Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hayırlı olur inşaallah. (1 Kullanıcı)

TURKGUL

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
3 Ağu 2006
Mesajlar
3
Tepki puanı
0
Puanları
0
Sen Namaz Kılmış Olmadın
Resulullah (s.a.v.) Efendimiz, bir gün mescitte ashabıyla birlikte otururken, isni Hallad olan, yeni öğrenmiş bir bedevi zat girdi. Rüku ve secdesini tam yapmadığı bir namaz kıldı.
Sonra huzura gelerek selam verdi. Resulullah Efendimiz selamını aldı ve.
-Dön namazını tekrar kıl,buyurdu.
O zat dönerek,önceki kıldığı gibin amazını tekrar kıldı.Resul-iZişan(s.a.v.),
-Döntekrar kıl;çünkü sen,namaz kılmış olmadın!,buyurdu.
Bu hal üç defa tekerrüredince Hallad(r.a.) :
- Ya Resulullah! Seni hak ile gönderen Allah'a yemin olsun ki, ancak bu kadar biliyorum, doğrusunu bana öğretirmisin?dedi.
Bunun üzerine Efendimiz(s.a.v.):
- Namaz kılmak isteyince güzelce abdest al, kıbleye dön, iftitah tekbirini al, kolayına geldiği kadar Kur'an oku, sonra rükua varıp sukunet buluncaya kadar dur. Sonra başın büsbütün doğruluncaya kadar ayakta kal, sonra secdeye varıp mutmain oluncaya kadar dur, başını kaldırıp hareketsiz kalıncaya kadar otur. Bunları bütün namazlarda böylece yaparsan namazın tam olur, bundan neyi eksiltirsen namazı eksiltmiş olursun, buyurdu.
 

himmet

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Ağu 2006
Mesajlar
81
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Hayırlı olur inşaallah.

çok güzel bir hikaye.gerçekten namazı kılarken tam anlamıyla doğru kılmak gerekir.Allahım bizim ibadetlerimizi kabul eyle ya rabbimB)
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt