Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gülelim mi? (1 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
ogrenci: hocam benim adim yasin ama
arkadaslar bana kisaca sübhaneke derler...:eek:

selam ve dua ile kalınız...:evet

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Ninem Den Mektup

Ninem Den Mektup

Emine gızım, Benim. Ayşe nenen. Bildin mi? Bildin dabii. Elimde
böyüdün a gızım. Yoğsa şehere oğlumun yanına gitdim diye beni
untuveedin
mi?
Böğün tam 10 gün oldu köyden ayrı düşeli. Çok özledim orları. Doktura
çıkarttı beni oğlan. Gözümdeki katarağı aldılar ALLAH razı olsun.
Perde falan galmadı. Çayıra baktım mıydı, goyunların hepisini görecem. Azcık sıkıldım burlarda. Halden annayan da olmadığına, köye mektup yazdırayım dedim göççük toruna.Canım pek daraldı buralarda. Goca bi köyü bi binaya doldurmuşlar.
Herkesleri kümes gadar evlere tıkmışlar. Bir tek hamamı güzel benim
oğlanın evinin. Hamamdaki çeşmenin kurnası görsen Eminem, gocaman. Cakuzi kurnası.
Bizim gölbaşı gibi böyük deel, biriki debelencek gadar emme çimiyom içinde
zaman zaman. Haftaya köyden burlara gelcekler varımış. Çıtırların
Hilmi den bağ makasını yolla bana. Bizim gelinin tırnaklarını kırkacam. Bostan çapası gibi olmuşlar, sorduydum, kesemiyoz dedi, utancından boya sürüyo gariban.
Okusun, ilim bellesin diyin şehere gönderdiydik emme edepsizliği
bellemiş benim oğlan. Eve, gelinin gözü önünde cıbıl gadınlar
getiriyo her akşam. Gadınlar bir oynayyolar, bir güleyyolar sabaha gadar heç utanmadan.
Şükür ki heç çıkmayolar o güçük gara kutudan.
Gelin de accık beceriksiz ya.. Ne etcen gari.. Ocakta tencere
tıngırdatmaya üşeniyo, alıyo bizi hambörger miymiş, ham börülcemiymiş ney, onu yimeğe **ürüyo. Ben ham yimek yimem a gızım.. dedim dinnemedi. Arpaya katsan at yemez, kepeğe katsan it yemez. Anaaa, gurudum, Cıkcıklar ın bağındaki gorkuluk gadar galdım açlıktan. Hele bi dur. O yimeklerin yanına gara bi su veriyollar da Eminem, içtiydim, dedim ALLAH, yandım anam.
Yanndı genizlerim, köpükler çıktı ağzımdan burnumdan. Şeherin gara suyu gudurttu beni herhal dedim aklımdan. Anaam, bi iyi geldi bana o
sonnadan.
Hergün alıyo torun bana o gara şişeden bakkaldan. Gerçi masraf
çıkarmayam oğlana diyom emme Alacağım bir iğne,çeliğin okkasından bana ne diyom sonradan. Zaten hepiciği müsrüf. Akşama gadar kavuruyolar, sabaha gadar savuruyolar. Böyük torun helhal evlendi, başka evde yaşıyo dediler. Gayrı ocağından ayrı yaşamak isteyo dediler. Çağırın göresim var dediydim. Aaşam gelecekti, bekledim uyuya galmışım. Gece ayakyoluna galktıydım. Anaa, baktım
salonda biri yatıyo. Usulca yanaştım, gafasına yorganı çekmiş, parlak küpesi upuzun saçları gözüküyo. Hah dedim. Torun sürpüz yaptı. Yeni gelini de getirivermiş, saçları da küpeleri de pek ışıl ışıl derken, yataktan
dönüverdii... ELLEH.. Gelinin gara gara sakalları, pos pos bıyıkları
var!!. Elim ayağım boşanıverdi. Başladım bağırmaya Ecinni fış fış!
Ben sana dokunmam kış kış!!. Destur Bismillah.. Yaa Alllaaahhhh!!..
derkene bayılmışım. Ayılayazdım, gözümü açdıydım, ecinni bana Babanne diye yapışıverdi, gene bayılmışım. Sonnadan annadım ki, o yeni gelin deel benim büyük torun Hidayet miş. Sana dedenin adını verdik. Hidayete ereceğine zıvanadan çıkmışın diyip bastonu dehledim gafasına. Ben eyiyim Emine gızım.
Merakta galma. Sade, bazı diyom keşke gözlerim perdeli galaydı.
Belki o perdeden görmüyodum bunnarı. Ben yazarım yine sana. Hele kal
sağlıcakla. :K

zerdali

Kayıtlı Kullanıcı
S.A.EMEĞİNE SAĞLIK DÜŞÜNDÜRÜCÜ AYNI ZAMANDA GÜLDÜRÜCÜ BİR PAYLAŞIM OLMUŞ A.E.O..:K:K

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Zinhar Gözü Firarda

Zinhar Gözü Firarda

:evet
Hakimin biri bir köye gider. Gece yarısına kadar avdan bahsederler. Konuşmalarda tasvşanın da bahsi geçer.
Ertesi gün ava çıkarlar, hakim de beraber. Hakime de bir tüfek verirler ve:
--Biz yukarı gidiyoruz, sen burada kal. Ne görürsen sık.
--Tamam.
Diğerleri gider, hakim beklemeye başlar. Bir süre sonra, bir ağacın dibinde bir tavşanın kulaklarını dikerek etrafa bakındığını gören hakim diğerlerine seslenir:
--Heyyyyyyyyyyyyyyy arkadaşlar! Dün gece yarısına kadar mütalaasını eylediğimiz hayvan, pülümür ağacının zilli kibarında ikamet etmektedir. Elinizdeki alameti kebireleri bu tarafa çevirin, zinhar gözü firarda.

Köylüler:--Üleeeeeeeeeeeeeee! :H

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Tabi Yasin oku diyecek diye kısa kesmiş akıllı bıdık selametle

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
eline saglık anne cok güzeldi hakimden bu kadar avcı olur yani:B:K

zemzemm

Kayıtlı Kullanıcı
s.a hayırlı geceler bu benim ilk yorumum doğrusu bende anlamadım

turk_s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a
vallahi bencede o kadar hoş değil yani :))
abarttık mı ne:):K

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
..u..harfi

..u..harfi

beyt1.gif
''U''Harfi...

Karadenizli vapur acentasina gitti: 'Biz vapuru kaçirduk, baska vapur bulur misunuz?' dedi. 'Kaç kisisiniz?', 'Yediyuz.'. Acenta yetkilisi bu kadar müsteriyi kaçırmamak için hemen yeni bir vapur istedi. Vapur geldiğinde Karadenizli ve arkadaşları rıhtımda toplanmışlardı. Ama nedense fazla kalabalık değillerdi. Görevli sordu: 'Hani yedi yüz kiiiydiniz?'. 'Doğridur, işte pir, içi, uç, dort,peş, alti, yedi. Toplam yediyuz daa..' dedi Karadenizli. Kafasi attı acenta yetkilisinin. Karadenizliyi bir güzel dövdü ve: 'Eger, bir daha (i) yerine (u) dersen, canına okurum...' dedi. Aynı Karadenizli birkaç gün sonra bir bakkala gitti. 'Bana bir mim verin...' dedi. Bakkal anlayamadi, birkaç kez tekrar ettirdi, sonra eliyle göstermesini istedi. Karadenizlinin işaretine bakınca: 'Yooo, o mim değil mumdur.' dedi. 'Olsun, mim demek, dayak yemekten iyidir.' dedi Karadenizli... :evet

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt