Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNÜN AYETİ (2 Kullanıcı)

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1. Sana savaş ganimetlerini soruyorlar. De ki: Ganimetler Allah ve Peygamber'e aittir. O halde siz (gerçek) müminler iseniz Allah'tan korkun, aranızı düzeltin, Allah ve Resûlüne itaat edin.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2. Müminler ancak, Allah anıldığı zaman yürekleri titreyen, kendilerine Allah'ın âyetleri okunduğunda imanlarını artıran ve yalnız Rablerine dayanıp güvenen kimselerdir. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3. Onlar namazlarını dosdoğru kılan ve kendilerine rızık olarak verdiğimizden (Allah yolunda) harcayan kimselerdir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4. İşte onlar gerçek müminlerdir. Onlar için Rableri katında nice dereceler, bağışlanma ve tükenmez bir rızık vardır. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]5. (Onların bu hali,) müminlerden bir gurup kesinlikle istemediği halde, Rabbinin seni evinden hak uğruna çıkardığı (zamanki halleri) gibidir. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]6. Hak ortaya çıktıktan sonra sanki gözleri göre göre ölüme sürükleniyorlarmış gibi (cihad hususunda) seninle tartışıyorlardı.[/FONT]

SÜRET-ÜL ENFAL

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bismillahirrahmanirrahim
200.
Nihayet hac ibadetlerinizi bitirdiğinizde, bir zamanlar atalarınızı andığınız gibi hatta daha coşkulu bir anışla Allah'ı anın. Çünkü insanların bir takımı: "Rabbimiz, bize dünyada ver!" der. Ona ahirette bir kısmet yoktur.

201.
Kimisi de: "Rabbimiz, bize dünyada bir güzellik, ahirette de bir güzellik ver ve bizi ateş azabından koru!" der.

202.
İşte bunlara kazandıklarından bir nasip vardır. Allah'ın hesabı çok çabuktur.

bakara suresi

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

'' Biz hangi ülkeye bir peygamber gönderdiysek , onun halkını -

yalvarıp,yakarsınlar diye- mutlaka yoksulluk ve darlıkla sıkmışızdır.''

(Araf-94 )

*şehadet gülü*

Kayıtlı Kullanıcı
Andolsun ki siz, ölümle yüzyüze gelmezden önce onu temenni ederdiniz. İşte şimdi onu karşınızda gördünüz.
Âl-i İmrân 143

Hiçbir kimse yok ki, ölümü Allah'ın iznine bağlı olmasın. (Ölüm), belli bir süreye göre yazılmıştır. Her kim, dünya nimetini isterse, kendisine ondan veririz; kim de ahiret sevabını isterse, ona da bundan veririz. Biz şükredenleri mükafatlandıracağız.
Âl-i İmrân 145

Her canlı ölümü tadacaktır. Ve ancak kıyamet günnü yaptıklarınızın karşılığı size tastamam verilecektir. Kim cehennemden uzaklaştırılıp cennete konursa o, gerçekten kurtuluşa ermiştir. Bu dünya hayatı ise aldatma metaından başka bir şey değildir.
Âl-i İmrân 185

btl57

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ü Teala böyle güzel bir konu açtığınız bu güzellikleri bizlerle paylaştığınız için sizden razı olsun.Ve bütün paylaşımda bulunan arkadaşlardan da razı olsun, hepiniz sağolun.
Yalnız sizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum.Ben hemen hemen hepsini pc'me kaydettim ve bu güzel paylaşımları diğer forumdaki arkadaşlarımın da görmesini istiyorum.Kul hakkı çok önemli olduğu için söylemek istedim.Hakkınızı helal edin.
Allah'a Emanet Olun.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
szlerri7.jpg

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Allah, inkar edenlere, Nuh'un eşini ve Lut'un eşini örnek verdi. İkisi de, kullarımızdan salih olan iki kulumuzun nikahları altındaydı; ancak onlara ihanet ettiler. Bundan dolayı, (kocaları) kendilerine Allah'tan gelen hiçbir şeyle yarar sağlamadılar. İkisine de: "Ateşe diğer girenlerle birlikte girin" denildi. Allah, iman edenlere de Firavun'un karısını örnek verdi. Hani demişti ki: "Rabbim bana Kendi Katında, cennette bir ev yap; beni Firavun'dan ve onun yaptıklarından kurtar ve beni o zalimler topluluğundan da kurtar." İmran'ın kızı Meryem'i de. Ki o kendi ırzını korumuştu. Böylece Biz ona ruhumuzdan üfledik. O da Rabbinin kelimelerini ve kitaplarını tasdik etti. O, (Rabbine) gönülden bağlı olanlardandı. Tahrim(10-11-12)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Bismillahirrahmanirrahim

225-226 - Onların her vadide şaşkın şaşkın dolaştıklarını ve gerçekte yapmadıkları şeyleri söylediklerini görmedin mi?

227 - Ancak iman edip iyi ameller işleyenler, Allah'ı çok çok ananlar ve haksızlığa uğratıldıklarında kendilerini savunanlar müstesna; haksızlık edenler, hangi dönüşe (hangi akibete) döndürüleceklerini yakında bileceklerdir.

Şuara Suresi

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Rabbimiz üzerimize sabır dök !

Ayaklarımızı sağlam tut ve o kafir millete karşı

bize yardım et !

(Bakara - 250 )

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Bismillahirrahmanirrahim

Ey iman edenler! İhramlı iken (karada) av hayvanı öldürmeyin. Kim (ihramlı iken) onu kasten öldürürse (kendisine) bir ceza vardır. (Bu ceza), Kâ'be'ye hediye olarak varmak üzere, öldürdüğünün dengi olup, içinizden iki âdil kimsenin takdir edeceği bir kurbanlık hayvan; veya yoksulları yedirmek suretiyle keffaret; yahut onun dengi oruç tutmaktır. (Bu) yaptığı işin kötü sonucunu tatması içindir. Allah geçmiştekileri affetmiştir. Fakat kim bir daha böyle yaparsa, Allah ondan intikam alır. Allah mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir.

Maide Suresi / 95. Ayet

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]175 - Onlara, kendisine âyetlerimizi sunduğumuz o adamın kıssasını da anlat; âyetlerden sıyrılıp çıktı, derken onu şeytan arkasına taktı, en sonunda da helak olanlardan oldu. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]176 - Ve eğer dileseydik onu o âyetlerle yüceltirdik, fakat o alçaklığa saplandı kaldı ve kendi keyfinin ardına düştü. Artık onun ibret verici hali o köpeğin haline benzer ki, üzerine varsan da dilini uzatır solur, bıraksan da solur. İşte bu, âyetlerimizi inkâr eden kavmin misalidir. Bu kıssayı iyice anlat, belki biraz düşünürler. [/FONT]

ARAF SURESİ

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
my.php
[/IMG]

EsSelamuAleyküm Kıymetli HÜLYA Kardeşim..

Allah(CC) razı olsun Kardeşim..Uyarıcı ve ayet-ayet Kur'an-ı Kerimi
okumayı teşvik eden çalışmanızdan dolayı..Emeğinize-elinize sağlık olsun inşaAllah..
Selam..saygı ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

BAKARA SURESİ----AYET : 238

"Namazlara ve orta namaza devam edin.Allah'a saygı ve bağlılık içinde namaz kılın.."

ve aleyküm selam talip amca..

rabbim sizdende razı olsun inşaallah..

rabbime emanet olun dua ile.. hayırlı akşamlar..

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ü Teala böyle güzel bir konu açtığınız bu güzellikleri bizlerle paylaştığınız için sizden razı olsun.Ve bütün paylaşımda bulunan arkadaşlardan da razı olsun, hepiniz sağolun.
Yalnız sizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum.Ben hemen hemen hepsini pc'me kaydettim ve bu güzel paylaşımları diğer forumdaki arkadaşlarımın da görmesini istiyorum.Kul hakkı çok önemli olduğu için söylemek istedim.Hakkınızı helal edin.
Allah'a Emanet Olun.

rabbim sizdende razı olsun kardeşim...

beyendiğinize sevindim...helal olsun kardeşim...
rabbime emanet olun dua ile.. hayırlı akşamlar..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt