Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HaFTANIN ücretTTSİZ proGRAMI (1 Kullanıcı)

HaFTANIN ücretTTSİZ proGRAMI

• İnternet Explorer 8

Oylama: 0 0.0%
  • Mozilla Frefox

• Netscape Navigator 9

• Opera

• Google Ghrome

• Avant Browser

• Apple Safari

• Hiçbiri

• Kullanılan toplam oy
    0

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
ismaile kardeş sizden bişey isticem bilgisayarda şu tablo ve grafikler nasıl yapılıyor yardımcı olabilimisiniz
Allah' a emanet olun
Tablo ve grafik derken (hangi programla) konuyu biraz daha açarsanız yardımcı olmaya çalışırım

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
siteyi bilgisayara komple yükleme
Teleport Ultra v1.60 (Portable-kurulumsuz)
İnternette gezerken bir siteyi beğendiniz ve bunu internette olmadığınız zamanda gezmek istiyorsunuz. O halde size Teleport Ultra yazılımını öneririz. Teleport Ultra programına beğendiğiniz sitenin adresini yazıyorsunuz ve program siteyi tamamen bilgisayarınıza indiriyor.Böylece internette olmadığınız zaman bile siteye girip dolaşabileceksiniz.
Teleport Ultra ile bir siteyi aynen internette gezebilecek şekilde dosya yapısını koruyarak kopyalayabilir, belli biçim ve büyüklükteki dosyaları innDirebilir ya da tüm sitedeki bağlantı ve dosyaları listeleyebilirsiniz.

Versiyon: 1.60
Boyut: 1.5 MB
Lisans: Ücretsiz
İşletim Sistemi: WindowS Tümü
Kyıt tarihi:30.05.09

burdan İNDİR

HTML 4.0, CSS 2.0, ve DHTML türlerini okuyup şifreli web sayfalarını da kaydedebilen Teleport, otomatik bağlantı çevirebilme, Java applet desteği, zamanlayıcısı ve yeniden yönlendirme yapabilen sayfalardan da indirme desteği ile göz dolduruyor.
Teleport Pro Programı ile yapabileceklerinize birkez daha gözatacak olursak
Tüm web sayfalarını alt sayfaları ile birlikte sabit sürücünüze kaydedebilirsiniz
Kaydettiğiniz bu sitenin birebir kopyasını çıkartabilirsiniz
Belirteceğiniz dosya boyutu ve özelliklerine sahip web sayfalarında arama yapabilirsiniz
Bilinen adreslerden innDirme yapabilirsiniz
Kaynak web sayfasına bağlı tüm diğer sayfaları da inceleyebilirsiniz
Anahtar kelimeler kullanarak bir web sayfası aratabilirsiniz
Yavaş açılan web sayfalarını beklemek zorunda kalmazsınız
Şifreli siteleri de bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

EN BELİRGİN ÖZELLİKLERİ:
1-Kurulumsuz(portable) olması
(Bu programı portable kullanmak, programı bilgisayara kurmaya gerek kalmadan tıkla çalıştır tekniğiyle kullanmak demektir.)
2-portable özelliği sayesinde taşınabilir olması yani flash bellek,hafıza kartı gibi aygıtlar aracılığıyla yanınızda bulundurulabilir özellikte olması,

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ismaile kardeşim emeğine sağlık bu şekilde tüm sitenin indirilebildiğini bilmiyordum.
bilgisayarımı biraz daha geliştirmek istiyorum bunun için bana önerebileceğiniz site var mı gireyim yazıları okuyayım bişeyler yapmayı öğrenebileyim. mesela foruma resim nasıl eklenri diye başlık oluyor girip okuyoruz öğreniyoruz böyle açık anlatımlı şeyler istiyorum.
bir de mesaj yazdığımız yerin altında gelişmişi tıklayınca yukarıda simgeler var en sağda tablo işareti ikonu görüyorum zannedersem tablo yapılıyor tıklayınca parametreyi girin diyor bu nasıl yapılıyor acaba?
bir de mesela Kuran sayfasından bir ayeti kesmek ve onu ya forumda kullanmak ya da çıktı almak istiyorum. o ayeti oradan photoshop kullanarak alabilirim galiba nasıl yapıcam bunu anlatan bir yazı lazım bana ama hiç bilmiyorum çok açık sade anlatmalı.
çok oldu galiba kusura bakma. devamlı yardımcı olmak için başlık açıyorsun ona güvenerek sordum.
Allah razı olsun senden.

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
ismaile kardeşim emeğine sağlık bu şekilde tüm sitenin indirilebildiğini bilmiyordum.
bilgisayarımı biraz daha geliştirmek istiyorum bunun için bana önerebileceğiniz site var mı gireyim yazıları okuyayım bişeyler yapmayı öğrenebileyim. mesela foruma resim nasıl eklenri diye başlık oluyor girip okuyoruz öğreniyoruz böyle açık anlatımlı şeyler istiyorum.
bir de mesaj yazdığımız yerin altında gelişmişi tıklayınca yukarıda simgeler var en sağda tablo işareti ikonu görüyorum zannedersem tablo yapılıyor tıklayınca parametreyi girin diyor bu nasıl yapılıyor acaba?
bir de mesela Kuran sayfasından bir ayeti kesmek ve onu ya forumda kullanmak ya da çıktı almak istiyorum. o ayeti oradan photoshop kullanarak alabilirim galiba nasıl yapıcam bunu anlatan bir yazı lazım bana ama hiç bilmiyorum çok açık sade anlatmalı.
çok oldu galiba kusura bakma. devamlı yardımcı olmak için başlık açıyorsun ona güvenerek sordum.
Allah razı olsun senden.

ablacım ben daha önce dediğiniz şekilde tablo yapmadım bi deniyeyim daha sonra buraya yazarım bu konu hakkında. Kur'andan kısım almak istiyorsunuz anladığım kadarıyla bunu resim formatında mı istiyorsunuz resim formatında istiyorsanız(photoshop dediğinize göre)bu uygulama için photosop kadar profesyonel bi program kullanmanıza gerek yok kendi kullandığım basit bi programla da bu işi halledebiliriz (burdan indir)
bu masa üstü resim çekme programıdır ve kurulumsuzdur

bilgisayarla ilgili olarakta bu linkleri bi inceleyin http://forum.islamiyet.gen.tr/pc-donanim/80166-280-adet-pc-ile-ilgili-kitap-dev-arsiv.html
Ogren.TV [izle , ogren] >> Photoshop, Yazılım, Donanım, Web, Video ders
http://www.bilgiportal.com/

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
mesela kuran sayfasından bir ayeti ordan kesip çıkarmak istiyorum amacım bu. programı indirdim kardeşim fakat hiçbirşey yapamadım maalesef. diğer linkler için çok sağol ekledim. arada girip bişeyler öğrenmeye çalışıcam inşallah. Allah razı olsun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ismaile kardeşim bu gelişmişi tıklayınca çıkan en sağdaki tabloyu öğrendim. tabelayı.

tabela kodunu tıkla
çıkan yere '1' yaz 'ok' tıkla kapansın
[TABLE ="1"] bu araya yaz [ /TABLE]
istediğin kelimeyi yaz
altgr ile z tuşunun solundaki tuşa aynı anda bas
dik bir çizgi oluşacak aralarında
istediğin kelimenin arasına ve bu dik çizginin arasına bir boşluk yap

işte böyleymiş

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ismaile | forumun programcısı |
sıla1 | forumun hatimcisi |

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
mesela kuran sayfasından bir ayeti ordan kesip çıkarmak istiyorum amacım bu. programı indirdim kardeşim fakat hiçbirşey yapamadım maalesef. diğer linkler için çok sağol ekledim. arada girip bişeyler öğrenmeye çalışıcam inşallah. Allah razı olsun.

Selamun Aleykum ablacım yoktum şimdi geldim sayenizde table yapmayıda öğrenmiş olduk tşk ederiz
size verdiğim program istediğiniz bu işlemi yapacak nitelikte oldukçada basit bi program

programı çalıştırın selection kutucuğunu seçin
daha sonra captureye basın ve farenin sol tuşuyla kesmek istediğiniz kareyi seçin hepsi bukadar
seçtiğiniz kare masa üstüne resim olarak kaydedilmiş oldu iyi akşamlar Rabbim kolaylık versin inşALLAH

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum ablacım yoktum şimdi geldim sayenizde table yapmayıda öğrenmiş olduk tşk ederiz
size verdiğim program istediğiniz bu işlemi yapacak nitelikte oldukçada basit bi program

programı çalıştırın selection kutucuğunu seçin
daha sonra captureye basın ve farenin sol tuşuyla kesmek istediğiniz kareyi seçin hepsi bukadar
seçtiğiniz kare masa üstüne resim olarak kaydedilmiş oldu iyi akşamlar Rabbim kolaylık versin inşALLAH
aleyküm selam ablacım bişey değil. tamam yarın bi tekrar deniyeyim inşallah. ben browse yazan yeri seçtim indirdiğim Kuran sayfasını bilgisayardan almak istedim ama alamadım. Allah razı olsun senden.

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
o şekilde değil dediğim şekilde yapın ablacım Allah muvaffak etsin inşALLAH

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
estağfirullah hayırlı akşamlar

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşim. geçen cts konuştuğumuz konuyu daha az önce halledebildim. senin dediğin gibi selection capture seçtikten sonra kaydedilmiş ben de önüme çıkacak zannediyorum yapıyorum olmuyor. zaten bir program veya başka birşey indirdiğim zaman aratıyorum bilgisayardan öyle bulabiliyorum. capture prog. aratırken tekrar denemek için. kestiklerimi gördüm bir sürü yapmışım. neyse az önce istediğim sureyi de kestim aldım sayende. ilk önce programı arıyorum sonra indirdiğim resmi arıyorum en az yarım saat arıyorum yani. en kısa yoldan nerden bulurum acaba en son indirdiklerimi. dowlond haricinde. şu aşağıdaki kestiğim sureyi yapabilmek için cts den beri üç dört saat uğraştım inan ki. sonunda başardım ama Allah senden razı olsun. artık daha kolay yaparım.

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum Selam ablacım programı belirli bi klasöre koyun mesela belgelerime bu sayede programı bilgisayarda aramak zorunda kalmazsınız. kestiğiniz resmi kaydetme yeri olarak ta browse imlecine tıklayıp bi klasör seçin kestiğiniz resim o seçtiğiniz klasöre kaydolacaktır klasör seçmezseniz kestiğiniz resim masa üstüne kaydolur Hak Teala muvaffak etsin inşALLAH (3-4 saat uğraşmanıza gerek yok ben 5 saniyede kesme işlemini tamamlıyorum :) ) Rabbbim cümlemizden razı olsun inşALLAH

m.i.n.e

Kayıtlı Kullanıcı

Slamun Aleykum Site Ailesi

Bu kısımda inşALLAH full ücretsiz her pc de bulunması gerekli programları
yayınlamaya çalışıcam

Bu programlar muhakkak denediğim ya da kullandığım programlar olucak

ALLAH razı olsun.Gerçekten işime yarayacak programlar var.Tşk ederim İsmaile.

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Hak Teala cümlemizden razı olsun inşALLAH

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
ismaile kardeşim bu nero programı biz de var fakat ben cd kopyalamayı bilmiyorum şimdi diyeceksiniz bana program türkçe sana yol gösterir ama ben yapamıyorum işte. şimdi de çok lazım olan oğlumun hareke öğrenme cdsini kaybettim kendime de kızıyorum işte. bana bi öyle site adresi verinki ben kendimi bilg. konusunda geliştireyim. hoş anlatımlardan da anlamıyorum ama. inşallah diyeyim. :(

CHIP Online - Türkiye'nin En İyi Teknoloji Portalı bunu tıklayın bilgisayarla ilgili tüm bilgileri bulabileceksiniz

huma

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim seni hep takip etmeye çalışıyorum çok güzel programlar veriyorsun Allah razı olsun senden ricam torunlarımın videosu var pc de ondan beğendiğim kareleri resim olarak nasıl alabilirim(şu anda senin verdiğin arapça ilahiyi dinliyorum)birde komik olacak ama klavyenin shift tuşunu bilemedim imla işaretlerini koyamıyorumda Allaha emanet olun

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim seni hep takip etmeye çalışıyorum çok güzel programlar veriyorsun Allah razı olsun senden ricam torunlarımın videosu var pc de ondan beğendiğim kareleri resim olarak nasıl alabilirim(şu anda senin verdiğin arapça ilahiyi dinliyorum)birde komik olacak ama klavyenin shift tuşunu bilemedim imla işaretlerini koyamıyorumda Allaha emanet olun

Aleykum Selam teşekkür ederim.
bende tam bu dediğiniz konuyla ilgili bir program yayınlamayı düşünüyordum biraz önce portablesini temin ettim inşALLAH burada gerekli ayarlamaları yapınca yayınlıcam yarım saat sonra selametle iyi akşamlar Hak Teala razı olsun inşALLAH

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt