Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Google'ın Resim Arama Motoru Yenilendi (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Eki 2008
Mesajlar
6,066
Tepki puanı
24
Puanları
38
Konum
Ankara
Google mobil cihazlara göre optimize ettiği Google Images servisini yeniledi. Yenilenen servis artık daha fazla mobil cihaza destek veriyor.

Google'ın resim arama motoru, 2009 yılının başında iPhone ve Android tabanlı mobil cihazlara yönelik olarak yenilenmiş ve bu cihazların resim arama servisini daha etkin kullanmaları sağlanmıştı. 38 dilde desteklenen bu spesifik servisin içinde elbetteki Türkçe de mevcuttu.

Google artık konuyu bir adım öteye taşıma vaktinin geldiğinin farkına varmış olacak ki, mobil cihaz yelpazesini iyice genişleterek, neredeyse tüm mobil cihazlarda aynı kullanışlılığı yakalamaya çalışmış.

4k71jj3gec.png

Symbian ile gerçekleştirilen bu test bizleri fazlasıyla memnun eder nitelikte.

Google Mobil Arama sayfasından, tıpkı bilgisayarda olduğu gibi görseller yazısına tıklayarak resim arama motoruna ulaşabiliyorsunuz. Google Images ile yaptığınız aramalarda ekran optimum seviyede kullanılmaya çalışılıyor ve her sayfada 14 resim görebiliyorsunuz. Beğendiğiniz bir resmin üzerine tıkladığınızda, öncelikle bir önizleme karşınıza geliyor. Buradan, doğrudan, yalnızca resme ulaşabileceğiniz gibi; resmin bulunduğu sayfaya gitmeniz de mümkün. İleri geri butonlarıyla resimleri sırayla da gezebilmeniz iyi düşünülmüş bir başka güzel özellik.

Mobil internet için de yeniliklerini peşi sıra sıralayan Google'ın bakalım bir sonraki hamlesi ne olacak.
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt