Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNÜN AYETİ (2 Kullanıcı)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
“Siz, insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz:
İyiyi-güzeli emredersiniz, kötü ve çirkinden alıkoyarsınız, Allah’a iman edersiniz.
Ehlikitap da iman etseydi, kendileri için elbette hayırlı olurdu.
İçlerinde müminler vardır ama onların çokları fasıklardır.”
(Al-i İmran suresi,110.ayet)

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
"Ey imân etmiş olanlar! Allah'ın yardımcıları olun, nasıl ki, Meryem'in oğlu İsa Havarîlere dedi ki: «Allah'a doğru benim yardımcılarım kimlerdir?» Havarîler de dedi ki: «Biz Allah'a yardımcılarız.» Sonra İsrailoğullarından bir zümre imân etti, bir tâife ise kâfir oldu. Sonra imân etmiş olanları, düşmanları üzerine teyid ettik, artık galipler olarak sabahladılar."saff 14

Biz Allah a yardımcılarız diyebiliyor musunuz?

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
De ki: "Şüphesiz benim Rabbim kullarından rızkı dilediğine genişletip-yayar ve ona kısar da Her neyi infak ederseniz O (Allah) yerine bir başkasını verir; O rızık verenlerin en hayırlısıdır"

(Sebe Suresi 39)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
"Andolsun, size kendi içinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki,
sizin sıkıntıya düşmeniz O'na çok ağır gelir.
O, size çok düşkün, mü’minlere karşı da çok şefkatli ve merhametlidir."

Tevbe / 128

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
"İyi bilin ki, Allah kendi yolunda kurşunlu bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları sever" Saff 4

Allah düzenli ordu biçiminde taktiksel savaşanları ordusunu bütünlük içinde savastırmayı emrediyor.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
images

Bismillahirrahmanirrahim

Kur'ân okunduğu zaman, hemen susup onu dinleyin, umulur ki, rahmete nâil olursunuz.

ARAF - 204

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
De ki:
Bize hiçbir zaman Allah'ın yazdığından başkası ulaşmaz.
O, bizim Mevlamızdır ve mü'minler onun için yalnız Allah'a dayanıp güvensinler.

Tevbe Suresi: 51

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
« Ebu Leheb'in iki eli kurusun. Kendisi de kurudu gitti. Ona ne malı ne kazancı yaramadı. O da, gerdanında bükülmüş bir ip olduğu halde odun hammalı olarak karısı ile birlikte alevli bir ateşe atılacaklar. »
tebbet suresi

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Yurtlarında gezip dolaştıkları nice nesilleri kendilerinden evvel yıkıma uğratmış olmamız, hala onları doğru yola iletip yöneltmedi mi? Elbette, bunda ayetler vardır; yine de işitmiyorlar mı?

Secde Suresi / 26

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Eğer yeryüzündekilerin çoğunluğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar.

Çünkü onlar sadece «zann»a uyarlar ve saçmalarlar.

Enam_116

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Doğrusu Allah, kendisine ortak koşulmasını asla affetmez. Ondan başkasını (diğer günahları) ise, dilediği kimseler için bağışlar ve mağfiret buyurur. Her kim Allah'a şirk koşarsa gerçekten pek büyük bir günah ile iftira etmiş olur.

Nisa-48

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Vahşi,Hz.Hamza’yı şehit ettikten sonra Mekke’ye döndü.Mekke fethedilince de Taif’e kaçtı.Taifliler de , İslam’a girmek için Resulullah’ın yanına gidiyorlardı.Artık hz. Vahşi’nin kaçacak yeri kalmamıştı.
Kainatın Efendisi,Vahşi’yi İslam’a davet için haber gönderdi.Vahşi ise Resulullah’a şu cevabı iletti:”Ya Muhammed beni nasıl İslam’a çağırırsın?!Allah’a şirk koşanlar,Allah’ın muhterem kıldığı bir canı haksız yere öldürenler,zina edenler günahlarının cezasını çekerler.Kıyamette,o büyük duruşma gününde cezaları katmerli olur,azap ve zillet içinde ebedi kalır.Halbuki ben bunların hepsini yaptım .Daha benim bir kurtuluşum olur mu?”Bunun üzerine Allah (cc)şu ayeti inzal buyurdu:”Ancak şu var ki dönüş yapıp iman edenler, güzel ve makbul işler işleyenler bundan müstesnadır.Allah onların kötülüklerini iyiliklere,günahlarını sevaplara çevirir.Çünkü Allah gafurdur,rahimdir.”(furkan,25/70)Bunu üzerine Vahşi:”Ya Muhammed,’Dönüş yapıp iman etme, güzel ve makbul işler işleme’ çok çetin bir şarttır.Bana kalırsa ben bu işi altından kalkamam.”

Hemen ardından şu ayet nazil oldu:”Şurası muhakkak ki,Allah kendisine şirk koşulmasını affetmez,ama bunun altındaki diğer günahları dilediği kimse hakkında affeder.”(Nisa,4/48)
Yine Vahşi:”Ya Muhammed,bu konuda görüşün nedir?Affetmek,Allah’ın hikmet ve iradesine bağlıdır.Bilmiyorum ;beni bağışlar mı bağışlamaz mı?”diye sordu.Akabinde hemen şu ayet nazil oldu:”Ey Şanlı Nebi ,sen şunu tebliğ et:”Ey çok günah işleyerek kendi öz canlarına kötülük etmede ileri giden kullarım!Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz.Allah, dilerse bütün günahları mağfiret eder.Çünkü O,gafur ve rahimdir, çok affedicidir,merhamet ve ihsanı boldur.”(Zümer,39/53)
Vahşi, tam istediği cevabı almıştı.Derhal Müslüman oldu.Bazı insanlar dediler ki:”Ya Resulullah!Biz de Vahşi’nin yaptığı gibi yapmıştık.Aynı şartlar bizim için de geçerli mi?”Fahr-i Kainat,”Bu şartlar bütün Müslümanlar için geçerlidir.”buyurdular.(Taberani,Mu’cemu’l-Kebir,11/197

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Andolsun, siz güçsüz iken Allah size Bedir´de yardımıyla zafer verdi.
Şu halde Allah´tan sakının, O´na şükredebilesiniz.
(3/123)

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
“Kalplerimiz muhafazalıdır” dediler. Öyle değil. İnkârları sebebiyle Allah onları lânetlemiştir. Bu
yüzden pek az iman ederler.
Bakara - 88

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Ey iman edenler! Hepiniz topluca barış ve güvenliğe (İslâm’a) girin. Şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır.
Bakara suresi Ayet 208

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Kim Allah´a davet edene icabet etmezse, artık o, yeryüzünde (Allah´ı aciz bırakacak değildir ve onun O´ndan başka) velileri yoktur.
İşte onlar, apaçık bir sapıklık içindedirler." (46/32)

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Yeryüzünde rızkı Allah'a ait olmayan hiçbir canlı yoktur. O, onların karar kıldıkları yerleri de, emaneten durdukları yerleri de bilir. Onların hepsi apaçık bir kitaptadır.

Hud / 6

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt