Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hadis ve dua ezber derslerimiz (4 Kullanıcı)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
ben de merak ettim.inşALLAH anne babasıyla ilgili kötü bir durum yoktur.Rabbim tüm sıkıntılarını gidersin,Şafii ismiyle tüm hastalıklarına şifa versin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
amin canım inşallah. afranurumuz da hiç gelmiyor ayın biri itibariyle bitmiş olacak demişti ama.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
evet onu da çok özledim.sılacığım diğer formdayım.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
HADİS EZBERİMİZ

28.Bir mümin (başına gelen) bir musibet ( bela) sebebiyle din kardeşini taziye (ve teselli) ederse, ALLAHü Teala kıyamet gününde ona keramet elbisesini giydirir. (ibni mace)

29. çoğu sarhoş eden şeyin azı da haramdır(tirmizi)

DUA EZBERİMİZ

ağrıyan yere dua

euzu biizzetillehi ve gudretihi min şerri me ecidü ve ühaziru

manası: korku ve acı veren şeylerin şerrinden ALLAHın yüceliğine ve kudretine sığınırım.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bir mümin başına gelen bir musibet bela sebebiyle din kardeşlerini taziye ve teselli ederse, Allahü Teala kıyamet gününde ona keramet elbisesini giydirir.

çoğu haram olan şeyin azı da haramdır

euzu bi izzetillehi ve gudretihi min şerri me ecidü ve ühaziru

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Yoklama yaparsanız ben varım burdayım. Her gün düzenli derslerime bakıyorum. Sessiz öğrencilerdenim. Pek sesim çıkmıyor. Bir kısmı diğer sınıftan aldığım dersler olduğu için yabancı gelmiyor.:a12:
Güzel paylaşımların için Allah razı olsun.

Sıla kardeşim ağrın biraz hafifledi mi? Allahım Şafi ismi hürmetine en kısa sürede eski sağlığına kavuştursun inşallah. Selam ve dua ile..

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
28-Bir mümin (başına gelen) bir musibet ( bela) sebebiyle din kardeşini taziye (ve teselli) ederse, ALLAHü Teala kıyamet gününde ona keramet elbisesini giydirir. (Ibni Mace)
29-Coğu sarhoş eden şeyin, azı da haramdır. (Tirmizi)

14-Ağrıyan yere dua :
Euzu biizzetillehi ve gudretihi min şerri me ecidü ve ühaziru.
(Korku ve acı veren şeylerin şerrinden ALLAHın yüceliğine ve kudretine sığınırım)

mir_erhan

Moderator
28-Bir mümin başına gelen bir musibet bela sebebiyle din kardeşini taziye ve teselli ederse, ALLAHü Teala kıyamet gününde ona keramet elbisesini giydirir. ..(Ibni Mace)

29-Coğu sarhoş eden şeyin, azı da haramdır. ..(Tirmizi
)

selamün aleyküm..yoklamada bende burdayım ama biraz fazla yoğunum işyerinde giremiyorum..
dualarda beni de unutmayın Allah celle celalüh rızası için..
selam ve dua ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Yoklama yaparsanız ben varım burdayım. Her gün düzenli derslerime bakıyorum. Sessiz öğrencilerdenim. Pek sesim çıkmıyor. Bir kısmı diğer sınıftan aldığım dersler olduğu için yabancı gelmiyor.:a12:
Güzel paylaşımların için Allah razı olsun.

Sıla kardeşim ağrın biraz hafifledi mi? Allahım Şafi ismi hürmetine en kısa sürede eski sağlığına kavuştursun inşallah. Selam ve dua ile..
:a15: tamam notumu aldım. amin cümlemizden de inşallah. Allahıma hamd olsun epey bi hafifledi. nasıl bir ağrıydı o Allahım sizlere yaşatmasın. selametle kal.

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
ben geldim :)
netimiz dun aksamdan buzamana kadar yoktu :(eşim ve komusmuz yaptılar Allah razı olsun
giremedim cok skur babamın midesindeki kanser yapan bakteri ölmüs annemimde yine incelenen bir yerdeki kisttemiz cıkmıs anneme endoskopi yapılacak midesineki şikayetlerden dolayı oda ramazanda gun alabilmişler
bunada şukur Rabbime
gecmişi okumya calıstım :) hepiniz iyisiniz anladıgım kadarıyla.... hayırlı aksamlar

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
28-Bir mümin başına gelen bir musibet bela sebebiyle din kardeşini taziye ve teselli ederse, ALLAHü Teala kıyamet gününde ona keramet elbisesini giydirir. ..(Ibni Mace)

29-Coğu sarhoş eden şeyin, azı da haramdır. ..(Tirmizi)

selamün aleyküm..yoklamada bende burdayım ama biraz fazla yoğunum işyerinde giremiyorum..
dualarda beni de unutmayın Allah celle celalüh rızası için..
selam ve dua ile

aleyküm selam Allah kolaylıklar versin kardeşim. unutmayız dün gece uyumadan önce tek tek hasta olanlarınıza şifa duamızı okudum.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ben geldim :)
netimiz dun aksamdan buzamana kadar yoktu :(eşim ve komusmuz yaptılar Allah razı olsun
giremedim cok skur babamın midesindeki kanser yapan bakteri ölmüs annemimde yine incelenen bir yerdeki kisttemiz cıkmıs anneme endoskopi yapılacak midesineki şikayetlerden dolayı oda ramazanda gun alabilmişler
bunada şukur Rabbime
gecmişi okumya calıstım :) hepiniz iyisiniz anladıgım kadarıyla.... hayırlı aksamlar
hoşgeldin canım sevindim kötü bişey olmadığına
:):a26:

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldin burcu,merak etmiştik.iyi haberlerine sevindik

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
canlrım hosbulduk net insanın eli kolu oluyormus olmayınca cok iyi anladım :( diğer sitedeydim bende :)
sılacım ağrıların varmıs daha gecmedimi :(Rabbim acil şifala rversin
ayseranacım gecmiş olsun ncanım diğerinkinde okudum sende hastaymıssın toşunumuzda :(
Rabbim sana ve toşunumuza acil şifalar versin canım

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
15.GÜN

HADİS EZBERİMİZ

30.Müslüman bir kimse, sevabını ALLAH’tan ümid ederek ailesine harcarsa, bu onun için sadaka olur.’ (sahih-i Müslim)

31.sizden birinizin kulağı çınladığı zaman beni zikretsin,bana salevat okusun ve 'zekerani bi-hayrin ' desin. manası: beni ananı ALLAH da hayırla ansın.
(hadis-i şerif Feyzül Kadir)

DUA EZBERİMİZ
15.zekerani bi hayrin: beni ananı Allah ta hayırla ansın

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canlrım hosbulduk net insanın eli kolu oluyormus olmayınca cok iyi anladım :( diğer sitedeydim bende :)
sılacım ağrıların varmıs daha gecmedimi :(Rabbim acil şifala rversin
ayseranacım gecmiş olsun ncanım diğerinkinde okudum sende hastaymıssın toşunumuzda :(
Rabbim sana ve toşunumuza acil şifalar versin canım
hele ben nasıl alıştım geçti tatlım hamd olsun bugün daha iyiyim. şimdi de üzüntü girdi. haberleri seyrettim çünkü. işte hayat böyle geçiyor.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allahümme bismike emutu ve ahya

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

HADİS EZBERİMİZ

30.Müslüman bir kimse, sevabını ALLAH’tan ümid ederek ailesine harcarsa, bu onun için sadaka olur.’ (sahih-i Müslim)

31.sizden birinizin kulağı çınladığı zaman beni zikretsin,bana salevat okusun ve 'zekerani bi-hayrin ' desin. manası: beni ananı ALLAH da hayırla ansın.
(hadis-i şerif Feyzül Kadir)

DUA EZBERİMİZ

15.zekerani bi hayrin: beni ananı Allah ta hayırla ansın

selamün aleyküm yarın hıdırellez herkesin bir planı vardır
ama Rabbim ne gösterir bilemeyiz
belki yarın giremeyebilirim
şimdiden yoklamada varım demeye geldim
inşallah yarın girmeye çalışıcam
selametle..........

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam canm hıdrellezde neler yapıyorsunuz biz aynı normal gün geçiriyoruz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt