Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNÜN AYETİ (2 Kullanıcı)

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1. Göklerde ve yerde olanların hepsi, mülkün sahibi, eksiklikten münezzeh, azîz ve hakîm olan Allah'ı tesbih eder. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2. Çünkü ümmîlere içlerinden, kendilerine âyetlerini okuyan, onları temizleyen, onlara Kitab'ı ve hikmeti öğreten bir peygamber gönderen O'dur. Kuşkusuz onlar önceden apaçık bir sapıklık içindeydiler. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3. (Peygamberi) müminlerden henüz kendilerine katılmamış bulunan diğer insanlara da göndermiştir. O, azîzdir, hakîmdir.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4. Bu, Allah'ın lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah büyük lütuf sahibidir.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]5. Tevrat'la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerce kitap taşıyan merkebin durumu gibidir. Allah'ın âyetlerini yalanlamış olan kavmin durumu ne kötüdür! Allah, zalimler topluluğunu doğru yola iletmez. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]6. De ki: Ey yahudiler! Bütün insanlar değil de, yalnız, kendinizin Allah'ın dostları olduğunuzu iddia ediyorsanız, bunda da samimi iseniz, haydi ölümü temenni edin (bakalım)![/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]7. Ama onlar, önceden yaptıklarından dolayı ölümü asla temenni etmezler. Allah, zalimleri çok iyi bilir.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]8. De ki: Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm, muhakkak sizi bulacaktır. Sonra da görüleni ve görülmeyeni bilen Allah'a döndürüleceksiniz de O size bütün yaptıklarınızı haber verecektir.[/FONT]

SÜRET-ÜL CUM'A

CÜMLETEN CUM'ANIZ MÜBAREK OLSUN

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

EN'AM SURESİ

38- Yeryüzünde yürüyen hiçbir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiçbir kuş yoktur ki, sizin gibi birer ümmet olmasınlar. Biz kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmamışızdır, sonra hepsi Rablerinin huzurunda toplanırlar.

59- Gaybın anahtarları O'nun katındadır, onları O'ndan başkası bilmez, karada ve denizde olanları O bilir ve bir yaprak düşmez ki, onu O bilmesin; ne toprağın karanlıklarında bir tane, ne de kuru ve yaş hiçbir şey yoktur ki, o herşeyi açıklayan Kitapta bulunmasın.

121- Üzerlerine Allah'ın ismi anılmamış olanlardan yemeyin, çünkü onu yemek yoldan çıkmaktır. Şeytanlar, dostlarına, sizinle mücadele etmeleri için telkinde bulunurlar. Eğer onlara uyarsanız, muhakkak ki, Allah'a ortak koşanlardan olursunuz.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Bismillahirrahmanirrahim

Yurtlarında gezip dolaştıkları nice nesilleri kendilerinden evvel yıkıma uğratmış olmamız, hala onları doğru yola iletip yöneltmedi mi? Elbette, bunda ayetler vardır; yine de işitmiyorlar mı?

Secde Suresi / 26. Ayet

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
Felak Suresi

Felak Suresi

1 - De ki: "Ben, ağaran sabahın Rabbine sığınırım,

2 - Yarattığı şeylerin şerrinden,

3 - Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden,

4 - Ve düğümlere üfleyen büyücülerin şerrinden,

5 - Ve hased ettiği zaman hasetçinin şerrinden.

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

ARAF SURESİ

94- Biz hangi ülkeye bir peygamber gönderdiysek, onun halkını yalvarıp yakarsınlar diye mutlaka yoksulluk ve darlıkla sıkmışızdır.

172- Bir de Rabbin, Âdemoğullarından, bellerindeki zürriyetlerini alıp da onları kendi nefislerine şahit tutarak: Ben sizin Rabbiniz değil miyim?" dediği vakit, "pekâlâ Rabbimizsin, şahidiz" dediler. (Bunu) kıyamet günü "Bizim bundan haberimiz yoktu." demeyesiniz diye (yapmıştık).

179- Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalbleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibidirler. Hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir.

186- Allah kimi saptırırsa onu yola getirecek bir kimse yoktur. O, onları kendi hâllerine bırakır ve kendi azgınlıkları içinde yuvarlanıp giderler.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
.

''Sakın zülmedenlere dayanmayın,sonra size ataş dokunur...''

Hud-113

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bismillahirrahmanirrahim[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]19. Allah nezdinde hak din İslâm'dır. Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini inkâr edenler bilmelidirler ki Allah'ın hesabı çok çabuktur. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]20. Eğer seninle tartışmaya girerlerse de ki: "Bana uyanlarla birlikte ben kendimi Allah'a teslim ettim." Ehl-i kitaba ve ümmîlere de: "Siz de Allah'a teslim oldunuz mu?" de. Eğer teslim oldularsa doğru yolu buldular demektir. Yok eğer yüz çevirdilerse sana düşen, yalnızca duyurmaktır. Allah kullarını çok iyi görmektedir. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]21. Allah'ın âyetlerini inkâr edenler, haksız yere peygamberlerin canlarına kıyanlar ve adaleti emreden insanları öldürenler (yok mu), onlara acı bir azabı haber ver! [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]22. İşte bunlar dünyada da ahirette de çabaları boşa giden kimselerdir. Onların hiçbir yardımcısı da yoktur. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]23. (Resûlüm!) Kendilerine Kitap'tan bir pay verilenleri (yahudileri) görmez misin ki, aralarında hükmetmesi için Allah'ın Kitab'ına çağırılıyorlar da, sonra içlerinden bir gurup cayarak geri dönüyor. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]24. Onların bu tutumları: Bize ateş, sadece sayılı günlerde dokunacaktır, demelerinin bir sonucudur. Onların vaktiyle uydurdukları şeyler de dinleri hakkında kendilerini yanıltmıştır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]25. Fakat, onları gelmesinde şüphe edilmeyen bir gün için topladığımız ve hiçbir haksızlığa uğramaksızın herkese kazandığı şeyler tastamam ödendiği zaman halleri nice olur? [/FONT]

SÜRET-ÜL AL-İ İMRAN

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Bismillahirrahmanirrahim

• Biz insana anne ve babasını (onlara iyilikle davranmayı) tavsiye ettik. Annesi onu, zorluk üstüne zorlukla (karnında) taşımıştır. Onun (sütten) ayrılması, iki yıl içindedir. "Hem Bana, hem anne ve babana şükret, dönüş yalnız Banadır.''
  • Bununla birlikte, onların ikisi (annen ve baban) hakkında bir bilgin olmayan şeyi Bana şirk koşman için, sana karşı çaba harcayacak olurlarsa, bu durumda onlara itaat etme ve dünya (hayatın) da onlara iyilikle (ma'ruf üzere) sahiplen (onlarla geçin) ve Bana 'gönülden-katıksız olarak yönelenin' yoluna tabi ol. Sonra dönüşünüz yalnızca Banadır, böylece Ben de size yaptıklarınızı haber vereceğim.

Lokman Suresi / 14. ve 15. Ayetler

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHİM

Ey Benim iman eden kullarım ! Benim arzım geniştir, o halde Bana ibadet edin, her nefis ölümü tadacak, sonra döndürülüp bize getirileceksiniz ve iman edip salih ameller yapmış olanlar, elbette onları cennetin altlarından ırmaklar akan yüksek köşklerine yerleştireceğiz, o halde ki orada ebedi kalacaklar ! ne güzeldir mükâfatı o iş görenlerin.

ANKEBUT SURESİ AYET 56_57_58

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHİM

Ey Benim iman eden kullarım ! Benim arzım geniştir, o halde Bana ibadet edin, her nefis ölümü tadacak, sonra döndürülüp bize getirileceksiniz ve iman edip salih ameller yapmış olanlar, elbette onları cennetin altlarından ırmaklar akan yüksek köşlerine yerleştireceğiz, o halde ki oarda ebedi olarak kalacaklar ! ne güzeldir mükâfatı o iş görenlerin.

ANKEBUT SURESİ AYET 56_57_58

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHİM

Dostlar o gün birbirlerine düşmandırlar, ancak muttakiler müstesna ! Ey Benim kullarım ! Size hiç korku yoktur bu gün ve siz mahzunda olmayacaksınız. Benim ayetlerime iman edip de halis müslüman olan kullarım ! girin cennete siz ve zevceleriniz sürurlar, neşeler içinde !

ZUHRUF SURESİ AYET 67_68_69_70

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
BİSMİLLAHİRRAH MANİRRAHİM

ENFAL SURESİ

31- Onlara âyetlerimiz okunduğu zaman, "işittik, dilersek bunun gibisini biz de söyleriz, bu, eskilerin efsanelerinden başka bir şey değildir" diyorlardı.

35- Kâbe huzurunda onların duaları ise ıslık çalıp el çırpmaktan başka bir şey değildir. O halde inkârınızdan (ve nankörlüğünüzden) dolayı bu azabı tadın bakalım.

39- Ortalıkta fitne kalmayıp, din tamamıyla Allah'ın dini oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse muhakkak ki, Allah yaptıklarını görür.

55- Allah katında kımıldayıp debelenen canlıların en kötüsü, inkara saplanıp da bir türlü iman etmeyenlerdir.

yürekli

Kayıtlı Kullanıcı
emeğinize sağlık Allah hepinizden razı olsun

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
3:28. Müminler, müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmesin. Kim bunu yaparsa, artık onun Allah nezdinde hiçbir değeri yoktur.

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bismillahirrahmanirrahim[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]51. (Resûlüm!) Telaşa düştükleri zaman, bir görsen! Artık kurtuluş yoktur, yakın bir yerden yakalanmışlardır.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]52. (İş işten geçtikten sonra:) "Ona inandık" demişlerdir, ama uzak yerden (dünya hayatı gelip geçtikten sonra) imana kavuşmak onlar için nasıl mümkün olur? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]53. Halbuki daha önce onu (hakkı) inkâr etmişlerdi. Uzak bir yerden gayb hakkında atıp tutuyorlardı. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]54. Artık, bundan önce benzerlerine yapıldığı gibi, kendileriyle arzu ettikleri şey arasına perde çekilmiştir. Şüphesiz onlar, kendilerini endişeye düşüren bir korku içindeydiler. [/FONT]

SÜRET-ÜL SEBE

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

''...Ve hayırdan her neyi infak ederseniz kendi lehinizedir. Ve siz ancak Allahü Teala'nın rızası için harcamada bulunursunuz. Bu vecihle hayra dair ne verirseniz karşılığı size tamamen ödenir ve hiç hakkınız yenmez.''

(BAKARA-272)

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
.

''EĞER ALLAH , İNSANLARI YAPTIKLARI (her)

HAKSIZLIKLA CEZALANDIRSAYDI , YERYÜZÜNDE TEK CANLI KALMAZDI.'' (nahl-61)

.

zeynep06

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm Allah razı olsun.Güzel paylaşımlarınz için.

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1. Arkadan çekiştirmeyi, yüze karşı eğlenmeyi âdet edinen herkesin vay haline! [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2. O ki, toplamış ve onu sayıp durmuştur. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]3. (O), malının kendisini ebedî kılacağını zanneder. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]4. Hayır! Andolsun ki o, Hutame'ye atılacaktır. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]5. Hutame'nin ne olduğunu bilir misin? [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]6. Allah'ın, tutuşturulmuş ateşidir. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]7. (Yandıkça) tırmanıp kalplerin ta üstüne çıkar. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]8. O ,onların üzerine kapatılıp kilitlenecektir. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]9. (Bu ateşin içinde) uzatılmış sütunlara bağlanmışlar. [/FONT]

SÜRET-ÜL HÜMEZE

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
Evlerinizde okunan Allah'ın ayetlerini ve hikmeti hatırlayın. Şüphesiz Allah, her şeyin iç yüzünü bilendir ve her şeyden haberi olandır. AHZAB34

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt