Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

her gün bi Hadis (1 Kullanıcı)

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı
hoş geldin.
sefalar getirdin.
sana forum açıldı bakarmısın.
KUTLAMA VE TEBRİKLERDE.
selametle

HZ. PEYGAMBER BUYURDULARKİ.
"Kim Cuma günü bana salavat getirirse,

kıyamet gününde ona şefaatim hak olur"..(hadisi şerif)

Selamün aleyküm
Hafizkiz öncelikle böyle güzel bir konu actigin icin tesekkür ederim Allah c.c. razi olsun. Kasim Hadi abi Allah c.c. senden de razi olsun. Bu hadisi serifi yazman cok iyi oldu. birkac gün önce kiyamet ile ilgili bir belgesel bakmistim, o günden itibaren hayatimin tadi kalmamisti. Elbette daha güclü ibadet etmeme sebep olmustu, ama cocuklarimla bile sohbetin tadi kacmisti. Nerede büyük hata yapiyorum, neyi eksik yapiyorum da bu derece korkuyorum diyordum. Bu hadisi serifi okumam beni rahtalatti, mutlu etti. Tesekkürler.

Bu hadisi serif i nakletmekte benden olsun, belki bu da baska ümitsiz, duymamis kisiye ümit olur.

"Iblis aleyhi ma yestehik rabbine hitaben- Izzetin ve celalin hakki icin yemin ederim ki Ademogullarinin ruhlari bedenlerinde bulundukca igva ve idlal etmeye devam ederim - dediRabii Teal hazretleri de - Izzetim ve calim hakki icin onlar istigfar ettikce ben de onlari magfiret etmeye devam ederim. - buyurdu"

Bir tane daha yazayim simdilik

Her kim ilim talebinde olsa cennet de onun talebinde olur. Ve her kim masiyet talebinde olsa ates de onun talebinde olur.

3. Ilim ögrenmek her müslümanin üzerine farzdir.

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı
"Yedi kimseyi Allah-ü Teâlâ kendi gölgesinden başka gölgenin olmadığı (kıyâmet) gününde kendi gölgesinde gölgelendirecektir: Adâletli devlet reisi, Rabbine ibâdet yolunda serpilip büyüyen genç, gönlü mescidlere bağlı kimse, Allah yolunda birbirini sevip buluşan ve bu yolda ayrılan iki kimseden her biri, makam sahibi güzel bir kadın onu istediğinde, 'Ben Allah'tan korkarım' diyerek (o günahı işlemeyen adam), sağ elinin verdiği sadakayı sol eli bilmeyecek kadar (gösterişsiz) gizli sadaka veren adam, tenhada Allah'ı zikredip de gözü dolup taşan kişidir." (Buhârî, Muhâbirîn: 4)

Selamün aleyküm
Bu Hadisi serifi atlamisim, Okudum cok memnun oldum. Paylasimin icin tesekkkür ederim. Allah c.c. razi olsun

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
Enes bin Malik hazretleri Rasulüllah (sallallahu aleyhi ve sellem)'in şöyle buyurduğunu rivayet etmektedir:

İçine düştüğü bir hatanın pişmanlığıyla kıvranan bir insan diliyle istiğfar etmese de affolunur.

Müsnedü'ş-Şihâb, 1/264; el-Firdevs, 37 558

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
İki göz vardır ki, cehennem ateşi onlara dokunmaz: Allah korkusundan ağlayan göz, bir de gecesini Allah yolunda, nöbet tutarak geçiren göz.

Tirmizî, Fedâilü’l-Cihâd, 12.

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm
Hafizkiz öncelikle böyle güzel bir konu actigin icin tesekkür ederim Allah c.c. razi olsun. Kasim Hadi abi Allah c.c. senden de razi olsun. Bu hadisi serifi yazman cok iyi oldu. birkac gün önce kiyamet ile ilgili bir belgesel bakmistim, o günden itibaren hayatimin tadi kalmamisti. Elbette daha güclü ibadet etmeme sebep olmustu, ama cocuklarimla bile sohbetin tadi kacmisti. Nerede büyük hata yapiyorum, neyi eksik yapiyorum da bu derece korkuyorum diyordum. Bu hadisi serifi okumam beni rahtalatti, mutlu etti. Tesekkürler.

Bu hadisi serif i nakletmekte benden olsun, belki bu da baska ümitsiz, duymamis kisiye ümit olur.

"Iblis aleyhi ma yestehik rabbine hitaben- Izzetin ve celalin hakki icin yemin ederim ki Ademogullarinin ruhlari bedenlerinde bulundukca igva ve idlal etmeye devam ederim - dediRabii Teal hazretleri de - Izzetim ve calim hakki icin onlar istigfar ettikce ben de onlari magfiret etmeye devam ederim. - buyurdu"

Bir tane daha yazayim simdilik

Her kim ilim talebinde olsa cennet de onun talebinde olur. Ve her kim masiyet talebinde olsa ates de onun talebinde olur.

3. Ilim ögrenmek her müslümanin üzerine farzdir.

aleyna ve aleyküm selam kardeşim içine düştüğünüz durumu fazlasıyla anladım bnm de başıma gelmişti bu hal Mevlam rızasına uygun yaşayan kullardan eylesin bu hadisleride sizin için yazıyorum

İslam Kolaylık Dinidir" Hadis-i Şerif

"İnsanlara müjdeler verin, sevdirin, nefret ettirmeyin! Kolaylaştırın, zorlaştırmayın!"Hadis-i Şerif

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
İnsanların gelip geçtiği yollarda (caddelerde) oturmaktan sakının.Mutlaka oturacaksanız o zaman yolun hakkını verin.Yolun hakkı ise şunlardır: Harama bakmamak, Yoldan gelip geçen insanlara sıkıntı ve eziyet vermemek, ta’cizde bulunmamak, Verilen selamları almak, İyiliği teşvik etmek, Kötülükten de sakındırmak.
Hadis (Ebu Davud).

s.y.h

Kayıtlı Kullanıcı
Günün ayeti

(Ey Muhammed!) Cephede sen de onların (mü'minlerin) arasında bulunup da onlara namaz kıldırdığın vakit, içlerinden bir kısmı seninle beraber namaza dursun. Silahlarını da yanlarına alsınlar. Bunlar secdeye vardıklarında (bir rekat kıldıklarında) arkanıza (düşman karşısına) geçsinler. Sonra o namaz kılmamış olan diğer kısım gelsin, seninle beraber kılsınlar ve ihtiyatlı bulunsunlar, silahlarını yanlarına alsınlar. İnkar edenler arzu ederler ki, silahlarınızdan ve eşyanızdan bir gafil olsanız da size ani bir baskın yapsalar. Yağmurdan zahmet çekerseniz, ya da hasta olursanız, silahlarınızı bırakmanızda size bir beis yoktur. Bununla birlikte ihtiyatlı olun (tedbirinizi alın). Şüphesiz Allah inkarcılara alçaltıcı bir azap hazırlamıştır.

Nisa (102)

(yanlış yere ekledim kusura bakmayın :S)

senokli

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.senawitch.tr.gg
Ramazan Orucunun Fazileti
Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
‘Allah, Adem oğlunun yaptığı her amel kendisi içindir, sadece oruç öyle değildir; o benim içindir; onun ecrini ancak ben veririm,’ buyurmuştur. Oruç bir kalkandır. Herhangi biriniz oruçlu olduğu gün çirkin söz ve işlerde bulunmasın, düşmanlık da yapmasın. Bir kimse ona söver veya onunla dövüşürse, ben oruçlu bir kimseyim desin. Muhammed’in nefsi elinde olan Zata yemin ederim ki, oruçlu ağzın kokusu Allah’ın katında misk kokusundan daha hoştur. Oruçlunun sevineceği iki sevinci vardır. İlki, iftar ettiği zaman sevinmesi, diğeri, Rabbiyle karşılaştığı zaman sevinmesidir’ buyurdu.”
Buhari’deki başka bir rivayette hadisin baş kısmı şöyle gelmiştir:
“...O kimse benim için yemesini, içmesini ve nefsi arzularını terk etti...”

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh...
Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki :

Kim bir hastaya veya bir din kardeşine Allah rızası için ziyarette bulunursa, bir münâdi ona nida eder: "(Dünyada da ahirette de) iyi olasın. (Bu davranışınla) cennette bir ev hazırladın!" der.

Tirmizi, 2009

emelfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
akşama erdınmı sabahı bekleme,sabaha erdınmı aksamı bekleme.sağlıklı olduğun sırada hastalık halın için hazırlıkyap .hayatta ıken de ölüm için hazırlık yap

northerner

Kayıtlı Kullanıcı
Resulüllah (as) bir defa minber üzerinde iken, sadaka ve dilenmekten uzak durmayı zikredip: "Veren el alan elden hayırlıdır.Çünkü veren el, infak edici, alan el ise isteyici eldir." Buyurmuştur.
Müslim, Zekat, 94 (l,717)

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
Kim benim sunnetimi diriltirse(ihya eder ve yasaminda tatbik ederse) beni sevmis olur. Beni seven de benimle beraber Cennettedir.
u135if0.gif

_BEGÜM_

Kayıtlı Kullanıcı
''Cennete giren hiç kimse dünyaya geri dönmek istemez.Yeryüzünde olan herşey orada vardır.Ancak şehit böyle değil.O görmüş olduğu ikramlar sebebiyle yeryüzüne dönüp on kere şehit olmayı temenni eder.''

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt