Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HEPSİ HELAK OLDULAR (1 Kullanıcı)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com
FİL SURESİ

1 - Görmedin mi Rabb'in fil sahiplerine ne yaptı?

2 - Onların tuzaklarını boşa çıkarmadı mı?

3 - Üzerlerine sürü sürü kuşlar gönderdi.

4 - Onlara çamurdan sertleşmiş taşlar atıyorlardı.

5 - Ve onları, yenilmiş ekin yaprağı gibi yaptı.

HEPSİ HELÂK OLDULAR

Ebrehe, Mahmûdeye bindirdi ki birini

O, aslen mümin olup, gizlerdi kendisini.

Hem de Nukayl bin Lebîb diyorlardı ki ona.

Eğilip, şöyle dedi o filin kulağına:

(Dikkat et, Beytullahı yıkmaya gidiyorsun.

Sakın hücûm etme ki, yoksa helâk olursun.)

Sürdüler Mahmûde’yi sonra Kâbe yönüne.

Lâkin o yürümeyip, bakıyordu önüne.

Okşadılar gitmedi, vurdular kâr etmedi.

Önüne yem koydular, bir adım yürümedi.

Başka yöne sürdüler, gitti hem de koşarak.

Lâkin Kâbe yönüne gitmedi tek bir ayak.

Nukaylın o sözüne uymuş idi tâbii.

Sanki olduğu yere çakılmıştı mıh gibi.

Hiç böyle değillerdi halbuki diğer filler.

Lâkin Mahmûde’deydi o gün bütün ümitler.

İşte tam o sırada, deniz ötelerinden,

Garip bir Kuş sürüsü peydâh oldu ki birden,

O yerde, böyle kuşlar hiç de bulunmuyordu.

Her biri, gagasında birer Taş tutuyordu.

Taşlar, Nohuttan küçük, büyüktü Mercimekten.

Geldiler dalga dalga bir bilinmez cihetten.

Ebrehe ve ordusu, kaç kişiyse o zaman,

Kuşlar da o kadardı, değildi fazla, noksan.

Evvelâ Beytullahı tavâf eden o kuşlar,

Gelip, o askerlerin üzerinde durdular.

Attılar o taşları onların üzerine.

Bu vazîfeyi görüp, gittiler geri yine.

Her bir taş, bir askerin girerek kafasından,

Mermi gibi deler ve çıkardı ayağından.

Miğferli olsa bile, etmiyordu yine fark.

Her taş, vazîfesini yapıyordu muhakkak.

Velhâsıl Ebrehenin askerleri, filleri,

Yalnız Mahmûde hâriç, helâk oldu herbiri.

Ebrehe bunu görüp, kaçtı memleketine.

Ve yolda yakalandı bir Cüzzâm illetine.

Bir anda, her yerine yayılmıştı işbu dert.

Sonra memleketine vâsıl oldu nihâyet.

Ve lâkin Ebrehenin kahrına memur olan,

O Kuş da, başı üzre gelmiş idi havadan.

Vazîfesi gereği, o da attı taşını.

Deldi taş mermi gibi Ebrehenin başını.

Ayağından çıktı ve o dahî oldu helâk.

Hakka karşı duranın, sonu budur muhakkak.

Ebrehe askerine, müslümânlar geriden,

Bakıp, hiçbir hareket görmeyince birinden,

Dediler: (Öğrenelim vaziyeti bir gidip.)

Akıllı bir zât idi lâkin Abdülmuttalip.

Dedi ki: (Bekliyelim, belki de bu kâfirler,

Hareketsiz durmakla, hîle yapabilirler.

Ben sessizce yaklaşıp, göreyim hâllerini.

Şâyet geri dönmezsem, tâkip edin siz beni.)

Gidip şâhid oldu ki, cümlesi olmuş helâk.

Vermiş cezâlarını onların cenâbı Hak.

ferit

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HEPSİ HELAK OLDULAR

S.A. ABİ ALLAH-U EKBER ALLAH C.C.IN EVİNE KİM Kİ ZARAR VERMEK İSTESE HEPSİ Bİ HELAK OLDU...OLACAKTA İNŞAALLAH...ABİ ALLAH C.C. RAZI OLSUN NE ZAMAN Kİ FİL SURESİNİ OKUSAM Bİ BAŞKA OLUYORUM NE MUHTEŞEM Bİ OLAY RABBİMİN SONSUZ KUDRETİ...S.A...

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

S.A. KARDEŞİM,
TAM DA GÜNÜMÜZ DÜNYASINDA ÖZELLİKLE ÇEVREMİZDE OLAN OLAYLARI NET BİR ŞEKİLDE AÇIKLAYAN BİR SUREYİ YAYINLADIN
EVET O GÜNÜN ŞARTLARINDA EBREHE VE ORDUSU ÖNÜNDE DURULAMAZ , HATTA DURULMASI HAYAL BİLE EDİLEMEZ BİR GÜÇTÜ, SÜPER GÜÇTÜ. HELE ORDUSUNU FİLLERLE KURMUŞTU Kİ, O GÜNKÜ ŞARTLARDA BUNLARIN KARŞISINDA DURMAK İMKÂNSIZ GİBİ GÖRÜNÜYORDU.
AMA BU DURUMA İLK KARŞI GELİŞ EFENDİMİZİN DEDESİ ABDULMUTTALİP TEN Dİ, O EBREHENİN KARŞISINA GEÇTİ VE TARİHE ALTIN HARFLERLE GEÇECEK ŞU KELAMI ETTİ " BEN DEFVELERİN SAHİBİYİM ONLARI ALMAYA GELDİM, KABEYİ İSE SAHİBİ KORUYACAKTIR"
EVET ONUN DEDİĞİ GİBİ DE OLDU, TÜM ÜMİTLERİN TÜKENDİĞİ, ARTIK EBREHENİN EMELİNE ULAŞMAK İÇİN HİÇ BİR ENGELİN KALMADIĞI VE İKİ DUDAĞI ARASINDAN ÇIKACAK KABEYİ YERLE BİR EDİN KELİMESİ İŞİ BİTİRECEKTİ.
AMA ONLARIN HESAP EDEMEDİĞİ BİR ŞEYLER OLDU, ÖNCE FİLLER KABEYE DOĞRU HAREKAT EMRİNE KARŞI GELDİ, LİSANI HAL İLE DEDİKİ; BEN EMİRLERİ SADECE VE SADECE BENİM VE KAİNATIN SAHİBİNDEN ALIRIM, O GİT DERSE GİDER, DUR DERRSE DURURUM.
KABE YIKILMAKTAN KURTLMUŞTU, AMA ONU YIKMAYA GELENLER DE CEZASIZ KALMAMALIYDI, HEMDE ÖYLE BİR CEZA Kİ, İNSANOĞLUNUN OLDUĞU HER YERDE SÖYLENMELİ, KIYAMTE KADAR BU HİKAYE ANLATILMALIYDI.
RABBİM DE O ÇOOOOOK BÜYÜK GİBİ GÖRÜNEN ORDU VE KUMANDANIYLA ADETA ALAY EDERCESİNE, SİZE BENİM KÜÇÜK BİR ORDUM KÂFİDİR DEDİ, VE SERÇE BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ EBABİL KUŞLARINA HER BİRİNE ÜÇER TANE MERMİ VEREREK SAVAŞ ALANINA GÖNDERDİ. O MERMİLER Kİ, NOHUT BÜYÜKLÜĞÜNDE KURUŞUM ÇAMUR PARÇACIKLRI, AMA ÖYLE BİR MERMİ Kİ, ONUN DEĞİDİĞİ VÜCUT BİR DAHA İYİLEŞMEMİŞ, NEYE DEĞDİYSE ÖLÜM ONU MUTLAKA YAKALAMIŞ. VE SONUÇ RABBİM O BÜYÜK ORDUYU ÇİL YAVRSUU GİBİ DAĞITARAK BİZLERE BİR İBRETLİK HİKAYE BIRAKMIŞTIR.
ŞİMDİ BU SUREDEN BİZ NE ANLAMALIYIZA GELİNCE
ARKADAŞLAR HEPİMİZ ŞİMDİKİ SÜPER GÜCÜ BİLİYORUZ, BU SÜPER GÜÇTE MAALESEF ECELİ GELEN.......... CAMİ DUVARINA ....MİŞ MİSALİ, BİZİM KUTSALLARIMIZA SALDIRIYOR, AYNI O DÖNEMDEKİ EBREHE MİSALİ, BENİ KİMSE DURDURMAZ BEN İSTEDİĞİMİ YAPARIM ZİHNİYETİ İLE.
BİZ MÜSLÜAMNLARDA İMAN EDİYORUZ Kİ, RABBİM YAKIN ZAMANDA İNŞALLAH BU EBREHE BOZUNTUSU ORDU VE ÜLKESİNİ TARİHİN DERİNLİKLERİNE GÖMECEKTİR.
BZİE DÜŞEN İSE O ORDUDA BİRER EBABİL OLMAYA ÇALIŞMAKTIR.
K.S.E.O

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

S.A. KARDEŞİM,
TAM DA GÜNÜMÜZ DÜNYASINDA ÖZELLİKLE ÇEVREMİZDE OLAN OLAYLARI NET BİR ŞEKİLDE AÇIKLAYAN BİR SUREYİ YAYINLADIN
EVET O GÜNÜN ŞARTLARINDA EBREHE VE ORDUSU ÖNÜNDE DURULAMAZ , HATTA DURULMASI HAYAL BİLE EDİLEMEZ BİR GÜÇTÜ, SÜPER GÜÇTÜ. HELE ORDUSUNU FİLLERLE KURMUŞTU Kİ, O GÜNKÜ ŞARTLARDA BUNLARIN KARŞISINDA DURMAK İMKÂNSIZ GİBİ GÖRÜNÜYORDU.
AMA BU DURUMA İLK KARŞI GELİŞ EFENDİMİZİN DEDESİ ABDULMUTTALİP TEN Dİ, O EBREHENİN KARŞISINA GEÇTİ VE TARİHE ALTIN HARFLERLE GEÇECEK ŞU KELAMI ETTİ " BEN DEFVELERİN SAHİBİYİM ONLARI ALMAYA GELDİM, KABEYİ İSE SAHİBİ KORUYACAKTIR"
EVET ONUN DEDİĞİ GİBİ DE OLDU, TÜM ÜMİTLERİN TÜKENDİĞİ, ARTIK EBREHENİN EMELİNE ULAŞMAK İÇİN HİÇ BİR ENGELİN KALMADIĞI VE İKİ DUDAĞI ARASINDAN ÇIKACAK KABEYİ YERLE BİR EDİN KELİMESİ İŞİ BİTİRECEKTİ.
AMA ONLARIN HESAP EDEMEDİĞİ BİR ŞEYLER OLDU, ÖNCE FİLLER KABEYE DOĞRU HAREKAT EMRİNE KARŞI GELDİ, LİSANI HAL İLE DEDİKİ; BEN EMİRLERİ SADECE VE SADECE BENİM VE KAİNATIN SAHİBİNDEN ALIRIM, O GİT DERSE GİDER, DUR DERRSE DURURUM.
KABE YIKILMAKTAN KURTLMUŞTU, AMA ONU YIKMAYA GELENLER DE CEZASIZ KALMAMALIYDI, HEMDE ÖYLE BİR CEZA Kİ, İNSANOĞLUNUN OLDUĞU HER YERDE SÖYLENMELİ, KIYAMTE KADAR BU HİKAYE ANLATILMALIYDI.
RABBİM DE O ÇOOOOOK BÜYÜK GİBİ GÖRÜNEN ORDU VE KUMANDANIYLA ADETA ALAY EDERCESİNE, SİZE BENİM KÜÇÜK BİR ORDUM KÂFİDİR DEDİ, VE SERÇE BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ EBABİL KUŞLARINA HER BİRİNE ÜÇER TANE MERMİ VEREREK SAVAŞ ALANINA GÖNDERDİ. O MERMİLER Kİ, NOHUT BÜYÜKLÜĞÜNDE KURUŞUM ÇAMUR PARÇACIKLRI, AMA ÖYLE BİR MERMİ Kİ, ONUN DEĞİDİĞİ VÜCUT BİR DAHA İYİLEŞMEMİŞ, NEYE DEĞDİYSE ÖLÜM ONU MUTLAKA YAKALAMIŞ. VE SONUÇ RABBİM O BÜYÜK ORDUYU ÇİL YAVRSUU GİBİ DAĞITARAK BİZLERE BİR İBRETLİK HİKAYE BIRAKMIŞTIR.
ŞİMDİ BU SUREDEN BİZ NE ANLAMALIYIZA GELİNCE
ARKADAŞLAR HEPİMİZ ŞİMDİKİ SÜPER GÜCÜ BİLİYORUZ, BU SÜPER GÜÇTE MAALESEF ECELİ GELEN.......... CAMİ DUVARINA ....MİŞ MİSALİ, BİZİM KUTSALLARIMIZA SALDIRIYOR, AYNI O DÖNEMDEKİ EBREHE MİSALİ, BENİ KİMSE DURDURMAZ BEN İSTEDİĞİMİ YAPARIM ZİHNİYETİ İLE.
BİZ MÜSLÜAMNLARDA İMAN EDİYORUZ Kİ, RABBİM YAKIN ZAMANDA İNŞALLAH BU EBREHE BOZUNTUSU ORDU VE ÜLKESİNİ TARİHİN DERİNLİKLERİNE GÖMECEKTİR.
BZİE DÜŞEN İSE O ORDUDA BİRER EBABİL OLMAYA ÇALIŞMAKTIR.
K.S.E.O

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

bu hakikatlari bize hatırlattığınız için ALLAH CC SİZDEN RAZI OLSUN.B)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

S.A. ARKADAŞLAR,
BU ÖNEMLİ BİR KONU , HİÇ Mİ FİKRİ OLAN YOK.
K.S.E.O.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

EVET MEHMET ABİM KURANIN ZAMAN VE MEKANDAN SOYUT ÖZELLİĞİ BURADADA ORTAYA ÇIKIYOR...VAKTİ ZATINDA EBREHE VE ORDUSU ,ŞİMDİ EMPERYALİST GÜÇLER VE HAÇLI İTTİFAKI....

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

Allah (C.c.) Razı oLsun kardeşim. Çok önemli bir konu
Onlar Ahirette azaplandırılacaklardır...
Dünyadaki tüm uğraşıları boşa gidecektir..

Böylelikle Allah onu, ahiret ve dünya azabıyla yakaladı. (NAZİ'AT SURESİ / 25)

Allahaısmarladık... B)

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
değişen sadece zaman. müslümanım deyip de müslümana zarar veren bir toplumda yaşıyoruz. ben dahil gerçekden dinimize gereken önemi verip sahip çıkabiliyormuyuz?

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

S.A. HAYIRLI SABAHLAR,
ARKADAŞLAR BU SURE İLE İLGİLİ GÖRÜŞÜ OLAN BİR ELİN PARMAKLARI KADAR BİLE ÇIKMADI , BU GERÇEKTEN ÇOK ACI VERİCİ BİR DURUM.
ACABA KARDEŞİMİZ BU FORUMU AÇARKEN BAŞLIĞINIMI YANLIŞ ATTI, CİCİLİ BİCİLİ BİR BAŞLIK OLMADIĞI İÇİNMİ İLGİ GÖRMEDİ ACABA. AMA REVAÇTA O KADAR GEREKSİZ KONU İÇEREN FORUMLAR VARKEN , ALLAH C.C. KELAMINI SİZLERE ULAŞTIRMAK İSTEYEN BU TÜR FORUMLARA İLGİ GÖSTERİLMEMESİ ÇOK GARİBİME GİDİYOR.
YOKSA BİZLER KONUŞTUĞUNDA MANGALDA KÜL BIRAKMAYAN TİPLERDENMİYİZ. NEYSE SABAH SABAH HAKKINIZI HELAL EDİN. BİZ YOLUMUZA DEVAM EDELİM.

ARKADAŞLAR KURANI KERİM SADECE GELDİĞİ DÖNEMİ İÇİNDE BULUNDURAN, O ZAMANIN İHTİYAÇLARINA CEVAP VEREN BİR KİTAP DEĞİLDİR. AKSİNE KIYAMTE KADAR TÜM İNSANLIĞIN SORULARINA CEVAP BULABİLECEĞİ EVRENSEL İÇERİKLİ BİR KİTAPTIR, YANİ ONUN İÇİNDE BULUNAN KISSALAR BİZLERE HİKAYE OLSUN DİYE ANLATILMAMIŞTIR. O HER BİR KISSADAN ALACAĞIMIZ BİR SÜRÜ DERSLER VARDIR, İBRETLER VARDIR.
BU KISSAYADA O PENCEREDEN BAKTIĞIMIZ ZAMAN GÜNÜMÜZDEKİ GELİŞMELER, ÖZELLİKLE MÜSLÜMANLARIN ÇOĞUNLUKTA OLDUĞU ORTADOĞU MAALESEF KAN GÖLÜ VE BU GÖLÜ OLUŞTURANLARDA ZAMANIMIZI EBREHE VE ŞAKŞAKÇILARIDIR.
DURUM BÖYLE İKEN HER SOHBETTE, HER ORTAMDA SİZLERİNDE DİKKATİNİZİ ÇEKMİŞTİR, İNSANLAR HEP ABD İÇİN DOKUNULMAZ GÜÇ, YENİLMEZ GÜÇ, BIRAK ONLARLA MÜCADELE ETMEYİ ONLARA YAN GÖZLE BİLE BAKILMAMASI GEREKTİĞİ AŞILANMAKTADIR . BU MAALESEF O DÖNEMDEKİ MEKKELİ VE ARAP YARIMADASINDA YAŞAYAN İNSANLARIN ORTAK ÖZELLİĞİ OLAN YENİLGİYİ PEŞİNEN KABUL ETME DÜRTÜSÜDÜR. AMA AEN KÖTÜSÜDE İMAN ZAYIFLIĞIDIR. ABDULMUTTALİP GİBİ DÜŞÜNENLERİN SAYISI O KADAR AZ Kİ, NERDEYSE OK HÜKMÜNDE.
BİZİM BU KISSADAN ALMAMIZ GEREK EN ÖNEMLİ DERS BANA GÖRE ŞUDUR.
MÜSLÜMAN ÜMİTSİZ OLAMAZ, HERHANGİ BİR ZORLUK KARŞISINDA ELİNDEN GELENİ YAPTIKTAN SONRA İBRAHİM A.S. MİSALİ "O KULUNUN HALİNİ GÖRÜYOR"DER GİBİ KAYTISIZ ŞARTSIZ TESLİMİYET VE SIRTINI ONA DAYAMANIN ÖNEMİNİ ANLAMAMIZDIR. BİZİM TEK DAYANAĞIMIZ ODUR. BİZ SIRTIMIZI ONA DAYADIĞIMIZ ANDA RABBİM BİZE BİLMEDİĞİMİZ BİR YERDEN BİLMEDİĞİMİZ BİR GÜÇLE YARDIMINI ESİRGEMEYECEKTİR. BİZEDE EBABİLLER GÖNDERECEKTİR. AMA ŞUNU UNUTMAYALIM RABBİMİZİN BİZE EBABİLLER GÖNDERMESİ BİZİM İÇİN UTANÇ VERİCİ BİE DURUMDUR,ÇÜNKÜ ONLARIN GÖNDERİLMESİ, ALLAH C.C. NUN BAYRAĞINI YERYÜZÜNDE DALGALANDIRCAK MÜSLÜMANLARIN BİTME NMOKTASINA GELDİĞİNE HATTA BİTTİĞİNE İŞARETTİR.
K.S.E.O

ararat

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm
HAKLISINIZ KARDEŞLERİM ..İNŞALLH O ÜLKE KENDİ KENDİNİ TARİHİN SAYFALARINA GÖMECEKTİR ..RABBİM HER ZAMAN BİZLERİ KORUYACAKTIR ..YETERKİ YARADILIŞ AMACIMIZI UNUTMAYALIM VE RABBİM RIZASINI GÖZETELİM ..ALLAHA LAYIK BİR KUL PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMED S.A.S LAYIK BİR ÜMMET OLALIM VE BÜTÜN DİN KARDEŞLERİMİZLE TEK YÜREK OLMASINI BİLELİM
RABBİM HERŞEYİN HAYIRLISINI NASİP EDER İNŞALLH..VE ALYK SLM .

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. hayırlı sabahlar hayırlı cumalar.allah razı olsun .evet ana sayfadan düşmemesi gereken bir konu ve çok derin manalara sahip bir sure.sizinde en güzel misallerle izah ettiğiniz gibi.bizler abdulmuttalip ,hz ibrahim misali allaha tevekkül etmeliyiz.ama şuda unutulmamalıdırki.acaba biz abdulmuttalip hz ibrahimmiyiz.yani yaşantımız.ibadetlerimiz,gönlümüzde Allahın yeri nasıl yani.sadece sıkışıncamı Allaha sığınıyoruz.müslümanlığımız ne derce.yoksa geçen mehmet şevket hocamızın yazısında ifade ettiği gibi,bize yaşatmıyorlara sığınıp,televizyonu açıp onlaramı kızıyoruz.
bunlar tevekkül değil,bunlar Allaha güvenme değil.günümüzde bunun misali çeçenistandır bence.bir avuç insanı dize getiremediler niye iman kuvveti,daha rabbimin yardımıdır vesselam.
Mtekik abicim ebabillerin inmesini utanç vesilesi olarak görmüşsünüz ama ben pek öyle düşünmüyorum.çünkü Allahın yardımıydı onlar kime tam tevekkülle Allaha güvenen abdulmuttalibe.
çanakkalede yaşanmadımı bu yardımlar tüm evliyalar ve dahi peygamber efendimiz tarafından.ALLAH HAKEDENE YARDIM EDER,ÇALIŞANA ,GAYRET EDENE ,YARDIM EDER.HZ.HACER MİSALİ UMUTVE GAYRET KOŞUSU YAPANA YARDIM EDER.
RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.BİZLERİ YARDIMINI HAKEDEN İNSANLAR,ÖÜSLÜMANLAR OLMAMIZI NASİP ETSİN.
ESMANİ KARDEŞİM YAZILARINIZIN DEVAMINI BEKLİYORUZ.ALLAHA EMANET OLUN.ESSELAMÜ ALEYKÜM

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

metfamu yazdı:
s.a. hayırlı sabahlar hayırlı cumalar.allah razı olsun .evet ana sayfadan düşmemesi gereken bir konu ve çok derin manalara sahip bir sure.sizinde en güzel misallerle izah ettiğiniz gibi.bizler abdulmuttalip ,hz ibrahim misali allaha tevekkül etmeliyiz.ama şuda unutulmamalıdırki.acaba biz abdulmuttalip hz ibrahimmiyiz.yani yaşantımız.ibadetlerimiz,gönlümüzde Allahın yeri nasıl yani.sadece sıkışıncamı Allaha sığınıyoruz.müslümanlığımız ne derce.yoksa geçen mehmet şevket hocamızın yazısında ifade ettiği gibi,bize yaşatmıyorlara sığınıp,televizyonu açıp onlaramı kızıyoruz.
bunlar tevekkül değil,bunlar Allaha güvenme değil.günümüzde bunun misali çeçenistandır bence.bir avuç insanı dize getiremediler niye iman kuvveti,daha rabbimin yardımıdır vesselam.
Mtekik abicim ebabillerin inmesini utanç vesilesi olarak görmüşsünüz ama ben pek öyle düşünmüyorum.çünkü Allahın yardımıydı onlar kime tam tevekkülle Allaha güvenen abdulmuttalibe.
çanakkalede yaşanmadımı bu yardımlar tüm evliyalar ve dahi peygamber efendimiz tarafından.ALLAH HAKEDENE YARDIM EDER,ÇALIŞANA ,GAYRET EDENE ,YARDIM EDER.HZ.HACER MİSALİ UMUTVE GAYRET KOŞUSU YAPANA YARDIM EDER.
RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.BİZLERİ YARDIMINI HAKEDEN İNSANLAR,ÖÜSLÜMANLAR OLMAMIZI NASİP ETSİN.
ESMANİ KARDEŞİM YAZILARINIZIN DEVAMINI BEKLİYORUZ.ALLAHA EMANET OLUN.ESSELAMÜ ALEYKÜM

V.A.S. KARDEŞİM,
ALLAH C.C. ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ, İÇİMİZDE BU KONUYA HASSASİYET GÖSTERENLERDE VARMIŞ AZ DA OLSA.
BENİM EBABİLLERİN GELMESİ BİZİM İÇİN UTANÇ KAYNAĞI OLMALI DERKEN , ANLATMAK İSTEDİĞİMİ ANLATAMADIM GALİBA.
EVET BİZ ALLAH C.C. NA SIRTIMIZI DAYARSA ELBETTE O BELKİDE BİZE KARINCA VASITASI İLE YARDIM EDECEKTİR. AMA BENİM BAKTIĞIM PENCERE O DEĞİL. YANİ BİZ O KADAR ACİZ DURUMLARA DÜŞMELİYİZ Kİ RABBİM BİZİ KUŞLAR VASITASI İLE KURTARACAK DURUMLARA DÜŞÜRMESİN İÇİNDİ.
K.S.E.O

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMÜN ALEYKÜM.ANLADIM ABİCİĞİM SİZİN PENCERENİZE GEÇTİM ŞİMDİ.TABİKİ HAKLISINIZ ÇÜNKÜ MEVLANIN AHDİ VAR "NURUMU TAMAMLIYCAM" .YA SİZ İNSANLARIN YARDIMIYLA .YA DA BU BİR KARINCA OLUR,EBABİL KUŞU OLUR FARKETMEZ.BUNUN GAYRETİ YANİ RABBİM NURUNU TAMAMLARKEN BU İLAHİ GÖREVE DAHİL OMAYI ELBETTE CANI GÖNÜLDEN İSTERİZ.İSTEMEK YETERLİMİ HAYIR,GAYRET ETMEK ,ÇALIŞMAK VE RABBİMDEN BAŞARIYI NASİP ETMESİNİ İSTEMELİYİZ.ALLAHA EMANET OLUN.
mtekik yazdı:
metfamu yazdı:

V.A.S. KARDEŞİM,
ALLAH C.C. ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ, İÇİMİZDE BU KONUYA HASSASİYET GÖSTERENLERDE VARMIŞ AZ DA OLSA.
BENİM EBABİLLERİN GELMESİ BİZİM İÇİN UTANÇ KAYNAĞI OLMALI DERKEN , ANLATMAK İSTEDİĞİMİ ANLATAMADIM GALİBA.
EVET BİZ ALLAH C.C. NA SIRTIMIZI DAYARSA ELBETTE O BELKİDE BİZE KARINCA VASITASI İLE YARDIM EDECEKTİR. AMA BENİM BAKTIĞIM PENCERE O DEĞİL. YANİ BİZ O KADAR ACİZ DURUMLARA DÜŞMELİYİZ Kİ RABBİM BİZİ KUŞLAR VASITASI İLE KURTARACAK DURUMLARA DÜŞÜRMESİN İÇİNDİ.
K.S.E.O

makinaci06

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ABİM BİLMİYORUM BELKİDE BU YORUMU HİÇ OKUMUYCAN AMA OKUMANI TEMENNİ EDERK YAZIYORUM:( RABBİM KAFİRİN ELİNE FIRSAT VERMESİN.BİZLERİDE BİLNEYEREK ZULMEDENLERDEN EYLEMESİN.SELAMETLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt