Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gülen neden İsrail'i kınamadı ? (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
postaop.jpg

İsrailli çocuklar için sabaha kadar hüngür hüngür ağlayan diyalogçu bel'am
Furkan için ağladı mı ?

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
HERKEZ BİLİP BİLMEDEN KONUŞUYOR .BU ELEŞTİRİ YAPAN ARKADAŞLARIM ACABA BİZ MÜSLÜMANLIĞI NE KADAR YAŞIYORUZDA SAĞ SOLA SALDIRIYORUZ.
OLACAK BİRŞEY VAR KARŞINDA VE SEN ONUN USTUNE BİLE BİLE GİDİYORSUN.ONDAN SONRA KENDİNİ HAKLI ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORSUN OLMAZ BÖYLEEE...
KİM GECELERİ SABAHLARA KADAR DUA ETMİŞ NAMAZ KILMIŞTA ALLAHTA ONUN SUYU YÜZÜ HÜRMETİNE ORDAKİ KARDEŞLERİMİZE YARDIM ETMEMİŞ OLSUN .....LÜTFEN
BİLİP BİLMEDEN KONUŞMAYALIM...SİZ BURDA ADINA LAF ATTIĞINIZ İNSAN MİLYONLARCA İNSANA ÖNDER,YOLDAŞ ,ARKADAŞ, ABİ OLMUŞ VE BİNLERCE İNSANIN MÜSLÜMAN OLMASINI VE NAMAZ KILMASINI SAĞLAMIŞTIR.....

UFKUMUZ GENİŞ OLMASI DİLEGİYLE.......

Biz Müslümanlar, Ancak Allah Celle Celalühdan İzin Alırız... BU CÜMLEYE BAKMAK LAZIMMMM...........
ÖRNEK OLARAK :SEN HASTA OLDUĞUNDA İLK ÖNCE HASTANEYE GİTMEK İÇİN ALLAHTAN(CC) MI İZİN ALIYORSUN.İLK YAPACAĞIN İŞ HASTALIĞINI TESPİT ETMEK HANGİ BÖLÜME GİDECEĞİNİ BELİRLEMEK VE DOKTARA GİDİP GÖSTERMEK EĞER ŞİFA İSTEYECEKSEN ALLAHTAN İSTEYECEKSİN......

HERŞEY AŞAMA AŞAMA OLACAK GÖRÜNEN BİRŞEY VAR VE ÜSTÜNE GİDİYORSUN SONRA "Biz Müslümanlar, Ancak Allah Celle Celalühdan İzin Alırız.." DE BU KESİNLİKLE OLMAZ ARKADAŞLAR.....
ALLAH izin vermese o hastaneye gidebilirmisin acaba bende sana soruyorum?

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Fethullah Gülen bu çok tartışılan açıklamaları neye dayanarak yaptı acaba?...

''İSRAİL'E KARŞI GELMEK FAYDA DOĞURMADI''

Evinde gerçekleştirilen görüşmede, ''Gördüğüm şeyler güzel şeyler değildi, çirkindi'' diye konuşan Gülen, ''İsrail otoritesine karşı gelmek faydalı sonuçlar doğurmamıştır'' dedi. İnsani Yardım Vakfı İHH'nın varlığından kısa bir süre önce haberdar olduğunu belirten Fethullah Gülen, organizatörlerin İsrail'in onayı olmadan hareket etmesini otoriteye baş kaldırı olarak niteledi.

''İSRAİL'İN MUVAFAKATİ OLMALI''

Kendi hareketinden bir derneğin Gazze'ye yardım götürme konusunda kendisine fikir sorduğunu belirten Gülen, ''Onlara bu konuda İsrail'in muvafakatinin bulunması gerektiğini söylediğini'' ifade etti.

Fethullah Gülen'in bu konudaki tavrının temeli İncil'de yer alan bir bölüm olsa gerek...

İncil - Romalılar - 13. Bölüm...

1 Herkes, baştaki yönetime bağlı olsun. Çünkü Tanrı'dan olmayan yönetim yoktur. Var olanlar Tanrı tarafından kurulmuştur.
2 Bu nedenle, yönetime karşı direnen, Tanrı buyruğuna karşı gelmiş olur. Karşı gelenler yargılanır.
3 İyilik edenler değil, kötülük edenler yöneticilerden korkmalıdır. Yönetimden korkmamak ister misin, öyleyse iyi olanı yap, yönetimin övgüsünü kazanırsın.
4 Çünkü yönetim, senin iyiliğin için Tanrı'ya hizmet etmektedir. Ama kötü olanı yaparsan, kork! Yönetim, kılıcı boş yere taşımıyor; kötülük yapanın üzerine Tanrı'nın gazabını salan öç alıcı olarak Tanrı'ya hizmet ediyor.
5 Bunun için, yalnız Tanrı'nın gazabı nedeniyle değil, vicdan nedeniyle de yönetime bağlı olmak gerekir.
6 Vergi ödemenizin nedeni de budur. Çünkü yöneticiler Tanrı'nın bu amaç için gayretle çalışan hizmetkârlarıdır.

Allah herşeyi en iyi bilendir...

ishakyakup

Kayıtlı Kullanıcı
Malum cemaat bu gemi olayına çok üzülmüşlerdir.. bari bir kaç hafta sonra olsaydı diye çok hayıflanmışlardır....
Bak bu gemicilerin yüzünden bir senedir çalıştıkları uğraştıkları türkçe olimpiyatları gölgede kaldı.. saman tv. den başka bi yerde çıkmadı doğru düzgün... yazık değilmi bu insanların emeklerine.! alkışlanmak için bir yıldır uğraşsınlar sen tut filistine gemi gönder olay çıksın adamların bu büyük organizasyonları gölgelensin, İHH nın yaptığı çok ayıp çok.

Hem bi kere sen israilden izin aldınmı..?

Olmaz efendim.. israilden Mutlaka izin alınmalıydı..! bak israile hiç izin almadan filistine saldırıyormu..? adamlar ne güzel izin istiyorlar randevu alıyorlar "müsaitseniz yarın kafanıza füze yağdıracağız" " izninizle size acınızdan ölün diye ambargo yapacağız" bütün eylemlerini bu şekilde izin alarak yapan ve kendisi gayet medeni! bir devlet olan israile karşı çok büyük terbiyesizlik yaptı İHH. hemen bir özür komitesi kurulmalı ve israilden özür dilenmeli !

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Malum cemaat bu gemi olayına çok üzülmüşlerdir.. bari bir kaç hafta sonra olsaydı diye çok hayıflanmışlardır....
Bak bu gemicilerin yüzünden bir senedir çalıştıkları uğraştıkları türkçe olimpiyatları gölgede kaldı.. saman tv. den başka bi yerde çıkmadı doğru düzgün... yazık değilmi bu insanların emeklerine.! alkışlanmak için bir yıldır uğraşsınlar sen tut filistine gemi gönder olay çıksın adamların bu büyük organizasyonları gölgelensin, İHH nın yaptığı çok ayıp çok.

Hem bi kere sen israilden izin aldınmı..?

Olmaz efendim.. israilden Mutlaka izin alınmalıydı..! bak israile hiç izin almadan filistine saldırıyormu..? adamlar ne güzel izin istiyorlar randevu alıyorlar "müsaitseniz yarın kafanıza füze yağdıracağız" " izninizle size acınızdan ölün diye ambargo yapacağız" bütün eylemlerini bu şekilde izin alarak yapan ve kendisi gayet medeni! bir devlet olan israile karşı çok büyük terbiyesizlik yaptı İHH. hemen bir özür komitesi kurulmalı ve israilden özür dilenmeli !

Çok haklısınız kardeşim.Bazı siyasilerde destek verdi.Eeee bozacının şahidi şıracı.Orda mahmut efendi cemaatinden ihvanlarda vardı.Eğer Mahmut efendi bu gemiyi destekliyorsa ötekilerine bişey demek,söylemek düşmez.Herkes safını belli etti bu olayda bence. Anlayana çok şey gösterdi bu olay.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt