Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Humus (1 Kullanıcı)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
71906b.jpg

Malzemeler

3 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
1 Su Bardağı Tahin
1 Adet Limon Suyu
4-5 Diş Sarımsak

1 Çay kaşığı tuz

3 yemek kaşığı Zeytinyağı
1 TAtlı kaşığı toz biber

1 Tatlı kaşığı Pul Biber

1 Domates,

3-4 Sap Maydonoz
1 çay kaşığı Kimyon

Yapılışı:

Ağızda dağılır hale gelinceye kadar haşlanmış olan Nohutları avucunuz içerisinde birbirine sürterek (veya tek tek ayıklayarak) kabuklarını ayıklayalım. Robot ile veya elimizle püre haline gelinceye kadar ezelim. Nohutları haşlarken kullandığımız haşlama suyundan 2 yemek kaşığı kadar ilave edebilirsiniz. Limon suyu, ezilmiş dövülerek macun haline getirdiğimiz sarımsaklar, tahin, tuz ve kimyonu ilave ederek karıştırmaya - ezmeye devam edelim. Düz veya kayık bir servis tabağına alarak üzerini düzeltelim.

Domatesleri ince dilimler halinde doğrayıp servis tabağının kenarlarına dizelim. Kıyılmış maydonozu üzerine serpiştirelim.

Küçük bir kapta (ben cezveyi tercih ediyorum) zeytinyağını ısıtalım ve üzerine pul biber ile toz biberi ilave edelim. Kızdırılmış yağın biberli kokusunu hissttiğinizde bu iş tamamdır. (Unutmayın 1 dakika yeterli) Veee humusun üzerine gezdirelim.

E tamam işte devamı yok. Şİmdi sıra afiyetle yemede.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.elinize sağlık.hatayda yemiştim ve çok beğenmiştim.neden hiç yapmayı denemedim bilmiyorum.bide biberli çökeleği çok beğenmiştim.üniv.bir arkadaşım hep getirirdi.hatay yemeklerini çok beğenirim,lezzete önem verilir.

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.elinize sağlık.hatayda yemiştim ve çok beğenmiştim.neden hiç yapmayı denemedim bilmiyorum.bide biberli çökeleği çok beğenmiştim.üniv.bir arkadaşım hep getirirdi.hatay yemeklerini çok beğenirim,lezzete önem verilir.

ayşecim bende hataylıyım..gerçektende burada çokf arklı lezzetler var...bende antakyada okuyorum...biberli ekmegi diyorsunuz..tandırda yapılır...katılklıda derler ona...bende arada yazıyorum hatayın yemeklerindenn..inşallah gelirseniz gelin...misafirimiz olun...:a20:

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
inan çok isterim gelmeyi.biberli ekmeği de biliyorum da bide biberli,kurutulmuş peynirle zeytinyağı vs.katılıyor.
tavuklu keşkek de güzeldi.
elinize sağlık

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm
yahu vallahi ağzım sulandı akşam olsada eve gidip hemen yapsam.bayılırım humusa.ama çok kalorili bişey bu kilolara dikaattt.selametle kardeşim

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim cok güzel görünüyor. Eline sağlik hatayda bu cok meşu bir yemek bende tarifini ariyordum sağolasin allah razi olsun selam ve dua ile

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
canım ya daha dun aklımdan gecıodu yaılısı cokda zoz degıl ama kıvamı bulmak biraz zor bide humusun orta bi tadı yok ya cok iyi ya cok kötü oluyo
aslında biraz kolayına kaçmakta iyi oluyo humus tozu satılıyo alıverırın kolaycık yapıverın :)
emegıne saglık sofralarda guzel bi aparatif emegıne saglıkk..

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
aylin bende iskenderundayımmmmmmmmmmmmm:D:D:Dvalla yaaprım gel misafirimiz ol..sen iskenderunlumusun..ayşecim..biberli ekmek ayrı dediğin gibi..tavuklu keşkekde dediğin,aşurr deriz onada harika oluyor odaaa...humusa gelince yaa malzemeyi bo lkoydunmu tahini güzel oluyor..harika bir lezzet:a01:

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
aylin bende iskenderundayımmmmmmmmmmmmm:D:Dvalla yaaprım gel misafirimiz ol..sen iskenderunlumusun..ayşecim..biberli ekmek ayrı dediğin gibi..tavuklu keşkekde dediğin,aşurr deriz onada harika oluyor odaaa...humusa gelince yaa malzemeyi bo lkoydunmu tahini güzel oluyor..harika bir lezzet:a01:

hadı kıs koşuver gel
bu arada humusu yaga bulamişşsin kıss ne yaptın sen sonra gelsın kılolar kolestroller vah halımıze yani amaaa olmadı bak
bu arada asurda guzel oluo ama herkes yapınca olmuo
hataydada neler var neler yaaa meze hastası hatayın sofarsı :)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
aynen öle aylincim..neresindesin iskenderunun...:Dyağlı olmuş evet..çok sevindim iskenderunda olmana:D

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
aylin uzakmışsın çözdüm nerde olduğunu bend epek sevmiyim orayı:Dsen gel
iskenderuna ora bana ters düşer:a12::a45:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt