Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gitme anam. (1 Kullanıcı)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı

ANAM.
Daha gitmeden seni özlemeye başladım
Daha şimdiden hasretin yüregime çöktü Anam.
Meger ne tatlıymış ana sevgisi,
Bir o kadarda acı imiş hasretlik
Hani"Gideyim ogul gideyim"dediydin ya,
İşte o an içim bir hoşoldu be Anam.
Sanki omuzlarıma tonlarca yük bindi,
Sanki dünyanın bütün hasretligi bana kaldı.
Sanki Anam seni bu son görüşüm
bir daha göremiyecekmişim gibi geldi bana.
Anam,canım Anam.
Gitme...
Bizi yalnız koma buralarda
Beni bir başıma bırkma aralarda.
Birazdaha seyredeyim gül yüzünü
Gül gibi açan gülüşünü.

Ben bakarım sana,hiç gocunmam
Senin gibi lezzetli yapamazsam bile
Yemegini yaparım,elbiseni yıkarım ellerimle.
Yine tırnaklarını keserim incitmeden
Abdest suyunu dökerim mübarek ellerine.
Olmazsa koynuma alır severim
Öperim pamuk yanaklarını
Kafamı koyarım,okşayasın diye dizlerine.

Tıpkı senin bana küçükken baktıgın gibi
Ben acizken,senin beni sahiplendigin gibi.
Bakarım sana ben Anam bakarım.
Sen üşenmedin beni sallarken
Sen of bile demedin bana
Gece sütünü verirken.
Sen canından üstün tuttun beni.
Ha işte bende sana öyle bakarım.
Sen yeterki gitme.
Sen yeterki kal benimle.
Kal Anam biraz daha kal
Tıpkı çocuklugumda oldugu gibi
Hep yanımda kal
Gitme Anam gitme...............Kasım hadi turan

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu"
ağlayarak okudum.annelere dayanamam..onların hakları asla ödenmez.emeğinize sağlık.allah razı olsun canım kardeşim.allah yar ve yardımcımız olsun.selametle kalın.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu"
ağlayarak okudum.annelere dayanamam..onların hakları asla ödenmez.emeğinize sağlık.allah razı olsun canım kardeşim.allah yar ve yardımcımız olsun.selametle kalın.

ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berekatuhu.
RABBIM razı olsun.gözlerine ve gönlüne saglık.
Anam ankarada oturuyor.her yıl 3 aylıgına yanıma gelir.şimdi geri dönme zamanı geldi.diger kardeşlerim çagırıyor.ama işte bilirsiniz,ana hasreti şimdiden beni yaktı.
neyse kafanızı agırtmayayım.
selametle

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleküm kasım abi.çok duygu yüklü bir şiir.ben de annemden çok uzağım çok duygulandım şimdi.eline emeğine yüreğine sağlık.
kağızman anneleri çok vefakar olurlar.hiç bir yerde görmediğim insanlığı kağızmanda gördüm ben ve insanlık öğrendim onlardan...
eminim senin annende o insan gibi insanlardandır...

mirerhan

Kayıtlı Kullanıcı
insan çok şey yazmak istiyor
sadece susmak..
çok güzel yazmışsın abim
yüreğinize sağlık.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kasım abi
emeğıne sağlık
allah her daım sağlık versın o güzel annene
ellerınden öpüyorum
allaha emanet ol
cok mutlu kal

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleküm kasım abi.çok duygu yüklü bir şiir.ben de annemden çok uzağım çok duygulandım şimdi.eline emeğine yüreğine sağlık.
kağızman anneleri çok vefakar olurlar.hiç bir yerde görmediğim insanlığı kağızmanda gördüm ben ve insanlık öğrendim onlardan...
eminim senin annende o insan gibi insanlardandır...

aleykum selam hoca hanım.
bazen işte böyle duygularımız taşıyor.buda anamıza olan sevgiden olsa gerek.
kagızman anneleri dediginiz gibidirler.anamda onlaradan birisi işte.oranın kültürü ile yogrulmuş bir osmanlı kadını.resmindende belli olur zaten.
ama ana her yerde anadır.en kötüsü bile .
ALLAHIM sizide annenize yakın eylesin amin.
ben her yıl en az 2-3 görme fırsatı buluyor,duasını alamya çalışıyoruz.ALLAHIM ömürlerini uzatsın.amin.
ayrıca kagızman halıkını çok sevmise benziyorsunuz.ama unutmayın siz iyi bir insan olmazsanız o ilgiyi görmezsiniz.aslında sizin aynada gördügünüz yine sizsiniz.
selametle

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
insan çok şey yazmak istiyor
sadece susmak..
çok güzel yazmışsın abim
yüreğinize sağlık.

seninde yüregine ve gözlerine saglık.dedigin gibi bazen susmakta çok şeyi ifade ediyor.ama en hayırlısı açık açık sevdigini söylemek.sevdigini hissettirmek.
selametle

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kasım abi
emeğıne sağlık
allah her daım sağlık versın o güzel annene
ellerınden öpüyorum
allaha emanet ol
cok mutlu kal

RABBIM razı olsun.bilmiyorum ama eger sizin anneniz haytta ise ALLAH onada hayırlı uzun ömürler versin.bende sizin annenizin müberek ellrinden öpmüş olayım.
onların hayır dualarını ALLAHIM üzerimizden eksik etmesin.amin.
selametle

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
bazen işte böyle duygularımız taşıyor.buda anamıza olan sevgiden olsa gerek.
kagızman anneleri dediginiz gibidirler.anamda onlaradan birisi işte.oranın kültürü ile yogrulmuş bir osmanlı kadını.resmindende belli olur zaten.
ama ana her yerde anadır.en kötüsü bile .
ALLAHIM sizide annenize yakın eylesin amin.
ben her yıl en az 2-3 görme fırsatı buluyor,duasını alamya çalışıyoruz.ALLAHIM ömürlerini uzatsın.amin.
ayrıca kagızman halıkını çok sevmise benziyorsunuz.ama unutmayın siz iyi bir insan olmazsanız o ilgiyi görmezsiniz.aslında sizin aynada gördügünüz yine sizsiniz.
selametle

söyledikleriniz için çok çok teşekkür ederim kasım abi.gerçekten kağızmanlılar için söylüyorum.çok içetn samimi ve sıcak insanlar.hiç tanımadığın insanlara bir merhaba diyorsun seni evlerine buyur edip ikramda bulunuyorlar.bu bence çok büyük bir olay.tanındık kişiye zaten yapılıyor bu ikram önemli olan tanımadığın kişiye evine buyur edebilmek işte.bu yörede insanlık hala ölmemiş maşaallah.
bir de sana şunu soraca kasım abi.toprakkaleli bir öğretmenim var benim.mehmet salih turan tanıyormusuun?

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
söyledikleriniz için çok çok teşekkür ederim kasım abi.gerçekten kağızmanlılar için söylüyorum.çok içetn samimi ve sıcak insanlar.hiç tanımadığın insanlara bir merhaba diyorsun seni evlerine buyur edip ikramda bulunuyorlar.bu bence çok büyük bir olay.tanındık kişiye zaten yapılıyor bu ikram önemli olan tanımadığın kişiye evine buyur edebilmek işte.bu yörede insanlık hala ölmemiş maşaallah.
bir de sana şunu soraca kasım abi.toprakkaleli bir öğretmenim var benim.mehmet salih turan tanıyormusuun?

bahsettiginiz hocayı anımsayamadım.ama mutlaka bir akrabalık vardır.çünkükagızmanlı olup soy ismide TURAN ise vardır bir akrabalık.ama inannın şu an hatırlayamadım.kolay degil 2 seneye yaklaştı oradan çıkalı.çogu insanı yolda görsem belkide tanıyamayacam.çünkü zaman insanaarı şeklen çok degiştiiryor.şimdi o arkadaşı belki yüz yüze gelsek çıkartırım ama şu an hatırlayamıyorum.annesinin veya babsının adını biliyormusunuz.belki öyle hatırlarım

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
yok abi bilmiyorum.kendisi sınıf öğretmeni.kırıkkale-keskinde çalıştı.müdürlük falan yaptı.eşi izmirli.şuan ise izmirde oturuyorlar.her yıl kayısı zamanı gelmeye çalışıyor kağızmana.görüşüyoruz.sağolsun çok değerli bir insandır.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
yok abi bilmiyorum.kendisi sınıf öğretmeni.kırıkkale-keskinde çalıştı.müdürlük falan yaptı.eşi izmirli.şuan ise izmirde oturuyorlar.her yıl kayısı zamanı gelmeye çalışıyor kağızmana.görüşüyoruz.sağolsun çok değerli bir insandır.

iyi insan her yerde iyi hocam hanım.o iyi olmazsa ondan iyi diye bahsetmessiniz.
siz iyi olmazsanız onda iyilik görmezsiniz.
neyse kagızmanın resimlerini sizden dört gözle bekliyorum.belki arkadaşlerımdan bazılarının resmini görürüm.:a12:
öyle ya hasretlik başka türlü geçmiyor:a12:

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı

:a12::a12:eek:lsun canın saolsun hocam.
ben onada razıyım.elleirn dert görmesin.yinede zahmetlerde bulunmuşsunuz o resimleri çekmişsiniz.çok teşekkür ederim.
ha birde ıgdırda oruç soy adında hiç ögrenciniz varmı

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
yok kasım abi.ığdırda çocuk nifüsu çok fazla benim okulumda yok da belki de diğer okullarda vardır.zahmet olur mu hiç abi.rica ediyorum.inşaallah bu akşam ekleyebilirim.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
yok kasım abi.ığdırda çocuk nifüsu çok fazla benim okulumda yok da belki de diğer okullarda vardır.zahmet olur mu hiç abi.rica ediyorum.inşaallah bu akşam ekleyebilirim.

tamam hoca hanım.
akşam bakarız inşALLAH.
tekrar teşekkürler.
selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt