Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNÜN AYETİ (2 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ve siz yine denendiğinizde ;

Ve yine kalbiniz daraldığında ;

Ve yine bütün kapılar kapandığında ;

Ve yine ne yapmanız gerektiğini bilemediğinizde ...

Uzun uzun düşünün ...

Ve hatırlayın YARATAN 'ı ...

'' Allah kuluna kafi değil mi ? ''

(Zümer -36 )

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
(Ey Muhammed) iman edip salih amellerde bulunanları müjdele.Gerçekten onlar için altlarından ırmaklar akan cennetler vardır. Kendilerine rızık olarak bu ürünlerden her yedirildiğinde: "Bu daha önce de rızıklandığımızdır" derler. Bu, onlara, (dünyadakine) benzer olarak sunulmuştur. Orada, onlar için tertemiz eşler vardır ve onlar orada süresiz kalacaklardır.

(BAKARA SURESİ / 25)

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahiym

İman edip de güzel davranışlarda bulunanlar bilmelidirler ki biz,güzel işler yapanların ecrini zâyi etmeyiz.

Kehf suresi âyet 30

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Günün Ayeti
Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla
Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.
( Bakara Suresi Ayet 286 )
Sadakallahul Azim - Azim Olan ALLAH Sözün Endoğrusunu Söyledi...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Siz, haddi aşan kimseler oldunuz diye, sizi Kur'an'la uyarmaktan vaz mı geçelim?

(Zuhruf - 5)

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla

Namazı kılın zekâtı verin Peygambere itaat edin ki merhamet göresiniz.

Nûr Sûresi Âyet ; 56

umitbsr58

Kayıtlı Kullanıcı
Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla

De ki: "Sizin kendisinden kaçıp durduğunuz ölüm var ya, o mutlaka size ulaşacaktır. Sonra gaybı da, görünen âlemi de bilen Allah'a döndürüleceksiniz de, O size yapmakta olduklarınızı haber verecektir."
Cuma / 8.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Ey insan! İhsanı bol Rabbine karşı seni aldatan nedir?

İNFİTAR / 6

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
” Sabret! Senin sabrın ancak Allah’ın yardımı iledir. Onlardan yana üzülme. Tuzak kurmalarından dolayı da sıkıntıya düşme. Şüphesiz Allah, kendisine karşı gelmekten sakınanlar ve iyilik yapanlarla beraberdir.”
[Nahl Suresi 127-128]

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
” Sabret! Senin sabrın ancak Allah’ın yardımı iledir. Onlardan yana üzülme. Tuzak kurmalarından dolayı da sıkıntıya düşme. Şüphesiz Allah, kendisine karşı gelmekten sakınanlar ve iyilik yapanlarla beraberdir.”
[Nahl Suresi 127-128]

cok guzel bir ayet Allah razi olsun bu aralar en cok gormek istedigim ayetlerinden beri SABIR...rabbim sabir ihsan eylesin cumlemize Amiin

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
cok guzel bir ayet Allah razi olsun bu aralar en cok gormek istedigim ayetlerinden beri SABIR...rabbim sabir ihsan eylesin cumlemize Amiin
dünden beri çok çok sıkıntılıydım bugün facebooku açtım gözüme direk sabret! diye başlayan üstteki yadzığım ayeti kerime denk geldi.rabbim bana teselli buyurdular elhamdülillah ben öyle hissediyorum..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
dünden beri çok çok sıkıntılıydım bugün facebooku açtım gözüme direk sabret! diye başlayan üstteki yadzığım ayeti kerime denk geldi.rabbim bana teselli buyurdular elhamdülillah ben öyle hissediyorum..

anladim rabbim sikintilarinizi insirah eylesin amiin bu arada sizi burda gormek ne guzel uzun zamandir yoktunuz hocam

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
anladim rabbim sikintilarinizi insirah eylesin amiin bu arada sizi burda gormek ne guzel uzun zamandir yoktunuz hocam
Allahu zülcelal razı olsun sizden muhterem kardeşim..Estagfurullah hoca değiliz,talebe dahi olamadık maalesef.Evet şifremi ve kullanıcı adımı unutmuştum maillerimi kontrol ederken kullanıcı adımı falan gördüm bir de sitenin tam adını unutmuştum vardır bir hikmet elbet..zatı ali'leriniz de iyidirler inşaallah?

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Allahu zülcelal razı olsun sizden muhterem kardeşim..Estagfurullah hoca değiliz,talebe dahi olamadık maalesef.Evet şifremi ve kullanıcı adımı unutmuştum maillerimi kontrol ederken kullanıcı adımı falan gördüm bir de sitenin tam adını unutmuştum vardır bir hikmet elbet..zatı ali'leriniz de iyidirler inşaallah?
himm anladim hocam kasten kullandinim cunku siz bana hep oyle hitap ediyordunuz bilmem hatirladinizmi..nasilsin sorusuna iyim desem yalan olacak bu yuzden cevap hakkimi kullanmiyorum idare eder..talabe oldugunuzu biliyorum hatta matematik muhendisligi bir sey okuyordunuz yanlis hatirlamiyorsam

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
himm anladim hocam kasten kullandinim cunku siz bana hep oyle hitap ediyordunuz bilmem hatirladinizmi..nasilsin sorusuna iyim desem yalan olacak bu yuzden cevap hakkimi kullanmiyorum idare eder..talabe oldugunuzu biliyorum hatta matematik muhendisligi bir sey okuyordunuz yanlis hatirlamiyorsam
Elhamdülillah her koşulda denilir ama :) doğrudur hocam dediğim ama hüsnü zannımızdandır o yoksa küçümseme amaçlı değil haşa..Maden mühendisliği 3.sınıfım evet.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdülillah her koşulda denilir ama :) doğrudur hocam dediğim ama hüsnü zannımızdandır o yoksa küçümseme amaçlı değil haşa..Maden mühendisliği 3.sınıfım evet.
desenize gene basladik ogretmeye haydi bismillah ::) yok kotu amacli kullanmadiginizi biliyorum ama sanirim siz beni pek hatirlamadiniz degilmi ;)

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
desenize gene basladik ogretmeye haydi bismillah ::) yok kotu amacli kullanmadiginizi biliyorum ama sanirim siz beni pek hatirlamadiniz degilmi ;)
Ya hu açıkcası ben sizin yaşınızı 15-16 gibi hatırladım daha doğrusu başka bir arkadaşla mı karıştırıyorum diye düşünüyorum hala..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Ya hu açıkcası ben sizin yaşınızı 15-16 gibi hatırladım daha doğrusu başka bir arkadaşla mı karıştırıyorum diye düşünüyorum hala..
yani hatirliya hatirlaya yas olarak mi birinimi hatirladiniz demek karistiriyorsunuz cunki yasim dogru
hem cok ayp cok ne ara unutulduk bu kadar az tartismadik sizinle burda:a43:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt