Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Her gece bir namaz ve yasin,her gün bir sünnet‏ (1 Kullanıcı)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Her gece bir namaz ve yasin,her gün bir sünnet‏

Var mısınız ramazan boyunca her gece bir namaz her gün de bir sünnet uygulamaya.kıldığımız her namaz Rabbimize;uyguladığımız her sünnet Efendimize(sav) yaklaştıran birer nur olacak unutmayalım

Ramazan'da her güne bir dua

Ramazan ayı, dua ayıdır. Bütün günahlarımız için af dilemek, ruhumuzu arındırmak için bir fırsattır. Size Peygamber efendimizden günümüze kadar gelen 30 gün boyunca okuyabileceğiniz 30 farklı dua sunuyoruz.

Aşağıdaki büyük fazilet ve sevapları olduğu bildirilen duaları, İbn-i Abbas Resulullah’tan (s.a.v) nakletmiştir

Teravih namazının fazileti
HZ. Ali bin Ebu Talip diyor ki: Efendimizden, teravih namazının faziletinden ve verilecek sevaptan sual olunduğunda Efendimiz buyurdular

Ey Cennet yolcusu kardeş! Dinimizde ibadetlerin yapılmasında niyyetlerin çok
büyük yeri vardır. En büyük ibâdetlerden biri de Kur’an-ı Kerim okuma ibadetidir.
Bunun için bir müslüman, ibadetlerin sevablarının kat kat olduğu Ramazan ayında, her gün ayrı ayrı niyyetlerle okur. Bu niyyetlerle okunan Yâsin-i şerif,
okuyan kimsenin feyzinin artmasına vesile olacağı gibi her derde deva olacağı da ümid edilir.

1. teravih namazının fazileti(19.7.2012-perşembe akşamı):anasından doğmuş gibi günahları affedilir

1.Ramazan gecesi(20.7.2012-cuma gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle iki rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH. mükafatı:ramazan içinde yaptığı ibadet ve oruçlar kabul edilir

1.Ramazan gecesi: bu geceki yasini şerifimiz ALLAH rızasına ermek niyetiyle okunacak

1.Ramazan günü:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;akşam namazından sonra evvabin namazı kılalım inş

2. teravih namazının fazileti:ALLAH kendisinin,ana ve babasının günahlarını affeder

9.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Erhamerrâhimin

* 1’inci hatırlatma:
Ramazan’ın şu ilk günlerinde tartılınız, sonra Şevval başında bir daha tartılınız. Açlık ve riyaset ayı olan Ramazan’da kilo aldıysanız, şişmanlayıp semirdiyseniz vah size, yazık size, efsûs size. Zayıflayanlara ne mutlu:

Aşağıdaki büyük fazilet ve sevapları olduğu bildirilen duaları, İbn-i Abbas Resulullah’tan (s.a.v) nakletmiştir:

دعاء اليوم الاول: اللهمَ اجْعلْ صِيامي فيه صِيام الصّائِمينَ وقيامي فيهِ قيامَ القائِمينَ ونَبّهْني فيهِ عن نَومَةِ الغافِلينَ وهَبْ لي جُرمي فيهِ يا الهَ العالَمينَ واعْفُ عنّي يا عافياً عنِ المجْرمينَ.
1. Günün Duası: “ALLAHummec’al siyamî fîhi siyam’es-saimîn ve giyamî fîhi giyam’el-gâimîn ve nebbihnî an nevmet’il-ğâfilîn ve heb lî curmî fîhi ya ilâh’el-âlemin ve’fu annî ya âfiyen an’il-mucrimîn.”
Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde tuttuğum orucu gerçek oruç tutanların orucu gibi ve ibadetimi gerçek ibadet edenlerin ibadeti gibi kıl; bu günde beni gafillerin uykusundan uyandır; suçumu bu günde bağışla; ey âlemlerin ilâhı! Affet beni, ey suçları affeden. Rabbim!

----------------------------------------
2.Ramazan gecesi:ALLAH rızası için istediğimiz surelerle iki rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH. mükafatı:oruçlar kabul edilir

2.Ramazan gecesi yasinimiz: bu geceki Yüce Peygamberimiz Hz.MUHAMMED (a.s)için okunur.

2.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;suyu oturarak ve üç yudumda içmeyi uygulayalım inş hepimiz sünnet niyetiyle.besmeleyle başlayıp yarısında ALLAHu ekber sonunda elhamdülillah demeyi de unutmayalım inş

3. teravih namazının fazileti:Arş altında bir melek şöyle seslenir:
-Amel temize çıktı ALLAH eski günahlarını bağışlar.

2.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Erhamerrâhimin

* 2’inci hatırlatma:
Oruçla yalanı bir araya getirmeyiniz. Oruç sadece aç durmak değildir. Bütün kötülüklerden uzaklaşmak için elimizden gelen olanca gayreti göstermemiz gerekir. Oruçlu iken gıybet yapan kişi, ölü kardeşinin etini yemişçesine günah işlemiş olur.

دعاء اليوم الثاني: اللهمّ قَرّبْني فيهِ الى مَرْضاتِكَ وجَنّبْني فيهِ من سَخَطِكَ ونَقماتِكَ ووفّقْني فيهِ لقراءةِ آياتِكَ برحْمَتِكَ يا أرْحَمَ الرّاحِمين.

2. Günün Duası: “ALLAHumme garribnî fîhi ilâ merzâtike ve cennibnî fîhi min sehatike ve negimatike ve veffignî fîhi li-girâeti âyâtike bi-rahmetike ya erhem’er-râhimîn.”
Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde beni kendi hoşnutluğuna yakınlaştırıp, gazap ve azabından uzaklaştır. Bu günde ayetlerini okumaya beni muvaffak kıl; rahmetin hakkına ey merhametlilerin en merhametlisi.

*********************************************************************************
3.Ramazan gecesi:ALLAH rızası için istediğimiz surelerle iki rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH. mükafatı:kevser şarabı içer ebedi susamaz

3.Ramazan gecesi yasinimiz: bu geceki Hz.Adem’in (a.s) ruhu için okunur.

3.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;sofraya otururken ve kalkarken elimizi yıkayıp sofrada tuzla başlayıp bitirelim bugünde inş.4 sünnet birden yapmış olacağız
inş

4. teravih namazının fazileti:Onun için verilecek mukafat Tevratı, İncili, Zeburu, Furkanı okuyan kimsenin sevanı kadar sevap yazılır

3.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Erhamerrâhimin

* 3’inci hatırlatma:
Haram para kazanan, halkın paralarını gayr-i meşru şekilde iktisab eden (ele geçiren, toplayan) zalimlerin iftar ziyafetlerine gitmeyiniz, orucunuzu haramla bozmuş olursunuz

دعاء اليوم الثالث: اللهمّ ارْزُقني فيهِ الذّهْنَ والتّنَبيهَ وباعِدْني فيهِ من السّفاهة والتّمْويهِ واجْعَل لي نصيباً مِنْ كلّ خَيْرٍ تُنَزّلُ فيهِ بِجودِكَ يا أجْوَدَ الأجْوَدينَ

3. Günün Duası: “ALLAHummerzugnî fîh’iz-zihne ve’t-tenbîh ve bâidnî fîhi min’es-sefâheti ve’t-temvîh vec’al lî nesîben min kulli hayrin tunzilu fîh, bi-cûdike ya ecved’el ecvedîn.”
Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde bana zekâ ve uyanıklık (ibadet ve itaatten gafil olmama) hali ver; beni cahillik ve batıl işlerden uzaklaştır. Bu günde indirdiğin her hayırdan bana da bir nasip ayır; cömertliğin hakkına ey cömertlerin en cömerdi!

4.Ramazan gecesi(23.7.2012-pazartesi gecesi):ALLAH rızası için istediğimiz surelerle altı rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH. mükafatı:müslüman olarak ölür ve dirilir.kabir suali kolay olur.sıratı yıldırım gibi geçer,cennetle müjdelenir

4.Ramazan gecesi yasinimiz: bu geceki Hz.Havva validemizin ruhu için

4.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;gece yatmadan iki elimizi birleştirip;ihlas,felak,nas surelerini okuyalım;elimize üfleyip tüm vücuduna sürelim.tekrar bu üç sureyi okuyup yine tüm vucuduna sürelim.bunu üç kere tekrarlayalım inş.
sonra 33 sübhanALLAH
33 elhamdülillah
34 ALLAHu ekber tesbihini çekelim.eğer biliyorsak amenerrasulü okuyalım sağ tarafımıza yatalım.yine 4 sünnet birden uygulamış olacağız inş ALLAHın izniyle

5. teravih namazının fazileti:Yüce ALLAH ona Mescid-i haramada namaz kılanın sevabı kadar sevap ihsan eder.

4.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Erhamerrâhimin

* 4’inci hatırlatma:
Orucu ALLAH için tutuyoruz. Ramazan’ı bahane ederek işlerimizi aksatmayalım. İşverenler haklarını helal etmezlerse borçlu kalırız, hak yemiş oluruz.

دعاء اليوم الرابع: اللهمّ قوّني فيهِ على إقامَةِ أمْرِكَ واذِقْني فيهِ حَلاوَةَ ذِكْرِكَ وأوْزِعْني فيهِ لأداءِ شُكْرَكَ بِكَرَمِكَ واحْفَظني فيهِ بِحِفظْكَ وسِتْرِكَ يا أبْصَرَ النّاظرين

4. Günün Duası: “ALLAHumme gavvinî fîhi alâ igameti emrik ve ezignî fîhi halâvete zikrik ve evzi’nî fîhi li-edâi şukrik bi-keramik vehfeznî fîhi bi-hifzike ve sitrik, ya ebsar’an-nâzirîn.”
Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde emrini uygulamak için beni güçlendir; bu günde zikrinin güzel tadını bana tattır; kereminle beni bu günde şükrünü eda etmek için hazırla; bu günde hıfzın ve örtünle beni (günah ve beladan) koru; ey basiretlilerin en basiretli!

**************************************************************************************

5.Ramazan gecesi:ALLAH rızası için istediğimiz surelerle dört rekat namaz kılalım inş.sahurdan 10-15 dakika önce kalksak çok rahat kılarız inşaALLAH.
mükafatı:kabir azabı görmez,günahlarını affeder Yaradan

5.Ramazan gecesi yasinimiz: bu geceki Hz.Ebu Bekrin (r.a) ruhu için

5.Ramazan günü sünneti:bugün Efendimiz(sav) in sünneti olan;Abdest aldıktan sonra kıbleye dönüp üç yudum su içelim ve üzerimize birkaç damla su serpelim elimizle

6. teravih namazının fazileti:Yüce ALLAH ona beyti mamuru tavaf edenin sevabı kadar sevap ihsan eder her taş ve kiremit dahi onun bağışlanmasını diler.

5.Ramazanda çekilecek tesbih: Yâ Erhamerrâhimin

* 5’inci hatırlatma:
Ziyafet sofralarımıza en az bir fakir çağıralım, onun da iyi yemek ve tatlılardan nasiplenmesini sağlayalım. Hep zenginlerin, ensesi ve göbeği kalınların çağrıldığı, bir tek fakirin bile dâvet edilmediği bir ziyafet sofrası ne kötü sofradır.

دعاء اليوم الخامس: اللهمّ اجْعَلْني فيهِ من المُسْتَغْفرينَ واجْعَلْني فيهِ من عِبادَكَ الصّالحينَ القانِتين واجْعَلْني فيهِ من اوْليائِكَ المُقَرّبينَ بِرَأفَتِكَ يا ارْحَمَ الرّاحِمين.

5. Günün Duası: “ALLAHummecalnî fîhi min’el-musteğfirîn, vec’alnî fîhi min ibâdik’es-sâlihîn’el-gânitîn, vec’alnî fîhi min evliyâik’el-mugarrabîn, bira’fetike ya erham’er-râhimîn.”
Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde beni mağfiret dileyenlerden, sana itaat eden salih kullarından ve mukarreb velilerinden kıl; lütuf ve şefkatin hakkında ey merhametlilerin en merhametlisi!

gül7

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hepimizin dualarını kabul etsin emeğinize sağlık hayırlı ramazanlar.....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt