Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

...Günah İşLememek Şartı İle'' AşIK ''Olmak ... (1 Kullanıcı)

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ben Bu zamandaki Aşklara Inanmiyorum Ya Inanamiyorum, Leyla Mecnunda Gerçekmi Acaba Kim çikarmişki Onu! gerçi Efendimiz.s.a.v de aşkla ilgili hadis buyurmuşsa tabiki doğrudur ama bu zaman da yok bence hepsi nefisten geliyo
Aman şimdi Tüm Site üstüme Gelmesin Sakin Korktum!:]

B)B)....ALLAH C.C. RAZI OLSUN.SELAMETLE...B)

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgi, insanin elinde olmayan bir duygudur.
Iffeti, yani namusu korumak ve günah olan islerden kaçmak sarti ile birisine karsi sevgi duymakta mahzur yoktur.
Hatta iffetini koruyarak sevgisini gizlemek çok sevaptir.

Hadis-i seriflerde buyuruldu ki:(Askini gizleyip, iffetini muhafaza ederek ölen sehiddir.) [Hakim, Hatib]
(Askini gizleyip, iffetini muhafaza ederek, sabredenin günahlarini, Allahü teâlâ affedip Cennetine koyar.) [Ibni Asakir]

EsSelamuAleyküm Kıymetli Yeğenim..

İnsanın yaratılışından itibaren içe konan türlü duygularının iyiye-hayra yönelik kullanılma yolunda merhale kaydetmesi..kişinin nefsi terbiyesiyle imani yönünün gelişimiyle.. helal-haram bilincinin şuuruna ermesiyleancak günahlardan..buna sebep olabilecek davranışlardan kaçınabilir-korunabilir..
Duyguların en yoğun yaşandığı gençlik dönemlerinde başa gelebilecek bu tür olaylar için çok gerekli-uyarıcı bir çalışma olmuş...
Allah(CC) razı olsun Yeğenim..Emeğinize sağlık..

Selam..saygı..sevgi ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

VE ALEYKÜM SELAM DEĞERLİ YEGANE AMCA'M...B)
YORUMLARINIZ İÇİN ÇOK SAĞOLUN.UMARIM TESİRLİ OLMUŞTUR.ALLAH C.C. HER DAİM SİZDENDE HOŞNUT OLSUN.DUALARIMDA DAİMSİNİZ.YÜCE MEVLA'YA C.C. EMANET OLUNUZ.SELAM SAYGI VE BAKİ MUHABBETLE...B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm gül yürekli kardeşim. Emeğine ve güzel gönlüne sağlık olsun inşallah.. Çok güzel bir paylaşımdı yine..Rahman c.c razı ve memnun olsun senden ve sevabını en güzeli, en hayırlısıyla lütfeylesin inşallah.. Bu hadis-i şerifin sahih olmadığı yönünde birçok duyumlar almıştım, hadisin şerhi ve açıklamalarıyla da aydınlanmış oldum.. Son paragrafta geçen duaya kalbi aminler inşallah..Dualarımdasın her daim.. Rabbimiz c.c'ye emanetimsin inşallah, gül yürekli kardeşim.Selam, baki dua ve muhabbetle..B)B)

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm gül yürekli kardeşim. Emeğine ve güzel gönlüne sağlık olsun inşallah.. Çok güzel bir paylaşımdı yine..Rahman c.c razı ve memnun olsun senden ve sevabını en güzeli, en hayırlısıyla lütfeylesin inşallah.. Bu hadis-i şerifin sahih olmadığı yönünde birçok duyumlar almıştım, hadisin şerhi ve açıklamalarıyla da aydınlanmış oldum.. Son paragrafta geçen duaya kalbi aminler inşallah..Dualarımdasın her daim.. Rabbimiz c.c'ye emanetimsin inşallah, gül yürekli kardeşim.Selam, baki dua ve muhabbetle..B)B)

VE ALEYKÜM SELAM GÖNLÜ GÜZEL KARDEŞİM.TEŞEKKÜR EDERİM,BEĞENMENİZE ÇOK SEVİNDİM.BU TÜR KONULARDA AÇIKLAMALARA DİKKAT ETMEYE ÇALIŞIYORUM ELİMDEN GELDİĞİNCE.FAYDALI OLMUŞTUR İNŞAALLAH.RAB'BİM C.C. HER DAİM SENDEN DE RAZI OLSUN.DUALARIMLA BİRLİKTESİN,ACİZANE.YÜCE MEVLA TEALA'YA C.C. EMANETSİN.SELAM VE SEVGİLERİN EN ÖZELİYLE.BAKİ MUHABBETLERE İNŞAALLAH CAN KARDEŞİM...B)

hastetim

Kayıtlı Kullanıcı
A.s Paylaştigin Için Teşekkürler

musalli

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.ennsevgiliye.tr.gg
Aleyküm Selam....

Allah c.c Razı olsun İnşallah... Güzel bir paylaşım olmuş...
Sevgi gibi güzel bir duyguyu şehvetle kirletmemek gerekir....

ki şu zamanda da insanlar artık sevgi yerine nefislerine uyuyorlar...
sevgi yaşadıklarını sanıyorlar ama nefsin esiri olarak yaşıyorlar..

ki bu site de ki İnsanların Bu gerçekliğin farkında olduğundan..
neyin en olduğun dan emin olduklarını da biliyorum....
Allah c.c sevgilerin en Güzelini Hepimize nasip etsin inşallah...

Selametle ve Dua ile...
musalli........

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Hadis-i serifte,(Insanin dini arkadasinin dini gibidir) buyuruluyor. (Tirmizi)
s.a kardeşim güzel bir konu seçmissin."Haya imandandır"."Utanmıyorsanız istediğinizi yapabilirsiniz" der sevgili peygamberimiz.iffetsiz olan bu dünyadada öteki dünyadada zarardadır zelil olur,dalga geçilen paçavra gibi oraya buraya atılan bir insan olup çıkar.Allah hayırlı arkadaşlar ve hayırlı bir eş nasip etsin herkese.Ağzımızın ve kalbimizin "gül" olması dileğiyle.selametle kalın.

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
A.s Paylaştigin Için Teşekkürler

ALLAH C.C. RAZI OLSUN.SELAM VE DUA İLE...B)

Aleyküm Selam....

Allah c.c Razı olsun İnşallah... Güzel bir paylaşım olmuş...
Sevgi gibi güzel bir duyguyu şehvetle kirletmemek gerekir....

ki şu zamanda da insanlar artık sevgi yerine nefislerine uyuyorlar...
sevgi yaşadıklarını sanıyorlar ama nefsin esiri olarak yaşıyorlar..

ki bu site de ki İnsanların Bu gerçekliğin farkında olduğundan..
neyin en olduğun dan emin olduklarını da biliyorum....
Allah c.c sevgilerin en Güzelini Hepimize nasip etsin inşallah...

Selametle ve Dua ile...
musalli........

ALLAH C.C. RAZI OLSUN.RAB'BİM C.C. NEFSİMİZLE BERABER BIRAKMASIN BİZLERİ.DUANIZA HEPİMİZ İÇİN AMİN... DİYORUM.SELAM VE DUA İLE.ALLAH C.C. EMANET OLUNUZ...B)

Hadis-i serifte,(Insanin dini arkadasinin dini gibidir) buyuruluyor. (Tirmizi)
s.a kardeşim güzel bir konu seçmissin."Haya imandandır"."Utanmıyorsanız istediğinizi yapabilirsiniz" der sevgili peygamberimiz.iffetsiz olan bu dünyadada öteki dünyadada zarardadır zelil olur,dalga geçilen paçavra gibi oraya buraya atılan bir insan olup çıkar.Allah hayırlı arkadaşlar ve hayırlı bir eş nasip etsin herkese.Ağzımızın ve kalbimizin "gül" olması dileğiyle.selametle kalın.

VE ALEYKÜM SELAM DEĞERLİ ABLAM.TESİRLİ OLMAK İÇİN VESİLE OLAN YORUMLARINIZ İÇİN ALLAH C.C. RAZI OLSUN.RAB'BİM C.C HER ŞEYİ GÖRÜYOR.BUNUN BİLİNCİNDE OLMAK VE HAYA ETMEK DUASIYLA İNŞAALLAH.GÜZEL DUANIZA AMİNN .. DİYORUM.SELAM VE DUA İLE.RAB'BİM C.C. EMANET OLUNUZ...B)

Garip58

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleykum
Cok Guzel Bi Paylasim OLmus
Emegine Saglik Ama Anlayamadigim Bi Yer Var

Hadis-i seriflerde buyuruldu ki:(Askini gizleyip, iffetini muhafaza ederek ölen sehiddir.) [Hakim, Hatib]
(Askini gizleyip, iffetini muhafaza ederek, sabredenin günahlarini, Allahü teâlâ affedip Cennetine koyar.) [Ibni Asakir]

Bu Hadisler Zayif Hadis Degilmiydi

srknzdmr

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm Allah razı olsun gerçekten şu devirde çok faydalı bir bilgi oldu inş yerlerine ulaşır bu bilgi amin

Selam ve Dua İle B)

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleykum
Cok Guzel Bi Paylasim OLmus
Emegine Saglik Ama Anlayamadigim Bi Yer Var

Bu Hadisler Zayif Hadis Degilmiydi

VE ALEYKÜM SELAM.ALLAH C.C. RAZI OLSUN.BU HADİSLERİN ZAYIF HADİSİ ŞERİF OLDUKLARINA DAİR BİR BİLGİYE RASTLAMADIM.SELAM VE DUA İLE.RAB'BİM E EMANET OLUNUZ...B)

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm Allah razı olsun gerçekten şu devirde çok faydalı bir bilgi oldu inş yerlerine ulaşır bu bilgi amin

Selam ve Dua İle B)

VE ALEYKÜM SELAM.RAB'BİM C.C. CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN İNŞAALLAH.TEŞEKKÜR EDERİM.AMİN...SELAM VE DUA İLE...B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt