Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

***Günümüz gençliği Rasulullah’ı tanıyor mu? Ashabı tanıyor mu? ****** (1 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Günümüz gençliği

Rasulullah’ı tanıyor mu?
Ashabı tanıyor mu?
Ömer b. Abdülazizleri tanıyor mu?
İmam-ı Azamları, İmam-ı Şafileri, İmam-ı Rabbanileri, Buharileri, Müslimleri, Nakşibendileri, Geylanileri, Selahaddin-i Eyyubileri, Şeyh Şamilleri, Osman Gazileri, Kanunileri, Fatihleri, Yavuzları, Yunusları, Mevlanaları tanıyor mu?
Bugün müslümanların nesilleri, nice küfür, günahkâr ve fasık lider sanatçı, film yıldızı vb. sahte öncülerin adlarını hayat hikâyelerini bir çırpıda sayıp anlatabilmekte ve kalplerinde bunlara karşı muhabbet duymaktayken, gönül fatihi dava liderlerinin bırakın hayatlarını, isimlerini dahi bilememektedirler. Bundan da elbette anne baba ve eğitimciler sorumludur

esselamün aleyküm verahmetüllahi ve berekatüh...
ne kadar güzel değinmişsiniz ne kadar haklı ve yerinde bir konu bu..
Allah celle celalüh sizden razı olsun...
biraz mahçup diyeceğim aslında biraz değil çok çok mahçup bir hal...
inşallah bilinçlenip hakkın ve hakikatin şuuruyla hareket edenlerden oluruz.
.Ellerinize sağlık
selam ve dua ile
ve aleykümselam rahmetullahi ve berekatuhu:)
kardeşim Rabbimiz razı olsun sizdende gözlerinize sağlık
amin inşaallah
Hayırlı cumalar dilerim Rabbimize emnaet ol ...

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun gerçekten günümüzün gençleri özentiyle vs gibi şeylerle yabancı ülkelere esinlenip dilimizi yok ediyorken dinimizide yok ediyorlar gittiğim gördüğüm çoğu genç namaz kılmıyor azanından Allah Peygmber efendimizin anıları kıssaları örnekleri çıkmıyor çok çok kötü bir çağdayız :(
amin kardeşim cümlemizden Rabbimiz gaflet uykusundan uyandırsın insanlar başı boş yaratıldığını mı zannediyor ???

Rabbimiz hidayet versin inşaallah cümlemize şaşıtmasın bizleri

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim Allah razı olsun
Gerçekten çok önemli ve faydalı bir konu emeğine sağlık
malesef bu zamnda gençlerimiz öyle bir ortamda yetiştiriliyor ki dinden, peygamberimizden bihaberler çok acı verici bir durum
Rabbim bu gaflet uykusundan uyanmayı nasip etsin..
selam ve dua ile ..

Ayşegül00

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun çok faydalı bir paylaşım olmuşş..

odtulu.seyma

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm allah razı olsun ;
günümüz gençleri tam anlamıyla Rasulullah'ı ve ashabını tanımıyor.tanısa bu kadar gaflet içinde bir düzelme olur.
islamiyet hızla yayılıyor.fakat gennçler gençliğin kör edici rüyalarında batıya özenti durumda .dinimiz islam.söz ve bazende kimlikte fiile uygulansa hiç bir sorun olmaz.
allh hidayete erdirsiin inş
selam ve dua ile...

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim Allah razı olsun
Gerçekten çok önemli ve faydalı bir konu emeğine sağlık
malesef bu zamnda gençlerimiz öyle bir ortamda yetiştiriliyor ki dinden, peygamberimizden bihaberler çok acı verici bir durum
Rabbim bu gaflet uykusundan uyanmayı nasip etsin..
selam ve dua ile ..
ve aleykümselam kardeşim amin kardeşim inşaallah Rabbimiz uyandırsın ..

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
mevlam razı olsun inşaallah emeğine sağlık kardeşim

By_Serhatti

Kayıtlı Kullanıcı
“Dünya”, bir gölge gibidir. Kısala kısala yok olup gidecektir.

Paylaşan yüreğin dert görmesin selam ve dua ile.

arifyavuz

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH Razı Olsun. Selam ve dua ile din kardeşlerim.

semih885

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI olsun çok güzel bir konu açmışşın güzel kardeşim

haydar-kerrar

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir konu kardeşim günümüz gençliği rasulullahı tanısaydı sahabeyi tanısaydı bu gün yaptıkları gibi satanizm, darvinizm vs. gibi saçma ve batıla saplanmazdı elbette.

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı

GkHnZn

Kayıtlı Kullanıcı
Ben de o hiçbirşeyden haberi olmayan gençlerdendim.. Ne zaman ki bir arkadaşım vefat etti ve Yunus abim (sagopa kajmer) şarkılarında manevi şeylerden bahsetmeye başladı, ben de dedim ki ben ne yapıyorum? O andan itibaren herşeye yeniden başladım. Müslümandım tabii ki ama namaz kılmayı bile tam bilmiyordum. Başladım araştırmaya bilmediklerimi öğrenmeye çalıştım. Peygamberimizin (sav) hayatını araştırdım, İslama hizmet etmiş alimlerimizi araştırdım, günümüz alimlerinin vaazlarını dinledim. Sonucunda kendime göre birşeylerin yoluna girdiğini, doğru yola girdiğimi anladım. Ancak çevremdekiler bana dinci oldu gözüyle bakmaya başladılar, ailemle bile birsürü tartışma yaşadım-yaşıyorum hala babam bana hiç duymak istemeyeceğim sözler söyledi. Ama içimdeki Allah aşkıyla yoluma başımı koydum artık.. Rabbim hepimizi bu yolda daim etsin...

deniz hışır

Kayıtlı Kullanıcı
"günümüz gençliği islam önderlerini tanımıyor mu?" bu soru çook soruluyor. cevapta hazır "hayır". peki şimdi de ben soruyorum " pekii niçin tanımıyor?" birileri bunun cevabını versin.

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Ben de o hiçbirşeyden haberi olmayan gençlerdendim.. Ne zaman ki bir arkadaşım vefat etti ve Yunus abim (sagopa kajmer) şarkılarında manevi şeylerden bahsetmeye başladı, ben de dedim ki ben ne yapıyorum? O andan itibaren herşeye yeniden başladım. Müslümandım tabii ki ama namaz kılmayı bile tam bilmiyordum. Başladım araştırmaya bilmediklerimi öğrenmeye çalıştım. Peygamberimizin (sav) hayatını araştırdım, İslama hizmet etmiş alimlerimizi araştırdım, günümüz alimlerinin vaazlarını dinledim. Sonucunda kendime göre birşeylerin yoluna girdiğini, doğru yola girdiğimi anladım. Ancak çevremdekiler bana dinci oldu gözüyle bakmaya başladılar, ailemle bile birsürü tartışma yaşadım-yaşıyorum hala babam bana hiç duymak istemeyeceğim sözler söyledi. Ama içimdeki Allah aşkıyla yoluma başımı koydum artık.. Rabbim hepimizi bu yolda daim etsin...
Rabbimiz yolunuzu açık etsin aydın etsin hayır kapılarını açsın inşaallah kardeşim Rabbimize emanet olun ....

havaci27

Kayıtlı Kullanıcı
hakikaten çok doğru bir paylaşım .. bende gencim tabiki sizin kadar bilgim yoktur ama enazından peygamber efendimizi , dinimizin nasıl geldiğini nasıl zorluklar çekildiğini hep okudum .. inş daha da okuyacağım .. keşke benim yaşıtımdaki herkes böyle olsa ne güzel bir toplum olurduk DEĞİL Mİ???

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm hayırlı akşamlar emeğinize sağlık

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt