Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz.hatice(cennet sultanı) (1 Kullanıcı)

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü"
paylaşımınızdan dolayı allah razı olsun.çok duygulandım.büyük bir zevle okudum.allah razı olsun.selametle kalın.caferi beyinde katkılarından dolayı emeğine sağlık.

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşımınızdan dolayı allah razı olsun.çok duygulandım.büyük bir zevle okudum.allah razı olsun.selametle kalın.caferi beyinde katkılarından dolayı emeğine sağlık.

[sıze="4"]ve aleykum selam allah sizdende razı olsun...selam ve dua ile[/sıze]

CAFERİ_TAYYAR

Kayıtlı Kullanıcı

ve aleykum selam verahmetullahi ve berekatühü daimen ebeden
allah .cc. Sendende ve forumu açan kardeştende razı olsun,
bize katkıda buunma şansı verdikleri için

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm kardeşim..
Emeğinize sağlık.. Hatice Annemizi, duygulu bir anlatıma sahip, değişik bir kaynaktan okumama vesile oldunuz. Allah c.c razı olsun.. Yeryüzünde, kıyamete kadar 4 üstün hanımdan biri olarak, sadece Müslümanlar için değil, tüm hanımlarca azam-ı misal olacak vefa ve zühd abidesi, saliha validemiz... Efendimiz (s.a.v), onun sadece müslüman hanımlarca değil, dünyadaki tüm kadınlara üstünlüğünü hadis-i şerifinde buyururken, onun şahsiyet ve örnekliğinin evrenselliğini vurgulamış oluyordu bizlere.. İlk işkencelerde, ilk dışlamalarda, ilk ambargolarda onun şefkat dolu yoldaşlığı ve Gül'üne gönülden sadakati, İslam yolunda fedakarca yaptığı infaklar, onun asaletinin ve yüceliğinin farklı farklı akisleri.. Rabbimiz c.c, onun yolundan gitmeyi, Onunla komşu olabilmeyi, şefaatlerine nail olmayı nasip etsin inşallah..
Beğeniyle okudum kardeşim. Selam ve dua ile, Rabbimize emanet olunuz.

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RESULU:
Bir hadisinde şöyle buyurmuştur: "Hatice cennetin faziletli kadınlarındandır." Hz. Ali den şöyle nakledilmiştir: "Resulullah (s.a.v) bir gün hanımlarının yanında Hatice'den söz ederek ağladı. Bunu kıskanan Hz. Âişe: "Beni Esed'in şu kırmızı, ihtiyar kadınının neyine ağlıyorsun? Allah sana daha genç birisini nasip etmemiş mi?" diye itirazda bulundu. Allah Resulü buna çok rahatsız oldu ve şöyle buyurdu: "Hayır Allah'a andolsun ki, Hatice'den daha iyisini bana nasip etmemiştir. O, korku ve buhran dolu bir zamanda bana iman etti ve İslâm yolunda her türlü fedakarlıktan ve bana yardımdan geri durmadı."

Yine şöyle buyurmuştur: "Allah'a andolsun ki, Allah bana Hatice'den daha iyisini nasip etmemiştir; her kes beni inkar ettiği sırada, o bana iman etti. Her kes beni yalanladığı zaman, o beni tasdik etti. İnsanlar beni mallarından mahrum bıraktıkları sırada, o, kendi servetiyle benim yardımıma koştu. Allah, ondan bana evlat nasip etti."

Evet Allah Resulü Hz. Hatice'yi vefatından sonra da hiçbir zaman unutmaz ve hatta Hatice'nin dostları ve arkadaşlarına dahi fevkalade saygı gösterir ve sürekli onlara hediyeler gönderir ve iyilikte bulunurdu.
Hz. Hatice'ye fazilet ve üstünlük olarak bu yeter ki Allah-u Teâla Cebrail (a.s) vasıtasıyla ona selam gönderiyordu...

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim..
Emeğinize sağlık.. Hatice annemizi, duygulu bir anlatıma sahip, değişik bir kaynaktan okumama vesile oldunuz. Allah c.c razı olsun.. Yeryüzünde, kıyamete kadar 4 üstün hanımdan biri olarak, sadece müslümanlar için değil, tüm hanımlarca azam-ı misal olacak vefa ve zühd abidesi, saliha validemiz... Efendimiz (s.a.v), onun sadece müslüman hanımlarca değil, dünyadaki tüm kadınlara üstünlüğünü hadis-i şerifinde buyururken, onun şahsiyet ve örnekliğinin evrenselliğini vurgulamış oluyordu bizlere.. Ilk işkencelerde, ilk dışlamalarda, ilk ambargolarda onun şefkat dolu yoldaşlığı ve gül'üne gönülden sadakati, islam yolunda fedakarca yaptığı infaklar, onun asaletinin ve yüceliğinin farklı farklı akisleri.. Rabbimiz c.c, onun yolundan gitmeyi, onunla komşu olabilmeyi, şefaatlerine nail olmayı nasip etsin inşallah..
Beğeniyle okudum kardeşim. Selam ve dua ile, rabbimize emanet olunuz.

allah sizdende razı olsun kıymetli ablamız...dualanıza canı gönülden amin diye katılıyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt