Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ???????? (1 Kullanıcı)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
gece ve gündüz neden var?????????

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ????????

O ZAMAN CEVAPLAYALIM ABLACIM.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

aslında üzerine düşünmemiz gereken okadar çok şey varki etrafımızda ama bize alıştığımız için gayet normal gelen şeyler.ama düşününce okadarda normal olmadığını göreceğiz.B)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

S.A.
SEBEBLERİNDEN BİRİSİ ŞU,
ALLAH C.C. İNSANOĞLUNU YARATIRKEN TÜM İHTİYAÇLARINI VE İHTİYAÇLARINI KARŞILAM METODLARINIDA ÖĞRETMİŞTİR. BUNLARDAN BİRİDE İNSANIN BELLİ VAKİTLERDE ÇALIŞIP, BELLİ VAKİTLERDE DİNLENMESİ VE UYUMASIDIR.
BUNUNLA İLGİLİ BİR DE AYET VARDI DA ŞİMDİ BULAMADIM.
K.S.E.O

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
S.A.
SEBEBLERİNDEN BİRİSİ ŞU,
ALLAH C.C. İNSANOĞLUNU YARATIRKEN TÜM İHTİYAÇLARINI VE İHTİYAÇLARINI KARŞILAM METODLARINIDA ÖĞRETMİŞTİR. BUNLARDAN BİRİDE İNSANIN BELLİ VAKİTLERDE ÇALIŞIP, BELLİ VAKİTLERDE DİNLENMESİ VE UYUMASIDIR.
BUNUNLA İLGİLİ BİR DE AYET VARDI DA ŞİMDİ BULAMADIM.
K.S.E.O

ABİMİN YORMU GÜZEL SAGOLSUN.AYETİ BEKLİYORUM ABİM.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

bende bekliyorum abi ayette ole yazmıyodu.:)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

m_muaz yazdı:
bende bekliyorum abi ayette ole yazmıyodu.:)

KARDEŞ SEN BİLDİĞİN AYETİ BİR YAZARMISIN. BELKİ O AYETE MÜFESSİRLER BENİM DEDİĞİM MANAYI VERMİŞLERDİR.
BENDE AYETİ ARIYORUM

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

abi şaka ettim hakkını helal et ama bakıp gondereyım inş.kızma
aman.allah a emanet ol.B)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

Onlar, içinde istirahat etsinler diye geceyi, göz açmaları için gündüzü yarattığımızı görmediler mi? Kesinlikte bunda iman edecek bir topluluk için birçok ibretler vardır.
NEML 86. AYETİ KERİME

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

m_muaz yazdı:
abi şaka ettim hakkını helal et ama bakıp gondereyım inş.kızma
aman.allah a emanet ol.B)

EST. KARDEŞİM NE KIZMASI,
HATA BİZ BEŞERE MAHSUSTUR. HATTA SEVİNDİM BİLE EN AZINDAN AYETİ ARŞTIRMAK İÇİN DAHADA BİR ÇABA SARFETTİM.
BİZ BİRBİRİMİZİN EKSİKLERİNİ TAMAMLAMAK İÇİN BURADA DEĞİLMİYİZ.
K.S.E.O.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

bende onu gonderecektım gerek. kalmadı allah razı olsun.baska yerdede olması lazım ama.allaha emanet olun.B)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

FATMA_ERGUN yazdı:
Onlar, içinde istirahat etsinler diye geceyi, göz açmaları için gündüzü yarattığımızı görmediler mi? Kesinlikte bunda iman edecek bir topluluk için birçok ibretler vardır.
NEML 86. AYETİ KERİME

HOCAM TEŞEKKÜRLER.
İŞTE BU AYET. AYETİN TEFSİRİNEDE FİZİLAL DEN BAKALIM. BAKALIM ŞEHİD SEYYİD KUTUP HOCAMIZ AYETE NE MAMA VERMİŞ.

86- Geceyi dinlenesiniz diye karanlık ve gündüzü de çalışasınız diye aydınlık olarak yarattığımızı onlar görmüyorlar mı? Bu olgulardan mü'minlerin alacakları birçok dersler vardır.

Sakin olan gece sahnesi, aydınlık olan gündüz sahnesi insanda dini bir vicdanı harekete geçiren, geceyi ve gündüzü evirip-çeviren Allah ile bağını kurmasına doğru yönlendiren iki harika olaydır. Bunlar kendisini imana hazırlayanlar için iki evrensel mucizedir. Fakat anlar her şeye rağmen inanmazlar.

Eğer gece olmasaydı ve her zaman gündüz olsaydı yeryüzünde hayat sona ererdi. Sürekli gece olduğunda durum aynı olacaktı. Buna bile gerek yok; eğer gece veya gündüz şimdi olduğunun on katı daha uzun olsaydı Güneş gündüzleyin bütün bitkileri yakardı. Geceleyin de her şey donardı. O zaman da hayat imkansız olurdu. Öyleyse gece ile gündüzün hayata uygun biçimde ayarlanmasında pek çok mucizeler vardır. Fakat onlar yine de inanmazlar.

Yeryüzündeki gece ile gündüz mucizelerinden, bu evrenin şaşmayan düzeni içinde garantiye ve güvene alanın hayatlarından bir çırpıda onları Sur'a üfürüldüğü güne geçiriyor. O günde, yeri ve gökleri titreten, Allah'ın koruduğu kullar dışında orada bulunan herkesi ürperten korkudan söz ediyor. İstikrarın ve sağlamlığın alameti olan yüksek dağların yürütülmesinden bahsediliyor. Bu günün sevap yönünden iyilik ve güvene, ceza yönünden, korku ve ateşe atılma gibi sonuçlar doğuracağından söz ediliyor.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ABİ ALLAH A EMANET OLUNB)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

bizi aydınlattığın için teşekkürler abla hemde ayetle doğrulaman inan çok sevindirdi beni allah razı olsun abla.

AkrepGENC

Kayıtlı Kullanıcı

Gece ve gündüz olmazsa ne olur? Bunu hiç düşündünüzmü? Dünamızdaki güneşi sabitler yada ortadan kaldırırsak zaman kavramının nasılda yok oldugunu gorecegiz...

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm evet rabbimize hamdetmek için o kdar çok sebep varki bazılarımız da neden dünyada istediklerim olmuyo diye isyan ederler.halbuki rabbim o kadar çok ham edilecek şey yaratmışki.
ya denizler gök yüzünde olsaydı hiç düşündünüzmü.ya hep yağmur yağsaydı hiç güneş olmasaydı,ya hep güneş olsaydı yağmur hiç olmasaydı,ya ağaçlar yürüseydi konuşsaydı,ya dağlar yürüseydi, ve bir çok şey daha.hamdolsun alemlerin rabbineki o her şeyi insanların yaşaması için insanların emrinde yaratmış.slam ve dua ileB)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt