Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hadis ve dua ezber derslerimiz (2 Kullanıcı)

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm...mine kardeşim hoşgeldiniz..
hamd olsun Allah Tealaya şükürler diyelim...
Rabbimiz sizlere sıkıntı vermesin inşallah..sizde iyisiniz inşallah...
........

1-Ummetimin din işlerinde faydalı kırk hadis ezberleyen alimlerle haşr olur.
2-Ummetimin fesada gittiği zamanda kim sünnetime sarılırsa ona yüz şehid sevabı vardır.
3-Hiç kimse, nasibinden fazla rızka kavuşamaz. Rızkına kavuşup yemedikçe de ölmez. İstemese de rızkı kendisine verilir. [Hakim]

4-Her insan hata eder hata işleyenlerin en hayırlısı tövbe edenlerdir.
5-Cennetin bedeli la ilahe illallah(Deylemi)

6-Sıdk-ı ihlas ile (Lâilâheillallah) diyen kimseden, bu kelime 99 belayı defeder. (Bu belaların en küçüğü gam, hüzün ve kederdir) (Ramuz Şehri C.4. S.735)

7-Duasının kabul edilmesini ve sıkıntısının giderilmesini isteyen, sıkıntıda olan borçluya yardım etsin. (İbn Ömer radıyallahu. Ahmed.)

8-Ebû Hüreyre radıyallahu anh şöyle dedi : Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem yemekte hiçbir zaman kusur aramazdı. İştahı varsa yer, canı çekmiyorsa yemezdi. (Buhârî, Menâkıb 23; Et`ime 21; Müslim, Eşribe 187, 188. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Et`ime 13; Tirmizî, Birr 84

Elhamdü lillahillezi ahyâna ba'de mâ emâtenâ ve ileyhinnûşur "
(Bizi öldükten sonra dirilten ALLAH'a hamdolsun. Yeniden diriltip huzurunda toplayacak olan da O'dur)

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Hamd olsun iyim kardeşim...

2-Ummetimin fesada gittiği zamanda kim sünnetime sarılırsa ona yüz şehid sevabı vardır.
3-Hiç kimse, nasibinden fazla rızka kavuşamaz. Rızkına kavuşup yemedikçe de ölmez. İstemese de rızkı kendisine verilir. [Hakim]

6-Sıdk-ı ihlas ile (Lâilâheillallah) diyen kimseden, bu kelime 99 belayı defeder. (Bu belaların en küçüğü gam, hüzün ve kederdir) (Ramuz Şehri C.4. S.735)

7-Duasının kabul edilmesini ve sıkıntısının giderilmesini isteyen, sıkıntıda olan borçluya yardım etsin. (İbn Ömer radıyallahu. Ahmed.)

8-Ebû Hüreyre radıyallahu anh şöyle dedi : Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem yemekte hiçbir zaman kusur aramazdı. İştahı varsa yer, canı çekmiyorsa yemezdi. (Buhârî, Menâkıb 23; Et`ime 21; Müslim, Eşribe 187, 188. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Et`ime 13; Tirmizî, Birr 84

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

9-Oruçlu iken ölen cennete gider. (Bezzar)

10-İşçiye ücretini, (alnının) teri kurumadan veriniz. (Tirmizi)
11-Bir millete ALLAHü Teala azap göndermeyi hükmetti. Onların çocuklarından biri Fatihayı öğrenip okuyunca, ALLAHü Teala onların üzerinden kırk yıl azabı kaldırdı. (Beyzavi)

12-Eve girerken Ihlas suresini okuyan yoksulluk yüzü görmez. (T.Kurtubi)

13."Kur'ân-ı Azîmü'ş-şan her ne vakit hatmolunursa akabinde yapılan bir duâ müstecâbdır." (kenzül irfan 59 (Camiu's-sağîr'den) Dârimî, Fezailü'l-Kur'ân. 33)
14.güzel söz sadakadır(buhari)

15-en üstün cihad,nefsle yapılandır(ibni neccar)

selamün aleyküm hayırlı sabahlar

mine35

Kayıtlı Kullanıcı
Amin ayşecim düşüncelerimiz karşılıklı kardeşim..

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ben anlamadım ilk 8 hadisi mi tekrar ediyoruz
yoksa sırayla devamını mı getiriyoruz

mir_erhan

Moderator

ve aleyküm selam hoş geldin deniz kardeşm..
herhangi bir düzen belirlemedi sıla ablam..
sadece sabah selamını verirken herkes istediği bir kısmı getirdi.
sıla ablam söyler herhalde nasıl olacağını...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam erhan, ayşe rana, mine, deniz yıldızı, leyfunnur, hüzünlü, gulen kardeşlerim

her gün bikaç hadis koyucam tekrar için aynı hadisleri tekrar edelim gün içinde. onun dışında sabah uyanınca dua zaten yazıyorduk. onu yazdık yine. ordan karışık gelmiş olabilir. diğer forumdan beri yapıyoruz sabah uyanınca gece uyumadan önce ve bismillahillezi la yedurru ile başlayan dualarımızı birlikte okuyoruz hatırlatma oluyor iyi de oluyor.

toplam kırk hadisi bir hafta civarı tekrar edelim. her gün beş altı civarı iyice pekişsin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
yok sırayla değilde her gün 5-6 tanesini benim yazdımın aynısını tekrar edelim. çünkü ilk tekrarımız. bazı dua ve hadislerimiz tam olmadı. iyice bir tekrar edelim sonra başka şekilde yaparız inşallah canım.

mir_erhan

Moderator
Selamün aleyküm arkadaşlar hayırlı sabahlar hayırlı günler
tekrarlara başlayalım arayı açmadan

1-Rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr.
(Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi
hayırlısıyla tamamına erdir)

2-Ibni Abbastan rivayetle peygamberimiz (sav) iki secde arasında : "Allhümmeğfir li verhamni vecbürni, vehdini verzukni.
(ALLAHım bana mağfiret et, merhamet et, beni zengin kıl, bana hidayet ver, bana rızık ver, derdi.)

3-ALLAHümme bismike emutu ve ahya.
(ALLAHım senin ismini anarak uyur senin ismini anarak uyanırım. (Tirmizi ve Buhari)

4-Uyanınca okunacak dua : " Elhamdü lillahillezi ahyâna ba'de mâ emâtenâ ve ileyhinnûşur "
(Bizi öldükten sonra dirilten ALLAH'a hamdolsun. Yeniden diriltip huzurunda toplayacak olan da O'dur) (Müslim, Zikir 59; Ebû Dâvûd, Edeb 98; İbni Mâce, Duâ 17)

5-Tuvalete girmeden önce okunacak dua : euzu billehi minel hubsi vel habais.
("Ey ALLAHım! Erkek ve dişi şeytanlardan sana sığınırım)

selamün aleyküm..sıla ablam bugünki tekrarlarımız bunlar sanırım...
bu duaları tekrarlayacağız akşama kadar...
selam ve dua ile

mir_erhan

Moderator
hadis tekrarımız

selamün alyküm bunlarda hadis tekrarımız
selametle....

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
1-ümmetimin din işlerinde faydalı 40 hadis ezberleyen alimlerle haşr olur
2-ümmetimin fesada gittiği zamanda kim sünnetime sarılırsa ona 100 şehit sevabı vardır.
3-hiç kimse,nasibinden fazla rızka kavuşamaz.rızkına kavuşup yemedikçede ölmez.istemesede rızkı kendisine verilir.
4-her kul hata eder.hata edenlerin en hayırlısı tevbe edendir.
5-cennetin bedeli LA İLAHE İLLALLAH

ESSELAMU ALEYKÜM.BEN GELDİM:)
burdan başladım inşallah-u teala

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canım hoşgeldin. :) kolay gelsin

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
1-ümmetimin din işlerinde 40 hadis ezberleyen alimlerle haşr olur.
2-ümmetimin fesada gittiği zaman kim sünnetime sarılırsa ona 100 şehit sevabı verilir
3-hiç kimse nasibinden fazla rızka kavuşamaz.rızkına kavuşamadan ve yemeden ölmez.istemesede rızkı kendisine verilir
5-cennetin bedeli:LA İLAHE İLLALLAH

mir_erhan

Moderator
1-ümmetimin din işlerinde faydalı 40 hadis ezberleyen alimlerle haşr olur
2-ümmetimin fesada gittiği zamanda kim sünnetime sarılırsa ona 100 şehit sevabı vardır.
3-hiç kimse,nasibinden fazla rızka kavuşamaz.rızkına kavuşup yemedikçede ölmez.istemesede rızkı kendisine verilir.
5-cennetin bedeli LA İLAHE İLLALLAH

ESSELAMU ALEYKÜM.BEN GELDİM:)
burdan başladım inşallah-u teala

ve aleyküm selam..
afranur ablam nerlerdesin..sınıfta sıran hep boş kaldı her yoklamada
izinli diyorduk...:)

hoş geldin ablam inşallah sıkıntı falan yoktur...
inşallah bizmle olursun artık
Rabbimiz senin yardımcın olsun inşallah...
selam ve dua ,ile

mir_erhan

Moderator
1-Rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr. (Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi
hayırlısıyla tamamına erdir
)

2-Ibni Abbastan rivayetle peygamberimiz (sav) iki secde arasında : "Allhümmeğfir li verhamni vecbürni, vehdini verzukni. (ALLAHım bana mağfiret et, merhamet et, beni zengin kıl, bana hidayet ver, bana rızık ver, derdi.)

(ALLAHım senin ismini anarak uyur senin ismini anarak uyanırım. (Tirmizi ve Buhari)

4-Uyanınca okunacak dua : " Elhamdü lillahillezi ahyâna ba'de mâ emâtenâ ve ileyhinnûşur "
(Bizi öldükten sonra dirilten ALLAH'a hamdolsun. Yeniden diriltip huzurunda toplayacak olan da O'dur) (Müslim, Zikir 59; Ebû Dâvûd, Edeb 98; İbni Mâce, Duâ 17)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam afranur ablacım hoşgeldin:)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
1-Rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr. (Rabbim kolaylaştır Rabbim zorlaştırma Rabbim bu işimi
hayırlısıyla tamamına erdir)

2-Ibni Abbastan rivayetle peygamberimiz (sav) iki secde arasında : "Allhümmeğfir li verhamni vecbürni, vehdini verzukni. (ALLAHım bana mağfiret et, merhamet et, beni zengin kıl, bana hidayet ver, bana rızık ver, derdi.)

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

ve aleyküm selam..
afranur ablam nerlerdesin..sınıfta sıran hep boş kaldı her yoklamada
izinli diyorduk...:)

hoş geldin ablam inşallah sıkıntı falan yoktur...
inşallah bizmle olursun artık
Rabbimiz senin yardımcın olsun inşallah...
selam ve dua ,ile

hoş buldum erhancım:Dsıram boşdu dimii:D.geldim inşallah.derslere adapte olmaya çalışıyorum çok soğukluk girmişti araya.dükkanımız kapandı artık.şuan boş gezenin boş kalfasıyım:)hayırlısı olsun bakalım gün doğmadan neler doğacak.bugünümüze şükürler olsun.sıkıntı veren rabbim ferahlığıda vericektir inşallah.sağlık olsun.sen nasılsın canım.kuzenlerin nasıl oldular.inşallah iyileşmişlerdir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt