Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNÜN AYETİ (1 Kullanıcı)

kalbinur

Kayıtlı Kullanıcı
cennetlikler* sorarlar;
suçlulara
nedir sizi sakara sürükleyen
derlerki:
biz namaz kılanlardan değildik
yoksulu doyurmzdık
(batıla)dalanlarla birlikte bizde dalardık
ve din gününü yalanlardık
(müddessir 40-46)

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Nisa/29
Ey iman edenler! Karşılıklı rızaya dayanan ticaret olması hali müstesna, mallarınızı, bâtıl (haksız ve haram yollar) ile aranızda (alıp vererek) yemeyin. Ve kendinizi öldürmeyin. Şüphesiz Allah, sizi esirgeyecektir.

kalbinur

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Eğer kulumuza (Muhammed’e) indirdiğimiz (Kur’an) hakkında şüphede iseniz, haydin onun benzeri bir sûre getirin ve eğer doğru söyleyenler iseniz, ALLAH’tan başka şahitlerinizi çağırın (ve bunu ispat edin).

(Bakara Sûresi. 23 . Ayet)

kalbinur

Kayıtlı Kullanıcı
*
Rahman ve Rahim Olan ALLAH’ın Adıyla

ALLAH hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.

( Bakara Suresi Ayet 286 )

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Eli sıkı olma, büsbütün eli açık da olma. Sonra kınanır ve çaresiz kalırsın. Şüphesiz Rabbin, dilediğine rızkı bol bol verir ve (dilediğine) kısar. Çünkü O, gerçekten kullarından haberdardır ve onları görmektedir.

{İsra Suresi 17:29-30}

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
İnkâr edenlere dünya hayatı süslü gösterildi. Onlar iman edenlerle alay etmektedirler. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar ise, kıyamet günü bunların üstündedir. Allah, dilediğine hesapsız rızık verir.
"Bakara Sûresi 212. Ayet Meali"

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Kaynak : Al-i İmran/131
Kâfirler için hazırlanmış bulunan ateşten sakının!

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
İnkâr edenlere dünya hayatı süslü gösterildi. Onlar iman edenlerle alay etmektedirler. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar ise, kıyamet günü bunların üstündedir. Allah, dilediğine hesapsız rızık verir.
"Bakara Sûresi 212. Ayet Meali"

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Kaynak : İnsan/30
Sizler ancak Rabbinizin dilemesi (izin vermesi) sayesinde (bir şeyi) dileyebilirsiniz. Şüphesiz Allah her şeyi bilendir, hikmet sahibidir.

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Kaynak : Yasin/82
Bir şey yaratmak istediği zaman Onun yaptığı "Ol" demekten ibarettir. Hemen oluverir.

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Kaynak : Yasin/82
Bir şey yaratmak istediği zaman Onun yaptığı "Ol" demekten ibarettir. Hemen oluverir.

gül7

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Hayyü Ya Gayyum Birahmetike Esteğıysu.
Feaslıhli Şe'ni küllehuve la tekılni illa nefsi tarfete aynin.

Ey Daima Diri olan ve yarattıklarını her an yönetip koruyan Allahım (C.C.)! Merhametin sebebiyle senden yardım istiyorum.
Benim bütün işlerimi, hal ve hareketlerimi düzelt. Beni bir göz kırpması kadar bile olsun nefsime bırakma.

Hz. Fatıma anamızın duası...

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur.
{İsra Suresi 17:32}

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Rasulullah (sav) buyurdular ki: "Kim bana (bir kere) salât okursa Allah da ona on salât okur ve on günahını affeder, (mertebesini) on derece yükseltir." (Yine Nesâî'de Ebû Talha (ra)'dan gelen bir rivâyet şöyle: "Bir gün Rasulullah (sav), yüzünde bir sevinç olduğu halde geldi. Kendisine: "Yüzünüzde bir sevinç görüyoruz!" dedik. "Bana melek geldi ve şu müjdeyi verdi: "Ey Muhammed! Rabbin diyor ki: "Sana salâvat okuyan herkese benim on rahmette bulunmam, selâm okuyan herkese de benim on selâm okumam sana (ikram olarak) yetmez mi?")

Ayet değil ama, çok hoşuma gitti buraya yazayım dedim. :)

gül7

Kayıtlı Kullanıcı
Rasulullah (sav) buyurdular ki: "Kim bana (bir kere) salât okursa Allah da ona on salât okur ve on günahını affeder, (mertebesini) on derece yükseltir." (Yine Nesâî'de Ebû Talha (ra)'dan gelen bir rivâyet şöyle: "Bir gün Rasulullah (sav), yüzünde bir sevinç olduğu halde geldi. Kendisine: "Yüzünüzde bir sevinç görüyoruz!" dedik. "Bana melek geldi ve şu müjdeyi verdi: "Ey Muhammed! Rabbin diyor ki: "Sana salâvat okuyan herkese benim on rahmette bulunmam, selâm okuyan herkese de benim on selâm okumam sana (ikram olarak) yetmez mi?")

Ayet değil ama, çok hoşuma gitti buraya yazayım dedim. :)

çok güzelmiş emeğine sağlık...

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Kaynak : Zuhruf/36
Her kim Rahman olan Allah'ın zikrinden yüz çevirirse biz ona bir şeytan musallat ederiz. Artık o şeytan onun yakın dostudur.

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Kaynak : Nisa/133
Ey insanlar! Allah dilerse sizi yokluğa gönderip başkalarını getirir; Allah buna kadirdir.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Ey Peygamber! Müminleri savaşa teşvik et. Eğer sizden tam sabırlı yirmi kişi olursa, ikiyüz kişiye galip gelir ve eğer siz müminlerden yüz kişi olursa, kâfirlerden bin kişiyi mağlup eder; çünkü o kâfirler gerçeği ve âkıbeti anlamayan bir güruhtur. Ama şimdi Allah yükünüzü hafifletti, çünkü sizde savaşma konusunda bir zayıflık olduğunu müşahede etti. O halde sizden sabırlı yüz kişi, Allah'ın izniyle onlardan iki yüz kâfire üstün gelir ve eğer sizden bin kişi olursa, onlardan iki bin kişiye galip gelir. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir."
Enfal Suresi 65 - 66. Ayetlerin Meali

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Şüphesiz iman edip salih ameller işleyen, namazı dosdoğru kılan ve zekâtı verenlerin mükâfatları Rableri katındadır. Onlara korku yoktur. Onlar mahzun da olmayacaklardır.
"Bakara Sûresi 277. Ayet Meali

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
1 - De ki; O Allah bir tektir.
2 - Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir
3 - Doğurmadı ve doğurulmadı
4 - O 'na bir denk de olmadı.

İhlas Suresi

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt