Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gönülden Damlalar (1 Kullanıcı)

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
''Yaşamak Su Misali Akıp Giderken, Bize Kalan Bir Vefa, Bir Selam, Bir de Habersiz Yapılan Güzel Duadır...''

Ey Rabbim ! KaLbime Değen SızıLarı İnce İnce Söz EyLe, Yüzüme Değen Gözyaşımı DamLa DamLa Rahmet eyle !

Duâlarımda özgür olduğumu hissediyorum. Bir "ben!" Bir de "beni Bilen!"

Evladım öyle bir eş ol ki hanımın seni elindeki su ile iftarı bekleyen oruçlu gibi beklesin. [Hz. Mevlana]

Yuvadaki Mutluluğun Şifresi ; Rıza, Vefa, Saygı, Sevgi ve Sabırdır. .

Çocuğunuza bırakacağınız " EN GÜZEL MIRAS" onu hem "DÜNYA" ve hem de "AHIRET" mutluluğuna eriştirecek bir terbiyedir..

Dua, müminin silahıdır ve dinin direğidir. Göklerin ve yerin nurudur.

Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah. ..

Ilahi! Dil verdin, zikrinden ayirma; Gönül verdin, fikrinden Çevirme, Iman verdin, daim eyle. Ihsan verdin, kaim eyle. "Yar" Verdin AHIRET'LIK Eyle..

Sıkıntılar insana birer vazife ile gelir..Görevleri bitince giderler..En güzeli sabretmektir..Sabreden muhakkak ki selamettedir!

Kul namaza durduğunda, bütün günahları getirilir
Başı ve omuzları üzerine konulur. Rüku ve secdeye gittikçe dökülür...

ALLAH diledigi kisiyi sikintiya sokar. Unutma. O kimseye dayanabileceginden fazlasini yuklemez.belki kalbindir aciyan,belki bedenidir, belkide bin bir turlu muamma. Her ne durumda olursan ol diline yakisan sadece dua olsun ! Dualarda birlesmek dilegiyle

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Asalet; Boyda değil, soyda.. incelik; belde değil, dilde.. doğruluk; sözde değil, özde.. güzellik; yüzde değil, yürekte olur..![Hz Mevlana]

Kemahlı_24

Kayıtlı Kullanıcı
Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.

ayse64

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık selam ve dua ile

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Hayat pamuk ipliğine bağlıdır, tek ilaç duadır

Sabır, zahiren kötü bir görüntüyle yüzleşme zamanı geldiğinde gösterilen tevekküldür.

Ahir zamanda genç olmak,
ateşler içinde olmak ama yanmamaktır.
Marifet çölde açan çiçek misali ahir zamanda genç kalmaktır.

.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt