Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hacet duaları (1 Kullanıcı)

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Ayetel Kürsi okunan eve şeytan giremez. Büyücü sokulamaz. Ayetel Kürsi okumaya devam kişi; hem dünyada hemde ahirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya başlar. Huzura erer. Mevki ve makamı artar.

Ayetel Kürsi durak yerlerinin sayısınca 17, kelimeleri sayısınca 50, harfleri sayısınca 170, resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyan kişinin her arzusu yerine gelir. Cesareti artar. Halk arasında sevgi, saygısı ve itibarı çoğalır. istediği makama ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez. Peygamber Efendimiz in S.A.V. isimleri sayısınca 201 defa okursa dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.

Ayetel Kürsi; yemek, buğday, pirinç, arpa gibi şeylere 313 defa okunarak, her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar, o şeyde bereketlilik olur.

Ayetel Kürsiyi hergün okumayı adet haline getiren kişinin Allah geçmiş günahlarını bağışlar. Okuyan hem Tevhid, hemde Tilaveti yerine getirmiş olur. Buda üstün bir zikir olur.

Ayetel Kürside 34 ilahi isim vardır. 17 acık olarak, 17 de kapalı olarak. Aynı zamanda 17 mim harfi, 17 de vav harfi vardır. Allah'ın en büyük ismi Ayetel Kürside mevcuttur. Bu yüzden Ayetel Kürsi ile dua edilirse kabul görür.

Ayetel Kürsiyi bir hacet ve arzunun olması için okumak, o işin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde fayda görür.
Bu ayeti okumaya ancak peygamberler, sıddıklar ve şehidler devam eder. Kişi okumaya devam ederse, ahlakı sehid ve sıddıkların ahlakına ulaşır.

Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişiye; Allah hayırlı ve faydalı kapılar açar. ilim öğretir. Gizli bilgileri ve tedavi etme yollarını öğretir. Hem Zahiri, hemde Batıni ilim nasip eder.

Ayetel Kürsi okunur ve sevabı kabir ehline bağışlanırsa, o kabir nurla dolar, kabir genişler ve ölünün derecesi, mevkisi ve makamı yükselir. Okuyanada büyük sevap verilir.

Ayetel Kürsiyi çok okuyanın anlayışı artar. Düşman şerrinden kurtulur. Allah'ı büyük isimleriyle anmak, zikretmek isteyenler Ayetel Kürsiyi okumalıdırlar. Ayetel Kürsi ilahi rahmet ve nusret kapılarını açar.
Sıkıntılı anlarda Ayetel Kürsi okunursa sıkıntı geçer. Tehlike durumunda okunursa o tehlikeden kurtulunur.

Ayetel Kürsiyi 170 defa okuyana Allah her işinde yardımcı olur. Zorluk çekmez. üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler. Arzularına ve isteklerine kavuşur.

Bakara Suresinin ilk 4 ayeti, Ayetel Kürsi, Ayetel Kürsiden sonraki 2 ayeti ve Bakara Suresinin son 5 ayetini okuyanın kendisine ve ailesine şeytan ve kötülük yaklaşamaz. Deli üzerine okunmaya devam edilirse şifaya kavuşur.

Şehvete düşkün, kötü ahlaklı ve kötü kişiler okur ve okumaya devam ederlerse durumları değişir. Ahlakları düzelir ve en iyi hale yönelmiş olurlar.

Ayetel Kürsiyi okuyan kendini güven içine alır. Cin, şeytan ve insan zarar veremez.

Gece yatarken okuyan kendini güven içine aldığı gibi, ailesini ve komşusunuda koruyup, güven içine alır.

Her farz namazını mütakip Ayetel Kürsi okuyan ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. Yatarken okuduğunda, 2 melek onu korumakla görevlendirilir.

Ayetel Kürsiyi her farz namazının arkasından okuyana Cennetin 8 kapısı birden açılır, dilediğinden içeri girer. Allah, okuyana; şükredenlerin kalblerini, sıddıkların amellerini, Allah'a dost doğru yönelenlerin sevabını verir. ölünce doğruca Cennete girer. Muttakilerin elde edeceği mükafat verilir.

Evinden çıkarken Ayetel Kürsi okuyan kişinin günahları bağışlanır, şeytanlar ondan uzaklaşır. Cin, şeytan ve insan şerrinden ve korkularından emin olur. Her şeyden muhafaza olunur.

Gece ve gündüz 10 defa ihlas ve Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişi; Allah'ın rızasını kazanır. Şeytandan korunur. Mahşerde peygamberlerle birlikte olur.

Ayetel Kürsi okunan evden şeytanlar 30 gün kovulmuş olur, 40 günde büyücü ve sihirbaz giremez.

Ayetel Kürsiyi 6 defa okuyup 6 yönüne üfler, 7nci defa okuyup içine çeker ve 8inci de okuyup etrafına daire çizerse, kendisini koruyan manevi bir hisar içine alır. (1inci okuyuşta önüne, 2ncide sağına, 3üncüde soluna, 4üncüde arkasına, 5incide yukarı, 6ıncıda aşağı okuyup üfler. 7incide içine çekip yutar.8incide üfleyerek etrafına daire çizer) Böylece kendini tehlikeli yerden, düşmanlarından, musibetten korumuş olur. Bu uygulama yapıldıktan sonra hiç konuşmadan Ayetel Kürsi okuyarak düşman üzerine yürünürse, düşman onu göremez ve zararda veremez.

Her namaz sonunda Ayetel Kürsi okuyanı eceli gelince Allah bizzat kendi kudret eliyle ruhunu alır ve o kişi şehidlik sevabına nail olur.

Ayetel Kürsi; okuyanı kötü ahlaktan kurtarır. Kişiyi Allah'a yöneltir.

Okuyan kişiyi dinlemek üzere melekler gelip o yerde bulunur, saf tutup dururlar. ihlas suresi okunan eve uğradıklarında secdeye kapanırlar. Haşr suresi okunan evde diz üzeri çöküp dururlar.

Gece ve gündüz 1000 defa Ayetel Kürsiyi 40 gün okuyana ruhani alem kapısı acılır. Melekler ziyaretine gelir. Tüm sırlara vakıf olmaya başlar. istek ve arzuları gerçekleşir. Resulullah S.A.V. Efendimizi rüyasında görme şerefine erer.

Ayetel Kürsi ve Amenerrasulü Suresinin okunduğu eve şeytan girmez.

Ayetel Kürsi bir kaba okunur ve o kabın örttüğünü hiçbir cin ve şeytan açamaz. içindekileri alıp götüremez.

Ayetel Kürsiyi 170 defa okumaya devam eden; hapisteyse hapisten kurtulur. Borçlu ise borcunu ödeme imkanı bulur. Rızık isterse, geniş bir nimete erişir. Bu sayıda her farz namazının ardından okumaya devam ederse isteğine, arzusuna çabuk kavuşur. Gece kıbleye yönelip okuduğunda da aynı şekilde istekleri kabul görür.

Ayetel Kürsi günde 50 defa okunursa, okuyan şeytandan korunur.
ihtiyacı ve isteği olan 170 Ayetel Kürsiyi okuduktan sonra 3000 defa Ya Kafi, Ya Ğani, Ya Fettah, Ya Rezzak isimlerini zikredip, ihtiyacını Allah'dan isterse isteği kabul olur.

170 defa Merih saatinde okursa her türlü günah ve beladan korunur. insanlar arasında itibarlı olur.

Zuhal saatinde okursa amirler yanında, patronu yanında büyük itibara ve makama erişir.

Müşteri saatinde okursa dert ve kederi dağılır. Tüm kötülüklerden korunur. Hapisten kurtulmaya sebeb olur.

Şems saatinde okunursa büyük mertebe ve derecelere yükselir. Halkın dertleriyle ilgilenecek uygun bir mevkiye gelir.

Zühre saatinde okunursa dostları, arkadaşları arasında ve aile içinde kıymeti artar. Dünya işlerinden istediği olur.

Utarit saatinde okursa kin ve düşmandan korunur. Düşmanının helakı niyeti ile okursa düşmanından kurtulur.

Kamer saatinde okursa rızkı genişler, bereketi artar.

Akıl ve anlayışın artması niyetiyle, Ayetel Kürsi 50 defa yağmur veya zemzem suyuna okunur ve içilirse bu gerçekleşir.

Ayetel Kürsi 18 defa hergün okunmaya devam edilirse Allah okuyanı tevhid ruhuyla diriltir. Kalbini buna açar, rızkını genişletir. Kıymeti yücelir. Yazıp üzerinde taşıyanı Allah musibet, afet, kaza ve belalardan korur.

Ayetel Kürsi şer ve kötülükten korunmak niyetiyle okunur ve "vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim" kısmı arka arkaya 70 defa tekrar edilerek okunursa tehlike ve kötülük ortadan kalkar. Aynı okuma şekli cin ve şeytandan korunmak içinde uygulanır.

Ayetel Kürsi ev veya iş yerinin kapısının üst kısmına yazılırsa o yere hırsız giremez, o yerin rızkı artar.

Ayetel Kürsi yazılıp bir eşya arasına yerleştirilirse o eşya çalınmaz. Zarara uğramaz.

Ayetel Kürsi bir kaba 3 defa yazılır ve içine su konulup, hastaya içirilir. içirilirken; falan hastalıktan kurtulup şifa bulmaya niyet ettim denilirse, Allah'ın izniyle hasta şifaya kavuşur.

Sabah yataktan kalkıp, abdestli bir şekilde 3 defa Ayetel Kürsiyi okuyan kişi, akşama kadar; akşam namazının ardından 3 defa okuyan, sabaha kadar şeytan, cin ve insan şerrinden korunur.

Bir dileği olan gece yarısından sonra, abdestli olarak, kıbleye yönelip, 170 Ayetel Kürsi okuyup, dileğini Allah'dan isterse, isteği olur.

Cuma günü sabah namazından önce, abdestli olarak, tenha bir yerde, kıbleye yönelip, diz üzerine oturup, 313 defa Ayetel Kürsi okuduktan sonra "Ya Rabbel Azim bu ayeti kerime hürmetine 313 ehli bedir ve 313 ashabı talut hürmetine muradımı ihsan buyur" diye dua edenin maksadı gerçekleşir.

7 adet tuz parçasının her birine 7 defa Ayetel Kürsi okuyup, aç karnına besmele ile hergün yutarsa balgamdan kurtulunur.

Uykuda, rüyasında korkan kişi yattığı zaman Euzu Besmele ile 3 Ayetel Kürsi okuyup, her birinde "vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim"i 3 defa tekrar ederek yatarsa korkulu rüyadan kurtulur.

Sara tutan kişiye 21 Ayetel Kürsi okunursa kendine gelir.

Bir kağıda 11 defa Ayetel Kürsi; safran, gül suyu, misk karışımı mürekkeple yazılır. üzerinede 101 defa Ayetel Kürsi okunur, öd yada anberle tütsülendikten sonra, bir yerin kapısının üzerine konulursa o haneye; hırsız, düşman girmez,afetlerden korunur. Ticaret haneye asılırsa o yer hem korunur, hemde bereketi, kazancı artar.

Bir kağıda 3 Ayetel Kürsi yazıp, üzerine 1289 defa Ya Allah, Ya Hayy, Ya Kayyum, Ya Ali, Ya Azim okunur, sonra muşamba veya naylona sararak üzerinde taşıyan kişinin rızkı ve kısmeti açık olur. Düşman şerrinden ve afetlerden muhafaza olur.

Büyü dolayısıyla bağlı olan kişi için; bir kase içine Ayetel Kürsi yazılır, içine su konulur. üzerine 101 Ayetel Kürsi ve 1289 defa Ya Allah, Ya Hayy, Ya Kayyum, Ya Ali, Ya Azim okunur. O suyu 3 gün sabah aç karnına içilirse bağı çözülür.

Ayetel Kürsi bir kağıda yazılıp haşerenin bulunduğu yere asılırsa, oradaki haşereler gider.

Bir kağıda Ayetel Kürsi yazılıp, üzerine 21 Ayetel Kürsi, 3 ihlas, 21 Salatü Selam okunup, bir tarlaya gömülürse, o tarlanın bereketi ve mahsülü artar. Korunur, muhafaza olur..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
İstiharenin Şartlarına beden temizliğine ve abdeste uyduğunuz taktirde bu vereceğim istiharenin başarısız olmasına imkan yoktur. Bu duaları Kurandan okumaya çalışmayınız lütfen ezberleyiniz. Lütfen bana da yazınız sonucunu.

Etkili Bir İstihare:

Yatmadan önce 6 rekat namaz kılınız.
Birinci rekatta fatihadan sonra 7 defa Eş-Şems Suresi
İkinci rekatta Fatiha'dan sonra 7 defa El-Leyl Suresi
3ncü rekatta Fatiha'dan sonra 7 defa Ed-Duha Suresi
4ncü rekatta Fatiha'dan sonra 7 defa El-İnşirah Suresi
5nci rekatta Fatiha'dan sonra 7 defa Et-Tin Suresi
6ncı rekatta Fatiha'dan sonra 7 defa El-Kadir Suresi

okuyunuz. Her 2 rekatta bir selam veriniz. Namaz bitiminde şu duayı okuyarak hiçbir şey konuşmadan yatınız.

"Allahümme rabbe muhammedin ve rabbe ibrahiyme ve musa ve isa ve ishaka ve yakube ve rabbe cibriyle ve miykaiyle ve israfiyle ve azraiyle ve münzelet tevrate velinciyle vezzeburü vel fürkanel azıymi erini fi menami haza ma ente alemü bihi minni"

Buna 1nci gecede göremediğiniz taktirde üstüste 7 geceye kadar devam ediniz. Allah'ın izniyle görmek istediğiniz şey gösterilir.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Muhyi

Manası:
İsrafil Aleyhisselam'ın tespihidir. Dirilten, hayat veren, canlandıran.

Ümit kesilmiş herşeyi canlandırabilecek bir gücü vardır. Tıbbın bile aciz kaldığı hastalıklara şifadır. ümit kesilmiş işleri ya da ilişkileri canlandırır.

Ey hayatın Nûru!

Ey can veren Allah’ım!
Ey hayatın ve ölümün Sahibi!
Ey Ruhun Sahibi!
Ey hayat veren Rabb’im!
Ey ihya eden Rabb’im!
Ey Muhyî!
Ey canıma can veren Allah!
Yaratan Sensin Allah’ım!
Hayat veren Sensin Muhyî Adınla!
Ruh veren Sensin!
Bizi ihya eden Sensin!
Sen Yarattıklarına can Verensin Allah’ım!
Sen canlara can veren Allah’sın!
Rabb’im!
İbrahim’in (Aleyhisselam) soyundan gelenleriz biz;
Ve İbrahim’in (Aleyhisselam) diliyle şahitlik ederiz Sana:
“Benim Rabb’im öldüren ve diriltendir.” (Bakara Suresi 258. Âyet Meali)
Öldüren ve dirilten Sensin Rabb’im!
Sensin hayat veren!
İnkârcılara;
Kâfirlere;
Lanetli nemrut’un soyundan gelenlere karşı;
Yardım et bize Rabb’im!
Kalplerimize hayat ver Muhyî Adınla!
Muhyî Adınla dirilt kalplerimizi bizim!

Öldüren ve dirilten yalnız Sensin Rabb’im!
Sensin hayat veren bize!
Hayır ve şer Sendendir Allah’ım!
Sen yardım etmezsen hiç kimse yardım edemez bize!
”Peygambere indirilen (Kuran-ı Kerim) i dinledikleri vakit de hakkı tanıdıklarından dolayı gözlerini yaşla dolup taştığını görürsün onların” (Maide Suresi 83. Âyet Meali)

Marifet hakikatini yaz gönlümüze Muhyî Adınla Rabb’im!
Muhyî Adınla kalbimizi ihya et!
Mübarek Kelamını duyduklarında Senin;
Gözleri yaşlarla dolanlardan eyle bizi!
Marifet ehliyle bir tut bizi!
Ruhumuzu marifetinle ihya et!
Dinini hakkıyla ihya edenlerden eyle bizi Muhyî Adınla!
Muhyî Adınla Rabb’im;
Dosdoğru yolunda Senin;
Dipdiri ayakta duranlardan eyle bizi!
Her hayrın;
Hidayetin;
Kemâlin aslı ilmini;
Yerleştir yüreğimize Muhyî Adınla!
Muhyî Adınla yüreğimizi ihya et!
Hâlimizi ihya et bizim Rabb’im Muhyî Adınla!
Sana gelen yollarda önümüze çıkan afetleri kalp gözüyle görmemizi nasip et!
Sana olan ünsiyetimizi artır bizim!
Kalbimizi Sana yaklaştır Muhyî Adınla!

Riyadan çevir kalbimi Allah’ım!
İhsanınla ihya et beni!
Beni ihya et Muhyî Adınla!

Gafletten kalbimi çevir Allah’ım!
Zikrinle beni ihya et!

Dünyaya rağbetten çevir kalbimi Allah’ım!
Ahirete rağbetle ihya et kalbimi!

Kibirden kalbimi çevir Allah’ım!
Tevazuuyla ihya et kalbimi!

Kötülükten kalbimi çevir Allah’ım!
İyilikle ihya et kalbimi!

Şikâyetten çevir kalbimi Allah’ım!
Kalbimi şükrünle ihya et!

Sabırsızlıktan çevir kalbimi benim Allah’ım!
Sabırla ihya et kalbimi!

İhtirastan kalbimi çevir benim Allah’ım!
Kanaatle ihya et kalbimi!

O dar Günde
Mizan Gününde,
Rabb’im!
Muhsinlerin saflarına kat beni!
Beni sevdiklerinle bir tut!
Gaffar Adınla;
Settar Adınla;
Rahman Adınla;
Rahim Adınla;
Muhyî Adınla ihya et beni Rabb’im!
Mizan Gününde,
Beni Senin Kapında utandırma!

Âmin! Âmin! Âmin!
V’el hamdülillahi Rabbi’l Alemin
Alıntıdır.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
’selamün kavlen min rabbin rahim’’ ayetinin faziletleri

1=‘’Yasin Suresi’’ Kur’an’ı Kerim’in, ‘’
Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’
Ayeti Yasin Suresinin kalbidir. ‘’
Yasin Suresi’’ni 1 defa okuyana 10 hatim sevabı olduğuna göre, ‘’
Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’

Ayetini 1 defa okuyana 10 hatim sevabı verilir;
Bu Ayeti devamlı okyanın sevabını akıl idrakten aciz kalır.

2
‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetini devamlı okuyana Allah'ü Teala selam verir.

3.
‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın
Allah ’ın izni ile her kötülükten korunmasına vesile olur.

4.
‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayeti yemek yerken okunursa yenen yemek cennet yemeği olur.

5. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması teslimi ruhun imanla olmasına sebeb olur.

6. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın cennet hayatına hazırlanmasına neden olacağı gibi dünyada iken cennet hayatı yaşamasına vesile olur.

7. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetini devamlı okunyanlar cennetin her kapısından çağrılacaktır.

8. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın emrine dünyanın girmesine vesile olur.

9. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın Esmaül Hüsnanın sırlarına vakıf olmasına vesile olur.

10. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın hatim sevabı almasına vesile olur.

11.
‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın
Allah ve dostlarının hıfzı himmetine vesile olur.

12.
‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okuyan insan kamil olma hasletine kavuşur.

13. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetini okumaya devam edenin mükafatını idraktan akıl aciz kalır.Yani sevap
Allah ’ın Rahmeti kadar sonsuzdur.

14. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın
Allah ’ın dostları arasına katılmasın vesile olur.

15. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin her okunması cennete bir ağaç dikilmesine vesile olur.

16. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması cennet diyarında okuyan için köşk yapılmasına vesile olur.

17. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın ruhunun doymasına ve huzurlu olmasına vesile olur.

18.
‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması hurilerle zevceliğe vesile olur.

19. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın sıkıntılarının yok olmasına vesile olur
.

20.
‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın sahibi ilimi edeb olmasına vesile olur.

21.
‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın hatip olmasına vesile olur.

22.
‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın sırrı eşyaya vakıf olmasına vesile olur.

23. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması hastanın şifa bulmasına vesile olur.

24. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insann cennet ehli olmasına vesile olur.

25. ‘’Selamün Kavlen Min Rabbin Rahim’’ Ayetinin devamlı okunması insanın cehennemden kurtulmasına vesile olur.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Cuma günü bilinidiği gibi Müslümanların bayramıdır.Bayramda Allah’ın bize sunduğu sevinmemiz neşelenmemiz,birbirimize selam verip barıştığımız kucaklaştığımız bir gündür.Bu nedenle Cuma günü çok önemlidir bizim için.

Dr.Arif ARSLAN Allahın isimleri adlı kitabında Cuma günü akşam ezanına 45 dakika kala “Ya Meliki Muktedir sin Allah’ım bana yardım et” ismini (100) defa tekrarlayıp sonrada dileğinizi dileyin, sıkıntınız gider,huzur ve rahata erersiniz.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Sıkıntılarınızdan kurtulmak,her hangi bir dileğinize kavuşmak için Fetih suresi çok makbul olan ve denenmiş bir suredir.
Bu sure 7 günde 41 defa okunmuş olur.Fakat bunun okuma usulü vardır.
Fetih suresini okumaya Cumartesi günü başlanır.Bunun için güzelce bir abdest alın(gusul abdesti olursa daha da iyi olur.) İki rekat namaz kılın Allah rızası için.Önce 3-5 yada 7 defa “Estağfirullah” çekin.Arkasından bir salavat okuyun.Ve niyetinizi yapın.Şimdi okuma usulünü anlatacağım.

Cumartesi günü 1 defa okuyun (yani fetih suresini)
Pazar günü 3 defa okuyun
Pazartesi günü 5 defa okuyun
Salı günü 7 defa okuyun
Çarşamaba günü 7 defa okuyun
Perşembe günü 7 defa okuyun
Cuma günü sela okunmadan 11 defa okuyun.
Toplamda 41 defa okumuş oluyorsunuz.Ardından dileğinizi tüm içtenliğinizle Allah’a yalvararak isteyin.
Fetih suresi adı üstünde fethetmek demek,kurtuluş demektir.
Dilerim tüm kardeşlerimin hayır olan istek ve arzuları gerçekleşir..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Cuma namazından sonra okunursa çok makbul bir duadır.

İsteklerinizi kabulü için Cuma günü güzel bir boy abdesti alın.Önce Allah’a hamdü sena edin.Arkasından salavat getirin ve arkasından da şöyle dua edin.
“Allahümme Ya Ganiyyü,Ya Hamidü,Ya Mübdiü,Ya Mu’idü,Ya Rahimü,Ya Vedüd.Eğnini bi Halalike an Haramike ve bi Fadlike ammen sivake.”
“Ey Gani,hamid,Mübdi,Mu’id,Rahman ve Vedud olan Allah’ım!Beni halal ettiklerinel iktifa ettir.Haramlara düşürme,Fadlınla ihsan ederek beni Senden başkasına muhtaç etme.”

Bu duayı okumaya devam edenler ummadıkları yerden rızıklanır.Ve Allah kendisinden başka kimseye muhtaç etmez.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
her türlü hayırlı dilek için 2rekat hacet namazı kılınır. sonra tek niyet yapılıp 100 kere allahümme amiriyne min küllü selamet

paylaşımlarınız için allah hepinizden razı olsun.ben eşimle boşanmak üzereyim 22 ocakta mahkememiz var.ama boşanmak istemiyorum eşimi çok seviyorum.onu bi türlü ikna edemiyorum.allahım affettsin ki bu kötü durum başıma gelene kadar onu yeteri kadar anmadım şükür etmedim namazlarımı aksattım bi kıldım bi kılmadım.şimdi ise O'ndan başka sığınacak kimsem olmadığını anladım hergün dua ediyorum af diliyorum yuvamın dağılmasına engel olmasını eşimin inadından vazgeçmesini diliyorum,namazımada başladım allah kabul ederse inşallah. cevşen-i kebiri okudum bitirdim, günlük olarakta cevşenden bazı bölümleri okuyorum her aklıma geldiğinde.sizden ricam bana dua konusunda yol göstermeniz hangi duaları okumamın faydası olur allah rızası için bana bi cevap verin

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşımlarınız için allah hepinizden razı olsun.ben eşimle boşanmak üzereyim 22 ocakta mahkememiz var.ama boşanmak istemiyorum eşimi çok seviyorum.onu bi türlü ikna edemiyorum.allahım affettsin ki bu kötü durum başıma gelene kadar onu yeteri kadar anmadım şükür etmedim namazlarımı aksattım bi kıldım bi kılmadım.şimdi ise O'ndan başka sığınacak kimsem olmadığını anladım hergün dua ediyorum af diliyorum yuvamın dağılmasına engel olmasını eşimin inadından vazgeçmesini diliyorum,namazımada başladım allah kabul ederse inşallah. cevşen-i kebiri okudum bitirdim, günlük olarakta cevşenden bazı bölümleri okuyorum her aklıma geldiğinde.sizden ricam bana dua konusunda yol göstermeniz hangi duaları okumamın faydası olur allah rızası için bana bi cevap verin

Anladim uzuldum..peki esinizle konusmadinizmi bir sans daha..her seyin cok daha guzel olmasi icin elinizden geleni yapacaginizi soylemedinizmi?

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Anladim uzuldum..peki esinizle konusmadinizmi bir sans daha..her seyin cok daha guzel olmasi icin elinizden geleni yapacaginizi soylemedinizmi?

söyledim söylemez olurmuyum yalvardım resmen.ama yüzyüze gelemiyoruz ben mersinde ailemin yanındayım o istanbulda.sevmiyormusun diyorum ben geçtim sevgiyi diyor saygı kalsaydı devam ederdi diyor.pişman olmazmısın peki diyorum olabilirim ama şimdi böyle düşünüyorum falan diyor kendisini ana babasınına adayacakmış.bizden olmaz dedi durdu ama inanki bizim meselelerimiz büyük değildi aldatma yok yalan yok dövme yok küfür yok basit şeylerden daha doğrusu birbirimize karşı anlayışsız olmamızdan kaynaklı oldu herşey,çok ama çok pişmanım boşanmak istiyorum dediğim için,gittik beraberce anlaşmalı olarak dava açtık bi anlık öfkem bunlara sebep sebep oldu

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı

Bakin ilkte dedigim gibi lutfen esinizle muhakkak konusun..ona icinizdeki pismanligi ve sevgiyi anlatin..rabbimin izniyle cok iyi olacaktir..dua edin ozellikle seher vakti..gece tehccut vakti kalkin,yuce mevlama elinizi acin ve rabbimden yuvanizin selameti icin cok dua edin..
salavat okuyun hemde cok salavat okuyun..salavat cok iyidir..

Resûlullah sallallahü aleyhi ve sellemin ismini işitenin ömründe bir defa salevat getirmesi farz, okuyunca, yazınca, söyleyince, işitince ilkinde söylemek vacip, tekrarında müstehaptır.

Salavatın çeşitleri çoktur. Namazların son oturuşunda okunan salli barikler salavattır. Peygamber efendimize salavat getirmek için Allahümme salli ala Muhammed ve ala ali Muhammed demek kâfidir. En kısa salavat budur. Namazda okuduğumuz, Salli barikleri okumak daha sevabdır.

Peygamber efendimize salavat-ı şerife getirmenin fazileti çoktur. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: “Cebrail aleyhisselam "Sana kim salavat okursa, 70 bin melek ona salât okur. Meleklerin salât okuduğu kimse Cennet ehli arasına girer" dedi. İşi güçleşen, salavat okumayı çoğaltsın! Çünkü salavat, bütün sıkıntıları giderir, rızıkları artırır, işlerin hayırla bitmesini sağlar. Salavat, Siratta nur, salavat okuyan da nur ehli olur. Nur ehli olan da Cehennem ehli olmaz.”

Peygamberimiz buyurdu ki, “Her kim günde yüz defa salavât-ı şerife okursa, kıyâmet gününde güneşin sıcaklığından kurtulup, Arşın gölgesi altında benimle berâberdir. Ve her kim benim için bir salavât-ı şerife getirirse, rahmet melekleri onun günahlarının affolması için duâ ve istiğfar ederler.”

(Dua perdelidir. Bana salevat getirilince, perdeler yırtılır, dua kabul olur.) [Taberani]

(Bana çok salevat getirenin dertleri gider, günahları affolur.) [Tirmizi]

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
söyledim söylemez olurmuyum yalvardım resmen.ama yüzyüze gelemiyoruz ben mersinde ailemin yanındayım o istanbulda.sevmiyormusun diyorum ben geçtim sevgiyi diyor saygı kalsaydı devam ederdi diyor.pişman olmazmısın peki diyorum olabilirim ama şimdi böyle düşünüyorum falan diyor kendisini ana babasınına adayacakmış.bizden olmaz dedi durdu ama inanki bizim meselelerimiz büyük değildi aldatma yok yalan yok dövme yok küfür yok basit şeylerden daha doğrusu birbirimize karşı anlayışsız olmamızdan kaynaklı oldu herşey,çok ama çok pişmanım boşanmak istiyorum dediğim için,gittik beraberce anlaşmalı olarak dava açtık bi anlık öfkem bunlara sebep sebep oldu

Anladim.ve inanin cok uzuldum...sabir..unutmayin dualrim kabul buyuruyor..heleki ,yuce mevlamin katinda yuva cok onemlidir..onun icin sabirla dua edin..siz pismanligini her an dualarinizla rabbimme anlat el ac,ona yalvar,aff dile...rabbimden bir sans daha dile..rabbim elbet bir kapi acacaktir...rabbime yalvara yalvara dua et...muhakkak rabbimin izniyle hakinda hayirlisi olcaktir...sabir,sabret...duayi biran bile birakma..heran duanu dahada artir..degisen birsey olmuyor...hersey ayni deme sakin..oyle cok dua etki..yani o gun bile vazgecen o olabilir..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı

Rivayet olunur ki, eğer bir kimse 7 gün ve 7 gece, her namazdan sonra 11 kere salavat verip, ayrıca aşağıdaki salavât-ı şerifeyi (teslimât) 7 kere okursa inşallâh-ü teâlâ isteği kabul oluna!

Essalâmü aleyke yâ imâmel haremeyn,
Essalâmü aleyke yâ imâmel hâfikeyn,
Essalâmü aleyke yâ Resûlessakaleyn,
Essalâmü aleyke yâ men filkevneyn ve şefîi men fiddêrayn,
Essalâmü aleyke yâ sâhibel kıbleteyn,
Essalâmü aleyke yâ nûral meşrikayn ve ziyâel mağribeyn,
Essalâmü aleyke yâ ceddessibtayni el Hasani vel Hüseyni,
Aleyke ve alâ itretike ve isretike ve evlâdike vehfâdike ve ezvâcike ve efvâcike ve hulefâike ve hulesâike ve eshâbike ve ehzâbike ve etbâike ve eşyâike
Selâmullâhi vel melâiketihi vennâsi ecmaîne ilâ yevmeddîn,
VELHAMDÜLLAHİ RABBİL ÂLE

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Sultân-ül müfessirîn Burhânül Müzekkirîn Emiriddâhirül Ravizi Hazretleri buyurmuşlardır ki; Hazreti Şeyh Sa'd (ksa) bir gece yine murâkebede iken Seyyid-i Âlem Sallalâhü Aleyhi Vesellem Efendimiz, kendilerine bu 6 salavâtı tâlim buyurmuşlardır. Bu salavât bilhassa kederleri giderir, ferahlık verir. Ümerâ yanına giderken okumakta çok faydalıdır.

Allâhümme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin salâten lâhikaten binûrihi,
Allâhümme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin salâten makrûneten bizikrihi ve mezkûrihi,
Allâhümme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin salâten câmiaten beyne ferahihi ve sürûrihi,
Allâhümme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin salâten muhîtaten bitûrihi ve sûrihi,
Allâhümme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin salâten münevvereten likulûbi eshâbi sudûrihi,
Allâhümme Salli Alâ Seyyidinâ Muhammedin salâten şârihaten limenkûrihi fî mestûrihi,
Ve Salli Alâ cemîi ihvânihî minel enbiyâi ve evliyâi biadedi ubûrihi ve mürûrihi beynel mâi ve tuhûrihi vennûri ve zuhûrihi ve elhik ve umûrihi, yâ ERHAMERRÂHİMÎN.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Anladim.ve inanin cok uzuldum...sabir..unutmayin dualrim kabul buyuruyor..heleki ,yuce mevlamin katinda yuva cok onemlidir..onun icin sabirla dua edin..siz pismanligini her an dualarinizla rabbimme anlat el ac,ona yalvar,aff dile...rabbimden bir sans daha dile..rabbim elbet bir kapi acacaktir...rabbime yalvara yalvara dua et...muhakkak rabbimin izniyle hakinda hayirlisi olcaktir...sabir,sabret...duayi biran bile birakma..heran duanu dahada artir..degisen birsey olmuyor...hersey ayni deme sakin..oyle cok dua etki..yani o gun bile vazgecen o olabilir..
rabbim binlerce kez razı olsun derdimle ilgilendiğin için.inan ki her an neredeyse dua ediyorum.af diliyorum rabbimmden,hayırlara vesile etmesini çevirmesini diliyorum.utanıyorumda bi yandan O'nu niye bukadar dar zamanımda böyle çoook anıyorum diye halbuki her vakit anmam gerektiğini başıma bu olay gelince daha çok anladım.şimdi zamanı geri çevirme imkanım olsa eşimle evlendiğim günden itibaren ona şükürlerimi sunardım her an,bizi kavuşturduğu için... ama biliyorum ki geç değil belkide gönül gözümün açılması için geldi bu olay başıma.artık O'nu daha çok anıyorum ve allahın izniylede böylede devam edecek.bu msjımı okuduğunuzda bile bana bi dua etmeniz okadar makbule geçerki benim için.çünkü herkezin duasına ihtiyacım var,kimin duası kabul olur kimse bilemez.ben size okuduğum duaları ve esmaül hüsnaları yazayım bi bakın onlarada devam edeyimmi.haa diceksin ki dua etde nasıl olursa olsun ama dua etmeyide becerebilmek istiyorum.onun içinde bana bi zaman ayırırsanız sevinirim...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Rivayet olunur ki, eğer bir kimse 7 gün ve 7 gece, her namazdan sonra 11 kere salavat verip, ayrıca aşağıdaki salavât-ı şerifeyi (teslimât) 7 kere okursa inşallâh-ü teâlâ isteği kabul oluna!

Essalâmü aleyke yâ imâmel haremeyn,
Essalâmü aleyke yâ imâmel hâfikeyn,
Essalâmü aleyke yâ Resûlessakaleyn,
Essalâmü aleyke yâ men filkevneyn ve şefîi men fiddêrayn,
Essalâmü aleyke yâ sâhibel kıbleteyn,
Essalâmü aleyke yâ nûral meşrikayn ve ziyâel mağribeyn,
Essalâmü aleyke yâ ceddessibtayni el Hasani vel Hüseyni,
Aleyke ve alâ itretike ve isretike ve evlâdike vehfâdike ve ezvâcike ve efvâcike ve hulefâike ve hulesâike ve eshâbike ve ehzâbike ve etbâike ve eşyâike
Selâmullâhi vel melâiketihi vennâsi ecmaîne ilâ yevmeddîn,
VELHAMDÜLLAHİ RABBİL ÂLE

ya gafirel hataya,ya kaşifel-belaya,ya müntehiyel recaya,ya müczilel ataya,ya vahibel hedaya ya razıkal beraya ya kadıyal menaya ya samiel şekaya ya baisel beraya ya mutlikel usera.subhaneke ya ilahe illa ente el gavsa el gavsa hallisna minen nar

allahümme inni es elüke bismike ya hannan ya mennan ya deyyan ya burhan ya rıdvan ya sultan ya gufran ya subhan ya müstean ya zal menni vel beyan.subhaneke ya ilahe illa ente el gavsa el gavsa hallisna minen nar

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
ya gafirel hataya,ya kaşifel-belaya,ya müntehiyel recaya,ya müczilel ataya,ya vahibel hedaya ya razıkal beraya ya kadıyal menaya ya samiel şekaya ya baisel beraya ya mutlikel usera.subhaneke ya ilahe illa ente el gavsa el gavsa hallisna minen nar

allahümme inni es elüke bismike ya hannan ya mennan ya deyyan ya burhan ya rıdvan ya sultan ya gufran ya subhan ya müstean ya zal menni vel beyan.subhaneke ya ilahe illa ente el gavsa el gavsa hallisna minen nar

ya fettah,ya metin,ya mukaddim ya alim,ya aziz,ya hayyu ya kayyum,ez zahir,el vacid,el muiyd,er raşid,el hadi,el vedud,el vali,el muksit,ya allah... fakat sayılarını bilmiyorum en az 33 defa çekiyorum her birini....

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
ya fettah,ya metin,ya mukaddim ya alim,ya aziz,ya hayyu ya kayyum,ez zahir,el vacid,el muiyd,er raşid,el hadi,el vedud,el vali,el muksit,ya allah... fakat sayılarını bilmiyorum en az 33 defa çekiyorum her birini....
Cok iyi yapilyorsun kardesiiim...cek cekebildigin kadar cek sunu unutma sayyinin bir onemi yok...iste 3,5,7,11,33....hic fark etmez ama cok dua et..41 tefrice cek...yasin oku...okuya bildigin kadar yasin oku....ve cok ama cok istigfar cek..sayinin hic bir onemi yok..bin veya daha fazla yada daha az..sen cek..ve salavatilarida unutma...Allah yar ve yardimcin olsun..Amiiiin

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim binlerce kez razı olsun derdimle ilgilendiğin için.inan ki her an neredeyse dua ediyorum.af diliyorum rabbimmden,hayırlara vesile etmesini çevirmesini diliyorum.utanıyorumda bi yandan O'nu niye bukadar dar zamanımda böyle çoook anıyorum diye halbuki her vakit anmam gerektiğini başıma bu olay gelince daha çok anladım.şimdi zamanı geri çevirme imkanım olsa eşimle evlendiğim günden itibaren ona şükürlerimi sunardım her an,bizi kavuşturduğu için... ama biliyorum ki geç değil belkide gönül gözümün açılması için geldi bu olay başıma.artık O'nu daha çok anıyorum ve allahın izniylede böylede devam edecek.bu msjımı okuduğunuzda bile bana bi dua etmeniz okadar makbule geçerki benim için.çünkü herkezin duasına ihtiyacım var,kimin duası kabul olur kimse bilemez.ben size okuduğum duaları ve esmaül hüsnaları yazayım bi bakın onlarada devam edeyimmi.haa diceksin ki dua etde nasıl olursa olsun ama dua etmeyide becerebilmek istiyorum.onun içinde bana bi zaman ayırırsanız sevinirim...

Olurmu sana elimden geldikce yardimci olmaya calisicam insallah...bakin profilimde Emailimi alin ordanda gorusebiliriz...
ordan yazarsiniz Yuce mevlam tez vakite yuvaniza huzur ihsan eylesin Amiiin..
bakin eger hatalirimiz olmasa....
herseyin kiymetini anlayamayiz..
bunlari gordunuz esinizin yuvanizin kiymetini bildiniz...
ve duaya sarildiniz...kendinizi duzeltmeye karar verdiniz...bu cok ama cok guzel bir sey inanin bana..
ve sunuda unutmayin Allah kabul etmiyecegi duayi kuluna el actirmaz...
kullun ey rabbim demesi yuce Mevlamin buyur kulum demsedir...
bakin siz artik heran rabbimle konusuyor durumundasiniz bana,arkadaslaRINIZA.sikintilarinizi paylastiginiz her kimse..yuce mevlamada anlatin...evet o zaten her seyi biliyor...ama ona el acip acz yetini pismanligini anlatman cok daha baska...heran her yerde cok ama cok dua et,,dua nasil edilirmi ??icten gele gele edilir...
inan rabbim elbet kapi acacaktir....
ama lutfen bol bl istigfar cek..
salavat oku..ve 41 defa tefrice oku...
100 salati munciye oku..
hatalrin icin istigfar cek..
namaz kil..nafile namaz kil...
ve kurani kerim oku..
ozellikle yasin oku...
Allah elbet yardim edecektir...
ve her gun 20 defa ya vedud oku..
esinle aranizda muhabbet olsun diye....

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Olurmu sana elimden geldikce yardimci olmaya calisicam insallah...bakin profilimde Emailimi alin ordanda gorusebiliriz...
ordan yazarsiniz Yuce mevlam tez vakite yuvaniza huzur ihsan eylesin Amiiin..
bakin eger hatalirimiz olmasa....
herseyin kiymetini anlayamayiz..
bunlari gordunuz esinizin yuvanizin kiymetini bildiniz...
ve duaya sarildiniz...kendinizi duzeltmeye karar verdiniz...bu cok ama cok guzel bir sey inanin bana..
ve sunuda unutmayin Allah kabul etmiyecegi duayi kuluna el actirmaz...
kullun ey rabbim demesi yuce Mevlamin buyur kulum demsedir...
bakin siz artik heran rabbimle konusuyor durumundasiniz bana,arkadaslaRINIZA.sikintilarinizi paylastiginiz her kimse..yuce mevlamada anlatin...evet o zaten her seyi biliyor...ama ona el acip acz yetini pismanligini anlatman cok daha baska...heran her yerde cok ama cok dua et,,dua nasil edilirmi ??icten gele gele edilir...
inan rabbim elbet kapi acacaktir....
ama lutfen bol bl istigfar cek..
salavat oku..ve 41 defa tefrice oku...
100 salati munciye oku..
hatalrin icin istigfar cek..
namaz kil..nafile namaz kil...
ve kurani kerim oku..
ozellikle yasin oku...
Allah elbet yardim edecektir...
ve her gun 20 defa ya vedud oku..
esinle aranizda muhabbet olsun diye....

amin kardeşim inşallah allah dualarımızı kabul eder hepimizin.ben eklicem seni hotmailime,fakat kızlık soyadımla olan bi mail hani kim bu diye şüpheye düşmeyesin.az önce yatsı namazı kılıyordum en son dua bölümünde tüm dileklerimi ettikten sonra fatihayı okuyup namazımı sonlandıracaktım.tam fatihanın ortasında birden eşimin ölüm haberini almışım gibi bi his kapladı içimi kalbim sanki yerinden çıkacaktı(bu arda 1 aydır eşimin yüzünü dahi görmüyorum ben mersinde o istanbulda evimizde)secdeye kapandım ve ağlamaya başladım ama tutamıyorum kendimi yalvarmaya başladım o an tekrardan allahım ayırma bizi diye.ya o anı anlatamam bi an dedim ki hicran ya eşin sen onla birlikteyken ölüm haberini alsaydın ne yapardın!!! rabbim kimseyi bu şekilde sınamasın ev huzursuzluğu ilede sınamasın benim gibi derdi olan herkezinde derdine derman olsun inşallah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt