Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hatimlerde 3. yılımız hayırlı olsun (2 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah CC. cümlemizden razı olsun kardeşim...

Senin konunu da meşgul ettik...
Hakkını helal et....:a03:

Ben sadece kelimelerin anlamları bakımından baktım ve ARDİ olması gerektiğini söyledim...
Kardeşimiz inşallah yanlış anlamamıştır...:a25:
Aslında arapça metni olsa doğrsunu görürdük...
Araştırdım ama bulamadım...

Kim bulursa paylaşsın burada inşallah...

olsun hiç önemli değil iyi oldu araştırmış olduk. arapçasını buldum ben çoğu yerde yok zaten dinimizislam.com da duanın üzerine tıklayınca açılıyor nette de er ar olarak yazılmış dediğim gibi. bize e den r ya geçerken ear olarak okumamızı öğretti hocamız. yani ben okurken eardi olarak okuyorum. bundan sonra daha çok dikkat ederiz Kuran dinlerken. Allah razı olsun hepinizden de.

MARMARA38

Yasaklı Kullanıcı
bismillahillezi la yedurru maasmihi

google tıklayın orada görürsünüz zaten ben sadece senelerdir ERDİ diye okuyorum yanlışmı okuyorum diye öğrenmek iştedim tekrar kusura bakmayın ya meskul ettim sizi..

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm birbirinden değerli, hem bu dünya hem de ahiret kardeşlerim

iki yıl önce 2008 ocak ayında açmıştım ilk hatimi buradan hatimlerin devamlılığını sağlayan kardeşlerime, bizlerden dualarını esirgemeyen kardeşlerime teşekkürlerimi sunmak istiyorum. ALLAH celle celalühü hepinizden razı olsun. üçüncü yılımıza başlıyoruz hayırlı olsun. Allahım bereketlendirsin. iki yılda 104 hatim açtık hamd olsun inşallah sitemizde ben olsamda olmasam da bu hatimler devam eder bininci hatimi de görmek nasip olur. sancağımız daha da yükselir. hepinizi de birlik olup birbirimize güç, destek olup hatimleri ilerletmeye davet ediyorum. bu güzel birliktelik sizlerle yücelsin, ilerlesin.
Ve aleyküm canım ablacığım
maşallah barekallah subhanallah:a15:
emeğinize ve yüreğinize sağlık Rahman c.c.çok güzel mükafatlar nasib etsin ablacığım
Rahman c.c. bizlere vesile olan sizden ve katılan bütün kardeşlerimizden ebeden razı olsun inşallah...
Hep birlikte nice kardeşlerimizle nice hayırlı senelere inşallah
selametle kalınız
selam ve duayla
Rahman c.c. emanetsiniz.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm canım ablacığım
maşallah barekallah subhanallah:a15:
emeğinize ve yüreğinize sağlık Rahman c.c.çok güzel mükafatlar nasib etsin ablacığım
Rahman c.c. bizlere vesile olan sizden ve katılan bütün kardeşlerimizden ebeden razı olsun inşallah...
Hep birlikte nice kardeşlerimizle nice hayırlı senelere inşallah
selametle kalınız
selam ve duayla

Rahman c.c. emanetsiniz.
amin ablacım inşallah cennettede böyle buluşmak nasip olur Peygamber efendimiz sallalahü aleyhi ve sellem okur biz dinleriz.......
sen de Allaha emanet ol. :)

GEVHER

Yönetici
Selamünaleyküm SILA1 kardeşimiz...

Foruma üye olduğum zamandan bu yana , Kur'an-ı Kerim ve Hatim deyince sizin yapmış olduğunuz çalışmalar aklıma geliyor hep.

Rabbim sizi ve bu çalışmalarınıza katılan tüm kardeşlerimize Kur'an-ı Kerim den hiç ayrılmamayı nasip etsin.
Hem dünyada hem de Ahirette Kur'an ı sizlere rehber ve dost eylesin.
Rabbim herbir kardeşimizden razı olsun.

Daha nice yıllara , daha nice hatimlere inşaAllah.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm SILA1 kardeşimiz...

Foruma üye olduğum zamandan bu yana , Kur'an-ı Kerim ve Hatim deyince sizin yapmış olduğunuz çalışmalar aklıma geliyor hep.

Rabbim sizi ve bu çalışmalarınıza katılan tüm kardeşlerimize Kur'an-ı Kerim den hiç ayrılmamayı nasip etsin.
Hem dünyada hem de Ahirette Kur'an ı sizlere rehber ve dost eylesin.
Rabbim herbir kardeşimizden razı olsun.

Daha nice yıllara , daha nice hatimlere inşaAllah.
aleyküm selam saygıdeğer kardeşim çabalıyoruz kardeşim inşallah cümlemizide doğru yoldan ayırmasın. inşallah kardeşim. Allah razı olsun. selametle kalın.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah... berekallah...
selamün aleyküm sılacım,
Rabbim senden razı olsun,mükafatını kat kat versin inşallah...
inşallah en yakın sürede bende katılıcam ...bugünde saat 1 de kuran kursum var biraz daha geliştereyim kendimi inşallah.banada dua et olur mu canım.Rabbime emanetsin

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah... berekallah...
selamün aleyküm sılacım,
Rabbim senden razı olsun,mükafatını kat kat versin inşallah...
inşallah en yakın sürede bende katılıcam ...bugünde saat 1 de kuran kursum var biraz daha geliştereyim kendimi inşallah.banada dua et olur mu canım.Rabbime emanetsin
aleyküm selam canım amin cümlemizden de Rabbim razı olsun inşallah. ne güzel kursa gidiyorsun Allahım çabalarının karşılığını verecektir inşallah. ben de bu cumadan itibaren bir hocaya gidicem. zaten mukabeleye gidiyorumda ordaki abladan ricam oldu sağolsun beni kırmadı. birkaç sayfa ezberim vardı canım onları tekrar ezberlicem verecek kimse olmayınca unutuluyor maalesef. ezberlenen ayetlerin unutulmasının çok büyük günah olduğunu söylemişti hocam. o içimi huzursuz ediyor ama hep erteliyorum. şu bitsin bu bitsin. şimdi verecek yani beni dinleyecek hatalarımı söyleyecek birini buldum hamd olsun. ben de senin gibi ders çalışıyorum sen bana ben de sana birbirimize dua edelim.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım amin cümlemizden de Rabbim razı olsun inşallah. ne güzel kursa gidiyorsun Allahım çabalarının karşılığını verecektir inşallah. ben de bu cumadan itibaren bir hocaya gidicem. zaten mukabeleye gidiyorumda ordaki abladan ricam oldu sağolsun beni kırmadı. birkaç sayfa ezberim vardı canım onları tekrar ezberlicem verecek kimse olmayınca unutuluyor maalesef. ezberlenen ayetlerin unutulmasının çok büyük günah olduğunu söylemişti hocam. o içimi huzursuz ediyor ama hep erteliyorum. şu bitsin bu bitsin. şimdi verecek yani beni dinleyecek hatalarımı söyleyecek birini buldum hamd olsun. ben de senin gibi ders çalışıyorum sen bana ben de sana birbirimize dua edelim.
inşallah...geçen yıl gitmiştim ama başka semte taşınınca kalmıştı...hamd olsun Rabbbim nasip etti tekrar gitmeyi...ama bu sefer zorlanıyorum geçen yıl düz öğrenmiştim ama şimdi hocamız çok titiz tecritli öğretiyor...şimdilik beceremiyorum ama olucak inşallah...ederim tabi...

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ablacığım,

3. yılımız hayırlı olsun inşAllah.

MaşAllah, BarekAllah, SubhanAllah

işten fırsat buldukça baktığım, evde olunca da daha çok çalışacağım bir program indirmiştim internetten, belki işinize yarar,

selam ve dua ile, hayırlı günler

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah...geçen yıl gitmiştim ama başka semte taşınınca kalmıştı...hamd olsun Rabbbim nasip etti tekrar gitmeyi...ama bu sefer zorlanıyorum geçen yıl düz öğrenmiştim ama şimdi hocamız çok titiz tecritli öğretiyor...şimdilik beceremiyorum ama olucak inşallah...ederim tabi...
canım tecvid sandığın kadar zor değil inan ki zamanla hiç kuralı bile düşünmeden direk uygulayacaksın. hani araba kullananlar derler ya vitesleri hiç düşünmeden değiştiriyoruz diye onun gibi. otomatik olarak okuyacaksın. bir de sitemizde de var tecvid videoları aratırsan çıkar çok faydası olacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt