Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

günü HZ MUHAMMED gibi yaşamak(1) (2 Kullanıcı)

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
RE: günü HZ MUHAMMED gibi yaşamak(1)

nigdeli yazdı:
selamun aleyküm güzel kardeşim..çok güzel bir paylaşım olmuş..Her biri Efendimizin sav. şefaatlerine nail olmamız için birer vesile ..Rabbimiz c.c. senden razı olsun inşaAllah.. Sevabını yazsın inş..Selametle kal kardeşim..B)B)
allah razı olsun kardeşim amin inşallah.çok sağolun beğendiğine çok sevindim selametle kalınB)B)B)B)B)

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
günü HZ MUHAMMED gibi yaşamak(2)

günü HZ MUHAMMED gibi yaşamak(2)

EVLİLİK VE DÜĞÜN TÖRENLERİ
evlilik peygamber sünnetidir
nikah benim sünnetimdir kim benim sünnetimle amel etmezse benden değildir.evlenin!zira ben diğer ümmetlere karşı sizin çokluğunuzla iftahar edeceğim.kim maddi imkanbı varsa evlensin.kim maddi imkanı yoksa oruç tutsun çünkü oruç onun için şehvet kırıcıdır
birbirini sevenler için nikah kadar sevgiyi arttırıcı bişey yoktur.

GENÇ KIZLARIN EVLİLİĞE HAZIRLANMASI
oğullarınızı ve kızlarınızı evlendirin.kızlarınızı altın ve gümüşle süsleyinve elbiseleri güzel olsun.ve kendilerine ilgi gösterilmesi için onlara hediyeler alın.

BİR KIZLA NİÇİN EVLENİLİR
kadın şu özelliklerinden biri için nikahlanır:güzelliği,malı,ahlakı ve dindarlığı.eline bereket dolan sen,dindar ve ahlaklı olanla evlen.

EVLİLİKTEN ÖNCE ÇİFTLER BİRBİRİYLE GÖRÜŞMELİDİR
biribrini görmek uyumu için daha iyidir buyuruyor.rasulallah
bir kimsenin kalbina allah onunla evlenme arzusu koyduğu zaman onu göresinde bir sakınca yoktur.

EV DÜZENİ
LÜKSTEN UZAK VE İHTİYACA YETECEK KADAR BİR TEFRİŞAT
ALLAH rasulü hz.aişenin kapıya halı asarak süslediğini görünce .ALLAH bize B)taş ve toprağa elbise giydirmemizi emretmemiştir
B)duvarları süslü ve pahalı şeylerle süslemeyin
B)kişinin kendisi için bir yatak kadın için bir yatak misafir için bir yatak yeterlidir fazlası şeytanındır.

ÇÖP EVİN BEREKETİNİ KALDIRIR
B)bir evde çöp olursa o evde bereket kaldırılır
B)ev aydınlık olmalıdır
B)ev güzel kokmalıdır
B)geniş olmalıdır8kullanma alanı için geniş ev kişinin dünyadaki üç mutluluğundann biridir)
B)tefrişatta vahşi hayvanların derisi kullanılmamalıdır.

YANGIN
yangıın görünce tekbir getirin zira tekbir onu söndürür

KULAK ÇINLAYINCA
sizden birinin kulağı çınlayıonca beni hatırlasınve bana salat-ü selam getirsin.ve bir de '' beni anan kimseyi ALLAH hayırlısıyla ansın '' desin

EĞER -MEĞER DEME
''şöyle yapsaydım şöyle olurdu deme''onun yerine ALLAH böyle taktiie buyurmuş de

TAVLA OYNAMAK
kim tavla oyunu oynarsa elini domuz kanına bulamış gibi olur

BİR MECLİSTE İŞLENECEK ÜÇ BÜYÜK GÜNAH
şu üç mecliste konuşulanların günahı büyüktür
1-haksız yere kan dökmeyi planlamak
2-cinsel ilşkiden bayağı bir şekilde söz etmek,şehevi konuşmak
3-haksız yere başkasının malını gaspetmeyi planlamak

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
RE: günü HZ MUHAMMED gibi yaşamak(2)

RE: günü HZ MUHAMMED gibi yaşamak(2)

B)B)B)B)

dewalla

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun emeğine sağlık ama bir şeyi merak ettim kadınlar neden tuvalette başını örtmeli bilgi verir misin?

idrardaki asitler saçlara gidip saçların dökülmesinine neden olduğu için erkek ve kadınları saçlarını örtmeleri gerekirmiş

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim iki aynı konuyu ayrı olarak açmışın onları birleştirdim aynı konuları lütfeb bir konu üzerınde devam edelim allaha emanet ol

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt