Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

HADİSLER (1 Kullanıcı)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH'IN ADIYLA

ALLAH RESULÜ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM BUYURDU:

"ipekle altını giymek ümmetimin erkeklerine haram, kadınlarına helel kılındı."
Ebu Musa (r,a) TİRMİZİ

"gençlerin en iyileri kendini ihtiyarlara benzetenlerdir, ihtiyarların en kötüleri ise kendini geçlere benzetendir."
Enes (r.a) TABERANİ

"Evladım! evine girince selam ver ki, selamın hem sana, hemde aile halkına bir bereket olsun."
Enes (r,a) TİRMİZİ

"biriniz yemek yerken. "Bismillah" desin. başta söylemeyi unutursa, hatırlayınca. "Başındada sonunda da Bismillah!" desin.
Aişe (R.a) Ebu Davud.

"kadınla dört şey için evlenilir: malı, soyu,güzelliği vede dini için. Öyleyse, elleri toprak olası. sen dindarını al!"
Ebu Hureyre (R.a) BUHARİ

"Herhangi bir kadın, kocası kendisinden hoşnutken ölürse, cennete girer."
Ümmü Seleme (R.a)TİRMİZİ

"Allah zalim zenginden, cahil ihtiyardan ve büyüklük taslayan fakirden nefret eder."

Ali (R.A) BEZZAR.

"Öğretin, kolaylaştırın ve güçleştirmeyin! biriniz kızdığı zaman, sussun!"
İbn Abbas (R,a) AHMED

"bir kimse abdeste başlarken Allah'ın anarsa, vücudunun tümü temizlenir. Allah'ın adını anmazsa, yalnız abdestte yıkanan yerler temizleniz."
Ebu Hureyre(R,A)REZİN

"kim bildiği bir ilmi, kendisine sorulunca gizlerse, Allah da onu ateşten bir gem ile gemler."
Ebu Hureyre(R.A) TİRMİZİ

"KIYAMET GÜNÜNDE BANA EN YAKIN OLACAK KİŞİ, BANA EN ÇOK SALAVAT GETİRENDİR."
İBN MESUD(R.A) TİRMİZİ

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: HADİSLER

selamun aleyküm kardeşim.bu güzel hadiis şerifleri bizlerle paylaştığın için yüce rabbim razı olsun.
"kim benim hadislerimden,kırt tanesini öğrenip,başkasına öğretirse,Allah(CC) onu kıyamet gününde bilginler ve fakihler arasında diriltsin"(hadis-i şerif)
selametle kal kardeşim..

ANELKA

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim bu güzel hadisleri bizlerle paylaştıgın için sana teşekkür ederim kardeşim.allah razı olsun kardeşim ..B)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

"KIYAMET GÜNÜNDE BANA EN YAKIN OLACAK KİŞİ, BANA EN ÇOK SALAVAT GETİRENDİR."
İBN MESUD(R.A) TİRMİZİ

Ruhu'l-Kudüs

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun Aleykum
Kurban bu güzel hadisleri bizlerle paylaştığın için Mevlam senden razı olsun..

Hiç süphe yok ki dogruluk iyilige götürür. Iyilik de cennete götürür. Kisi dogru söyleye söyleye Allah katinda siddîk (dogru sözlü) diye yazilir. Yalancilik kötüye götürür. Kötülük de cehenneme götürür. Kisi yalan söyleye söyleye Allah katinda kezzâb (çok yalanci) diye yazilir.

Buhârî, Edeb, 69; Müslim, Birr, 103, 104.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt