Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

gıybetin resmini hiç gördünüz mü?? (2 Kullanıcı)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
giybetvj5yl7.jpg

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
bir rivayette geçer,gıybet ettiğiinizde o kardeşinizin ölü etini yermişsiniz.ne kadar doğru,bilmeden belki yada bilerek kaçdefa yapıyoruz,kim gıybet ederse ateşin odunu yediği gibi gıybette amellerinizi yer bitirir buyruluyor..vah bize vahlar bizee... allah bizide yaptıranıda affetsinn.....çok dikkat etmemiz gereken bir konu

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
allah bızlerı gıybet etmekten korusun
emeğınıze sağlık
allaha emanet olun

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
bir rivayette geçer,gıybet ettiğiinizde o kardeşinizin ölü etini yermişsiniz.ne kadar doğru,bilmeden belki yada bilerek kaçdefa yapıyoruz,kim gıybet ederse ateşin odunu yediği gibi gıybette amellerinizi yer bitirir buyruluyor..vah bize vahlar bizee... allah bizide yaptıranıda affetsinn.....çok dikkat etmemiz gereken bir konu

selamun aleykum bilnur bacım.. emeginize saglık kardeşim.. rabbim korusun bizleri dilimizin şerlerinden
selam ve dua ile

Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın.Sizden biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. Allah’tan korkun. Muhakkak ki Allah tevbeleri kabul edici ve merhamet edicidir.Hucurât / 12

ozlem_yagmur

Kayıtlı Kullanıcı
evet çok hassas bir konu gıybet edeceğimiz zaman şu et meselesini aklımıza getirelim belki bu bize yardımcı olur.

FERDİ 06

Kayıtlı Kullanıcı
allah razi olsun paylaşim çok güzel ve anlam dolu

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum bilnur bacım.. emeginize saglık kardeşim.. rabbim korusun bizleri dilimizin şerlerinden
selam ve dua ile

Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın.Sizden biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. Allah’tan korkun. Muhakkak ki Allah tevbeleri kabul edici ve merhamet edicidir.Hucurât / 12

a.s amine bacım..Allah korusun bizleri.inş..

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm
Hatirladigim kadar kurranda da gecer böyle. Yinede bazi unutuyor insan. Resim cok ürkütücü ve etkili. Allah c.c. razi olsun. sürkeli aklimizda bulunmali.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
giybetvj5yl7.jpg

gerçekten gıybetin resmi kendi gibi ismide tiksindirici..​

peki arkadaşlar .. gıybet üzerine konuşalım insana ve topluma zararları ne olabilir..
ayette geçen...​

Sizden biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz

bundan ne anlıyoruz...
ölmüş kardeşin eti denilince aklımıza ne geliyor
fikri olan arkadaşlar yazmak isterse .. burda bu konuyu irdeleyelim.. olurmu ..
sadece bir fikir ;)(forum kurallarına aykırı degilse tabi:D)

selam ve dua ile

el-cihad"

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.gunef.net
ne kadar alçakca bir harekettirki
o ölçudede cezb edici bi hareket rabbım mail vermesin

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
giybetvj5yl7.jpg

gerçekten gıybetin resmi kendi gibi ismide tiksindirici..​

peki arkadaşlar .. gıybet üzerine konuşalım insana ve topluma zararları ne olabilir..
ayette geçen...​

Sizden biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz

bundan ne anlıyoruz...
ölmüş kardeşin eti denilince aklımıza ne geliyor
fikri olan arkadaşlar yazmak isterse .. burda bu konuyu irdeleyelim.. olurmu ..
sadece bir fikir ;)(forum kurallarına aykırı degilse tabi:D)

selam ve dua ile

kimsenin bu konuda fikri yok galiba.. :)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
amine nur bacım konuya ilginiz için önc ehepinize teşekkür ediyorum..bence paylaşmakta sakınc ayok...

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
Giybet
Salİh Bİr Kul Der Kİ:

bİrkaÇ KİŞİyle Bİr Mezarlikta Oyuruyorduk Derken Gencİn Bİrİ SÜratle Yanimizdan GeÇtİ Onu Bu Halde GÖrÜnce Yanimdakİlere dÖnerek bunun Gİbİ GenÇler MÜslÜmanlarin BaŞina Bela Oluyor dedİm

o Gece RÜyamda Ayni Gencİ GÖrdÜm ÖlmÜŞ Ve Tabuta KonmuŞ Bİr Vazİyette Yanima Getİrİldİ Sonra Da Elİme Çatal-biÇak Verİldİ haydİ,yemeye BaŞla dendİ fesubhanallah kaÇ Yildir Hayvan Etİ bİle Yemİyorum Nasil Olur Da ÖlÜ Etİ Yerİm dedİm sen Zaten Onun giybetİnİ Ettİn;Öyleyse Neden Etİnİ De Yemeyesİn Kİ ? dedİler.bunun Üzerİne TÖvbe Ettİm Ve ÖlÜ Etİnİ Yemekten Kurtuldum.

rÜyamin Ardindan Bİr Yil Boyunca Ayni MezarliĞa Gİdİp-geldİm. Sadece O Gencİ GÖrmek İstİyordum.nİhayet Bİr Yil Sonra KarŞilaŞtik.ben Daha Bİr Şey SÖylemeden O Bana DÖnerek,tÖvbe ettİn Mİ?dİye Sordu.evet dedİm. o Halde Evİne gİdebİlİrsİn,dedİ.artik Senİ Affettİm!..

CANAN25

Kayıtlı Kullanıcı
selam ve dua ile

vay bizim halimize bile bile gıybet etmekten kaçınmıyoruz. Allah yardımcımız olsun

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com

bende ölmüş kardeşin etinden hep şunu anlamıştırım...

Kıyamette bir kimse, sevap defterinde, yapmadığı ibadetleri görür. "Bunlar seni gıybet edenlerin sevaplarıdır" denir.) [Harâiti]

Gıybet, insanın sevaplarının azalmasına, başkasının günahlarının kendine verilmesine sebep olur.

günahı bedenimizde hangi organla yapıyorsak o organın kangren olması gibi düşünüyorum .. mesela ayagımızla haram bir yere gittik ayagımız elimizle bir günah işledik elimizin dilimizde günah işledik dilimizin kangren olması gibi düşünüyorum günah fazlaladışdıkça kangren artıyor..

kangren ölü et degilmidir .. hani kangren olan organı keserlerya ölüdür çünkü.. diger organlarada zarar vermesin diye bedenden uzaklaştırılır.. işte birisi bizim gıypetimizi yaptıgında .. bu ölü etleri alıyor .. bizden bizi günahlardan =kangrenli etlerden =ölü etlerden arındırıyor ..)

sonra ** yemekten** sözü geçiyor.. burdada günahlarımızı =ölü etimizi =kangrenli bölgeyi kendi vucuduna ekliyor...
yerine saglamlarını (sevaplarını) bırakıyor...

Kıyamette bir kimse, sevap defterinde, yapmadığı ibadetleri görür. "Bunlar seni gıybet edenlerin sevaplarıdır" denir.) [Harâiti]

.

zenan

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim korusun bizleri dilimizin şerlerinden ..ALLAH razı olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt