Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜl'ÜN GÜLÜ HZ. HÜSEYIN (R.A) (1 Kullanıcı)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÜl'ÜN GÜLÜ HZ. HÜSEYIN (R.A)

Hasan ve Hüseyin'i seven, beni sevmis, onlara kin tutan da bana kin tutmustur

ALLAH razı olsun emeğine sağlık MEVLA onlar hakkıylan sevip Efendimiz (s.a.v) in şefatine nail olmayı nasip eylesin AMİN a.e.o

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

SA MTETİK KARDEŞİM SANA KATILIYORUM IRAK DÖNEKLİĞİNİN CEZASINI ÇEKİYOR.TABİKİ BU DURUMA SEVİNDİĞİMDEN SÖYLEMİYORUM AMA İNSANIN BALINA GELENLER KENDİ YAPIP ETTİKLERİNDENDİR.

O CENNET GENÇLERİNİN EFENDİSİ OLDUĞU HALDE ÖLÜMÜ DEHŞETLİ OLMUŞTUR.BEN BİZİ DÜŞENMEK BİLE İSTEMİYORUM.....AEOLUN

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı

Tugbis yazdı:
Hz. Peygamber'in (s.a.v) torunu, Hz. Ali ve Hz. Fatima'nin ikinci ogludur.
Hicretin dördüncü yili Saban ayinin besinde dünyaya gelmistir. Hz. Hüseyin ismini Peygamber Efendimiz koydu. Hz. Hüseyin'in ilk cocuklugu Resulullah Efendimiz'in derin sevgi ve sefkatli icinde gecti.
Ancak bu hâl, cok sürmedi, Zira Peygamber Efendimiz vefat ettiler. Hz. Hüseyin, bundan sonra ilmini ve edebini babasinin yaninda tamamladi. O, Hz. Peygamber'e (s.a.v) benziyordu. Hz. Peygamber (s.a.v) Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin'i cok severdi.

Onlar hakkinda" Allah'im! Ben, bunlari cok seviyorum. Sen de bunlari sev"

"Hasan ve Hüseyin, benim dünyada kokladigim iki reyhanimdir"

"Hasan ve Hüseyin'i seven, beni sevmis, onlara kin tutan da bana kin tutmustur"buyurmuslardir.

Hz. Hüseyin'in yüzü, karanlik gecede etrafini aydinlatirdi. Yaya olarak yirmi bes defa hacca gitti. Beraberindikiler bineklere binse de, kendisi binmezdi. Cok cömert idi. Buyurdular ki:

"Cömert, efendi olur; cimri, hor olur

Bu âlemde bir mümin kardesinin iyiligini, kendinden önce düsünen, öbür âlemde daha iyisini bulur''

Duamiz :) Sen bizim sahibimizsin, bizi bagisla be bize aci! Sen bagislayanlarin en iyisisin! (A'raf; 155)
onlar bizlere devamlı rehber yol gösterici oldular
emeğinize sağlık çok güzel ibretlik bir konu
Allah sizden razı olsun

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

andelib yazdı:
evet orası belki bir ceza...kıyamete kadar da durulmaz belkide...ama yine de masumları cennete dolduran bir otobüs...şehadet otobüsü...
yani ceza içinde mükafaat.....diye düşünüyom..

:)B)

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

ULUTAS yazdı:
allah razı olsun kardeşim allaha emanet ol
B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

Allah sizden de razi olsun kardesim Cicekler icin cok tesekkur ederim. Allaha emanet ol. HAYIRLI GUNLER. B) B) B)

theays

Kayıtlı Kullanıcı

s.a allahu teala hiç kimsenin ahını bırakmıyorki böyle büyük bir insanında yanındakilerininde ahını bırakmadı kerbela olayından sonra bir kişi olayda hz.hüseyin r.a efendimize karşı kim çıkmışsa hepsini öldürmüştür

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

theays yazdı:
s.a allahu teala hiç kimsenin ahını bırakmıyorki böyle büyük bir insanında yanındakilerininde ahını bırakmadı kerbela olayından sonra bir kişi olayda hz.hüseyin r.a efendimize karşı kim çıkmışsa hepsini öldürmüştür

Ve aleykumselam. Yorumunuz icin tesekkurler. :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt