Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hediyelerin rengi şekli cismi değişsin artık :) (1 Kullanıcı)

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar uzun bi süredir aklımda alışa gelmiş hediyeleri değiştirme fikri geliverdi. ya süşündüm bi arkadaşımızın doğum günü olunca bi kıyafet takı gibi şeyler alıyoruz. evlilik yıl dönümlerinde yada diğer önemli günlerinde sevdiklerimize illaki somut olan hediyeler alıyoruz.

değiştirelim artık bunu bi değişiklik yapalım güzel bi değişiklik.mesela kızınızın doğum günü mü var.onun doğum gunune kadar onun yenı yaşının hayırlı uğurlu iman dolu mutlu huzurlu olması için 41 YASİNİ ŞERİF okuyun + 4444 selaten nare okuyun + 70 rahman suresi okuyun vs vs...​

yazın küçük bi kağıda bi kutunun içine iyerleştirin kutuyu açarken çok farklı şeyler bekliycek ama kutunun içinde bi kağıtta onun hayırlı dualarının için okumuş olduğumuz bu duaların yazıldığı kağıtları gürünce çok mutlu olur .

şahsen biri bana böyle bşy yapsa ya ne kadar mükemmel bşy olur. çok mutlu olurdum.

kısa bi süre önce biyerde okumuştum ALLAHIM evleneceğim kişi bana evlendiğim gün yüzgörümlüğü olarak tek taş yerıne bilezik kolye yerıne hemen sabah umreye gideceğimiz iki bilet ayarlasın.benım yüz görümlüğüm bu olsun diyeiçten bi yazısı vardı.çok etkilenmiştim.

hediyeleri değiştirsek bu şekilde şık bi kutunun içine kenarları çakmak ile yanmış bi kağıda okumuş olduğumuz duaları yazıp versek.o istediği niyeti ihtiyacı neyse ona göre yapsa duasını daha güzel olmaz mı.

eşinizin size evlilik yıl dönüüzü için yada doğum gununde sizin hayırlı niyetleriniziçin KURANI KERİMİ hatmettiğini ve hediye olarak size verdiğini düşnün.ne kadar güzel olur değil mi...?

sonra evlenecek çiftler çeyiz için dantel di ya idi yok havlusuydu masasııydı .. ya bunlarda gerek tabi ama maddi hazırlıktan çok manevi hazırlık yapalım. uzun bi yola çıkıcağız inşALLAH o yola azıksız silahsız araçsız çıkılırmı.çıkılmaaazz dua ile çıkalım o yuvaya. bunun için kumbare kutusu gibi bi kutuya şimdi okumuş olduğumuz dilek dularını okuyup kağıda yazıp kutunun içine atalım.evlenınceye kadar biriktirelim bu duaları hep yenı farklı dualar ama ısrarla hayırlı mutlu hzurlu EFENDİMİZİN izinde hayatımızın merkezıne ALLAH cc rızasını koyarak eşimize el ele islamın sınırları için de ALLAH cc rızasını kazanmaya çalışarak yaşayacağımız bi yuva için şimdiden manevi hazırlık yapalım.kutuyu evlendiğimiz güne kadar hiç açmayalım.evliliğin ilk günü edilen dualar kabul olr derler ya o gun kutumuzu açıp okumuş olduğumuz duaların duasını yapalım.o yuvaya girmeden bu yolda yürüyelim inşALLAH.ALLAH bu ısrarımızı görünce gönlümüze göre yuvalar verecektir inşALLAH.

ben bunu yapmayı hep düşünüyorum ama bir türlü başlayamadım.sizede bi fikir olsun olurda yapmak isteyenler bunu uygulamak isteyenler olursa benı de dualrında unutmasınlar

sonra kutlu doğum içinde böyle bi kutu hazırlayabiliriz.şimdiden başlayıp kutlu doğuma kadar okumuş olduğumuz duaların hepsini biriktirir o gun yaparız duasını EFENDİMİZE hediye ederiz.

eteği buluzu takıyı kendimizde alıyoruz.bu hediye bizim için hazırlanmış bize özel olan tertemiz arkadaşlarımızn günahsız ağızlarından okunana dualar olucak.hiç somut hediyelerle bir olrmu.

iyiliğe öncülük eden iyilik yapan gibi olurmuş.ben bu fikri açılabildiğim bunları hoş karşılayacağını düşündüğüm kişilere açıyorum.sizin de hoşunuza gidecek bi fikir olucağına inanıyorum.

ha unutmadan yarın kpss sınavı var tüm derslerin tüm sorularının 2+2 kadar kolay olması için dua ederseniz sevinirim

G.BaLCı

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam

Düşünceniz çok güzel..Çok beğendim..

Dediğiniz gibi, insanlar maddi ihtiyaçlarını kendileri de alıp, karşılayabiliyor.

Bu şekilde manevi bir hediye Hediyelerin en eşsizi, en değerlisi olur.

Yüreğinize sağlık…Teşekkürler...:)

Beautiful_1064

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun çok güzeL bir payLaşım çok hoşuma gitti düşünceLeriniz RABBİM uyguLayabiLen kuLLArından oLmayı nasip eder inşaALLAH..
ayrıca bu şekiLde umre tek isteğim inşaALLAH RABBİM nasip ederse amin..
fikirLeriniz çok hoşuma gitti bende bi kutu yapıcam inşaALLAH tekara teşekkürLer emeğinize sağLık ...:a12:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt