Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

görüşlerinize ihtiyacım var!!! (1 Kullanıcı)

ayhanD

Kayıtlı Kullanıcı
İntikam isteği ile yaptığın için doğru bulmadım. Önemli olan niyet.Keşke Allah rızası için yapsaydın diyeceğim
ama zaten yanlışını da samimi bir dille zaten burada itiraf ettiğine göre dürüst davranışın doğru yolda
olduğunu gösterir.

hLL.yncy

Kayıtlı Kullanıcı
yaşının küçük olmasına rağmen olayın ciddiyetini farkında olman çok güzel gerçekten öncelikle bunu belirtmek istedim. benim düşüncem bence söylemekte doğru yaptın çünkü yaptıkları daha ileri boyutlara gidebilirdi. onun da yaşı küçük şuan bu konularda nasıl davranması gerektiğini ya da ne derece haram helal olmadığını bilmiyor olabilir ona bu konuda yardımcı olabilirsn ama en büyük desteğin dua olacağını düşünüyorum onun gıyabında çok dua et Allah sizi doğru yoldan ayırmasın inş canm...

_ilknur_

Kayıtlı Kullanıcı
tepki gösterilmeyecek durum değlki kardeşim benim çevremde (malesef) arkadaşım ddiğim çok insan aynı durumda ... tabiiki doğru bildiğin üzere tepkini koyman lazım... nekadar üzülsende en iyi olanı yapmıssın canım bence vicadanını rahat tut...benden 2 yaş falan küçüksün böyle düşünen kardeşlerimin olduğunu görmek beni çok mutlu ediyo çünkü bazen onların bu edpsiz dünyasında kendimi çok yanlız hissediyorum...dediğim gibi için rahat olsun..allaha emanet ol kardeşim..

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm
benim adım Hazal. sizleri tanıdığım için mutluyum. bİlgisayara girme alışkanlığım pek fazla yok. Yalnız sizlere danışmak istediğim bir konu var. Benim genellikle akraba ilişkilerim iyidir. Fakat ailem ile Merve yengemin arası pek güzel değil. yani merve yengem nasıl desem örnek vererek söyleyim, anneannemin ölümünün 4.gününde süslenip püslenip düğüne gitmişti. öyle bir insan. merve yengemin 2 kızı 1 oğlu var. benim kuzenlerim. kuzenlerimle hiçbir zman çok çok yakın olmadık. ama çok uzakta kalamadık. et tırnaktan ayrılmaz sonuçta. kuzenim gökçe benden 1 yaş büyük. sürekli olarak erkek arkadaş değiştiriyordu. ben alışık olmadığım için çok yadırgıyordum. bu zamanda bu kadar erkek arkadaşı doğru bulmuyordum. ilk elini tutan ilk helalinin eşin olması lazım sonuçta. kısacası kuzenimin bu davranışlarından aşırı rahatsızlık duyuyordum. bir süre sonra kuzenimle tartıştık. öyle büyük bir tartışma değil elbette. atışma diyelim. gökçenin bu sürekli erkek arkadaş değiştirmeleri facebookta duvarına erkeklere ilanı aşkları bir süre sonra büyük kuzenim ferhat abininde dikkatini çekince ferhat abim durumu bana söyledi. gökçe ne hale gelmiş böyle falan dmeye başladı. ben de gökçenin anne ile babası ile konuşmaya karar verdim. annem de gökçenin bu halini beğenmediği için o da benimle beraber durumu annesine babasına açıklamaya karar verdi. fakat keşke açıklamaz olaydık. ailede çok büyük tartışmalar çıktı. babası büyük tepki gösterince gökçe ağladı. kardeşi odaya kendisini kapattı o da ağlamaya başladı. Allah'tan küçük erkek kardeşleri evde değildi. olayın olduğu 5 ay oldu. şimdi düşünüyorum. iyi ki söylemişim. neden diye sorarsanız zaman kötü. kuzenimi korumak adına yaptığım bu hareket onu üzsede şimdi o berbat günden eser yok. hem onu zamana karşı korumak istedim hem de biraz içimde intikam hissi de vardı sanırım. sizden saklasam Allah'tan saklayamam. inkar edemem. şimdi vicdan azabı duyar gibi oluyorum. keşke söylemeseydim diye. ama belki söylemeseydim gökçe bu zamane kız davranışlarına devam edecekti. o zaman söylediğimde biraz intikam hissi vardı içimde. yok değil. şimdi vicdan azabı duymam doğru mu? yani sizce söylemekte doğru mu yaptım?

Son derece ii bişey yaptın en azından kuzeninin hayatına anlam kazandırdın üstüne düşen görevi yapmıssın kardeşim
allah daim etsin..
kendine ii bak:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt