Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNÜN AYETİ (1 Kullanıcı)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Bismillahirrahmanirrahim

21- Onların tümü-toplanıp (kıyamette) Allah'ın huzuruna çıktılar da zayıflar (müstaz'aflar) büyüklük taslayanlara (müstekbirlere) dedi ki: "Şüphesiz, biz size tabi idik; şimdi siz, bizden Allah'ın azabından herhangi bir şeyi önleyebiliyor musunuz?" Dediler ki: "Eğer Allah bize doğru yolu gösterseydi biz de sizlere doğru yolu gösterirdik. Şimdi yakınsak da, sabretsek de fark etmez, bizim için kaçacak bir yer yoktur."

22- İş hükme bağlanıp-bitince, şeytan der ki: "Doğrusu, Allah, size gerçek olan va'di va'detti, ben de size vaadde bulundum, fakat size yalan söyledim. Benim size karşı zorlayıcı bir gücüm yoktu, yalnızca sizi çağırdım, siz de bana icabet ettiniz. Öyleyse beni kınamayın, siz kendinizi kınayın. Ben sizi kurtaracak değilim, siz de beni kurtaracak değilsiniz. Doğrusu daha önce beni ortak koşmanızı da tanımamıştım. Gerçek şu ki, zalimlere acı bir azap vardır."

İbrahim Suresi

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
tevbesuresi128lc4.jpg

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]44 - İçinde hidayet ve nûr bulunan Tevrat'ı, elbette biz indirdik. Müslüman olan peygamberler, yahudiler hakkında hükmederler, kendilerini Tanrıya adamış zâhitler, âlimler de, Allah'ın kitabını korumakla görevlendirildiklerinden (onunla hüküm verirler) ve onun Allah'ın kitabı olduğuna şahitlik ederlerdi. İnsanlardan korkmayın, benden korkun, âyetlerimi az bir paraya satmayın. Kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar kâfirlerin ta kendileridir. [/FONT]

MAİDE SURESİ

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Ey insanlar , ALLAH'tan korkun ve doğru söz söyleyin ki ALLAH

işlerinizi düzeltsin ve günahlarınızı bağışlasın.

Ahzap (70-71)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Bismillahirrahmanirrahim

Gerçek şu ki, iman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad edenler ile (hicret edenleri) barındıranlar ve yardım edenler, işte birbirlerinin velisi olanlar bunlardır. İman edip hicret etmeyenler, onlar hicret edinceye kadar, sizin onlara hiçbir şeyle velayetiniz yoktur. Ama din konusunda sizden yardım isterlerse, yardım üzerinizde bir yükümlülüktür. Ancak, sizlerle onlar arasında anlaşma bulunan bir topluluğun aleyhinde değil. Allah, yaptıklarınızı görendir.

Enfal Suresi / 72. Ayet

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bismillahirrahmanirrahim

90.
Ne kadar çirkindir o (karşılığında) kendilerini sattıkları şey ki; Allah'ın kullarından dilediğine kendi lütfundan vahiy indirmesini çekemeyerek, Allah ne indirdiyse hepsini inkar ettiler. Bu yüzden de gazap üstüne gazaba uğradılar. Ve o kafirler için aşağılayan bir azap vardır.

bakara suresi

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Bismillahirrahmanirrahim

(Ey Muhammed!) Biz senin çok defa yüzünü göğe doğru çevirip durduğunu (vahiy beklediğini) görüyoruz. (Merak etme) elbette seni, hoşnut olacağın kıbleye çevireceğiz. (Bundan böyle), yüzünü Mescid-i Haram yönüne çevir. (Ey Müslümanlar!) Siz de nerede olursanız olun, (namazda) hep o yöne dönün. Şüphesiz kendilerine kitap verilenler, bunun Rabblerinden (gelen) bir gerçek olduğunu elbette bilirler. Allah onların yaptıklarından habersiz değildir.

Bakara Suresi / 144. Ayet

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

SAKIN ZULMEDENLERE DAYANMAYIN , SONRA SİZE ATEŞ DOKUNUR...

(Hud-113)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bismillahirrahmanirrahim

102.
Tuttular Süleyman'ın mülküne dair şeytanlarınuydurup izledikleri şeylerin ardına düştüler. Oysa, Süleyman kafir olmadı, ama o şeytanlar kafir oldular; İnsanlara büyücülük ve Babil'de Harut, Marut adında iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Halbuki o ikisi: "Biz ancak bir imtihan için gönderildik, sakın sihir yapıp kafir olma!" demedikçe bir kimseye büyü öğretmezlerdi. İşte bunlardan karı-koca arasını ayıran şeyler öğreniyorlardı. Fakat Allah'ın izni olmadıkça bununla kimseye zarar veremezlerdi. Kendilerine zarar verecek ve faydası olmayacak bir şey öğreniyorlardı. Andolsun ki, onu her kim satın alırsa, onun ahirette bir nasibi olmadığını da çok iyi biliyorlardı. Keşke kendilerini ne kötü şey karşılığında sattıklarını bilselerdi!

bakara suresi

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Bismillahirrahmanirrahim

Biz, kıyamet gününe ait duyarlı teraziler koyarız da artık, hiçbir nefis hiçbir şeyle haksızlığa uğramaz. Bir hardal tanesi bile olsa ona (teraziye) getiririz. Hesap görücüler olarak Biz yeteriz.

Enbiya Suresi / 47. Ayet

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bismillahirrahmanirrahim

107.
Bilmez misin ki, gerçekten göklerin ve yerin mülkü tamamen Allah'a aittir. Size de Allah'tan başka ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır!

bakara suresi

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Meryem 59.60.61

(59) Sonra, arkalarından namazı bırakıp, şehvetlerine uyan kötü bir nesil geldi. İşte bunlar azgınlıklarının cezasına uğrayacaklardır. (Cehennemde ki “Gayya” vadisine yuvarlanacaklardır.) (60) Ancak tövbe edip iman eden ve yararlı iş yapanlar bunun dışındadır. Çünkü bunlar hiç hir haksızlığa uğratılmadan cennete girecekler. (61) Çok esirgeyici Allah’ın kullarına gıyaben vaat ettiği Adn cennetlerine gireceklerdir. O’nun va’di şühhesiz yerini bulacaktır.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Andolsun , şükrederseniz elbette size daha fazla veririm ve eğer

nankörlük ederseniz azabım pek çetindir.

( İbrahim - 7 )

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bismillahirrahmanirrahim

110.
Namazı doğru kılın, zekatı verin, kendiniz için her ne hayır yapıp gönderirseniz, Allah yanında onu bulursunuz. Her zaman Allah bütün yaptıklarınızı görüyor!

bakara suresi

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Bismillahirrahmanirrahim

19) Allah'ın düşmanlarının, toplanıp yığın yığın cehenneme sevk edilecekleri günü hatırla!

20) Nihâyet cehenneme vardıklarında, kulakları, gözleri ve derileri, yapmış oldukları işler hakkında, kendileri aleyhine şahitlik ederler.

21) Onlar derilerine, "Niçin aleyhimize şâhitlik ettiniz?" derler. Derileri, "Bizi her şeyi konuşturan Allah konuşturdu. İlk defa sizi O yaratmıştı ve yine yalnızca ona döndürülüyorsunuz?"

22) "Siz (günahları işlerken) kulaklarınızın, gözlerinizin ve derilerinizin, aleyhinize şâhitlik etmesinden sakınmıyordunuz. Lakin, yaptıklarınızın çoğunu Allah'ın bilmediğini sanıyordunuz."

23) "İşte bu sizin, Rabbiniz hakkında beslediğiniz zannınızdır. O sizi mahvetti de ziyâna uğrayanlardan oldunuz."

24) Şimdi eğer dayanabilirlerse artık cehennem onların yeridir! Eğer Allah'ın rızasını kazandıracak amelleri işlemeye izin isteseler onlara izin verilmez.

Fussilet Suresi

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

(70) Ancak Tevbe ve İman edip yararlı işler işleyen kimse müstesnadır; Allah onların kötülüklerini iyiliklere çevirir. Allah çok bağışlayıcıdır, engin merhamet sahibidir. (71) Kim Tevbe edip iyi davranış gösterirse, şüphesiz o, Tevbesi kabul edilmiş, Allah’a gereği gibi yönelmiş olur.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt