Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hadis pınarı (1 Kullanıcı)

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
7681hadis.jpg

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Kıyamet Günü tüm (gasbedilen) haklar, sahiplerine geri ödenecektir. Hatta boynuzlu koyundan boynuzsuz hayvana boynuz vurmasının hakkı bile alınacaktır.

hadis-i şerif ( Müslim )

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Uğursuzluk çıkarmak şirktir, uğursuzluk çıkarmak şirktir, uğursuzluk çıkarmak şirktir. (İktiyarsız kalbine uğursuzluk vehmi gelip içinde bazı şeylere karşı neferet duyan) hariç bizden kimsede bu yoktur. Lakin Allah onu tevekkülle giderir."

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Ne sirayet, ne safer ne de hame vardır!" Bunu işiten bir bedevi atılıp: "Ey Allah`ın Resulü! Öyle de, kumda geyik gibi olan develer, uyuzlu bir deve aralarına girince hepsine uyuz bulaşması nasıl oluyor?" diye sordu. Aleyhissalatu vesselam şu cevabı verdi: "Peki, birinciye kim sirayet ettirdi?"

imren

Kayıtlı Kullanıcı
Resurullah söylüyorki dişari çikarken kadinin parfüm sürmesi zina hükmündendir.

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (sav) buyurmuştur ki: "Bana ümmetimin, hayır ve şer, bütün amelleri arzedildi. İyi amelleri arasında, rahatsızlık veren bir şeyin yoldan atılması da vardı. Kötü amelleri arasında yere gömülmeden mescide bırakılmış tükrük de vardı."

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Peygamber (sav) buyurdu ki: "Dul ve kimsesizler için çalışan, Allah yolunda cihad eden veya gündüzleri oruç tutup geceleri de ibadet eden kimse gibidir"

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (sav) buyurdu ki: "Kırk iyilik vardır. En üstünü sağmal keçi bağışlamaktır. Bu iyiliklerden birini, sevab ümid ederek ve vadedilen mükafatı tasdik ederek yapan kimseyi Allah mutlaka, bu ameli sebebiyle, cennete koyar." Ravilerden biri (Hassan) diyor ki: "Keçi bağışı dışındaki amelleri saydık: Verilen selamı almak, hapşırana yerhamukallah demek, yoldan rahatsızlık veren şeyi temizlemek vs. gibi, fakat on beşe bile ulaşamadık"

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Peygamber (sav) üzüntü sırasında şu duayı okurdu: "Halim ve azim olan Allah'tan başka ilah yoktur. Büyük Arş'ın Rabbi olan Allah'tan başka ilah yoktur. Kıymetli Arş'ın Rabbi, arzın Rabbi, Semavat'ın Rabbi olan Allah'tan başka ilah yoktur."

Kaynak: Buhari, Da'avat 27, Tevhid 22, 23; Müslim, Zikr 83, (2730); Tirmizi, Da'avat 40, (3431); İbnu Mace,

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (sav) bana: "Sana sıkıntı zamanında okuyacağın bir duayı öğreteyim mi?" diye sordu ve şu duayı söyledi: "Allahu, Allahu Rabbi la üşriku bihi şey'en. (Rabbim Allah'tır, Allah! Ben ona hiçbir şeyi ortak koşmam!)"

Kaynak: Ebu Davud, Salat 361, (1525); İbnu Mace, Dua 17, (3882)

sarılale

Kayıtlı Kullanıcı
Bana itaat eden Allah'a itaat etmis olur. Bana isyan eden Allah'a isyan etmisolur

sarılale

Kayıtlı Kullanıcı
Sizden birinizin, arzusu benim getirdigim (Kur'an'a Seriat)e uymadikca kamil imanla iman etmis olamaz.

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Nafaka için harcananın hepsi Allah yolunda harcanmış gibidir, bina için harcanan müstesna, bunda hayır yoktur."

yükselal_61

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili peygamberimiz(s.a.v)buyurdularki:birbirinizi sevmedikçe iman etmiş sayılmazsınız.iman etmedikçe de cenete giremezsiniz. kardeşlerim allah rızası için birbirimizi sevelim inşaallah kin ve adavet şeytandandır.o ise bizim enbüyük düşmanımızdır.allah yar ve yardımcımız olsun.essalamün aleyküm

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt