Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hastalara yardım edelim ...onların ziyaretine gidip...Şifa için dua edelim... (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. Buyurdu...; Ey Musa ''A.S.'' ben hastalandım beni ziyarete gelmedin...
Musa A.S...............;Ya Rabbul Alemin '' C.C. '' Sen yaratansın hastalıklardan seni tenzih ederim...

Musa ''A.S.'' Ben hasta yatağında yatan ''şu'' kişinin yanında ve gönlünde idim sen beni ziyaretime gelmedin...

Haydi ders alalım bu emirden...
Allahım ..C.C.... Dertlilere deva ,Hastalara şifa nasib et diye dua edip... hastaları ziyarete koşup onlara yardım edelim......
Amin...

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun allahım bütün hastalara acil şifalar versin inşaallah

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Dün akşam hastaneye gitmiştim ...
Bir arkadaşı ziyaret için .... kalp atışım çoğaldı,heyecanım arttı...sanki işaret almıştım... önemli bir olay olacak gibi ...hayırdır diyerek etrafa baktım ...
Bir yaşlı amca hafif yorgun gibi beli bükük koridorda geziyordu...
Bey amca buyur otur diye davet ettim...
Bana hep oturuyorum 3 aydır hastanedeyim diye cevap verdi...
Gayri ihtiyari...Hayırdır niçin? dedim...
Hastam var 5 senedir geliyoruz ameliyat için ama her seferinde bir olumsuzluk dolayısı ile ameliyat olamıyor geri gidiyoruz diye yakındı...
Yukarıdaki yazı aklıma geldi... dedim ki ...;
Hastayı ziyaret etmek isterim...
Tabi ki dedi beraber hastanın odasına gittik...
İçeri girince nur yüzlü bir teyze hasta yatağında yatıyordu...
Bayan beklemiyordum..
Biraz utandım acaba ...acaba eşine ayıp mı oldu diye... canı gönülden geçmiş olsun Allah C.C. şifa versin için ..
Allah c.c. size şifa versin diyerek çıktık...
Amca çok mutlu oldu...
Dua ede ede beni uğurladı...
Tabi ki kalbimiz mutmain oldu bu olaydan...
Yazmak ve tavsiyemi acizane yenilemek istedim...
Ziyaretçi ve dua bekleyen öyle hastalar var ki...
Fırsat bilip Allah C.C. na yakın olma gayreti içinde olalım düşüncemi aktarmak istedim....İnşallah....

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. nun Edeb 'i örnek biz aciz KUL lara bakar yüzlerce perde arasından...Anlayana...Utanma bunun bir tezahürü olsa gerek anlayana ...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gönül derken, iki gönül sevindirmek buna denir işte...
Hasta gönül bir, hastanın yakını iki, iki gönüle su verdin besbelli..
Rabbim razı olsun.. kimse alınmaz , kimse gücenmez tanımadıgını ziyaret Hak rızasından gayrı , başka anlam taşımaz...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. vasıta ederse kime ne?
Ey aciz Yakais sana ne ?
Götüren o gösteren o ..Ziyaret ettiren o ...sana ne?
Hasta bu hasta ..Allah C.C. onun Gönlünde ...sana ne?
Allah rızası elde etme peşinden ayrılma bu yeter sana...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Dün gene hastanede idim o bayan hastayı ziyarete gittim '' Bu sefer eşimle '' ... Bayan gerçekten çok bitkin ve çaresizdi...;
Allah'ım C.C. ne olur yardım et ...Çare arayan hastalara...Derman nasip et ...Şifa nasip et onlara ...

Ne olur hasta ziyaretine önem verin ve onlara şifa duaları gönderin...İnşallah...Amin...

Margos

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm.. Konumuzla alakası olmayacak ama anlatmak istedim. Dün Ankara garında tren bekliyordum memleketime gitmek için.. Oradaki ankesörlü telefonların önünde bekleyen yaşlı bir amca gözüme ilişti. Yavaş yavaş yanına yaklaştım bir derdi var gibiydi, usulca dinledim kendi kendine konuşuyordu. Hemen lafa girip selam verdim ve amca bir derdin mi var dedim.. Evet evladım ben memleketten geldim şurda bir telefon yazıyor onu arayacaktım alacaklardı beni burdan ama arayamadım bir yardım eder misin dedi.. Hemen amcanın verdiği kartı ahizeye taktım ama ne çare kartın içerisi boş olacak ki arama yaptırmıyordu.. Aklıma hemen telefonum geldi çıkardım ve burdan arayalım amca dedim çevirdim numarayı.. Çok itiraz etti ilk seferinde kapattırdı numarayı ama sonra aradı 20-25 sn konuştu sonra kapattı telefonu.. Çok dua etti sürekli yanımdan hiç gitmedi benim trenim gelene kadar çok mutlu olmuştum kalbim öylesine huzurluydu ki inanın o duyguyu tarif edemem.. Ne zaman bir çaresiz düşünceli insan görsem hep giderim yanlarına Allah rızası için birşeyler yapmak isterim.. Umarım konumuzla alakasız olduğu için kızmazsınız hakkınızı helal ediniz.. Selam ve dua ile..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. sizden razı olsun...İşte Allah C.C. sevgisini kazanmanızın yolu...Allah C.C. size sizi sevdiğini fısıldamış ve haber almışsıniz ne mutlu size...Kalp in sevgi coşkusu bunun işaretidir...
Hediye ...hediye...

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun allahım bütün hastalara acil şifalar versin inşaallah.Onları sevdiklerine kavuştursun yüce rabbim.

leyla-1

Altın Üye
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun Allah dertliler deva bütün şifa bekleyen hastalarımızada Ya Şafii ismi ile hayırlı şifalar nasip etsin Rabbim.
Allah sevdiklerine bağışlasın inşallah.

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm.. Konumuzla alakası olmayacak ama anlatmak istedim. Dün ankara garında tren bekliyordum memleketime gitmek için.. Oradaki ankesörlü telefonların önünde bekleyen yaşlı bir amca gözüme ilişti. Yavaş yavaş yanına yaklaştım bir derdi var gibiydi, usulca dinledim kendi kendine konuşuyordu. Hemen lafa girip selam verdim ve amca bir derdin mi var dedim.. Evet evladım ben memleketten geldim şurda bir telefon yazıyor onu arayacaktım alacaklardı beni burdan ama arayamadım bir yardım eder misin dedi.. Hemen amcanın verdiği kartı ahizeye taktım ama ne çare kartın içerisi boş olacak ki arama yaptırmıyordu.. Aklıma hemen telefonum geldi çıkardım ve burdan arayalım amca dedim çevirdim numarayı.. çok itiraz etti ilk seferinde kapattırdı numarayı ama sonra aradı 20-25 sn konuştu sonra kapattı telefonu.. çok dua etti sürekli yanımdan hiç gitmedi benim trenim gelene kadar çok mutlu olmuştum kalbim öylesine huzurluydu ki inanın o duyguyu tarif edemem.. Ne zaman bir çaresiz düşünceli insan görsem hep giderim yanlarına allah rızası için birşeyler yapmak isterim.. Umarım konumuzla alakasız olduğu için kızmazsınız hakkınızı helal ediniz.. Selam ve dua ile..

allah razı olsun o amcanını sıkıntısını giderdiniz ya hadis-i şerifte de belirtildiği gibi allah de sizin ahirette sıkıntılarınızı giderir inşaallah çok etkilendim allah razı olsun

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. çok merhametlidir...Bu duyguları yaşamak... bu vasfa kılıf olmak demektir...
Allah C.C. nu kendi misafirhanesine davet etmektir...
Allah C.C. nun NUR 'u tecellisini istemek demektir...

Hasta ziyareti ...Hastanın Allah C.C. ile beraber ...bana yardım et Allah'ım C.C. duasına yine ; Allah C.C. nun ,ziyaret edenle birlikte, hastanın ziyaretine gitmesi demektir...
Acizane önemle arz ederim...

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm.. Konumuzla alakası olmayacak ama anlatmak istedim. Dün Ankara garında tren bekliyordum memleketime gitmek için.. Oradaki ankesörlü telefonların önünde bekleyen yaşlı bir amca gözüme ilişti. Yavaş yavaş yanına yaklaştım bir derdi var gibiydi, usulca dinledim kendi kendine konuşuyordu. Hemen lafa girip selam verdim ve amca bir derdin mi var dedim.. Evet evladım ben memleketten geldim şurda bir telefon yazıyor onu arayacaktım alacaklardı beni burdan ama arayamadım bir yardım eder misin dedi.. Hemen amcanın verdiği kartı ahizeye taktım ama ne çare kartın içerisi boş olacak ki arama yaptırmıyordu.. Aklıma hemen telefonum geldi çıkardım ve burdan arayalım amca dedim çevirdim numarayı.. Çok itiraz etti ilk seferinde kapattırdı numarayı ama sonra aradı 20-25 sn konuştu sonra kapattı telefonu.. Çok dua etti sürekli yanımdan hiç gitmedi benim trenim gelene kadar çok mutlu olmuştum kalbim öylesine huzurluydu ki inanın o duyguyu tarif edemem.. Ne zaman bir çaresiz düşünceli insan görsem hep giderim yanlarına Allah rızası için birşeyler yapmak isterim.. Umarım konumuzla alakasız olduğu için kızmazsınız hakkınızı helal ediniz.. Selam ve dua ile..

Harikasıııın!

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Ömür biçmek ve ömrü nihayete erdirmek Allah C.C. nun iznine veya kararına tabidir...Ancak acizane ve önemle duyurmak isterim ki...;
Gerçek muhtaca bir yudum ekmek sunmak...
Bir hastayı ziyaret etmek...
Bir hastanın sıkıntılarını gidermeye çalışmak...
Bir hasta için müşkülat çekmek...
Bir yetimin,öksüzün başını okşamak onun dertlerini çözmek için yardım yapmak veya gayret göstermek..

Ömrün uzatılmasına vesiledir...Vesile olabilir doğrusunu tabi ki Allah C.C. bilir...
Selamlar...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Muhterem kardeşlerim Peygamberimiz s.a.v her gün mesicidi nebevide sahabelerine bu gün kaç kişi hasta ziyareti yaptı? bu gün kaç kişi yetim sevindirdi diye sorarmış, hasta ziyareti sünnetdir bu husus hiç unutulmamalı bir gün gelecek Allah'ın c.c izni ile herkes yaşlanacak yaşlılara şevkat göstermek de çok önemlidir .

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Tekerrür oldu çok özür dilerim.

Saygılarımla.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Muhterem kardeşlerim Peygamberimiz s.a.v her gün mesicidi nebevide sahabelerine bu gün kaç kişi hasta ziyareti yaptı? bu gün kaç kişi yetim sevindirdi diye sorarmış, hasta ziyareti sünnetdir bu husus hiç unutulmamalı bir gün gelecek Allah'ın c.c izni ile herkes yaşlanacak yaşlılara şevkat göstermek de çok önemlidir .

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla.

Aleykum Selam...;
Keşke yaşlıların durumunu idrak edebilsek...
Allah C.C. uzun ve hayırlı ömür versin biraz da onlar alçak gönüllü olsa...
Merhamet büyük küçük her kese lazım...Sadece farkında değiliz...

Elden gelen cümlesi çok önemli...Elden geleni yapmak gerek...Genç ,yaşlı...Eziyetten ...ki ...zorunluluk eziyet olmaz düşkünlük olur...Kaçmak lazım...sanırım...
Selamlar...

Margos

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun o amcanını sıkıntısını giderdiniz ya hadis-i şerifte de belirtildiği gibi allah de sizin ahirette sıkıntılarınızı giderir inşaallah çok etkilendim allah razı olsun

Allah razı olsun kardeşlerim.. İnanın bende çok etkilendim o yaşlı amca hiç yanımdan gitmedi trene binene kadar, bana bir yandan çekinerek bakıyordu bir yandan da mahçup olmuştu bende kendini öyle hissetmemesi için elimden ne gelirse yaptım.. Trende gelinceye kadar bunu düşündüm.. İnşaAllah Allah benden de razı olur dualarınızla kardeşlerim..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt