Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hadis ve dua ezber derslerimiz (4 Kullanıcı)

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim hepinize zihin açıklığı versin, çok güzel bir iş yapıyorsunuz. Bende çok istedim dua ve hadis ezberlemeyi ama sadece okumakla geçiyorum. Çok rahatsızım boynumda fıtık çıktı düzleşme olmuş Allah nasip ederse bugün fizik tedaviye başlayacam. İnşallah ilerleyen zamanlarda ezberlemeye çalışacağım

allah şifa versin inşallah..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı sabahlar arkadaşlar..rabbim güzeel bi hafta nasip eder inşallah hepimize..sıla ablacım bu arada nasılsın çok geçmiş olsun allah ım şafi ismi hürmetine şifa versin inşallah..

sıla ablacım yazdım ama gözünüzden kaçtı sanırım geçmiş olsun üzüldüm allah şifa versin..
evet tatlım ya mine iki tane olunca ki çok hoş bi isim beynim cevaplamış gibi algılamış olabilir. kusura bakma canım. amin canım bu arada sen de iki kere dua etmiş oldun inşallah dualarınızla daha iyi olucam.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim hepinize zihin açıklığı versin, çok güzel bir iş yapıyorsunuz. Bende çok istedim dua ve hadis ezberlemeyi ama sadece okumakla geçiyorum. Çok rahatsızım boynumda fıtık çıktı düzleşme olmuş Allah nasip ederse bugün fizik tedaviye başlayacam. İnşallah ilerleyen zamanlarda ezberlemeye çalışacağım
amin canan kardeşim okumanda güzel. canım kağıtlara yaz duayı wc kapının dış tarafına as. yemek duasını yemek yediğin yerin yakınına as. uyumandan önce ve uyanınca duayı yatağın yanına as. zamanla ezberlersin. önemli olan okumak dimi böylece okumuş olacaksın zaten. geçmiş olsun canım. boyun ağrısı zormuş iki hafta önce yaşadım. Allah şifasını versin. inşallah. hayırlı günler.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canım bu cuma da kızımın pikniği var.emirgan korusunda.ben de pek istemiyorum ama çocuğu kırmayayım diyorum.oğlumu da almak istiyorum.inşALLAH HAVA İYİ OLUR.
FATURA NASIL DÜŞMÜŞ?

CANIM DÜZELMEDİN Mİ?
gitsen iyi olur ama çalışıyorsun tabi sen bilirsin. gidecek halim yoktu zaten Allahıma hamd olsun iptal oldu. inşallah oğlunda uslu durur. iyileşir. inşallah nasip canım. bilmiyorum ki şofpeni iptal ettik güneş enerjisi takıldı onun faydası oldu. tavsiye ederim. elektrik fat yerine onun takstilerini öderiz. yine de geçen ay anormaldi. canım buzdolaplarını suçluyorlardı iki tane kullanıyorum. iki buzdolabı iki bilg. onlar suçlanıyordu ama değilmiş. ben demiştim zaten içinde ısıtıcı olan şeyler çok çeker diye. şofpen ütü fırın vb. ütü zaten yapmak zorundayım. haftada bir gün. eşarplarımı filan pek ütülemem asıyorum kapının arkasına bi mantom var ona iğneliyorum. aynı yerlerden bağlıyorum genelde zaten çenemden bağlayıp ucunu açık bırakıyorum. böylece kırışmıyorda. fırında biliyorsun yufkayı tavada yaptım genelde gözleme tarzı. pek kullanmadım fırını. böyle işte canım.

yok uzanayım diyorum. sıcak iyi gelebilir belki.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
HADİS EZBERİMİZ

26.Ameller pazartesi ve perşembe günleri ALLAHü Tealaya arzolunur. Ben amellerimin oruçlu olduğum halde arz edilmesini severim (tirmizi)

27.En faziletli sadaka bir müslümanın ilim öğrenmesi, sonra da onu Müslüman kardeşine öğretmesidir. (ibni mace)

DUA EZBERİMİZ

ezan duası

"Allahumme Rabbe hazihi'd - da'veti't - tâmmeh. Vessalâtil kâimeh. Âti Muhammedenil vesîlete vel fadîlete ve'dderaceter rafîah. Vebashu makamen Mahmûdenillezî vaadteh. inneke lâ tuhliful mîâd

Bu duânın meâli şöyledir: "Allâh'ım! Ey bu tam dâvetin, yâni mübârek ezânın ve kılınmak üzere bulunan namazın mukaddes Rabbi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'e vesîleyi ve fazîleti ihsan et ve O'nu, kendisine va'd buyurmuş olduğun Makâm-ı Muhmûd'a eriştir. Şüphe yok ki, sen va'dinden dönmezsin."

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
13.GÜN

HADİS EZBERİMİZ

26.Ameller pazartesi ve perşembe günleri ALLAHü Tealaya arzolunur. Ben amellerimin oruçlu olduğum halde arz edilmesini severim (tirmizi)

27.En faziletli sadaka bir müslümanın ilim öğrenmesi, sonra da onu Müslüman kardeşine öğretmesidir. (ibni mace)

DUA EZBERİMİZ

ezan duası

"Allahumme Rabbe hazihi'd - da'veti't - tâmmeh. Vessalâtil kâimeh. Âti Muhammedenil vesîlete vel fadîlete ve'dderaceter rafîah. Vebashu makamen Mahmûdenillezî vaadteh. inneke lâ tuhliful mîâd

Bu duânın meâli şöyledir: "Allâh'ım! Ey bu tam dâvetin, yâni mübârek ezânın ve kılınmak üzere bulunan namazın mukaddes Rabbi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'e vesîleyi ve fazîleti ihsan et ve O'nu, kendisine va'd buyurmuş olduğun Makâm-ı Muhmûd'a eriştir. Şüphe yok ki, sen va'dinden dönmezsin

13.ON PARMAK Q KLAVYE DERSİ
[FONT=Arial, sans-serif]ccc ccc ccc sol el orta parmak d harfinde bu parmakla yazıyoruz hemen alt sırada
ppp ppp ppp sağ el küçük parmak ş harfindeydi hemen üst sırada p harfi
ğğğ ğğğ ğğğ sağ el küçük parmak ş harfinde ğ ye de bu parmak basacak biraz sağ açı üst sıra.şpğü evet bu dört harf serçe parmakta.p hemen üstte ğ üst biraz sağ açı ü üst sıra biraz fazla açı yapıyoruz.
[/FONT]

[FONT=Arial, sans-serif]
harfler beş er dakika olsun.
masa emek mal makas mil imla kalem mil mal mali maslak sam kalem lam lamel lama ram rem aras ara kara kir şirk lara sara sir sille hara gar ter tam tel tik tak taş tam tan tas ters et hat halat naat nam nil naaş nam nem nal nail şimal kemal ihmal saat sat at et eter ekin tekin namık kemal neslihan nargihan in inilti işlem ikrar karar saran soran satın latin zam zum zaten ezine kaz üzüm azim kazım koza üst ülke ünye ülkü hürrem güya rüya vasat ev av osman güverte olan ok sos lodos vasıta vesile vahim vana şalvar tavan ozan öykü ölüm uygur uslu susmak pusu söylemek göz söz özüm önsöz ömür öd cami cem ece celse kucak asacak ocak sıcak cam can iclal cemal sıska sıcacık sıla ılıman kıtmir mısra fıs fıs ırmak pes pas balık bey bay abalı piling papatya besili büşra beyza yapa tıpa cennet cehennem coşku canım cesaret pazı poz papatya pembe ağıl yağ yağlı yoğurt sağnak

son iki derse ağırlık verelim.kolay gelsin
arkadaşlar.
[/FONT]

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
ameller pzt ve perşembe günleri Allahü Tealaya arz olunur. ben amellerimin oruçlu olduğum halde arz edilmesini severim.

en faziletli sadaka bir müslümanın ilim öğrenmesi sonra da onu müslüman kardeşine öğretmesidir.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
birazda yazarak çalışalım arkadaşlar daha faydalı oluyor

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Sıla kardeşim rahatsız olduğunu yeni öğrendim çok üzüldüm ya. Allahım Şafi ismi hürmetine şifa versin inşallah.

ezhibil be’se Rabbennesi eşfi ve enteşşafi le şifae ille şifaüke şifaen le yüğadiru segame.

"Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.

Biliyorsun sen bizler için çok değerlisin. Lütfen kendine çok iyi bak. Bol bol dinlen. Rabbim tüm hastalıklarını gidersin, dert, sıkıntı göstermesin inşallah. Sağlık ve afiyet dolu günler dilerim.

Hüzünlü

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Erhan kerdeşim. Uzun zamandır sizi de soramadım.
Nasılsınız? Siz de kendinize iyi bakın. Rabbim dert, sıkıntı, keder göstermesin. Sağlık ve afiyet versin inşallah. Hayırlı günler.

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
hamd olsun piknik iptal oldu esiyor baya. güneş bir var bir yok. gidesimde yoktu zaten söz verdiğim için gidecektim. geçen ayki elektrik faturası krizinden sonra ki sıkıntı boynuma ve başıma feci ağrı olarak geri dönmüştü. az önce geldi faturamız geçen ayın yaklaşık onda biri kadar. traji-komik gerçektende. dinlenicem canm sağolasın.

canım bu sabah senin buludugun yerde yağıs bekleniyordu hava kapalı olacaktı :) sabah havadurumunu dinlerken senin bulundugun yerinde dinledim :) canım ya hta olmustu sizin elektiri faturası yada elektirikli sohbeniniz cok yakıyordu bu ay az gelmesine sevindim cunku biliyorum faturalardaki artıs cok zor oluyor maddi acıdan

mir_erhan

Moderator
ameller pazartesi perşembe günleri Allah ü Tealaya arz olunur. ben amellerimin oruçlu oldum halde arz edilmesini severim..

en faziletli sadaka bir müslümanın ilim öğrenmesi sonra da onu mislaüman kardeşine öğretmesidir....

Rabbim yaptıklarının emeklerinin karşılığını versin inşallah en faziletli sadaka yı yerine getirenlerden birisin sıla ablam..
selam ve dua iel

mir_erhan

Moderator
Selamün Aleyküm Erhan kerdeşim. Uzun zamandır sizi de soramadım.
Nasılsınız? Siz de kendinize iyi bakın. Rabbim dert, sıkıntı, keder göstermesin. Sağlık ve afiyet versin inşallah. Hayırlı günler.

Allah celle celalüh sizden razı olsun kardeşim...
herşeyin idare yoluna gidiyoruz herşeyde bir hamd bir şükür etmesini öğrenip
gelene sabır diliyoruz..
çok şükür kardeşim kendimi iyi hissediyorum en azından öyle olmaya çaba sarfediyorum..
Rabbim sizlere keder sıkıntı vermesin şifa ve afiyetle..
sizlerde iyiyseniz daha çok iyi oluruz..
selam ve dua ile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
HADİS EZBERİMİZ

26.Ameller pazartesi ve perşembe günleri Allahü Tealaya arzolunur. Ben amellerimin oruçlu olduğum halde arz edilmesini severim (tirmizi)

DUA EZBERİMİZ

ezan duası

Bu duânın meâli şöyledir: "Allâh'ım! Ey bu tam dâvetin, yâni mübârek ezânın ve kılınmak üzere bulunan namazın mukaddes Rabbi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'e vesîleyi ve fazîleti ihsan et ve O'nu, kendisine va'd buyurmuş olduğun Makâm-ı Muhmûd'a eriştir. Şüphe yok ki, sen va'dinden dönmezsin."

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Sıla kardeşim rahatsız olduğunu yeni öğrendim çok üzüldüm ya. Allahım Şafi ismi hürmetine şifa versin inşallah.

ezhibil be’se Rabbennesi eşfi ve enteşşafi le şifae ille şifaüke şifaen le yüğadiru segame.

"Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.

Biliyorsun sen bizler için çok değerlisin. Lütfen kendine çok iyi bak. Bol bol dinlen. Rabbim tüm hastalıklarını gidersin, dert, sıkıntı göstermesin inşallah. Sağlık ve afiyet dolu günler dilerim.
amin canım çok sağol Allah size vermesin böyle ağrı. ağzına sağlık.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canım bu sabah senin buludugun yerde yağıs bekleniyordu hava kapalı olacaktı :) sabah havadurumunu dinlerken senin bulundugun yerinde dinledim :) canım ya hta olmustu sizin elektiri faturası yada elektirikli sohbeniniz cok yakıyordu bu ay az gelmesine sevindim cunku biliyorum faturalardaki artıs cok zor oluyor maddi acıdan
yağış yok canım şimdi de güneş var sabah kapalıydı aman iyi oldu. ben de sizlerden güç alıyorum böyle dayanabiliyorum. sorma canım ya bu eve geldiğimizden beri şofben çalışıyor kışın en soğuk aylarda ocak şubat mart hep aynı düzeyde geldi. klima şofben çalıştığı halde. geçen ay iki katı gelince şaşırmıştım. aynı kullandık neden fazla geldi diye. ondan üzüldüm canım. ama sonra da boynum ağrıyınca üzüldüğüme pişman oldum. ne içn olursa olsun çok üzülmemek lazım. yine hep dedim bu da keffaret olacak. bu da musibet bi hayır vardır ama engel olamıyorsun. yaklaşık asgari ücretti. insanlar o parayla ev geçindiriyorlar insan söylemeye de utanıyor. bu ay kırkbir tl cik gelmiş hamd olsun. artık faturada 25 günlük gelmiş tabi göze çok görününce bu formülü buldular galiba. :a16:

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm "SILA1" kardeşim paylaşımların için çok teşekkür ederim ALLAH C.C. 'u razı olsun inşALLAH.ben çooook geç kalmışım derslere:( çalışırsam yetişirim inşALLAH. geçmiş olsun ..rahatsızmışsın.ALLAH ACİL ŞİFALAR VERİR İNŞALLAH.gerçekten çok üzüldüm.senin için dua edicem..umarım en kısa zamanda iyileşip sağlığına kavuşursun..insanın acısı nerde ise canı oradaymış..umarım bir an önce toparlanırsın...ALLAH acil şifalar versin...iyi günler ...Selametle.ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun...hoşçakalın:)

mir_erhan

Moderator
26- Ameller pazartesi ve perşembe günleri Allah ü Teala ya arz olunur.ben amellerimin oruç olduğum halde arz edilmesini severim (tirmizi)

27- en faziletli sadaka bir müslümanın ilim öğrenmesi sonra da onu müslüman kardeşine öğretmesidr ( ibni mace)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
DUA EZBERİMİZ

ezan duası

"Allahumme Rabbe hazihi'd - da'veti't - tâmmeh. Vessalâtil kâimeh. Âti Muhammedenil vesîlete vel fadîlete ve'dderaceter rafîah. Vebashu makamen Mahmûdenillezî vaadteh. inneke lâ tuhliful mîâd"

bu duânın meâli şöyledir: "Allâh'ım! Ey bu tam dâvetin, yâni mübârek ezânın ve kılınmak üzere bulunan namazın mukaddes Rabbi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'e vesîleyi ve fazîleti ihsan et ve O'nu, kendisine va'd buyurmuş olduğun Makâm-ı Muhmûd'a eriştir. Şüphe yok ki, sen va'dinden dönmezsin."

serranur27

Kayıtlı Kullanıcı
DUA EZBERİMİZ[/FONT][/SIZE][/B][/CENTER]

ezan duası

"Allahumme Rabbe hazihi'd - da'veti't - tâmmeh. Vessalâtil kâimeh. Âti Muhammedenil vesîlete vel fadîlete ve'dderaceter rafîah. Vebashu makamen Mahmûdenillezî vaadteh. inneke lâ tuhliful mîâd"

bu duânın meâli şöyledir: "Allâh'ım! Ey bu tam dâvetin, yâni mübârek ezânın ve kılınmak üzere bulunan namazın mukaddes Rabbi. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'e vesîleyi ve fazîleti ihsan et ve O'nu, kendisine va'd buyurmuş olduğun Makâm-ı Muhmûd'a eriştir. Şüphe yok ki, sen va'dinden dönmezsin."[/QUOTE]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt