Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gönlümdeki İnce Güle (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
37657134133jahglvuh8nyypk1.gif

[FONT=&quot]Aşık gönlüm yine çıktı bilinmez bir yola.Senin dünyaya şeref verdiğin o yol gibi Efendim.[/FONT]
[FONT=&quot]Kapattım gönlümün ışıklarını yine bu gece.Ama sadece bir ışığım kaldı sönmeyen.Oda senin nur cemalin, gül yüzün, hoş sözün oldu Efendim.[/FONT]

[FONT=&quot]Ne büyük şerefti gelişin, ne büyük rahmetti yeryüzüne.Senin gül yüzüne hasret gönüller, nasılda ismini duymanın heyecanıyla çarpıyordu.Gel diyordu herkez gel Habibim.[/FONT]

[FONT=&quot]Belki de kainat en huzurlu, en mutlu gününe haberci oldun sen.Gece parlayan yıldızlar nasılda ışıl ışıldı.Ay daha bi güzeldi sanki.Güneş hiç istemedi belki o gün batmayı Hasretinden.[/FONT]

[FONT=&quot]Ya biz Efendim Ya biz.Bizler göremedik o günleri.Bunun hasreti ne kadar da agırdı.Bir kordur yine düştü gönlümün ince pınarlarına.Sevgin nicedir gözyaşlarıyla suladı hasret bahçemi.[/FONT]
[FONT=&quot]Bizler göremedik, Nur cemalini hissedemedik.Ne büyük bir eksiklikti Yarabbi.[/FONT]

[FONT=&quot]Gül efendim, Can efendim.[/FONT]
[FONT=&quot]Duyuyor musun beni?İşitiyormusun sana olan özlemimi.Doğdugun o günde bir toprak tanesi olabilmeyi ne kadar çok istedigimi, istedigimizi.[/FONT]
[FONT=&quot]Akan gözyaşlarım dile gelse anlatabilir mi acaba aşkımı.Onlar öyle ki, öyle hasretle bekliyor ki gözlerimizden tane tane dökülmeyi.Bilirler ki senin aşkının, hasretinin ifadesi.Günlerce, aylarca ağlasam gene de ifade edemem sana olan sevgimi.[/FONT]

[FONT=&quot]Sen gönlümün Habibisin, sen gönlümün nur bahçesi, sen gönlümün buram buram kokan tek gülü.Nasıl sevmem seni, nasıl yanmaz bu yürek.Ne ifade edebilir, hangi kelimeler anlatır sevgimi.[/FONT]

[FONT=&quot]Olmuyor Efendim olmuyor.Beceremiyorum yine.Kelimeler tutuklu, gözyaşlarım yolunda sel de olsa ifade etmiyor seni.[/FONT]
[FONT=&quot]Utanıyorum Efendim Utanıyorum.Sana layık ümmet olamamak, şefaatine nail olamamak öyle korkutuyor ki beni.Bitsin bu sürgün istiyorum çogu zaman.Çekilmez oluyor sensizlik gönlüme.Ama hep benimlesin biliyorum.Hep duacımızsın bizim.[/FONT]
[FONT=&quot]Ah efendim ahh.İşte çöktü yine yüreğimin kıyılarına hüzün.Yüregim dile gelse neler derdi sana bilmiyorum.Senin aşkınla atan yüregim birgün senle kavuşmak için durmayı bekliyor sanki.Bitsin bu hasret der gibi.[/FONT]

[FONT=&quot]Her gece hasretle bekliyorum rüyalarıma seni.Dualar ediyorum Rabbime Seni görebilme adına hep.Ne büyük şeref seni görebilmek.Acaba bana da nasip olurmu diye yumuyorum gözlerimi gecenin gizemine.[/FONT]

[FONT=&quot]Senin cana canlar katan gelişini yada gönülleri yakıp kavuran gidişini bizler göremedik belki.Ama hep hasretle dinledik senin Rahmet sağnağı hayatını.Yaralı gönlümüz biçare ve sensiz kaldı.Senin aşkın dertlerimize hep ilaç oldu.Sevgin,hep dar zamanımda gönlümün gaflete düşmesinde yetişti imdadımaSen hep benimleydin oysa.Ama gönüllere mühür vuruldu artık.Çok azımız senin bıraktıklarını yaşıyor veya yaşamaya çalışıyor.Yetim kaldık sensiz.Gönlümüzü okşuyan aşkından başka bir garibiz sensiz.[/FONT]
[FONT=&quot]Napsam da sönmüyor gönlümün aşk ateşi.Tek muradım ahirette gül kokuna kavuşabilmek.[/FONT]

[FONT=&quot]Binler salat binler selam sana Efendim.[/FONT]
[FONT=&quot]Boynu bükük, çaresiz gönlümle sesleniyorum sana.Kabul eyle bizi de huzuruna.[/FONT]
[FONT=&quot]Et ki gül yüzüne hasret, kimsesiz gönlümüz aşkın ile şifa bulsun.Her anı ayrı bir şana sahip hayatından bizlere de nasip et Yarabbi.[/FONT]

[FONT=&quot]Darda kaldığımızda merhamet yağmurların yardımcımız oldu hep.Güllere sevdalı, uzaklardan gelen kokuna sevdalı ümmetinden olanları unutma nolur Efendim.[/FONT]
[FONT=&quot]Gönlümüz biçare, gönlümüz yaslı.Gel gitlerdeyiz hep.Güneş doğmamış günlerde gibiyiz hep.Çağır bizi asrın bahçelerinden Efendim.[/FONT]

[FONT=&quot]Senle beraber merhamete Doğalım bizde.[/FONT]

56770chuyw0egsj.gif

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Çiçek Açmıyor Seccademizde

Biz unuttuk
Merhamet rahmet olup yağmıyor avuçlarımıza
Şükür çiçek açmıyor seccademizde
Cesaret dillenmiyor yüreklerimizde
Sabrımız Yakup çasına bilenmiyor
Şimdi perme perişanız gözlerimiz ıslak
Bombalar yağıyor üzerimize
Gül mevsimine inat
Yüreklerimiz bir çöl kadar kurak

Bizi affeder misin?
Kokun çok uzaklardan bizi çağırır
Sahte medeniyetler taş duvarlar örmüş aramıza
Güllere vurgunum, güllere sevdalı diyen ezgi tadınca
Gül koklamak usulünü unutsa da ruhumuz
Gül yüzünün hatırına senden af diliyoruz.
Kurak iklimlerimizi kuşanıp senin iklimine sığınıyoruz
Ve…Acılar üşüşmüşken yüreğimize
Üstümüzde kara bulutlar
Ne olur ey Rasul, yağ üzerimize.
Bizi affeder misin?
Dokun ne olur yüreğine zamanın
Her yanı güller sarsın, gece ağarsın
Çağlasın yüreğimiz şefkatinden nurundan
Yenik kentler üstüne taze gelmiş baharsın.
Kavl ü kararımız üzre
Gel ümmetim der misin?
Bizim unutmuşluğumuzu unutup
Bizi affeder misin?
Bu firaktan
Bu gönül biçare, bu gönül yaslı
Yerle gök arası gel-gitlerdeyiz
Yıldızı alınmış geceler gibi,
Işık değmemiş yüreklerin karasını
Aklamamış günlerdeyiz.
Çağır bizi uzaktan bir ikindi vaktinde
Asrın karanlığına inat
Akla karalarımızı.
Gözlerimiz görmüyor gönüllerimiz paslı
Sağalt yaralarımızı
Bu gönül Beytullah, bu gönül yüce
Lâkin unuttuk değerlerimizi
Dolaşmıyor aramızda Rahmanın kutlu sesi
Hayli zaman oldu, dargındır bize
Zindan olmuş kelimeler ülkesi can vermez söze
Ey sevgili, adı güzel kendi güzel Muhammet,
Heybesi boş, ruhu sarhoş ümmetini
Bundan böyle sever misin?
Sensizlikten kavrulmuş toprağımız, ruhumuz
Bizi affeder misin?
Soyunduk tüm güzel elbiselerimizi.
Ötelerin ötesine uzanamadı ellerimiz.
Yollar birer tuzak..
Günler geceler zamanın tespihine
Usulca dizilirken
Aydınlık bize uzak..
Pusulalar doğruyu göstermiyor artık
Bağlamışlar güçsüzün ellerini
Adalet her yerde yasak
İşte o kavl ü kararımız üzre..
Gel ümmetim der misin,
O zaman olduğu gibi
Bizi yine sever misin?
Bizi affeder misin?

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Hafize Annem,
Emeğinize, güzel yüreğinize sağlık olsun inşallah.. Çok güzel ve nadide paylaşımlardı. Allah c.c razı olsun.Rahman c.c bizleri ahirette Güllerin ve Gönüllerin Sultanı'nın şefaatine nail eylesin, dünyada da Gül'ün şanlı ümmeti olma şerefine nail etsin inşallah.. Rabbimize emanetsiniz Hafize annem..Selam ve baki dua ile..B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Hafize Annem,

Emeğinize, güzel yüreğinize sağlık olsun inşallah.. Çok güzel ve nadide paylaşımlardı. Allah c.c razı olsun.Rahman c.c bizleri ahirette Güllerin ve Gönüllerin Sultanı'nın şefaatine nail eylesin, dünyada da Gül'ün şanlı ümmeti olma şerefine nail etsin inşallah.. Rabbimize emanetsiniz Hafize annem..Selam ve baki dua ile..B)B)

Aleykümselam aliyecim dualarına amln diyorum hepimize olsun inş hayırlı geceler:H

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Gönül gözümüzü aç Yarabbi

Gönül gözümüzü aç Yarabbi

[FONT=&quot]
[FONT=&quot]Gönül gözümüzü aç Yarabbi[/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]
blume1120.gif
blume1120.gif
[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]Yepyeni bir güne daha adımlarımı atıyorum.Hergun ki gibi nasıl geçtigini anlamadıgım bir güne.Neden var oldugum takılıyor bazen gönlüme.Dü[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]ünüyorumda varlıkların en asili oldugumuz halde en nankörleri de biziz galiba.Neyimiz eksik?Neyimiz var edilmemi[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]?Her[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]eyimiz noksansızken neden bu bo[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]verilmi[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]lik.Ya rabbi saadetini gönlümüzden, hidayetini yolumuzdan ayırma.[/FONT]

[FONT=&quot]Vakit ilerliyor; an ve an yakla[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]makta ölüm.Ne kadar hazırlıklıyız sorusuna gelen cevapların hiç kesinlili[/FONT][FONT=&quot]ğ[/FONT][FONT=&quot]i yok.Ebedi olmayan [/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]eylere kendimizi bir kaptırmı[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]ız ki sormayın.Asılımızı, yaradılı[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]ımızı, özümüzü unutmu[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]uz. En önemliside insanlıgımızı unutmu[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]uz.Uzakla[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]mı[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]ız gün ve gün.Neyin do[/FONT][FONT=&quot]ğ[/FONT][FONT=&quot]ru, neyin yanlı[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot] oldugunu bile bilemez hâle gelmi[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]iz.Oysaki arkamızda götürecek neyimiz var! Efendimiz müjdelemi[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot] bizleri.Ümmetim,ümmetim demi[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot] son nefesinde bile.Ne kadar de[/FONT][FONT=&quot]ğ[/FONT][FONT=&quot]eriz bu cümleye?[/FONT]

[FONT=&quot]Ya rabbi, bizleri hıdayetinin gölgesinden ayırma.Ayırma ki ta[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]la[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]mı[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot] kalplerimiz ula[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]sın asrın güne[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]ine.Ula[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]sın ki salsın kendini nurun bahçelerine.Filizlensin gönüllerimiz de a[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]kın, nurun sevgisi.Bizim ne oldu[/FONT][FONT=&quot]ğ[/FONT][FONT=&quot]umuzu, ne ile var oldu[/FONT][FONT=&quot]ğ[/FONT][FONT=&quot]umuzu unutturma bizlere.Efendimizin gölgesinde olalım.Onun nuru sarsın tüm alemi be[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]eri.Gönül gözümüze hıdayet ver, gözya[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]larımız doldursun cennet ırmaklarını.[/FONT]

[FONT=&quot]Yoluna canlar kurban ey merhametlilerin en merhametlisi.Güller diyarından en güzel güllerimizi sunuyoruz sana.Sen bizleri unutmazsın.[/FONT]

[FONT=&quot]Bir karınca bile senin için onca çalı[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]ırken bizler nasıl kafletin pençesine dü[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]mü[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]üz.Nefis denilen kör kuyunun içine dü[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]mekten muhafaza eyle bizleri yarabbi.Gönüllerimizi paklandır.Yüzüne bakacak yüzümüz belki yok ama senin sonsuz kudretine sıgınıyoruz.Gönül gözümüzü aç, aç ki a[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]kınla yanıp kavrulalım, aç ki gül yüzlü Efendimize kom[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]u olalım.[/FONT]

[FONT=&quot]Ahirette gönüllerimizin Sultanı desin ki:’’ [/FONT][FONT=&quot]İş[/FONT][FONT=&quot]te benim Ümmetim Yarabbi, yoluna canlar kurban binlerce koca yürek’’.[/FONT]

[FONT=&quot]A[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]kların en güzeli seninle güzel.Öyle bir a[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]k ki bir Dünya de[/FONT][FONT=&quot]ğ[/FONT][FONT=&quot]il bin Dünya gelse anlatamaz belki.[/FONT]

[FONT=&quot]A[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]kına nail olanları sahipsiz bırakma Yarabbi….[/FONT]

[FONT=&quot]
blume1120.gif
[/FONT]

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

[FONT=&quot]
[FONT=&quot]Gönül gözümüzü aç Yarabbi[/FONT]

[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]A[/FONT][FONT=&quot]ş[/FONT][FONT=&quot]kına nail olanları sahipsiz bırakma Yarabbi….[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.
Emeğinize sağlık kardeşim. Allah razı olsun.
Selam ve baki dua ile kalın.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.

Emeğinize sağlık kardeşim. Allah razı olsun.

Selam ve baki dua ile kalın.

VE ALEYKÜMSELAM DELETE
Ya biz Efendim Ya biz.Bizler göremedik o günleri.Bunun hasreti ne kadar da agırdı.Bir kordur yine düştü gönlümün ince pınarlarına.Sevgin nicedir gözyaşlarıyla suladı hasret bahçemi.
Bizler göremedik, Nur cemalini hissedemedik.Ne büyük bir eksiklikti Yarabbi.A.E.O

müptela

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğinize sağlık Hazife anne . Allah razı olsun.

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm .. Hafize Anne Allah c.c. razı olsun çok güzel şiirlerdi ..Allah'a emanet olun ..

Sultanım Ben Seni Sevin Diye Emreyleyen Rabbimin Buyruğuna Boyun Eğdimde Sevdim Ben Seni Habibimi Sevin Diyen Rabbimin Kuran’ına gönül Verdimde sevdim

efendmzyx3.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt