Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hakkınızı helal edin !!! (1 Kullanıcı)

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Değerli kardeşlerim;

ALLAH TEALA nın emir ve yasaklarını uygulama ve yayma uğraşımda bu sitede hem öğrendim faydalandım hemde yerli veya yersiz yazılarınıza karışarak kiminin hatasını düzeltmeye çalıştım kiminin yazısındanda kendi hatalarımı düzelttim...

Son günlerde beni tanıdıklarını ve yüklendiğim görevi bildiklerini düşündüğüm kardeşlerimden asla ve asla dinimize ve dini değerlerimize ters olmayacak konularım ve yazılarım içinde ters tepkiler aldım,elbette herkesin hatalarımızı düzeltici olmalarını isterim ama haksız ithamlar aklımızı karıştırdı,moralimizi bozdu,canımızı sıktı.Bu durum eviminde içine yansıyınca artık sitede bulunmama yani aranızdan ayrılma kararı aldım...

Mizacım gereği sert bir yapım var ,konularımızda yazılanlar dini mevzular olduğu için kendimi tutamayıp çok kardeşime sert davranmış olabilirim,ancak bir çok kere tekrar ettiğim gibi,bu çıkışlarım ve elimde olmayan yaradılışım gereği meydana gelen sertliğim ancak ve ancak müslüman kardeşlerimin yararına ve imanlarını sağlam bir şekilde muhafaza etmeleri içindir...

Bundan gayrı hepinizi ALLAH TEALA için çok seviyorum...

Sizler üzerinde hakkım varsa ilelebet helal ettim,sizlerde helal edin...

YUSUF'umun ve KAAN'ımın da gözlerinden öperim...

www.islamiyet.gen.tr sitemizdeki Süreç Yönetimi görevimden,

Ve www.islamisorular.net sitemizdeki Editörlük görevinden feragat ettiğimi duyururum...

Yolunuz açık olsun,Selamlarımız ve dualarımızla...

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
abi nereye böyle ya.
bu sitede sayıp,yorumlarına değer gösterdiğimiz kişilerdendiniz.
Allah size vermişse bir ilim bunu bizimle paylaşmanız daha hayırlı değil midir
gitmek isteyene kal demek pek hoşuma gitmiyor ama siz kalın abi.
bir iki günlük kızgınlıkla olmuştur bunlar.sonradan geçer inşALLAH.
sinirli iken karar vermemek daha iyidir.
hakkımız varsa sonuna kadar helal olsun abi ama gitmeyin desek haddimizi aşmış olur muyuz acaba?:a03:

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
aleykum selam ... yazınızı üzülerek okudum diger kardeşlerimiz gibi bende ..

aslında bu noktaya nasıl gelindi onuda anlamış degilim ...
ve ne yazacağımıda bilemiyorum ... !!

hayırlısı olsun diyelim inşaALLAH fikrinizi değiştirisiniz ...

selam ve dua ile

_YUSUF_

Yönetici
Ve Aleyküm Selam değerli abimiz,
Mevlam vermiş olduğunuz kararı hakkınızda hayırlı kılsın inşaAllah
Şüphesiz siz aldığınız kararı enine boyuna düşünmüş ve bu kararı vermişsinizdir.Hayatımızda bazen zor kararlar vermek durumunda kalıyoruz.Bu kararınızda bu kararlardan birtanesi olduğunu düşünüyorum.
Oluşan bu durumlar ailevi yaşantınıza yansıyacaksa tabiki öceliklerimiz ailemizdir.Kararınıza saygı duyduğumu söylemekten başka bir şey diyemiyorum.
Yapmış olduğunuz güzel hizmetten dolayı Mevlam ecrini kat kat eylesin inşaAllah.Allah rızası için bulunduğumuz bu yolda bu güzel hizmette eğer tekrar aramıza dönmek isterseniz kapımız sizin gibi değerli kardeşlerimize her daim sonuna kadar açıktır.
Hiçbir menfaat olmaksızın, birbirini yanlız Allah için sevenlere ne mutlu .Bizde sizi yanlız Allah rızası için seviyor ve sayıyoruz.
Hakkımız var ise helal olsun sizde hakkınızı helal edin

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
ERZURUMLİ abi sizin yazılarınızda konularınızda hiçbir çelişki görmedik hatta aydınlatıcı konular idi...herkese açıklama yapmak( her soruya cevap vermek) zorunda değilsiniz..canınızı sıkmayın ve bence eskiden olduğu gibi yola devam edin abimiz...

biraz kafanızı dinleyin biz yine sizi bekliyoruz ;)

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

Tabi ki karar sizindir değerli abimiz, bize de saygı duymak düşer, lakin yazılarınızdan değerli bilgiler öğrenmiş biri olarak, yokluğunuz kızdığınız kişilere değil, bize zarar vermektedir. İleride sitemize üye olarak katılabilecek kardeşlerimiz ve bizler mahrum kalacağız.

Yusuf abimizin belirttiği gibi tabi ki öncelik ailemizdedir ve bu kararı vermeden önce enine boyuna düşünmüşsünüzdür.

İnşAllah kararınızı değiştirirsiniz, kişiler gelip geçicidir, islamiyet.gen.tr kalıcıdır. Ne yaşadığınızı bilemem ancak önemli olan kızsak da, üzülsek de bu birliği devam ettirmektir. Yöneticilik kademesinde rüzgarlar belki farklı eser ama önemli olan hayırlı paylaşımlarda bulunmak, hayırlara vesile olmak değil midir? :a03:

Varsa hakkımız herkese her daim helaldir, lütfen siz de helal edin :a03:

Selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet olun,

berat05

Yönetici
vealeykümselamverahmetullahiveberakatuh

vealeykümselamverahmetullahiveberakatuh

İslamı daha iyi öğrenebilmek ve tebliğ edebilmek adına burada olmak varken...

Ne oluyorda böylesine kardeşlerimiz ayrılığı seçiyorlar.....

Birlik olmak bu kadar mı zor?

Üzülerek yazıyorum ki...

Paylaşım yapmayı bilmiyoruz....

Ne yazık ki

Kardeşlerimizi Kazanmayı bilmiyoruz...

Hakkımız tüm kardeşlerimize helal olsun......

ERZURUMLİ kardeşimiz inşallah bir gün yolunuz tekrar buradan geçer....

Esselamualeyküm ve Rahmetullahi ve Berakatuhu

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Ve Aleyküm Selam gönüldaşımız...
HİÇBİR YERE GİTMİYORSUN...
BURDA OLACAKSIN VE HER DAİM YAPTIĞIN GİBİ HAKKI HAYKIRACAKSIN...
KÖR GÖZLERE,KATILAŞMIŞ KALPLERE...
Gönüldaş olarak zerre hakkımız varsa eğer...
Rabbimize emanetimsin...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
Besmele...Selam...Dua...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Şahsiyetimize yapılan bir haksızlık varsa hakkımız helal olsun.Sizde,şahsınıza yapılmış haksızlık varsa hakkınızı helal ediniz..
Khayr olsun ins.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Selamun Aleyküm gönüldaşımız...
HOŞGELDİNİZ...
Nerelerdesiniz...
Rabbimize emanetsiniz...
O EN GÜZEL VEKİLDİR...
Besmele...Selam...Dua...

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
ERZURUMLİ abicigim sizin gitmenizi hiç istemiyoruz inş kararınız değişir ve tekrar aramıza geri dönersiniz hakkım varsa helal olsun sizde hakkınızı helal edin

mir_erhan

Moderator
Selamün aleyküm.

Sevgili Erzurumli kardeşim ben sizden zerrei miskal bir şey görmedim kendimce
ve sizi bu karara sevk eden ne ise kimse bir açıklama bekliyoruz.
bir kardeşimiz daha konularının silindiği için gitti ben bir açıklama bekliyoru rica ediyorum.
sevgili kardeşim sizinde gitmenizi istemiyorum.
en azından özelden görüşebileceğimiz bir adres falan bekliyorum sizden .

selam ve dua ile

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
Hakkım varsa helal olsun....
değerli bir paylaşımcıydınız benim için inşallah tekrar gelirsiniz....

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Değerli Kardeşimiz...
Hakkımız var ise her daim helaldir zaten...

Bizler burada sadece Allah Celle Cellaühu rızası için bulunuyoruz...
Şu ve bu böyle dedi böyle yazdı diye ne siz ne de başka bir kardeşimiz böyle güzel bir ortamı bırakamaz, bırakmamalı...
Şu da var ki:
Herkes insandır ve hata yapabilir, yanlışlık yapabilir...
Bizlere düşen görev;
Uygun bir dil ve uslüple uyarmaktır inşallah...

Bir anlık öfke, bir anlık kızgınlık ile bu siteyi yalnız bırakmayın, yalnız kalmayın inşallah...

Tekrar döneceğiniz umuduyla Allaha emanet olun kardeşim...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Değerli abimiz yazınızı yeni gördüm ve okuyunca çok üzüldüm..
Bizlere alınan karara saygı duymak düşüyor..Ama düşüncemi belirtmek istiyorum..
Neden gidiyorsunuzdan ziyade Gitmeyin değerli abimiz
Biz kardeşlerinizi düşünerekten gitmeyin..
siz kendi şahsıma /değerli konularınızdan istifade etmeye çalıştığım değerli abimizsiniz
Sitemizde ailemizde yokluğunuz ve değerli paylaşımlarınızın yokluğu hissedilecek..
Tabiki karar size kalmış bize saygı duymak düşer.
Rabbimin izniyle biz sabırla bekleriz abimiz..dönüşünüzü bekleriz..
Ve sizlere duacıyız..Dualarınıza muhtacım..
Rabbim emeklerinizin ecrini fazlasıyla versin değerli abimiz..
Selametle kalınız
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Allah Celle Celalühu emanetsiniz

mir_erhan

Moderator
Değerli Kardeşimiz...
Hakkımız var ise her daim helaldir zaten...

Bizler burada sadece Allah Celle Cellaühu rızası için bulunuyoruz...
Şu ve bu böyle dedi böyle yazdı diye ne siz ne de başka bir kardeşimiz böyle güzel bir ortamı bırakamaz, bırakmamalı...
Şu da var ki:
Herkes insandır ve hata yapabilir, yanlışlık yapabilir...
Bizlere düşen görev;
Uygun bir dil ve uslüple uyarmaktır inşallah...

Bir anlık öfke, bir anlık kızgınlık ile bu siteyi yalnız bırakmayın, yalnız kalmayın inşallah...

Tekrar döneceğiniz umuduyla Allaha emanet olun kardeşim...

Ellerinize sağlık Mavci abim.
Tamamen katılıyorum. çok üzüldüm kardeşime oysa herkesten istifade edeceğimiz biryer aile burası .
inşallah kardeşimiz bizleri dikkate alır hayır yolunda nefsin elini bırakıp tutar ellerimizi.

selam ve dua ile

mir_erhan

Moderator
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Değerli abimiz yazınızı yeni gördüm ve okuyunca çok üzüldüm..
Bizlere alınan karara saygı duymak düşüyor..Ama düşüncemi belirtmek istiyorum..
Neden gidiyorsunuzdan ziyade Gitmeyin değerli abimiz
Biz kardeşlerinizi düşünerekten gitmeyin..
siz kendi şahsıma /değerli konularınızdan istifade etmeye çalıştığım değerli abimizsiniz
Sitemizde ailemizde yokluğunuz ve değerli paylaşımlarınızın yokluğu hissedilecek..
Tabiki karar size kalmış bize saygı duymak düşer.
Rabbimin izniyle biz sabırla bekleriz abimiz..dönüşünüzü bekleriz..
Ve sizlere duacıyız..Dualarınıza muhtacım..
Rabbim emeklerinizin ecrini fazlasıyla versin değerli abimiz..
Selametle kalınız
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Allah Celle Celalühu emanetsiniz

Allah celle celalüh razı olsun kardeşim
Ellerinize gözlerinize sağlık.
Evet ERZURUMLi kardeşimiz gibi kardeşlerimize abilerimiz ve ablalarımıza ihtiyacımız var.
Ben biliyorum gelecek kardeşimiz.

selam ve dua ile

mübin

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili Erzurumlu kardeşim sen sitedeki görevlerini bıraktığın zaman bu bir daha bu siteye yazı göndermiyeceğin anlamımı taşıyor tam anlayamadım bunu açıklarsan sevinirim. senin gibi bir kardeşimizin yazılarını okuyamayacağım içinde çok üzülürüm. eğer bende yazılarımla senin kalbini kırdıysam sende hakkını helal et benden yana helal olsun. Allah ne dünyada ne ahirette seni utandırmasın.Amin

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykümselam değerli abim..
ne yazık ki yazınızı üzülerek okudum:( Kararınıza saygı duyuyorum lakin gidişiniz sitemizi için büyük bir kayıp olacaktır.
Ne oluyor bizlere ? nedir bu ayrılıklar bilmiyorum?..Her gün yeni bir kardeşimiz aramızdan ayrılıyor..
Oysa buradaki amacımız birlik olmak bir araya toplamak güzel şeyleri paylaşmak ilim öğrenmek öğretmek değilmidir?
Abimiz siz bu sitedeki çok değerli bilgilere sahip paylaşım yapanlardan biriydiniz. Gidişinize çok üzüldüm.Ama şöyle bir durum vardır ki aile herşeyden önemlidir.
İnşaALLAH tekrar sizi aramızda görmek istiyoruz..
Allaha emnaet olunuz
selam ve dua ile..

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Kıymetli kardeşlerim hepinizin yazılarını ,yorumlarını,hakkımızdaki güzel fikir ve temennilerini ara ara okudum...
Gerek sitemizde olsun gerekse de yaşamsal alanımda olsun islami konular hakkında sohbetler,tartışmalar,istişareler olduğu zaman elimizden geldiğince ve dilimiz döndüğünce doğruya ulaşma ve ulaştırma hususunda ALLAH TEALA rızası gözetmeyi ve ona göre insanların sorunlarına eğilmeyi amaç edindik,sitemizde çok mümtaz insanlar mevcut hatta o kadar masum insanlar varki din ve hükümleri hakkında hiç bilgileri olmasa bile dua ve duanın yakınlığını o kadar güzel kavramışlar ki zannıma göre toplumda dini bildiğini söyleyen bir çok kimseden daha fazla ALLAH TEALA ya yakınlık kurmuşturlar.
Sitemiz içinde yazdığım yazılara bakıldığı zaman faidesiz yada boş işlerden ziyade paylaşımcı,hakikate ulaştıran sünnete özendirici,dini sevdirici yazılar yazmışızdır,yaklaşık 2 yıla yakın bir zaman burada olmama rağmen az konu açmış fakat bir çok konuya ve yanlış fikirlere karşı kimi zaman sağlam ve delilli yaklaşımlarla,kimi zamanda ayet ve sünnette olmasa bile ulemaya göre kalbi yaklaşımlarla hataları düzeltici bir kimliğe büründük,ancak hepsinin tek bir nedeni vardır,emri bil maruf ve nehyi anil münker emrine itaatkar olarak ALLAH TEALA rızası gözeterek Mevlamıza kulluk sizlere kardeşlik görevlerimizi yerine getirmek...

Site içinde bazı kardeşlerimizle sert tartışmalar yaşamış olabilirim,bu tartışmalardan dolayı kendilerine zerre kadar hakkım geçmişse huzurunuzda hepsine hakkımı helal ederim ve hepinizden tekrar helallik dilerim...
Yaşanılan bu tartışmalar sonucunda sert bir mizaç gereği monitörden evimize giren bu tartışmalara ev halkınında nasiplendiğini,kendi adıma tartışmaların beni gerdiğini bu gerilmenin sonucu sitresler yaşadığımı gördüm,eşimin 7,5 aylık hamile olması sebebi ile bu sitresimden pay almamasını ve daha huzurlu bir ortamının olmasını sağlamak benim ona sunmam gereken en büyük haklarından birisi olması sebebi ile sitede yazmaya en azından çocuğumuzun doğumuna kadar ara vermeyi istiyorum.

Bundan gayrı söyleyecek birşeyim yok bu kardeşiniz ve ehlim için dualarınızı eksik etmeyin.ALLAH TEALA dan çalışmalarınızda muvaffakiyet dilerim.
Baki selamlarımız ve dualarımızla...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt