Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Günah İşle!...Ama...? (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ateşe Dayanabileceğin Kadar Günah İşle...
:a43::a43:
cehennemzx0.jpg

srat1lk8.jpg

mavci

Yönetici
...

...

ATEŞE DAYANABİLECEĞİN KADAR GÜNAH İŞLE

Mecmau'l-Enhür sahibi Muhammed b. Süleyman, “Damat Efendi” lakabıyla meşhur olmuştur.
Çünkü, bu iffet âbidesi, talebelik döneminde bir gece yarısı, mum ışığı altında ders çalışmaktadır.
İlmî mütâlaalara daldığı bir esnada kapısı çalınır.
O vakitte birinin gelmesinin hasıl ettiği hayret ve misafirin kimliği hakkındaki merakla hemen kapıyı açar.
Karşısında genç ve güzel bir kızcağız durmaktadır.
Misafir, yolunu kaybettiğini ve etrafta başka bir ışık göremediği için onun kapısını çalmaya mecbur kaldığını söyler.

Genç talebe, misafirini geri çeviremez, onu gece karanlığına ve sokağın soğuğuna terkedemez, çaresizce kızı içeri alır.
Ona oturup dinlenebileceği bir köşe gösterdikten sonra da sabaha kadar dersine çalışmaya devam eder.
Utangaç ve gizli-saklı nazarlarla onu seyreden kızcağız, bu iffetli talebenin bir haline taaccüb eder; genç, arada bir parmağını önünde yanan mumun alevine tutmakta ve bir müddet öylece bekledikten sonra geri çekmektedir.
Bir defa ile de yetinmemekte ve bunu ara ara sürekli tekrarlamaktadır.
Bu hal üzere sabah olur.

Gün ışıdıktan sonra genç kız oradan ayrılıp evine döner.
Halkın yardımıyla yolunu bularak ulaştığı ev, Osmanlı vezirlerinden birinin sarayıdır; bu genç kız da, o vezirin kerimesidir.
Saray halkı, ona geceyi nerede ve nasıl geçirdiğini merakla sorarlar; zira, bütün gece onu aramış ama bir türlü bulamamışlardır.
Genç kız başından geçenleri, gördüklerini ve hususiyle de kendisini misafir eden talebenin tuhaf halini bir bir anlatır.
Vezir, kızına yardım eden o genci sarayına davet eder ve niçin sabaha kadar elini yanan mumun üzerinde tuttuğunu ve elinin yanmasına sebep olduğunu sorar.
Yusuf yüzlü genç, “Yolunu kaybettiği için kapımı çalan bir misafiri dışarıda bırakamazdım; bu sebeple onu kulübeme aldım.
Nefsimin desiselerine karşı koyabilmek için de, elimi ara sıra mumun bana Cehennemi hatırlatan alevi üzerine koydum.
Şeytan beni kandırmaya yeltendiğinde, parmağımı ateşe tutarak, nefsime cehennem azabını hatırlattım ve böylece yanlış bir şey yapmaktan kurtuldum.”

Evet, hayırlı genç, bu iffet ve ismet şuuruyla ve ahirete kilitlenen gönlüyle o vezirin çok hoşuna giden ve teklifi kabul ederek o kızcağızla evlendikten sonra da “Damat Efendi” olarak anılagelen Muhammed b. Süleyman gibi, bu dünyanın cazibedar güzellikleri karşısında bakışı bulanmayan, gözü kaymayan, veraların verasını ebedî saadet diyarı sayan ve hep ona ulaşmayı düşünerek yaşayan insandır.

GEVHER

Yönetici
Allah razı olsun , ölüm ötesini bir kez daha hatırlamamıza vesile oldunuz.

Günah işlemek nefse tatlı gelir. Bütün bidatler, günahlar, ALLAHü teâlânın düşmanı olan nefsi besler, kuvvetlendirir.
Küçük günah işlemeye devam etmek, bunlarda ısrar etmek, büyük günah olur. Büyük günah işlemeye ısrar etmek ise, küfre sebep olur.

'' Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. O dilediğini affeder, dilediğini de azaba çarptırır. Hiç kuşkusuz Allah affedici ve merhametlidir. '' ( Ali İmran - 129 )

bizleri sadece O affedebilir.. dönüş O'na..

Ey şefkati ve merhameti sınırsız olan Allahım,
Bütün kalbim, ruhum ve samimiyetimle ellerimi Sana kaldırıp yalvarıyorum. Bugüne kadar Sana dönmek, Senin sevmediğin şeyleri yapmamak ve bütün ruhumla Sana bağlanmak konusunda verdiğim sözleri bozdum. Hep nefsimin ve şeytanın çirkin tuzaklarına kapılıp, vicdanım feryat ettiği halde, Senin huzurunda Sana isyan anlamına gelecek kötülükleri işleme cüretkarlığında bulundum.
Bir kez daha Sen’in engin merhametine sığınarak , azabından korkup rahmetin için yalvarıyorum.
Sen’den başka el açacağım, Sen’den başka kapısına sığınacağım, Sen’den başka kalbimin ve ruhumun sonsuz yalvarışlarını duyacak kimse yok.
Rabbim…
Bir kez daha, beni bağışlamanı içtenlikle istiyorum. Sen’in sevmediğin ve beni Sana sevdirmeyecek şeyleri yapmamak hususunda, bana sağlam bir irade vermeni diliyorum. Nefsime galip gelmek, nefsimin çirkin arzularını senin çizdiğin meşru daire çerçevesinde tatmin etmek konusunda bana başarı vermeni diliyorum
Allahım! Beni sürükleyip Senden uzaklaştırmaya yırtınan nefsimin ellerine teslim etme..
Rabbim! Beni bağışlayıp, sevdiklerine dahil etmeni istiyorum.
Kusurlarımdan utanıyorum. Yalanlarımdan, bencilliklerimden, ikiyüzlülüklerimden, şükürsüzlüklerimden utanıyorum.
Kovulanlardan olmaktan ısrarla ve içtenlikle sana sığınıyorum Allahım..

Amin..

mavci

Yönetici
...

...

Allah razı olsun , ölüm ötesini bir kez daha hatırlamamıza vesile oldunuz.

Günah işlemek nefse tatlı gelir. Bütün bidatler, günahlar, ALLAHü teâlânın düşmanı olan nefsi besler, kuvvetlendirir.
Küçük günah işlemeye devam etmek, bunlarda ısrar etmek, büyük günah olur. Büyük günah işlemeye ısrar etmek ise, küfre sebep olur.

'' Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. O dilediğini affeder, dilediğini de azaba çarptırır. Hiç kuşkusuz Allah affedici ve merhametlidir. '' ( Ali İmran - 129 )

bizleri sadece O affedebilir.. dönüş O'na..

Bütün kalbim, ruhum ve samimiyetimle ellerimi Sana kaldırıp yalvarıyorum. Bugüne kadar Sana dönmek, Senin sevmediğin şeyleri yapmamak ve bütün ruhumla Sana bağlanmak konusunda verdiğim sözleri bozdum. Hep nefsimin ve şeytanın çirkin tuzaklarına kapılıp, vicdanım feryat ettiği halde, Senin huzurunda Sana isyan anlamına gelecek kötülükleri işleme cüretkarlığında bulundum.
Bir kez daha Sen’in engin merhametine sığınarak , azabından korkup rahmetin için yalvarıyorum.
Sen’den başka el açacağım, Sen’den başka kapısına sığınacağım, Sen’den başka kalbimin ve ruhumun sonsuz yalvarışlarını duyacak kimse yok.
Rabbim…
Bir kez daha, beni bağışlamanı içtenlikle istiyorum. Sen’in sevmediğin ve beni Sana sevdirmeyecek şeyleri yapmamak hususunda, bana sağlam bir irade vermeni diliyorum. Nefsime galip gelmek, nefsimin çirkin arzularını senin çizdiğin meşru daire çerçevesinde tatmin etmek konusunda bana başarı vermeni diliyorum
Allahım! Beni sürükleyip Senden uzaklaştırmaya yırtınan nefsimin ellerine teslim etme..
Kusurlarımdan utanıyorum. Yalanlarımdan, bencilliklerimden, ikiyüzlülüklerimden, şükürsüzlüklerimden utanıyorum.

Amin..

Dualarınıza gönülden Aminnn...
Allah CC. cümlemizden razı olsun...
Katkılarınız için teşekkürler...

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. Mavci kardeşim...
Allah razi olsun tüylerim ürperdi...
Gerçekten ateşe daynabilecegiz kadar günah işleyelim, yani günahlardan sakinalim....
Selam ve dua ile...
Hayirli günler...

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

s.a. Mavci kardeşim...
Allah razi olsun tüylerim ürperdi...
Gerçekten ateşe daynabilecegiz kadar günah işleyelim, yani günahlardan sakinalim....
Selam ve dua ile...
Hayirli günler...

Allah CC. cümlemizden razı olsun kardeşim...
Günah işlerken CEHENNEM ATEŞİ ni unutmamalıyız...
:a17:

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bu hikayeyi daha önce de okumuştum. Çok güzel paylaşım olmuş.Allah razı olsun..

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm
Paylasimin icin tesekkürler, Allah c.c. razi olsun. Gencken bunu kuran kursu hocamiz okumustu, yeniden hatirlamis oldum.
hayirli sabahlar....

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Selamün aleyküm
Paylasimin icin tesekkürler, Allah c.c. razi olsun. Gencken bunu kuran kursu hocamiz okumustu, yeniden hatirlamis oldum.
hayirli sabahlar....

İnsan unutkandır...
Güzel ve önemli şeyleri tekrar tekrar hatırlamamız lazım...
Allah CC. cümlemizden razı olsun...
Hayırlı sabahlar kardeşim...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum
mavci allah razi olsun cok guzel bir paylaşim
allah bizleri gunah işlemekten ala koysun
bizi doğru yoldan ayirmasin
allah ahkkimizda en hayirlisini versin amin
allaha emanet ol

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Selamunaleykum
mavci allah razi olsun cok guzel bir paylaşim
allah bizleri gunah işlemekten ala koysun
bizi doğru yoldan ayirmasin
allah ahkkimizda en hayirlisini versin amin
allaha emanet ol

Allah CC. cümlemizden razı olsun Değerli Hocam...
Aminn..
Aminnn...
Aminnnn...
Selam ve dUA ile...

mavci

Yönetici
Esselamünaleykum...Hayırlı Cumalar...

Esselamünaleykum...Hayırlı Cumalar...

kiyamet-2.jpg

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
diyecek söz bulamıyorum gerçekten emeğine sağlık, Rabbim razı olsun ders alıncak bir paylaşım..
selam ve dua ile..

Emine Emel

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim…

Amin..
rabbim bizi affedilmeyecek günahlardan korusun

mavci

Yönetici

mavci

Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

Rabbim…

Amin..
rabbim bizi affedilmeyecek günahlardan korusun

Aminnnn...
Allah CC. dualarımızı kabul eylesin kardeşim...
Allaha emanet olun...

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum mavci abi
ALLAH Celle Celalühü razı olsun.

Sevdiğim bir söz....

[h=2]Ve Cehennem Konuştu: " Ben Kimsenin Canını Yakmadım...Onlar Benim Ateş oLduğumu Bile Bile Geldiler..[/h]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt