Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNÜN AYETİ (1 Kullanıcı)

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
59.jpg

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]78. İsrailoğullarından kâfir olanlar, Davud ve Meryem oğlu İsa diliyle lânetlenmişlerdir. Bunun sebebi, söz dinlememeleri ve sınırı aşmalarıdır. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]79. Onlar, işledikleri kötülükten, birbirini vazgeçirmeye çalışmazlardı. Andolsun yaptıkları ne kötüdür! [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]80. Onlardan çoğunun, inkâr edenlerle dostluk ettiklerini görürsün. Nefislerinin onlar için (ahiret hayatları için) önceden hazırladığı şey ne kötüdür: Allah onlara gazabetmiştir ve onlar azap içinde devamlı kalıcıdırlar! [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]81. Eğer onlar Allah'a, Peygamber'e ve ona indirilene iman etmiş olsalardı onları (müşrikleri) dost edinmezlerdi; fakat onların çoğu yoldan çıkmışlardır.[/FONT]

SÜRET-ÜL MAİDE

akinkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

-''Ama kim benim uyarıcı mesajıma sırt çevirirse;o geçim sıkıntısına düşer ve kıyamet günü onu kör olarak toplantı yerine süreriz.''

-O der ki:''Ya Rabbi! beni niye kör olarak toplantı yerine sürdün,oysa benim gözlerim daha önce görüyordu.''

-Allah da ona der ki:''işte böyle.Vaktiyle sana ayetlerim gelmişti de onları unutmuştun.Bu gün de böylece tarafımdan unutulursun.''

TAHA SURESİ/124,125,126

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Bismillahirrahmanirrahim

• (Onlar mı) Yoksa, gökleri ve yeri yaratan ve size gökten su indiren mi? Ki onunla (o suyla) gönül alıcı bahçeler bitirdik, sizin içinse bir ağacını bitirmek (bile) mümkün değildir. Allah ile beraber başka bir İlah mı? Hayır, onlar sapıklıkta devam eden bir kavimdir.
  • Ya da yeryüzünü bir karar yeri kılan, onun arasında ırmaklar var eden ve ona (yeryüzü için) sarsılmaz dağlar yaratan ve iki deniz arasında bir ara-engel (haciz) koyan mı? Allah ile beraber başka bir İlah mı? Hayır onların çoğu bilmiyorlar..
  • Ya da sıkıntı ve ihtiyaç içinde olana, Kendisi'ne dua ettiği zaman icabet eden, kötülüğü açıp gideren ve sizi yeryüzünün halifeleri kılan mı? Allah ile beraber başka bir İlah mı? Ne az öğüt-alıp düşünüyorsunuz?
Neml Suresi / 60-61 ve 62. Ayetler

Selamün Aleyküm değerli Resul Abimiz...Cumanız mübarek olsun..Rabbimiz c.c duaların kabulüne ve hayırlara vesile kılsın inşallah..Selam ve dua ile.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Elçinin emrine aykırı davrananlar , kendilerine bir belanın çarpmasından yahut

onlara acıklı bir azabın uğramasından sakınsınlar.

___________________________________________N u r__63_________

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim...

RAHMAN razı olsun eline emeğine gönlüne sağlık
MEVLA sevabını kat kat bahşetsin inşaALLAH

Selam ve Baki Dua ile ALLAH a emanet ol

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ve ne olur helal edin hepsini okuyamayacağım şuan için kopyaladım daha müsait bi zamanda okuyacağım inşallah.Helal edin.

Emeğinizdende Allah razı olsun.Dualarımızı kabul buyursun inşallah.Amin.

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim...

RAHMAN razı olsun eline emeğine gönlüne sağlık
MEVLA sevabını kat kat bahşetsin inşaALLAH

Selam ve Baki Dua ile ALLAH a emanet ol

aleyküm selam kardeşim..
rabbim sizdende razı olsun inşaallah..
sağol kardeşim..
rabbime emanet ol dua ile.. hayırlı cumalar.

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ve ne olur helal edin hepsini okuyamayacağım şuan için kopyaladım daha müsait bi zamanda okuyacağım inşallah.Helal edin.

Emeğinizdende Allah razı olsun.Dualarımızı kabul buyursun inşallah.Amin.

rabbim sizdende razı olsun kardeşim....
helal olsun..siz okuyun keşke ben daha eklicem ....

güzel duanızada amin amin amin diyorum sağol canım kardeşim..

rabbime emanet olun dua ile.. hayırlı cumalar..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt