Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

haydi her üyeden bir hadis-i şerif alalım.... (1 Kullanıcı)

esra01

Kayıtlı Kullanıcı
Kişi sevdiği ile beraberdir
Selametle kalın....:H

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Haksiz Olarak öldürülen Her Kimsenin Kanindan Adem'in Ilk Oglunun

üzerine Mutlaka Günahtan Bir Hisse Düşer.çünkü O öldürme Işini Ilk Olarak Ortaya Koyandir.

(hadis_i şerif_sahih_i Buhari)

Allaha Emanet Ol Kardeşim...

monece

Kayıtlı Kullanıcı
ENES OĞLU MUAZ,DAN RİVAYET BİR HADİS
Kim ALLAH için yardım,Allah için yardımını keser ,Allah için sever,Allah için buğz eder,Allah için evlenir ve evlenenlere yardım ederse,o zaman imanı kemale erer.
SELAMETLE KALIN...

nur_yuzlum

Kayıtlı Kullanıcı
KUL BİR GÜNAH İŞLER.AMA ONUNLA CENNETE GİRER.. BU ŞÖYLE OLUR:İŞLEDİĞİ GÜNAH DEVAMLI AKLINDADIR.ONDAN HER HATIRLADIKÇA TÖVBE EDİP KAÇINIR.BÖYLECE O GÜNAH SEBEBİYLE CENNETE GİRER.. HADİS(İBN-İ MÜBAREK)
ALLAHA EMANET OLUN..

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Enes (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Âdemoğlu için iki vâdi dolusu mal olsaydı, mutlaka bir üçüncüyü isterdi. Âdemoğlunun iç boşluğunu ancak toprak doldurur. Allah tevbe edenleri affeder."

Buhârî, Rikâk 10; Müslim, Rikak 116, (1048); Tirmizî, Zühd 27, (2338).

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in hizmetkârı olan Ebû Hamza Enes İbni Mâlik el–Ensârî radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Kulunun tövbe etmesinden dolayı Allah Teâlâ’nın duyduğu memnuniyet, sizden birinin ıssız çölde kaybettiği devesini bulduğu zamanki sevincinden çok daha fazladır.”

ve Müslim’in başka bir rivayeti de şöyledir:

“Herhangi birinizin tevbesinden dolayı Allah’ın duyduğu hoşnutluk ıssız çölde giderken üzerindeki yiyecek ve içeceği ile birlikte devesini kaybetmiş ve tüm ümitlerini de yitirmiş halde bir ağacın gölgesine uzanıp yatan, derken devesinin yanına dikiliverdiğini gören ve yularına yapışarak aşırı sevincinden dolayı ne söylediğini bilmeyerek Allah’ım sen benim Rabbim ben de senin kulunum diyeceği yerde, sen benim kulumsun ben de senin Rabbinim diyen kimsenin sevincinden çok daha fazladır.

Buhârî, Daavât 4; Müslim, Tevbe 1, 7, 8.​

zerdali

Kayıtlı Kullanıcı
عَيْنَانِ لاَ تَمَسُّهُمَا النَّارُ: عَيْنٌ بَـكَتْ مِنْ خَشْيَةِ اللَّهِ وَعَيْنٌ

بَاتَتْ تَحْرُسُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ

İki göz vardır ki, cehennem ateşi onlara dokunmaz: Allah korkusundan ağlayan göz, bir de gecesini Allah yolunda, nöbet tutarak geçiren göz.

Tirmizî, Fedâilü’l-Cihâd, 12

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
"Ümmetimden kim dînî islerine dair kirk hadis ezberlerse,Allah teâlâ onu alimler zümresinde hasreder...Ben de kiyamet gününde ona sâhid ve sefaatçi olurum."

Hadîs-i Serîf

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı

Ebu Zer radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Resülullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Her birinizin her bir eklemi (ve kemiği) için bir sadaka gerekir. Binaenaleyh her tesbih sadakadır, her hamd sadakadır, her tehlil sadakadır, her tekbir sadakadır, iyiliği tavsiye etmek sadakadır, kötülükten sakındırmak sadakadır. Kulun kuşluk vakti kılacağı iki rek'at namaz bütün bunları karşılar."

Müslim, Müsafirîn 84, Zekat 56

holalı

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Hureyre bildiriyor(Allah kendisinden razı olsun) ''Cenabı Hakkın rızası aranan bir ilmi sırf dünya metaına nail olmak için öğrenen kimse,kıyamet gününde Cennetin kokusunu bile duymaz''

holalı

Kayıtlı Kullanıcı
Yine Ebu hureyre bildiriyor''Allah'a hamd-ü sena ile başlanmayan her mühim işin,feyzi ve bereketi olmaz''

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
Müslüman müslümanin kardesidir. Ona zulmetmez, onu (düsmanina) teslim etmez. Kim, (mümin) kardesinin bir ihtiyacini giderirse Allah da onun bir ihtiyacini giderir. Kim müslümani bir sikintidan kurtarirsa, bu sebeple Allah da onu kiyamet günü sikintilarinin birinden kurtarir. Kim bir müslümani(n kusurunu) örterse, Allah da Kiyamet günü onu(n kusurunu) örter.

Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 58.

İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de (gerçek anlamda) iman etmis olamazsiniz.

Müslim, Îmân, 93; Tirmizî, Sifâtu'l-Kiyâme, 56.

Peygamberimiz(s.a.v) işaret parmağı ve orta parmagiyla isaret ederek: “Gerek kendisine ve gerekse baskasina ait herhangi bir yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimse ile ben, cennette iste böyle yanyanayiz” buyurmustur.

Buhârî, Talâk, 25, Edeb, 24; Müslim, Zühd, 42.

belgin

Kayıtlı Kullanıcı
Resülullah aleyhissalatu vesselam'a: "En efdal insan kimdir?" diye sorulmuştu. "Kalbi mahmüm (pak), dili doğru sözlü olan herkes" buyurdular. Ashab: "Doğru sözlülüğün ne demek olduğunu biliyoruz. Mahmümu'l-kalb ne demektir?" diye sordu.

"(Mahmüm kalb), Allah'tan korkan tertemiz kalptir, içinde günah yoktur, zulüm yoktur, kin yoktur, hased yoktur" buyurdular."

(Kütüb-i Sitte, 7256)

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
bana bir harf öğetenin kırk yıl kölesi olurum
hz ali

moslem_omer

Kayıtlı Kullanıcı
Insanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.

Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16.

susuzyaz

Kayıtlı Kullanıcı
Sizin en hayırlınız iyiliği umulan, kötülüğünden emin olunanızdır. En kötünüz ise iyiliği umulmayan, kötü-lüğünden olunmayanınızdır.” (Tirmizi, Fiten, 63.)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt