Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HER GÜN Bİ HADİS YAZALIM (3 Kullanıcı)

seher vakit

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HER GÜN Bİ HADİS YAZALIM

SELAMÜN ALEYKÜM
ALLAHIN ZIKRI DISINADA COK KELAM KALBE KASVET KATILIK VERIR
SUNU BILINKI INSANLARIN ALLAHA EN UZAK OLANI KALBI KATI OLANDIR
ALLAHA EMANET

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

Biriniz elinde bir fidan olduğu sırada kıyamet kopacak olsa, onu dikmeye gücü yeterse, diksin.
Hadis-i Şerif (Müsned).
Dört dua vardır ki, redde uğramaz: Evine dönene kadar hacca gidenin duası... Ailesine dönünceye kadar savaşa gidenin duası... Şifa buluncaya kadar hastanın duası... Mü’minin mü’mine gıyabında (yüzüne söylemeden ve haber vermeden) yaptığı dua. Bu dualardan en çabuk kabul edileni, mü’minin mü’mine gıyabında yaptığı duadır.
Hadis (Deylemi).
Resulüllah’a : Cennettekiler uyurlar mı? diye sorulmuştu. Cevaben buyurdu ki: Uyku, ölümün kardeşidir. Cennettekiler uyumazlar.
Hadis (Tirmizi).
Müslümanlar arasında sevgi ve dostluk, atadan evlada miras kalır.
Hadis-i Şerif (Taberani).
Allah bir millet hakkında hayır dilerse, yumuşak huylularını başlarına idareci yapar. Aralarında bilginlerin(aydınların) sözü ve hükmü geçer. Malı ise, cömertlerine verir. Allah bir millet hakkında da şer dilerse, kötülerini (sefihlerini) onlara idareci yapar. Aralarında cahillerin sözü ve hükmü geçerli olur. Malı da, cimrilerine verir.
Hadis-i Şerif (Deylemi).
Biriniz gönlünden, müslüman kardeşine faydalı bir öğüt geçiriyorsa, onu söylesin.

B)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

Şeytanlar, elbiselerden faydalanırlar. Onun için, biriniz elbisesini çıkardığı zaman, onu katlasın. Çünkü şeytan, katlanmış elbiseyi giyemez.
Hadis (Ramuz)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

B)B) SİZİN EN HAYIRLINIZ KUR'NI ÖĞRENEN VE ÖĞRETİNİNİZDİR.(HADİS-İ ŞERİF)

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

Bir Hadis ...
Zekat veren, misafire yemek yediren, felakete uğrayanlara yardımda bulunan kişi, cimrilikten kurtulmuştur.
Hadis (Taberani).

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

Kays Ibnu Ebi Hazim anlatiyor: "Hz. Ebu Bekir (radiyallahu anh) Cenab-i Hakk'a hamd ve senadan sonra buyurdu ki: "Ey insanlar! Sizler su ayeti okuyor ve fakat yanlis anliyorsunuz: "Ey iman edenler, siz kendinize bakin. Dogru yolda iseniz sapitan kimse size zarar veremez" (Maide, 105). Biz Hz. Peygamber (aleyhissalatu vesselam)'in: "Insanlar, zalimi gorup elinden tutmazlarsa, Allah'in, hepsine ulasacak umumi bir bela gondermesi yakindir" dedigini isittik." Keza ben, Resulullah (aleyhissalatu vesselam)'in: "Iclerinde kotulukler islenen bir cemiyet, bu kotulukleri bertaraf edecek gucte oldugu halde, seyirci kalir, mudahale etmezse, Allah'in hepsini saran umumi bir bela gondermesi yakindir" dedigini isittim.
Ebu Davud, Melahim 17, (4338); Tirmizi, Tefsir, Maide (3059), Fiten 8 (2169); Ibnu Mace, Fiten 20 (4005).

rockn

Kayıtlı Kullanıcı

(ates)ONLARI UZAK BIR YERDEN
GORDUGUNDE,
ONLAR BUNUN GAZAPLI ÖFKESİNİ
VE UGULTUSUNU
İŞİTİRLER...

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

İnsanda bir organ vardır. Eğer o sağlıklı ise bütün
vücut sağlıklı olur eğer o bozulursa bütün vücud
bozulur. Dikkat edin o kalptir

buhari iman 39, Müslim müsakat,107

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

Ben cinleri ve insanları ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

( Zâriyât - 56)

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH,SİZİN NE DIŞ GÖRÜNÜŞÜNÜZE BAKAR NE DE MALLARINIZA BAKAR.O,SADECE SİZİN KALPLARİNİZE VE İŞLERİNİZE BAKAR.

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Zümer Suresi 10.Ayet

Ey Muhammed! Tarafımdan söyle: "Ey iman eden kullarım! Rabbinizden korkun.
Bu dünyada güzellik yapanlara bir güzellik vardır. Allah'ın yeryüzü geniştir.
Ancak sabredenlere mükafatları hesapsız ödenecektir.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

s.a.
Bir Hadisete ben yazayım inşallah.

6- Muaz b. Cebel Radıyallahu anh anlatıyor; "Rasulullah Sallallahu aleyhi ve sellem'in şöyle buyurduğunu işittim;
"Allah Tebareke ve Teala buyurdu ki; "Benim muhabbetim, benim için birbirlerini sevenlere, benim için bir araya gelip oturanlara ve benim için birbirlerini ziyaret edenlere vaciptir."

İbn Hibban, Sahih, c.2. s.335. H.No;575;
el-Hâkim, el-Müstedrek ale's-Sahiheyn, c.4. s.186. H.No;7314;
Ahmed b. Hanbel, Müsned, c.5. s.233, 247;
et-Taberani, el-Mu'cemu'l-Kebir, c.20. s.81. H.No; 152.

عَنْ أَبِي هُرَيْرَةَ رَضِيَ اللهُ عَنْهُ قَالَ؛ قَالَ رَسُولُ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ؛
"إِنَّ اللهَ يَقُولُ يَوْمَ اْلقِيَامَةِ؛ "أَيْنَ الْمُتَحَابُّونَ بِجَلاَلِي اَلْيَوْمَ أُظِلُّهُمْ فِي ظِلِّي يَوْمَ لاَ ظِلَّ إِلاَّ ظِلِّي،"

nurefsann

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm
herkes için yaratılan bir şeyi yalnız kendi hesabına kullanan kimse,suçlu ve kanun karşısında sorumludu(buhari)

cakamo

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUNALEYKÜM RESULÜLLAH BUYURDUKİ:"KUR'AN OKUYAN MÜSLÜMAN,KOKUSU VE TADI GÜZEL OLAN TURUNÇ GİBİDİR."[Buhari,Fedail'ül-Kur'an,17]B)B)B)

cakamo

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUNALEYKÜM RESÜLALLAH BUYURDUKİ:"KİM ALLAH'IN KİTABINDAN BİR HARF OKURSA,ONA BİR SEVAP VARDIR.BU BİR SEVAP ,ON KATI İLE ARTIRILIR.BEN ELİFLAMMİM BİR HARFTİR DEMİYORUM.ELİF BİR HARF,LAM BİR HARF,MİM BİR HARFTİR."[Tirmizi,fedail-Kur'an,16]B)B)B)

cakamo

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUNALEYKÜM RESÜLALLAH BUYRDUKİ:"KİM ALLAH'IN KİTABINDAN BİR AYET DİNLERSE ONA KAT KAT SEVAP VERİLİR.KİMDE ONU OKURSA,O(KUR'AN),KIYAMET GÜNÜNDE OKUYAN KİŞİYE NUR OLUR."[Darimı,Sünen,11-717]B)B)B)

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

Mikdam İbnu Madikerb (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Biriniz kardeşini (Allah için) seviyorsa ona sevdiğini söylesin."

Ebu Davud, Edeb 122, (5124); Tirmizi, Zühd 54, (2393).

selamünaleyküm kardeşim,

inşaALLAH seni aramızda daha sık görürüz.

selamünaleyküm

cakamo

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUNALEYKÜM RESÜLALLAH BUYURDİKİ:"KİM KEHF SÜRESİ'NİN BAŞINDAN ON AYET EZBERLERSE,DECCALİN ŞERRİNDEN EMİN OLUR."[Müslim,Sahih/Salatü'l-Müsafirin,809,Ebu Davud,Sünen,4-497]B)B)B)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

S.A KARDEŞLERİM

B) EFENDİMİZ (s.a.v ) BUYURUYOR Kİ B) CÖMERDİN YEMEĞİ ŞİFA ÇİMRİNİN YEMEĞİ HASTALIKTIR B) :eek::(

cakamo

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUNALEYKÜM RESÜLALLAH BUYURDUKİ:"KİM EZAN İŞİTTİĞİ ZAMAN;ALLAHÜMME RABBE HAZİHİ'D-DA'VETİ'-TAMMETİ VES'-SALATİL-KAİMETİ ATİ MUHAMMEDEN EL VESİLETİE VE-L-FAZİLETE VED-DERECETER-REFİAH VEB'ASHÜ MAKAMEN MAHMUDEN ELLEZİ VAADTEH İNNEKE TUHLİFÜL MİAD"B)B)B) MANASI:EY ŞU TAM DA'VETİN VE VAKTİ GELEN NAMAZIN SAHİBİ OLAN RABBİM!MUHAMMED ALEYHİSSELAMA VESİLE VE FAZİLTİ VE YÜCE MAKAMLARI İHSAN EYLE.VE KENDİSİNE VA'DETTİĞİN MAKAM-I MAHMUD'A ONU ULAŞTIR.MUHAKKAKKİ SEN VA'DİNDEN DÖNMEZSİN.B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt