Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz. Ali ve Alevilik (1 Kullanıcı)

Ayşe Meryem

Kayıtlı Kullanıcı
Mezhep ayrımı Müslümanlar arasında düşünülemez

Ayşe Meryem

Kayıtlı Kullanıcı
Alevilik olgunluğu, erdemli olmayı, arif insan olmayı hedefliyor

F

FiSeBiLiLLaH

Namazı inkar eden Başta Ebubekir,Ömer,Osman,Muaviye(r.anhuma ecmain) olmak üzere hemen hemen bütün sahabiyi kafir gören sahabileri yalancı gören ve Aişe(r.a) annemize Zinakar(haşa) diyenler biz mü'minlerin kardeşi değildir....Ancak olsa olsa yahudiler kardeşimizdir diyenlerin kardeşidir.

Ayşe Meryem

Kayıtlı Kullanıcı
yazdığınız yorum tamamen ırkçı ve nefret söylemi içeriyor.Biraz daha hoşgörülü ve anlayışlı olmanızı rica ediyorum...

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
aleviler hz Ali (r.a) HZ Muhammed s.a.v üstün tutmuyolar mı yani bize mi yanlış anlatılıyor ?

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
birde cami konusunu bilgilendirir seniz iyi olur hiç anlamadım.

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
hakikaten yaa bende camiye girmediklerini biliyorum
mantıklı bir açıklaması var mı bunun?

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
valla heryürlü sohbete girerim ben burdayım.
mantığını açıklarsanız helal olsun.

sahaff

Kayıtlı Kullanıcı
Alevilerin bir kaç değişik grubu var..Eğer yanılmıyorsan Hz Ali (r.a.) camide katledildiği için camiye girmezlermiş..Yalnız namaz kılan bir alevi kesimi var diye biliyorum...

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
Alevilerin bir kaç değişik grubu var..Eğer yanılmıyorsan Hz Ali (r.a.) camide katledildiği için camiye girmezlermiş..Yalnız namaz kılan bir alevi kesimi var diye biliyorum...

çok teşekkürler bilgi için.
ama gerçekten saçmaymış.
bir alevide çıkıp açıklama yapmayor hayret.

F

FiSeBiLiLLaH

Ya kardeşim isterlerse 7/24 camide yatıp kalksınlar adam cennetlik sahabileri(velev ki cennetlik oldukları bilinmese bile)kafir görüyorlar adamlar.Ölülerden yardım istiyorlar adamlar Aişe annenize zinakar diyor siz kalkmışsınız sanki problem SADECE CAMİYE GELMEMEK gibi gösteriyorsunuz.

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Ya kardeşim isterlerse 7/24 camide yatıp kalksınlar adam cennetlik sahabileri(velev ki cennetlik oldukları bilinmese bile)kafir görüyorlar adamlar.Ölülerden yardım istiyorlar adamlar Aişe annenize zinakar diyor siz kalkmışsınız sanki problem SADECE CAMİYE GELMEMEK gibi gösteriyorsunuz.
sadece merak ettiğim için sordum

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Allah Alevilere de hidayet versin diyorum

Sadece hayır duası edebilirim.

bu mesele gayet derin.

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
bencede Allah hepsine hidayet nasip etsin

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
Bu sapık kadın düşkünü ehli zina adnan oktarın videolarını ve necis suretini neden buradan paylaşıyorsunuz!!!

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Alevîlik aslında bir fırka veya mezhep değildir. Âl-i Beyt'in muhabbetini esas alan bir tarikat şeklinde ortaya çıkmıştır. Meselenin tarihi seyrine baktığımızda Alevîliğin bir tarikat şekline gelişmesi şöyle olmuştur:

Timur, Osmanlı Sultanı Yıldırım Bayazıt'ı yendikten sonra Anadolu'dan aldığı otuz bin kadar esiri İran'a götürmüştü. Bunları Erdebil'e yerleştirmişti. Bunlar zamanla, Şah İsmail’in dedesi olan ve Erdebil Şeyhi olarak ta bilinen Şeyh Ali'ye intisap ettiler ve ondan tarikat dersi aldılar. Bir süre sonra Timur, ara sıra ziyarete gittiği Erdebil Şeyhinin kendisinden bir arzusu olup olmadığını sorduğunda, şeyh, “Hiçbir dileğim yok, sadece Anadolu'dan esir olarak getirmiş olduğun Türkleri serbest bırakmanı istiyorum.” dedi. Timur, şeyhin bu arzusunu memnuniyetle kabul etti ve onları serbest bıraktı.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt