Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz. Ebu Bekir in efendimize bağlılığı (1 Kullanıcı)

madenci

Kayıtlı Kullanıcı
Mekke nin fethinden sonra İslamı kabul edenler arsında Hz. Ebu Bekir in(ra) babası Ebu Kuhafe de bulunuyordu. Yaşı sekseni aşmış ama (kör) bir kişi olan Ebu Kuhafe, Hz. peygamberin huzurunda şehadet getiriyordu. Bu esnada sevinmesi gereken "sıddık" lakaplı Ebu Bekir ağlıyordu. Fakat bu ağlayış bir sevinç ağlayışı değil üzüntü ağlayışıydı. Bu meçlisteki her kesin hayretine sebeb olmuştu. Sordular.
-Ey Ebu Bekir. neden sevinilecek bir günde gözyaşı döküyorsun? Cevap verdi
-ALLAH ın Resulünün en büyük arzusu amcası Ebu Talip in Müslüman olmasıydı. Fakat bu dileği bir türlü gerçekleşmedi. Ben isterdim ki şu anda benim babam yerine şehadet getiren Ebu Talip olsun, babamın Müslüman olmasından dolayı benim gönlüm hoşnut olacağına, amcasının Müslüman olmasından dolayı ALLAH Resulünün gönlü hoşnut olsun . İşte bu olmadığı için ağlıyorum.

senokli

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.senawitch.tr.gg
Evet,Hz.Ebubekir efendimize çok bağlı ve sadıktı.
Bunu bir hadise ile anlatalım:
Birgün Efenedimiz hacerül esved taşını öpmüş.Bunu gören Hz.Ebubekir Efendimiz gidince hacerül esved taşını öpmüş ve şöyle söylemiş:
-Biliyorum,sen bir taşsın.Seni sadece Ümmetim öptüğü için öpüyorum demiş..
Bu da bir bağlılıktır.....

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH celle celalühü razı olsun kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt