŞTUM, O ZAMAN ÇOK BEGENMİŞTİM, ŞİMDİDE BEGENEREK OKUDUM....
EVET KİMSE GÖRMEZ AMA ALLAH...
BUNUN İTRAKİNDE ALLAH DİLEGİYLE...
SELAM VE DUA İLE...

Aleyküm Selam..
Allah Celle celalühe emanetsiniz inşallah..

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum
aleykum selam inşa-ALLAH
es secerken mal mulk guzellık oz onunde bulundurmamalı
guzel AHLAK dinini bilen birilerini bulmakta marıfet
inşa-ALLAH konu cok guzel bizlerde o guzel ahlaıklı genclern oluruz inşa-ALLAH
selam ve dua ile kalın kardeşim emegınıze saglık olsun.

Aleyküm Selam..
Allah Celle Celalühün sürekli bizimle birlikte yaptıklarımızdan haberdar olmasını bilerek yaşayan birinden inşallah kimseye zarar gelmeyecektir.Hz.Ömer (R.A.) efendimizde bunun bilincinde olarak gelin olarak oğluna layık görmüştür..

Aslında güzel bir nokta daha var..Birde Hz.Ömer'in oğlunda ki sadakate bakın; babasının sadece bir konuşmasına şahit olduğu kişiyi kendisine eş olarak alıyor ve babasına karşı gelmiyor..ne mutlu onlara..
Rabbim onların yolundan gidenlerden eylesin inşallah..

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam..
Allah Celle Celalühün sürekli bizimle birlikte yaptıklarımızdan haberdar olmasını bilerek yaşayan birinden inşallah kimseye zarar gelmeyecektir.Hz.Ömer (R.A.) efendimizde bunun bilincinde olarak gelin olarak oğluna layık görmüştür..

Aslında güzel bir nokta daha var..Birde Hz.Ömer'in oğlunda ki sadakate bakın; babasının sadece bir konuşmasına şahit olduğu kişiyi kendisine eş olarak alıyor ve babasına karşı gelmiyor..ne mutlu onlara..
Rabbim onların yolundan gidenlerden eylesin inşallah..

evet benımde dıkkatımı ceken seydır o ne guzellıkler bunlar ancak şimdi biz herseyı sorgular olduk neden niçin vs vs nelerin ardı arkası keıslmıyo.boyle asıl yureklerde mekanımız olsun eslerimiz boyle ihlaslı böyle takvalı olsun inşa-ALLAH rabbım hepimize bu kadar kuvvetlı baglarda yuva kurmayı nasip etsın anne baba es kardeş bunlar hepsi birer dondu sadece evelenecegımız kişiyi bilmek onun arkasına sıgınmak dogru degil evlıklı bir butun ailenın önemı cok buyk
ben konuyu dagıtmayım inşa-ALLAH hakkınızı helal edın uzattım biraz :a03:
selam ve yurektan samımım dualarla.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
evet benımde dıkkatımı ceken seydır o ne guzellıkler bunlar ancak şimdi biz herseyı sorgular olduk neden niçin vs vs nelerin ardı arkası keıslmıyo.boyle asıl yureklerde mekanımız olsun eslerimiz boyle ihlaslı böyle takvalı olsun inşa-ALLAH rabbım hepimize bu kadar kuvvetlı baglarda yuva kurmayı nasip etsın anne baba es kardeş bunlar hepsi birer dondu sadece evelenecegımız kişiyi bilmek onun arkasına sıgınmak dogru degil evlıklı bir butun ailenın önemı cok buyk
ben konuyu dagıtmayım inşa-ALLAH hakkınızı helal edın uzattım biraz :a03:
selam ve yurektan samımım dualarla.

Estağfirullah ne hakkı, ne güzel katkılar bunlar...
Dua bizden inşallah..

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Allah celle celalü razı olsun emeğinize sağlık

Selamün Aleyküm

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt