Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gül-i Reyhanım Canım Efendim (1 Kullanıcı)

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Ey alemlere rahmet olan Sevgili…!

ÇoÇorak topraklar nasıl özlerse suyu, işte öyle özledi rahmet iklimi,insanlığın ruhu…

Susuz gönüllere,çorak yüreklilere rahmet oluşun doğrudur Efendim…

“Saadet Asrı’nın yaşandığı şehir Medine”… Efendimize kucak açıp önce hicretin,sonra cihadın, sonra da hayatın merkezi olan Medine… Hatemül Enbiya (a.s)’nin şehri Medine.. Medine ikliminden bize rahmet gönder Ey Nebi… Sana hasretiz Efendim.”Gel Efendim Gel”… Dinmeyen yaralarımızı sarmaya gel. Senden başka saracak kimse yok . Bu ümmet sana çok muhtaç Sevgili… Yaralı gönüllerimizin tek ilacı sensin, sana sevdalıyız Efendim… Gönlümüz yaralı Ey Abdullah’ın yetimi !.. Gel de bizleri de boynu bükük yetim bırakma Ey Gül-i Reyhanım.. Yudum yudum içtin acıları, adım adım yaşadın çileyi..Babasızlığı,hem de küçük yaşta anasızlığı..Yetime şefkati,yoksula merhameti,taş kalplilere rifkati,sen öğrettim Ey Serverı Asfiya..Hatemül Enbiya.. Öyle zor bir zamandayız ki Efendim,buyurmuştun ya;”Öyle bir zaman gelecek ki ümmetim imanlarını ellerinde bir ateş kor gibi tutacaklar”.diye.İşte öyle bir zamandayız Sevgili..Kurtar bizi,şefaatini eksik etme bizlerden..Biz seni unutuyoruz, sen bizi unutma Efendim…
Karanlığın ortasında parlayan güneş..”İmanın doğduğu şehir, vahyin kalbi güzel Mekke”..Senden uzak kalabilmek taşlar gibi yürek ister.Hani gökteki yıldızlar var ya ;o güzide sahabelerin.. Senin için terk ettiler yurtlarını. Mahzun kaldı Mekke…Bilal’ın ezan okuyamadı.Ayrılığına dayanamayıp terk etti Medine’yi.Bizler nereye gidelim Sevgili..Mekke kadınlarının hanımefendisi,cennet kadınlarının en değerlisi,vefakarlık pınarı,faziletin kaynağı “Hz. Hatice”..Rabbinden kendine selam okunan güzide eş Hz. Hatice..Efendimizin cananı,hayat arkadaşı..Bizler Hatice olamadık ki Sevgili eşlerimiz Muhammed (a.s) olsun..İsmini anınca yürek yanıyor Sultanım..Rüya da bile olsa gel Efendim..Kutlu doğum gecelerimizi aydınlatıp gel Sevgili..Gül-i Ahmed’sin..Kainata Rahmetsin..Nişanesi Şefkatsin..Aleme Merhametsin…

Ey! Tavsiyeleri gönüllere şifa Tabib-i Muhammed…
Ey! Bütün güzelliklerin ona hayran olduğu Rana’yı Muhammed…
Yer seni,pembe renkli güller seni su seni..Velhasıl tüm dünya seni..Kaptanını bekliyor bu dümensiz gemi..Gel ki dinsin Müslüman’ın kanı,dirilsin tekrar İslam inancı EFENDİM….
SELSEBİL...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt