Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hatırlamak ,hediyeleşmek ve mutlu etmek: (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
8,116
Tepki puanı
3
Puanları
0
Hatırlanmayı kim istemez değerli dinleyenler. Doğum günümüz olduğunda dostlarımızın, eşimizin hatırlamasını bekleriz. Evlilik yıldönümümüz olduğunda da. Kandilllerde bayramlarda, hatırdan çıkmayı ise asla kabul edemeyiz. Kapılara diker gözlerimizi, bazen çetele bile tutarız kim geldi, kim gelmedi diyerek.

Eşler arasındaki en önemli şeydir hatırlanmak, belki de önemsenmekle eşdeğer tutulduğu için bu kadar manidar gelir özel günlerin hatırlanması. Aslında hatırlamak yanlızca cümlelerle ifade edilebilecekken bunu küçük bir heiye ile pekiştirmek, yanlızca eşinizi mutlu etmekle kalmayacak, evliliğinizin de daha mutlu geçmesini sağlayacaktır.

Peki hediye almak için özel günlere ihtiyacımız var mı? Bu sorunun cevabını biraz erteleyelim ve yeni bir soru yöneltelim size, bir arkadaş ziyaretine giderken küçük bir buket yaptırmak için arkadaşınızın doğum günü mü olması gerekiyor yoksa bunu bir nezaket, mü'mince bir davranış olarak mı görüyorsunuz? Akşam oturmalarına gittiğiniz aile dostlarınıza eliniz boş gitmek neden size bu denli ağır geliyor, yoksa gönüllerini alamamak mı sizi endişeye sevk ediyor veya sizin için yapacakları bunca zahmet için onlara teşekkür mü etmek istiyorsunuz?

Elbette bir nedene ihtiyacınız yok, çünkü insan sevdiklerini sevindirmek, mutlu etmek, mutlu görmek ister. Hayatınızı paylaştığınız eşiniz için de aynı şeyler geçerlidir. Sebepsiz ve bahanesiz hediyeler, küçük jestler onu da sizi de mutlu edecek önemli şeylerdir. Posta kutunuza onun için küçük bir not bırakın “nedensiz”. Eve dönüşünüzde tek bir çiçek alın “nedensiz”. Hanımlar da eşlerine çiçek alsınlar, çiçek yanlızca hanımlar için yaratılmamıştır. Gün içinde, işlerinzin arasında eşinizi arayıp hem bir dost, sevecen bir ses işitin gönlünüz açılsın, hem de kendi dost ve sevecen sesinizi duyurarak eşinize gülücükler hediye edin.

Hediye almanızın mümkün olduğu zamanlarda da gerçekten isteyeceği ve hoşlanacağı şeyleri düşünerek seçim yapın. Size armağan edlienler için ise, onun sizi sevindirmek için alındığını unutmamanızı tavsiye ederiz. Eğer eşiniz size bir parfüm almış ise onu bir köşeye bırakmayın, özellikle kullanın. Eğer bir giysi almışsa, fazla hoşlanmasanız bile fırsat buldukça giyin. Bunu yaparken, beni sevdiğin ve düşündüğün için teşekkür ederim demiş olursunuz.

Hediye seçerken çok değerli takılar, kıyafetler veya parfümler satın almak zorunda değilsiniz. Önemli olanın hediye değil, onun arkasındaki düşünce olduğunu unutmayın. Zaman zaman yazacağınız küçücük bir not, sevimli ve duygusal bir mektup eşiniz için çok daha değerli olacaktır.

Eşinize kendinizi, zamanınızı, ilginizi ve sevginizi her gün armağan edebilirsiniz. Sabahları eşinize “seni mutlu edebileceğim veya senin için yapabileceğim bir şey var mı” diye sorarak başlamanızın evliliğinizi nasıl etkileyeceğini tahmin edebiliyor musunuz?

Bu gün veya her gün veya sık sık eşiniz için, aslında kendi kendine yapabileceği bir şeyler yapın. Onun için alışveriş listesi hazırlayın, yürüyüşünde eşlik edin, çayını siz ikram edin, toplantı notlarını düzenleyin, veya ertesi gün giyeceklerini siz seçin....... Bunların hepsini eşiniz, eviniz, mutluluğunuz, aileniz ve çocuklarınız için yapın.(ailehayatı.blogcu.com)dan alıntıdır
 

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 May 2006
Mesajlar
853
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: kalbdenkalbe mesajlar(hatırlamak hediyeleşmek ve mutlu etmek)

RE: kalbdenkalbe mesajlar(hatırlamak hediyeleşmek ve mutlu etmek)

paylaşım için teşekkürler ALLAH RAZI OLSUN
 

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
8,116
Tepki puanı
3
Puanları
0
RE: kalbdenkalbe mesajlar(hatırlamak hediyeleşmek ve mutlu etmek)

RE: kalbdenkalbe mesajlar(hatırlamak hediyeleşmek ve mutlu etmek)

allah razı olsun değerli kardeşim evet haklısın sevgi sevgidir
 

deren75

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
20 Eki 2006
Mesajlar
802
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
49
RE: Hatırlamak ,hediyeleşmek ve mutlu etmek:

s.a.Allah razı olsun bence ortada hiçbir neden yokken (yani doğum gunu evlilik yıldönümü ) alınan küçük bir hediye veya güzel bir söz bana daha manidar geliyor beni daha fazla mutlu ediyor.sevdiklerimize sevgimizi belli etmek için nedenlere ihtiyacımız olmamalı....B)B)B)
 

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
12 Ağu 2006
Mesajlar
548
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Hatırlamak ,hediyeleşmek ve mutlu etmek:

Allah razı olsun kardeşim çok güzel bir konuya değinmişsin... bencede özel bir gün beklenmeksizin alınan verilen hediyeler çok daha mutlu edici oluyor ve daha fazla anlam kazanıyor... keşke herkes bunun farkında olsa...


B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt