Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hayırlı akşmalar (1 Kullanıcı)

yagmurgozlu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ...

şuan okadar büyük bir huzur ve heyecanla dolu ki bu yüreğim sizlerle paylaşmak istiorum..öncelikle bu güzel şeye vesile olduğunuz ve bana abla ve abi olarak siz müslüman kardeşlerim destek olduğunuz için hepnize ayrı minnet borçluyum...Allah cümlemizden razı olsun...çok şükür ki RABBİM e bu sabaha türbanlı bir bayan olarak uyandım.belki bi çok şeyi hatta biçok kişiyi göz ardı ederek bu yola baş koydum ve ilk adımımı attım.eteğimi giyip başıma tülbentimi alıp sokaga çıktım bugün...çok şükür Allahıma iyiki yaptım iyiki yenebildim kendimi...hepinize kucak dolusu sevgi ve dua gönderiorum....Allahın selamı üzerinize olsun....

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bir karar vermişsiniz Yagmurgozlu kardeşim.Bakınız H z Ali efendimiz Müslüman olacağı zaman bir ara treddütte kaldı acaba babam ebu tlibe bir sorsammı?ben müslüman olmak istiyorum,olayımmı?olmıyayımmı?diye.Sonra içinden Rahmani bir ses ey ali Allah cc hu seni yaratacağı zaman Ebu Talibe sordumu?sana bir oğul vereceğim vereyimmi?vermeyimmi?diye.Tabiki sormadı öyleyse bende İslamı kabul ediyorum dedi ve Müslüman oldu,ilk Müslümanlardan olma şerefini kazandı.
Bence sizde bu Rahmani sese kulak verin ve hemen kapanın.Şu mubarak Bayram arefesindeaynen Hz İbrahim'in imtihanı kazandığı gibi,Hz İsmailin hak adına babası İbrahime teslim olduğu gibi,H z Hacer annemizin bunu İbrahim söylüyorsa O mutlaka doğru söyler ki bu gerçekten Rabbinin emridir,yoksa bir baba oğluna kıyarmı diyerek sabrettiği ve de mükafatını ailecek gördükleri gibi;sizde bu kurban bayramı arefesinde nefsinizi kurban ederek hiç kimsenin gatırını,kırılmasını beklemeden Mevlayı zülcelalin hatırını düşünerek hemen başınıza örtünüzü alın kardeşim.
Hadi hayırlı olsun,inanın size çok ta güzel yakışacak.Keşke yakınınızda olsam bu şerefe bende katkıda bulunmak adına size ilk örtüneceğiniz başörtüsünü bayram hediyesi olarak ben almak isterdim.

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Hadi hayırlı olsun dedim kardeşim!inanın bu yazınız henüz formda yoktu.Kalbleri buluşturan Rabbıma hamdolsun,ne kadar sevindirici güzel bir haber verdiniz bizlere.Bu örtü senin Bayrağın olsun kardeşim!birdaha asla indirmeyin.

yagmurgozlu

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim ...iyi nietiniz ve güzel düşünceniz için çok çok teşekkür ederm...hediye ye ne luzum sizin duanız takdiriniz bana yetti....selametle...

yagmurgozlu

Kayıtlı Kullanıcı
koskoca bir AMİNNN demek istiorum sadece...

zencefil_1109

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim hayırlı olsun RABBİM kendi yolundan döndürmesin bizleri inan çok sevindim ne güzel bir karar vermişsin tekrar hayırlı olsun selametle kardeşim...

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşim güzel haberini aldım o kadar mutlu oldum ki rabbim daim eylesin inşallah ve ölünceyece kadar o türbanı çıkarttırmasın aminnnn aminnnn aminnn

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm sayın kardeşim;

ALLAH celle celaluh daim etsin sabit kılsın bu vesile ile konuya ilişkin olarak bazı hakikatler ekleyelim inşaALLAH.

Bizler böyle dünyaya dalmış bir biçimde yaşayıp giderken:

Eyvah! Eyvah ölüm gelip çatıverdi bize. Tam yapacaktık, tam başlayacaktık ama ölüm geliverdi. Hanıma ders başlatacaktı ama iki sene sonra. Küs olduğu bir Müslüman kardeşiyle barışacaktı, onu affedebilecekti ama beş sene sonra. Kur’an’ı tanıyacaktı, anlayacaktı, ama yarından sonra, diyordu. Çocuklarını eğitecekti ama emekli olduktan sonra. Kur’an’ı ve sünneti tanıyacaktı ama evi bitirdikten sonra. Rahmetli tam yapacaktı ama ölüm geliverdi. Ömrü kifâyet etmedi. Eyvah, hesapsız bir biçimde ölüm gelip işini bitiriverdi.

Bizler ahireti gündemimizden çıkarmıştık ta bu haldeyken ölüm geliverdi! İşte borç, dert, senet, kürek, dükkan, tezgah, müşteri, kooperatif, diploma, doktora, makam, koltuk, bordro, kademe, ödeme, akvaryum, çiçek, saksı, halı, mobilya derken hiç beklemediğimiz bir anda ölüm geliverdi. İşte cehennemin kapısının önündekilerin söyleyecekleri bunlar. Allah bizleri onlardan etmesin inşallah.

Şu an belkide bir çoğumuzun hali yukarıdaki genel olarak verilen örneklere eş değer.Soluk alıp verdikçe emir ve yasaklardan geri kalmayalım,gaflete yenilip nefsimize esir olmayalım,vazifelerimizi desinler,görsünler ve beyensinler diye kul rızası gözeterek yapmayalım inşaALLAH.

ALLAH celle celaluh bizleri müslümanlığının şuurundan olanlardan etsin.Aldığınız hak olan karar size ve cümlesine hayırlı olsun kardeşim.

selamun aleykum ...

şuan okadar büyük bir huzur ve heyecanla dolu ki bu yüreğim sizlerle paylaşmak istiorum..öncelikle bu güzel şeye vesile olduğunuz ve bana abla ve abi olarak siz müslüman kardeşlerim destek olduğunuz için hepnize ayrı minnet borçluyum...Allah cümlemizden razı olsun...çok şükür ki RABBİM e bu sabaha türbanlı bir bayan olarak uyandım.belki bi çok şeyi hatta biçok kişiyi göz ardı ederek bu yola baş koydum ve ilk adımımı attım.eteğimi giyip başıma tülbentimi alıp sokaga çıktım bugün...çok şükür Allahıma iyiki yaptım iyiki yenebildim kendimi...hepinize kucak dolusu sevgi ve dua gönderiorum....Allahın selamı üzerinize olsun....

yagmurgozlu

Kayıtlı Kullanıcı
hepinizden Allah c.c razı olsun kardeşlerimm..sizden ufak bir ricam olucak bu mübarek günde...çok sevdiğim bi kardeşim bu sabah trafik kazası geçirdi.teyzemin kızı.daha çok genç 19 yaşında ve şuan Ankara da bilkent hastanesinde yatmakta şuuru yerinde deil ve kaburgası kırılmış....sizden ricamm onun için bu gece hepinizin şifa dilemesini isterim...RABBİM hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah....SELAMETLE...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt